Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2020 - 19:58

Σημασία έχει πως δεν έφτασαν στα χέρια μας φίλε μου ,τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη δεν ξέρω για άλλου,ενώ από αλλα καταστήματα παρέλαβα

Δίκιο έχεις, απλά πέσαμε στην περίπτωση.

Όπως έγραψα και πιο πάνω , όσοι  έχουν την ατυχία να εξυπηρετούνται από τόσο βεβαρημένα υποκαταστήματα την έκατσαν. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:04

Μενω Σε απομακρυσμένο χωριό των Σερρών (65χιλιομετρα από Σέρρες)και η acs κάνει καθημερινό δρομολόγιο.Γι αυτό και έχουμε άμεσες παραδόσεις.Σήμερα πρωί μπήκε παραγγελία για Apple Watch και ξεχωριστή για iPhone se και ήδη έχουν φύγει από το κατάστημα και οι δυο.Είμαι σίγουρος ότι Δευτέρα μεσημέρι θα τα παραλάβω.

#648   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:07

Αντί να χαρούμε πρώτη ημέρα τα κινητά μας σε μια τέτοια πιεσμένη περίοδο που ζούμε .. εφόσον υπήρχε διαθεσιμότητα,προϊόντα που τα χρυσοπληρώσαμε από καιρό πριν ,φάγαμε ώρες στα τηλέφωνα ψάχνοντας για tracking number,κάτι που έπρεπε να κάνουν άλλοι, ,για ένα istorm που έμεινε η βούλα στο stage 2 και για μια acs που εμένα τώρα δείχνει πως το κινητό είναι κάπου στον Λυκαβητο,ξενέρωσα ..


Τελευταία επεξεργασία από: stelpanta, 20/11/2020 - 20:12


#649   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:29

Σήμερα κατάφερα μετά από 4 ημέρες να μιλήσω με ACS και ακούσανε όλο το λεξιλόγιο μου!!!! Να παραλαμβάνουν τις αποστολές και να πληρώνονται ξέρουν και όταν φτάσουμε στην αποστολή έχουμε φόρτο εργασίας!!! ( άλλο φόρτωμα θέλουν!!)

 

Το ίδιο ισχύει και με την Istorm!!!!! Και εκεί άκουσαν τα καθέκαστα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε τόσα λεφτά για συσκευές και αυτοί να επιλέγουν να στείλουν με ACS!!!! δηλαδή δεν έχουν αντιληφθεί τι γίνετε στις εταιρείες courier?????? Αλλά στα τέτοια τους....... Αυτοί πληρωθήκαν το πότε θα παραλάβουμε εμείς έχει ο Θεός.

 

Ντροπή τους!!!!!! Ξεφτίλες!!!!!!!!! Έχασα όλη την ημέρα μου στα τηλ και χάλασα την ψυχική μου υγεία.



#650   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:35

Το ίδιο ισχύει και με την Istorm!!!!! Και εκεί άκουσαν τα καθέκαστα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε τόσα λεφτά για συσκευές και αυτοί να επιλέγουν να στείλουν με ACS!!!!

Η ACS ανήκει στον όμιλο της Quest. So...

 

Δε νομίζω πως υπάρχει στην Ελλάδα εταιρεία Courier που να περιμένεις τα τυπικά.

 

Το μόνο καλό του Lockdown είναι πως εξέθεσε μέχρι αηδίας όλες τις εταιρείες Courier για τη πλήρη ανικανότητα τους και την έλλειψη σωστών υπηρεσιών απέναντι σε αυτούς που πληρώνουν.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#651   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:39

Η ACS ανήκει στον όμιλο της Quest. So...

 

Δε νομίζω πως υπάρχει στην Ελλάδα εταιρεία Courier που να περιμένεις τα τυπικά.

 

Το μόνο καλό του Lockdown είναι πως εξέθεσε μέχρι αηδίας όλες τις εταιρείες Courier για τη πλήρη ανικανότητα τους και την έλλειψη σωστών υπηρεσιών απέναντι σε αυτούς που πληρώνουν.
 

Για να μην ανοίξω το θέμα με τις γραφικές ύλες / παιχνίδια για τα παιδιά μας που πάνε σχολείο. Βιβλιοπωλεία κλειστά, στα Super Market απογοητεύεται η πώληση. Σου λέει παραγγελία από το διαδίκτυο.... Παραλαβή το Πάσχα του 2021!!!! Τα έχω πάρει με τις Courier!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    



#652   vardisp

vardisp

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:41

Με το που είδα στο σύστημα ότι έχει φτάσει το τηλέφωνο στο πρακτορείο, πήγα από κει το παρέλαβα και δεν περίμενα να μου το στείλουν...



#653   hobis

hobis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/11/2020 - 20:59

Παιδιά πήγα ACS Αμπελόκηπων.
 
Έδωσα τρακινκγ και περίμενα έξω. Μετά από κανα 15 λεπτό βγαίνει υπάλληλος μου λέει την δνση μου και μου λέει δεν έχει έρθει ακόμα εδώ. Από Δευτέρα τώρα.
Ένα πράγμα θα σας πω. Όποιος ξέρει το συγκεκριμένο κατάστημα , ξέρει πόσο τεράστιο χώρο έχει απέξω ελεύθερο, εν είδει πλατείας.
 
Άμα βλέπατε το πόσα 3μετρα καρότσια, γεμάτα με πράγματα μέχρι επάνω υπήρχαν έξω από το κατάστημα θα παθαίνατε σοκ.  Ίσα με 10 τέτοια  3μετρα θηρία. Ένα κανονικό δάσος με καρότσια και να έρχονται  συνέχεια φορτηγά και να ξεφορτώνουν.
 
Καλό κουράγιο και υπομονή σε όσους έχουν την ατυχία να εξυπηρετούνται από τέτοια υποκαταστήματα ACS.
 
 
EDIT: Έπρεπε να τα βγάλω μία φωτό  γιατί τα λόγια δεν αποδίδουν την κατάσταση που αντίκρυσα, αλλά είχα το νου μου να κρατήσω αποστάσεις από τους κανίβαλλους που δυσανασχετούσαν με την αναμονή και κόλλαγαν επάνω σου.


Από το ίδιο acs Αμπελοκήπων περιμένω και εγώ ! Ήμουνα κατά τις 17:45 και μου πήρε μια κυρία τον αριθμό αποστολής και μου είπε την Δευτέρα ! Μαζί τα περιμένουμε ! Με το καλό να παραλάβεις !!!

#654   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:01

Με το που είδα στο σύστημα ότι έχει φτάσει το τηλέφωνο στο πρακτορείο, πήγα από κει το παρέλαβα και δεν περίμενα να μου το στείλουν...

Το καλύτερο έκανες δεδομένης της κατάστασης. Και εγώ το’χω κάνει αυτό, τους καλομαθαίνουμε βέβαια αλλά
Καμιά φορά το προτιμώ από το να περιμένω 5-6 ημέρες. Βάλε μέσα και τις ειδοποιήσεις που τάχα μου έρχονται και δε σε βρίσκουν

Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 20/11/2020 - 21:07


#655   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:06

Δίκιο έχεις, απλά πέσαμε στην περίπτωση.
Όπως έγραψα και πιο πάνω , όσοι  έχουν την ατυχία να εξυπηρετούνται από τόσο βεβαρημένα υποκαταστήματα την έκατσαν.

Σε αυτό το συγκεκριμένο υποκατάστημα της Μιχαλακοπούλου έχουν γίνει κάτι ουρες σαλιγκάρια(μόνο για παραλαβες εννοείται) στο παρελθόν που έχουν αφήσει ιστορία

#656   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:13

Όποιος περιμένει από ACS και στο tracking βλέπει ότι" είναι στον δρόμο για το κατάστημα παράδοσης" ας κάνει μια εγκατάσταση το app της acs και ας το ψάξει από εκεί να μου πει αν του βγάζει κάποια έξτρα πληροφορία... γιατί σε αντίθεση με την αναζήτησή στο online στο app μου λέει ότι σήμερα μέχρι το βράδυ θα έχει παραδοθεί στο κατάστημα.

#657   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:22

Όποιος περιμένει από ACS και στο tracking βλέπει ότι" είναι στον δρόμο για το κατάστημα παράδοσης" ας κάνει μια εγκατάσταση το app της acs και ας το ψάξει από εκεί να μου πει αν του βγάζει κάποια έξτρα πληροφορία... γιατί σε αντίθεση με την αναζήτησή στο online στο app μου λέει ότι σήμερα μέχρι το βράδυ θα έχει παραδοθεί στο κατάστημα.


12 το βράδυ μου βγάζει εκτιμημένη ώρα παράδοσης στη Γλυφάδα. To ίδιο μου βγάζει και για κάτι ακόμα που περιμένω όμως. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση βέβαια.

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgeSohos, 20/11/2020 - 21:25


#658   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:23

Όποιος περιμένει από ACS και στο tracking βλέπει ότι" είναι στον δρόμο για το κατάστημα παράδοσης" ας κάνει μια εγκατάσταση το app της acs και ας το ψάξει από εκεί να μου πει αν του βγάζει κάποια έξτρα πληροφορία... γιατί σε αντίθεση με την αναζήτησή στο online στο app μου λέει ότι σήμερα μέχρι το βράδυ θα έχει παραδοθεί στο κατάστημα.

Αν δεν έχει σκαναριστεί στο εκάστοτε κατάστημα, μη περιμένεις κάτι διαφορετικό.

 

Έχουν πόσα καρότσια να περάσουν και πάνε όλα πίσω.

 

Τα περισσότερα λοιπόν που είναι κολλημένα στο 99% των περιπτώσεων βρίσκονται στο κατάστημα να πάρουν σειρά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#659   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:31

Αν δεν έχει σκαναριστεί στο εκάστοτε κατάστημα, μη περιμένεις κάτι διαφορετικό.

 

Έχουν πόσα καρότσια να περάσουν και πάνε όλα πίσω.

 

Τα περισσότερα λοιπόν που είναι κολλημένα στο 99% των περιπτώσεων βρίσκονται στο κατάστημα να πάρουν σειρά.

Τουλάχιστον να είχαν κάποιες βάρδιες το βράδυ να κάνουν αυτή την δουλειά.. Να σκανάρουν.. Εμείς που έχουμε "παραλαβή από το κατάστημα" να πάμε να τα πάρουμε να τελειώνουμε..  



#660   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/11/2020 - 21:33

Το app δείχνει 20/11/20  00:00 που σημαινει πως θα έπρεπε χθες στις 12:00 να είναι στα καταστήματα και να μοιραστούν το πρωί,με τα σημερινά δεδομένα όμως μάλλον εννοεί 21/11/20 00:00 αν είναι να φτάσουν σήμερα βράδυ στα υποκαταστήματα ανά περιοχή και να μοιράσουν αύριο η από εβδομάδα..

Όποιος περιμένει από ACS και στο tracking βλέπει ότι" είναι στον δρόμο για το κατάστημα παράδοσης" ας κάνει μια εγκατάσταση το app της acs και ας το ψάξει από εκεί να μου πει αν του βγάζει κάποια έξτρα πληροφορία... γιατί σε αντίθεση με την αναζήτησή στο online στο app μου λέει ότι σήμερα μέχρι το βράδυ θα έχει παραδοθεί στο κατάστημα.


Τελευταία επεξεργασία από: stelpanta, 20/11/2020 - 21:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες