Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:44

Μάνο, όποιος το κάνει αυτό day-1 που λένε θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος για κάτι τέτοιο...

Πριν 4 χρόνια είχαν πέσει οι 2 πρώτες δόσεις και 2-3 μέρες πριν την τρίτη δόση, με πήραν τηλέφωνο για παραλαβή και αφού τους τα έκανα πλανήτες κάθε μέρα παρά μέρα... (όχι Κωτσόβολος αλλά MediaMarkt).

 

Τώρα δε με νοιάζει γιατί έχω λειτουργικό τηλέφωνο και το μόνο που θα του κάνω είναι να του αλλάξω μια μπαταρία μόλις τελειώσει η καραντίνα και να έχω και ένα κινητό με JB (μέχρι να βγει για τα νέα μοντέλα κάτι...)

 

Υπομονή χρειάζεται και να κάνεις τις αγορές σου για τα παρελκόμενα (φορτιστή, θήκες, ζελατίνες/τζαμάκια) και έτσι όταν έρθει θα τα έχεις όλα έτοιμα... ;)

=====

Επίσης η Rhinoshield που την εμπιστεύομαι αρκετά ξεκινάει την BlackFriday από αύριο...

το κακο ειναι οτι χτες μου ηρθε η θηκη...χαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:49

Νομίζω τα πράγματα είναι απλά. Παρακαλώ αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

Εισαγωγή επίσημα κάνει η info quest...ή αλλιώς isquare που είναι στον όμιλο μέσα.

Από εκεί και πέρα ξεκινάμε ιεραρχικά:

Apple Premium reseller είναι ΜΟΝΟ το istorm

Από εκεί και πέρα Authorized resellers είναι όλοι οι υπόλοιποι.

Αυτό σημαίνει ότι με σειρά προτεραιότητας θα εξυπηρετήσουν και αυτοί ανάλογα με την εισαγωγή. Πρώτα θα πάρει το istorm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#393   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 18/11/2020 - 14:52

Μολις παρέλαβα το 12 mini 256.

Σε πρώτη επαφή νάνος σε σχέση με το xs.

Για να δούμε....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#394   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2020 - 14:53

Ρε συ Νίκο όμως, δεν είναι εύκολο για όλους να μαζέψουμε λεφτά για να τα δώσουμε ντούκου ή να πουλήσουμε ένα κινητό που το έχουμε καιρό και πλέον δεν μπορεί να πουληθεί χωρίς να το "σκοτώσεις".

Οπότε το μόνο που μας μένει είναι είτε να το βάλουμε σε κάρτα με δόσεις γιατί μας εξυπηρετεί ή δανειοδότηση από όποιον την προσφέρει...

 

Ναι είναι μακακία αυτό που ξεκινάει και τρέχει η δόση χωρίς να έχεις το προϊόν, αλλά αυτό γίνεται μόνο σε όσους είναι ανυπόμονοι (είμαστε η αλήθεια είναι αρκετοί) για να πάρουν ένα προϊόν που δεν γνωρίζουμε τη διαθεσιμότητά του.

 

Αν πχ ξεκινούσα τη διαδικασία σε 3 μήνες σίγουρα σε 2-3 μέρες θα το είχα...

 

Είναι εις γνώσιν μου αυτό... (φέτος δεν θα γκρινιάξω όπως πριν 4 χρόνια με το 7 Plus... τώρα ξέρω που μπλέκω...)

Το δέχομαι και το καταλαβαίνω.

 

Οι καιροί που ζούμε είναι περίεργοι και δύσκολοι.

 

Γιατί όμως να μπείς στη διαδικασία να έχεις αρχίσει και να πληρώνεις δόσεις για ένα τηλ που μπορεί να το παραλάβεις ένα μήνα μετά, ή ακόμα στη χειρότερη 2?

 

Αυτό δεν είναι ανυπομονησία.. Συγγνώμη.

 

 Νικο ομως τι εννοεις; Οταν σε παιρνουν και σου λενε βαλε λεφτα και θα παραλαβεις πρωτος (ενω μενουν 4 μερες απο την επισημη πρωτη) απο μια σοβαρη εταιρεια οπως η isystem τι πρεπει να κανεις; Δεν πρεπει να τους πληρωσεις για να στο στειλουν;

Αυτό είναι μια διαφορετική περίπτωση.

 

Αν ο άλλος σου λέει σίγουρα πως ναι, παραλαμβάνετε Παρασκευή/Δευτέρα, τότε καντο.

 

Εγώ αναφέρομαι σε περπιτώσεις όπως πιο πίσω που κόσμος εξοφλεί όλο το ποσό χωρίς να ξέρει πότε θα παραλάβει.

 

Άλλοι δίνανε 50άρικα προκαταβολές..

 

Τι να λέμε τώρα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#395   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 18/11/2020 - 14:57

Μόλις κατέφτασε και το δεύτερο από Amazon,αυτό σε χρωμα pacific blue.Σε σύγκριση με τον γραφίτη;;;;Για τα γούστα μου υπερισχύει ο γραφίτης.Ειδικά στο ατσαλενιο πλαίσιο.Το μπλε είναι σκούρο ενώ του γραφίτη πιο ανοιχτό και ανάλογα με τη γωνία θέασης παίρνει άλλες αποχρώσεις.Όλα αυτά βέβαια μικρή σημασία έχουν αφού όλα μέσα σε μια θήκη καταλήγουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 18/11/2020 - 15:05


#396   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:06

Πάντως σήμερα με κάλεσαν κι από iStorm και από public για τις παραγγελίες μου να τους βάλω λεφτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#397   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:29

Εγώ πάντως, αν δε λάβω κάποιο μήνυμα αποστολής μέχρι αύριο, θα τηλεφωνήσω και θα ακυρώσω τη συναλλαγή. Αν και δεν πιστεύω, γιατί όποτε έχω αγοράσει κάτι, όταν μου έλεγαν να κάνω κατάθεση πάντα είχα το προϊόν έγκαιρα. Είδωμεν!! Η λογική λέει ότι μέχρι αύριο θα έρθει το μήνυμα με το tracking number. Το ότι δεν έχουν παραλάβει είναι ψέμα. Μιλάω για το iStorm.

Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 18/11/2020 - 15:31


#398   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:41

Πάντως σήμερα με κάλεσαν κι από iStorm και από public για τις παραγγελίες μου να τους βάλω λεφτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ωρα παραγκελιας Public?



#399   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 865 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:45

Πάντως αν όντως παίρνουν τηλέφωνα κόσμο για να καταθέσει χρήματα, εκτός από εμάς που το έχουμε ήδη  εξοφλήσει κατά την προπαραγγελία,   εν γνώσει τους ότι δεν έχουν κομμάτια για να τα παραδώσουν άμεσα σε αυτούς που τους πλήρωσαν είναι άξιοι της μοίρας τους. 



#400   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:50

Το δέχομαι και το καταλαβαίνω.

 

Οι καιροί που ζούμε είναι περίεργοι και δύσκολοι.

 

Γιατί όμως να μπείς στη διαδικασία να έχεις αρχίσει και να πληρώνεις δόσεις για ένα τηλ που μπορεί να το παραλάβεις ένα μήνα μετά, ή ακόμα στη χειρότερη 2?

 

Αυτό δεν είναι ανυπομονησία.. Συγγνώμη.

Ισχύει αυτό που αναφέρεις...

 

Φέτος βέβαια ξεκίνησα τις διαδικασίες αλλά πάνε τόσο αργά με τα όλα που τραβάμε που ακόμα εδώ και 4 μέρες είμαι σε στάδιο ελέγχου των εγγράφων, για να περάσει μετά σε έλεγχο από το χρηματοπιστωτικό ίδρυμα που συνεργάζονται, να πάρει έγκριση, να έρθει το κούριερ να υπογράψω και μετά θα πάρω σειρά προτεραιότητας...

 

Μέχρι να γίνουν όλα αυτά, θα φτάσουμε στο πρώτο 10ήμερο του Δεκεμβρίου χαλαρά...

Οι δόσεις αν ξεκινήσουν, θα ξεκινήσουν προς Γενάρη που πιστεύω ότι μέχρι τότε θα έχω παραλάβει 100%.

 

(το ρολόι μάλλον θα έρθει συντομότερα, αλλά με το 7plus σε iOS 13 και JB δε θα δουλέψει, οπότε θα το ξεπακετάρω μαζί με το κινητό).


Τελευταία επεξεργασία από: DoSMaN, 18/11/2020 - 15:50


#401   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:55

Εγώ πάντως, αν δε λάβω κάποιο μήνυμα αποστολής μέχρι αύριο, θα τηλεφωνήσω και θα ακυρώσω τη συναλλαγή. Αν και δεν πιστεύω, γιατί όποτε έχω αγοράσει κάτι, όταν μου έλεγαν να κάνω κατάθεση πάντα είχα το προϊόν έγκαιρα. Είδωμεν!! Η λογική λέει ότι μέχρι αύριο θα έρθει το μήνυμα με το tracking number. Το ότι δεν έχουν παραλάβει είναι ψέμα. Μιλάω για το iStorm.

Εμένα με ενημέρωσαν πως αποστολές θα ξεκινήσουν Πέμπτη βράδυ, θα πέσει και Tracking.

 

Σε αυτούς θα είναι οι πρώτοι - πρώτοι με τη προπαραγγελία.

 

Οι υπόλοιποι το αργότερο Δευτέρα γιατί μεσολαβεί και Σ/Κ.

 

Σε αυτό το κομμάτι δεν τους φοβάμαι.

 

Ισχύει αυτό που αναφέρεις...

 

Φέτος βέβαια ξεκίνησα τις διαδικασίες αλλά πάνε τόσο αργά με τα όλα που τραβάμε που ακόμα εδώ και 4 μέρες είμαι σε στάδιο ελέγχου των εγγράφων, για να περάσει μετά σε έλεγχο από το χρηματοπιστωτικό ίδρυμα που συνεργάζονται, να πάρει έγκριση, να έρθει το κούριερ να υπογράψω και μετά θα πάρω σειρά προτεραιότητας...

 

Μέχρι να γίνουν όλα αυτά, θα φτάσουμε στο πρώτο 10ήμερο του Δεκεμβρίου χαλαρά...

Οι δόσεις αν ξεκινήσουν, θα ξεκινήσουν προς Γενάρη που πιστεύω ότι μέχρι τότε θα έχω παραλάβει 100%.

 

(το ρολόι μάλλον θα έρθει συντομότερα, αλλά με το 7plus σε iOS 13 και JB δε θα δουλέψει, οπότε θα το ξεπακετάρω μαζί με το κινητό).

Έμπλεξες πολύ δυστυχώς.

 

Καλή δύναμη πλέον.
 


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/11/2020 - 15:55

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#402   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 18/11/2020 - 15:57

Πάντως σήμερα με κάλεσαν κι από iStorm και από public για τις παραγγελίες μου να τους βάλω λεφτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ωρα παραγκελιας Public?

Μολις άνοιξαν δεν θυμάμαι ακριβώς


Sent from my iPhone using Tapatalk

#403   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1475 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2020 - 16:11

Ωραίος. Να τα χαρείς. 

Βγάλε καμμιά φωτό το πανέμορφο graphiti.

 

 

Μόλις κατέφτασε και το δεύτερο από Amazon,αυτό σε χρωμα pacific blue.Σε σύγκριση με τον γραφίτη;;;;Για τα γούστα μου υπερισχύει ο γραφίτης.Ειδικά στο ατσαλενιο πλαίσιο.Το μπλε είναι σκούρο ενώ του γραφίτη πιο ανοιχτό και ανάλογα με τη γωνία θέασης παίρνει άλλες αποχρώσεις.Όλα αυτά βέβαια μικρή σημασία έχουν αφού όλα μέσα σε μια θήκη καταλήγουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk



#404   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2020 - 16:13

Έκανα προπαραγγελία απο document σημερα και μπυ στείλανε αμέσως email οτι υπάρχει διαθεσιμότητα. (Iphone 12 blue 64gb)

#405   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 18/11/2020 - 16:40

Έμπλεξες πολύ δυστυχώς.

 

Καλή δύναμη πλέον.
 

Δεν ανησυχώ... :D

Τώρα δε βιάζομαι καθόλου γιατί έχω λειτουργικό κινητό σε σχέση με την προηγούμενη φορά.

 

Η μόνη μου ξενέρα θα είναι να πάρω το ρολόι και να βγει σε 2 μήνες η e-Sim (απ' όλους..)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες