Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:38

Ντροπη μονο τιποτα αλλο. Απλα βαριεμαι να κανω την διαδικασια επιστροφης χρηματων και ολη την ταλαιπωρια γιατι ειναι μεσω εταιρειας φιλου που εκανε online εξοφληση με τιμολογιο. Απλα την πατησα τωρα και ειμαι δεσμιος της isystem και το ποτε θα μου στειλουν. Καλα χριστουγεννα βλεπω. Ξεφτιλες

Ένα mail είναι μόνο να στείλει και να ζητήσει ακύρωση. Σε καλούν και σε ρωτάνε αν όντως θες να ακυρώσεις και προχωρούν στην ακύρωση και επιστροφή χρημάτων που θα φανούν στην κάρτα σε λίγες μέρες. Έβαλα κι εγώ στοιχεία τιμολογίου, αλλά δεν παίζει κάποιο ρόλο, αφού ακόμα δεν έχει εκδοθεί το τιμολόγιο...

8c0d068ea037e8433772ae61eb1ee5aa.jpeg

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1472 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:38

Ηρθαν τα κουκλια.. [emoji898]

Η Γενικη Ταχυδρομικη για να προλαβει τις παροδοσεις εχει μισθωσει ΤΑΞΙ.

Να παραλαμβανεις τα promax με τον ταξιτζη να στα φερνει σπιτι στη θεση του συνοδηγου. Αλλο class. [emoji23][emoji23]

a5b1a08ba12ab16d783a9f9d785a1a13.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#378   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:45

Ηρθαν τα κουκλια.. [emoji898]

Η Γενικη Ταχυδρομικη για να προλαβει τις παροδοσεις εχει μισθωσει ΤΑΞΙ.

Να παραλαμβανεις τα promax με τον ταξιτζη να στα φερνει σπιτι στη θεση του συνοδηγου. Αλλο class. [emoji23][emoji23]

a5b1a08ba12ab16d783a9f9d785a1a13.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Δύο ρε θηρίο? Μπράβο!!!



#379   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1472 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:47

E ναι.. 

Έχουμε και αδέρφια.... :) 

 

Δύο ρε θηρίο? Μπράβο!!!



#380   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:53

Η Γενικη Ταχυδρομικη για να προλαβει τις παροδοσεις εχει μισθωσει ΤΑΞΙ.






 

Απο την Ανοιξιατικη καραντινα τωρα ;).Με γειες...
 


Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 18/11/2020 - 12:54


#381   HuskerDu

HuskerDu

    iPH Addict

  • 605 μηνύματα
  • Twitter:@patsio_thess
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:59

Άσχετο, αλλά η acs...έχει κατεβάσει τηλέφωνα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#382   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:01

Μίλησα με Istorm και μου είπαν ότι Παρασκευή παραλαμβάνουν οι ίδιοι και μετά θα ξεκινήσουν οι αποστολές.....

 

Οπότε από Δευτέρα Τρίτη για όσους είναι στις πρώτες θέσεις των προπαραγγελιών!!!



#383   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:03

Καλά πως έτρεξε η δόση χωρίς να έχει τιμολογηθεί κάτι?

Στο πλαίσιο έβαλα πληρωμή με πιστωτική με δόσεις και δεν έχουν καν δεσμεύσει το ποσό, που νομίζω ότι είναι και το λογικό, γιατί αν δεν κοπεί το τιμολόγιο με ΙΜΕΙ συσκευής πάνω κτλ., πως θα πάρουν τα λεφτά? Απίστευτο...

Και ομως φιλε εχω πληρωσει ειδη την πρωτη δοση.

#384   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:14

Μίλησα με Istorm και μου είπαν ότι Παρασκευή παραλαμβάνουν οι ίδιοι και μετά θα ξεκινήσουν οι αποστολές.....
 
Οπότε από Δευτέρα Τρίτη για όσους είναι στις πρώτες θέσεις των προπαραγγελιών!!!


Εμένα όταν με πήραν για τη κατάθεση μου είπαν Πέμπτη θα τα στείλουν. Ίσως παίζει ρόλο το ότι πήρα το Μινι βέβαια.

#385   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:20

Μολις με πηραν απο isystem και εφαγα την παπατζα. Δεν θα ερθουν πρωτη μερα πολλα κομματια και δεν θα εξυπηρετηθω! Εξωφλημενο τιμολογιο με προπαραγγελια πρωτη μερα 00.01 το βραδυ! Ελληναρες κλασικοι. Τωρα καθε ποτε θα παραλαμβανουν ξερουμε; Ποτε θα παραλαβω; Του αγιου ποτε;

ΠΟΤΕ λεφτά όταν δεν έχετε παραλάβει.

 

Είχε επιλογή για τρ. κατάθεση.

 

 

Κανένα email και κάλεσα ξανά

Αυτή την φορά μου είπαν ότι δεν γίνετε με email και θα μου την στείλουν με courier

 

Πότε θα καταλάβουν στην cosmote την σημασία του e είναι άγνωστο

 

ps

και για να καταλάβετε τι παίζει ακριβώς με cosmote και εκπαίδευση

η υπάλληλος μου είπε: γιατί δεν περνάτε το παλιό σας προφίλ στην καινούρια συσκευή;

 

 

Είπατε κάτι? δεν σας άκουσα :P

Ρε οι μισοί εκεί μέσα δε ξέρουν ακόμα τι είναι η eSIM.

 

Τη τελευταία φορά εγώ έπρεπε να του πω να τραβήξω φώτο το QR απο το PC του.

 

"ΑΑΑ γίνεται και αυτό?"

 

Μπερδεύτηκα φαντάσου. Νόμιζα πως ήταν αυτός ο πελάτης.

 

Μίλησα με Istorm και μου είπαν ότι Παρασκευή παραλαμβάνουν οι ίδιοι και μετά θα ξεκινήσουν οι αποστολές.....

 

Οπότε από Δευτέρα Τρίτη για όσους είναι στις πρώτες θέσεις των προπαραγγελιών!!!

Πέμπτη βράδυ παραλαμβάνουν και ξεκινάνε αποστολές.

 

Τα πρώτα νούμερα θα εξυπηρετηθούν Παρασκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#386   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:20

Εμένα όταν με πήραν για τη κατάθεση μου είπαν Πέμπτη θα τα στείλουν. Ίσως παίζει ρόλο το ότι πήρα το Μινι βέβαια.

Ενδεχομένως να είναι έτσι. Αυτό που κατάλαβα από την κουβέντα πάντως είναι πως θα παραλάβουν την Παρασκευή, κάτι το οποίο βέβαια δεν έχει συμβεί ποτέ στο παρελθόν! Όταν λέγανε Παρασκευή κυκλοφορία ήταν για τους πελάτες ( στα χέρια τους) Τι να πω.... 



#387   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:28

ΠΟΤΕ λεφτά όταν δεν έχετε παραλάβει.

 

Είχε επιλογή για τρ. κατάθεση.

Ρε συ Νίκο όμως, δεν είναι εύκολο για όλους να μαζέψουμε λεφτά για να τα δώσουμε ντούκου ή να πουλήσουμε ένα κινητό που το έχουμε καιρό και πλέον δεν μπορεί να πουληθεί χωρίς να το "σκοτώσεις".

Οπότε το μόνο που μας μένει είναι είτε να το βάλουμε σε κάρτα με δόσεις γιατί μας εξυπηρετεί ή δανειοδότηση από όποιον την προσφέρει...

 

Ναι είναι μακακία αυτό που ξεκινάει και τρέχει η δόση χωρίς να έχεις το προϊόν, αλλά αυτό γίνεται μόνο σε όσους είναι ανυπόμονοι (είμαστε η αλήθεια είναι αρκετοί) για να πάρουν ένα προϊόν που δεν γνωρίζουμε τη διαθεσιμότητά του.

 

Αν πχ ξεκινούσα τη διαδικασία σε 3 μήνες σίγουρα σε 2-3 μέρες θα το είχα...

 

Είναι εις γνώσιν μου αυτό... (φέτος δεν θα γκρινιάξω όπως πριν 4 χρόνια με το 7 Plus... τώρα ξέρω που μπλέκω...)



#388   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:36

Ρε συ Νίκο όμως, δεν είναι εύκολο για όλους να μαζέψουμε λεφτά για να τα δώσουμε ντούκου ή να πουλήσουμε ένα κινητό που το έχουμε καιρό και πλέον δεν μπορεί να πουληθεί χωρίς να το "σκοτώσεις".

Οπότε το μόνο που μας μένει είναι είτε να το βάλουμε σε κάρτα με δόσεις γιατί μας εξυπηρετεί ή δανειοδότηση από όποιον την προσφέρει...

 

Ναι είναι μακακία αυτό που ξεκινάει και τρέχει η δόση χωρίς να έχεις το προϊόν, αλλά αυτό γίνεται μόνο σε όσους είναι ανυπόμονοι (είμαστε η αλήθεια είναι αρκετοί) για να πάρουν ένα προϊόν που δεν γνωρίζουμε τη διαθεσιμότητά του.

 

Αν πχ ξεκινούσα τη διαδικασία σε 3 μήνες σίγουρα σε 2-3 μέρες θα το είχα...

 

Είναι εις γνώσιν μου αυτό... (φέτος δεν θα γκρινιάξω όπως πριν 4 χρόνια με το 7 Plus... τώρα ξέρω που μπλέκω...)

Ετσι ακριβως....ο λογος που παραγκηλα απο public ειναι οτι μπορω να το παρω με ατοκες δοσεις μεσω πιστωτικης...και ειμαι ανυπομονος γοαυτο τρεχει ειδη η δοση



#389   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:37

ΠΟΤΕ λεφτά όταν δεν έχετε παραλάβει.

 

Είχε επιλογή για τρ. κατάθεση.

 Νικο ομως τι εννοεις; Οταν σε παιρνουν και σου λενε βαλε λεφτα και θα παραλαβεις πρωτος (ενω μενουν 4 μερες απο την επισημη πρωτη) απο μια σοβαρη εταιρεια οπως η isystem τι πρεπει να κανεις; Δεν πρεπει να τους πληρωσεις για να στο στειλουν;


Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 18/11/2020 - 13:39


#390   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:43

Ετσι ακριβως....ο λογος που παραγκηλα απο public ειναι οτι μπορω να το παρω με ατοκες δοσεις μεσω πιστωτικης...και ειμαι ανυπομονος γοαυτο τρεχει ειδη η δοση

Μάνο, όποιος το κάνει αυτό day-1 που λένε θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος για κάτι τέτοιο...

Πριν 4 χρόνια είχαν πέσει οι 2 πρώτες δόσεις και 2-3 μέρες πριν την τρίτη δόση, με πήραν τηλέφωνο για παραλαβή και αφού τους τα έκανα πλανήτες κάθε μέρα παρά μέρα... (όχι Κωτσόβολος αλλά MediaMarkt).

 

Τώρα δε με νοιάζει γιατί έχω λειτουργικό τηλέφωνο και το μόνο που θα του κάνω είναι να του αλλάξω μια μπαταρία μόλις τελειώσει η καραντίνα και να έχω και ένα κινητό με JB (μέχρι να βγει για τα νέα μοντέλα κάτι...)

 

Υπομονή χρειάζεται και να κάνεις τις αγορές σου για τα παρελκόμενα (φορτιστή, θήκες, ζελατίνες/τζαμάκια) και έτσι όταν έρθει θα τα έχεις όλα έτοιμα... ;)

=====

Επίσης η Rhinoshield που την εμπιστεύομαι αρκετά ξεκινάει την BlackFriday από αύριο...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες