Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

AirPods Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2021 - 16:24

Ευχαριστώ!

 

Μετά από 3 εβδομάδες χρήσης νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιούσα ήδη τα Bose 700 που μαζί με τα αντίστοιχα της Sony θεωρούνται τα τοπ headset σε ποιότητα ήχου και noise cancelation, οπότε η κριτική μου θα έχει και σύγκριση.

 

Η κατασκευή των AirPods Max είναι φανταστική. Τα ακουστικά είναι στιβαρά και η αίσθηση που σου δίνουν όταν τα πιάνεις είναι ότι είναι ένα ακριβό προϊόν. Δεν έχουν πλαστικά μέρη και αμέσως καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ ποιοτικά. Είναι πιο βαριά από άλλα ακουστικά, και έχουν διαφορά από τα Bose, παρόλα αυτά είναι πάρα πολύ άνετα όταν τα φοράς και δεν νιώθεις το βάρος. Μεγάλο ρόλο παίζει το διχτάκι που έχουν, το οποίο κατανέμει το βάρος πιο ομοιόμορφα και δεν το νιώθεις όταν τα φοράς. Επίσης, έχουν πολύ χώρο στο σημείο που μπαίνει το αυτί, με αποτέλεσμα να μην το πιέζουν και να μην κουράζουν. Τα Bose αρχίζουν και με κουράζουν μετά από 1 ώρα χρήσης και νιώθω πίεση στο αυτί, ενώ τα AirPods Max δεν τα καταλαβαίνω ακόμα και μετά από 2-3 ώρες συνεχόμενης χρήσης.

 

Σαν ποιότητα noise canceling τα θεωρώ εφάμιλλα με τα Bose. Σε διάφορα βίντεο που έχω δει λένε ότι τα AirPods Max είναι ελάχιστα καλύτερα. Εγώ νιώθω ότι ανάλογα το είδος του θορύβου, άλλες φορές υπερτερούν τα Bose και άλλες τα AirPods Max. Τα Bose σου δίνουν την δυνατότητα να προσαρμόσεις το πόσο δυνατό θα είναι το noise canceling ενώ τα AirPods Max έχουν ή on ή off. Αυτό μου δημιουργεί λίγο ανασφάλεια γιατί όταν είμαι μόνη μου σπίτι νιώθω ότι αν μπει κανείς δεν θα πάρω χαμπάρι  :D , ενώ με τα Bose απλώς το βάζω σε χαμηλότερο lvl και ψιλοακοόυω τους θορύβους. Εκεί που υπερτερούν τα AirPods Max είναι ότι όταν ενεργοποιήσεις το transparency mode που ακούς όλους τους εξωτερικούς θορύβους σαν να μην φόραγες ακουστικά, δεν τους ακούς "ψηφιοποιημένους" αλλά σχεδόν σαν πραγματικούς (τα Bose σου δίνουν πιο έντονα την αίσθηση της ψηφιοποίησης). 

 

Σαν ποιότητα ήχου για μουσική, τα AirPods Max θεωρώ ότι είναι καλύτερα. Παρόλο που δεν έχω εκπαιδευμένο μουσικό αυτί η μουσική ακούγεται καλύτερη, πιο γεμάτη και πιο ζωντανή με τα AirPods Max σε σχέση με τα Bose (που και αυτά έχουν ούτως ή άλλως απίστευτο ήχο και είχα δει τρελή διαφορά σε σχέση με άλλα των 50 ευρώ που είχα παλιότερα). Δεν γνωρίζω μουσικούς όρους να το περιγράψω, αλλά απολαμβάνω την μουσική πιο καλά με τα AirPods Max. Φυσικά μιλάμε για μικροδιαφορές σε σχέση με τα Bose.

 

Σχετικά με το spatial audio, έχω ενθουσιαστεί (δεν είχα τα AirPods Pro). Είναι φανταστικό, σαν να είμαι στο Cinema. Το μόνο κακό είναι ότι ακόμα δεν υποστηρίζεται στο Apple TV οπότε δεν μπορώ να το απολαύσω σε ταινίες που βλέπω στην τηλεόραση.

 

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει, για να σας πω, είναι το κατά πόσο είναι καλό το noise canceling στο μικρόφωνο. Δηλαδή, αν είμαι σε περιβάλλον με θόρυβο, αν ο συνομιλητής μου θα ακούει την φασαρία ή όχι. Στα Bose είναι φανταστικό: έχω κάνει conference την ώρα που μαγείρευα με τον απορροφητήρα στο τέρμα και οι συνομιλητές δεν καταλάβαιναν τίποτα. Όταν τύχει με τα AirPods Max θα γράψω update.

 

Σχετικά με την συνδεσιμότητα με τις Apple συσκευές, έχω ενθουσιαστεί. Ως τώρα είχα τα πρώτα AirPods και με ενοχλεί που έπρεπε να τα συνδέω manually από τη μια συσκευή στην άλλη (iPad, iPhone, Mac, Apple TV, Apple Watch). Με τα AirPods Max αυτό γίνεται αυτόματα με το που αλλάξω συσκευή, πράγμα πολύ βολικό όταν ακούω μουσική στον υπολογιστή και με πάρουν τηλέφωνο. Παρόλα αυτά, επειδή τα Bose μπορούν να συνδεθούν με 2 ταυτόχρονες συσκευές, δεν είναι θέμα σε αντίστοιχες περιπτώσεις με αυτά.

 

Όσον αφορά το θέμα του condensation που είχε αναφερθεί, έχω τσεκάρει πολλές φορές μετά από 2-3 ώρες χρήση το εσωτερικό και δεν έχω δει ούτε υποψία υγρασίας. Ίσως συμβαίνει σε αυτούς που τα φοράνε 7-8 ώρες ή έχουν πολύ θερμό κεφάλι. 

 

Ακόμα ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί με τα ακουστικά είναι το battery drain. Δηλαδή να τα αφήσεις στην θήκη το βράδυ φορτισμένα και το πρωί να είναι η μπαταρία στο 1%. Αυτό άρχισε να μου συμβαίνει κι εμένα την 2η βδομάδα χρήσης. Ενώ τα έβαζα στη θήκη με 85% μπαταρία, το άλλο πρωί πήγαινα να τα φορέσω και είχαν 1%. Το συγκεκριμένο πρόβλημα λύθηκε κάνοντάς τα unpair και reset. Από τότε δεν έχει ξανασυμβεί. Η μπαταρία γενικά κρατάει πολύ. Δεν έχω κάνει τεστ, αλλά φορτίζουν αρκετά γρήγορα και η φορτιση δίνει αρκετές ώρες. Δεν έχω βρεθεί σε θέση να μην έχω μπαταρία και να πρέπει να τα φορτίσω ενώ τα χρειάζομαι, με εξαίρεση το θέμα με το overnight battery drain που λύθηκε.

 

Για τη θήκη έχω διφορούμενη άποψη. Αισθητικά μου αρέσει πολύ. Πρακτικά με δυσκολεύει το flap στο βάλε-βγάλε γιατί δεν στέκεται όρθιο για να τα βγάλεις ή να τα βγάλεις (άρα θες δυο χέρια - το ένα για να το κρατάει πάνω). Επίσης, με φοβίζει όταν τα βάζω στην τσάντα μου γιατί είναι εκτεθημένο το διχτάκι και φοβάμαι μήπως σκιστεί. Σκέφτομαι να πάρω μια 3rd party θήκη να τα βάζω μέσα για μετακινήσεις. Για χρήση μέσα στο σπίτι η θήκη είναι μια χαρά. Κάτι που επίσης είναι λίγο άβολο, είναι ότι τα ear cups περιστρέφονται μόνο από τη μια μεριά και είναι η μεριά που δεν με βολεύει, οπότε όποτε βγάζω τα ακουστηκά από τη θήκη είτε θα πάω να τα περιστρέψω από την άλλη είτε ασυναίσθητα θα τα φορέσω ανάποδα (το αριστερό cup στο δεξί αυτί). Αυτό όμως έχει να κάνει με το τι έχω συνηθήσει εγώ.

 

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένη. Σχετικά με το αξίζουν τα χρήματα, θα πω ότι αν κάποιον τον ενδιαφέρει η ποιότητα του ήχου και το καλό noise canceling θα είναι πλήρως ικανοποιημένος με τα Bose (ή αντίστοιχα φαντάζομαι και με τα Sony) που κάνουν 250-300 ευρώ. Η αγορά των AirPods Max περιλαμβάνει σίγουρα μια δόση ματαιοδοξίας για τον κάτοχο. Ναι, καλό το auto connectivity με το οικοσύστημα της apple και το spatial audio, αλλά δεν δικαιολογεί 350 πάνω στην τιμή. Ίσως 100. Τα υπόλοιπα 200 που μένουν στην ουσία πληρώνεις το Apple Brand. Εγώ πάντως δεν μετανιώνω την αγορά.  :P

 

 

 

 

marian, με γειααααα

πως είναι? ευχαριστημένη μετά από 20 ημερες;


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 11/02/2021 - 16:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2021 - 18:02

Ευχαριστώ!

Μετά από 3 εβδομάδες χρήσης νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιούσα ήδη τα Bose 700 που μαζί με τα αντίστοιχα της Sony θεωρούνται τα τοπ headset σε ποιότητα ήχου και noise cancelation, οπότε η κριτική μου θα έχει και σύγκριση.

Η κατασκευή των AirPods Max είναι φανταστική. Τα ακουστικά είναι στιβαρά και η αίσθηση που σου δίνουν όταν τα πιάνεις είναι ότι είναι ένα ακριβό προϊόν. Δεν έχουν πλαστικά μέρη και αμέσως καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ ποιοτικά. Είναι πιο βαριά από άλλα ακουστικά, και έχουν διαφορά από τα Bose, παρόλα αυτά είναι πάρα πολύ άνετα όταν τα φοράς και δεν νιώθεις το βάρος. Μεγάλο ρόλο παίζει το διχτάκι που έχουν, το οποίο κατανέμει το βάρος πιο ομοιόμορφα και δεν το νιώθεις όταν τα φοράς. Επίσης, έχουν πολύ χώρο στο σημείο που μπαίνει το αυτί, με αποτέλεσμα να μην το πιέζουν και να μην κουράζουν. Τα Bose αρχίζουν και με κουράζουν μετά από 1 ώρα χρήσης και νιώθω πίεση στο αυτί, ενώ τα AirPods Max δεν τα καταλαβαίνω ακόμα και μετά από 2-3 ώρες συνεχόμενης χρήσης.

Σαν ποιότητα noise canceling τα θεωρώ εφάμιλλα με τα Bose. Σε διάφορα βίντεο που έχω δει λένε ότι τα AirPods Max είναι ελάχιστα καλύτερα. Εγώ νιώθω ότι ανάλογα το είδος του θορύβου, άλλες φορές υπερτερούν τα Bose και άλλες τα AirPods Max. Τα Bose σου δίνουν την δυνατότητα να προσαρμόσεις το πόσο δυνατό θα είναι το noise canceling ενώ τα AirPods Max έχουν ή on ή off. Αυτό μου δημιουργεί λίγο ανασφάλεια γιατί όταν είμαι μόνη μου σπίτι νιώθω ότι αν μπει κανείς δεν θα πάρω χαμπάρι :D , ενώ με τα Bose απλώς το βάζω σε χαμηλότερο lvl και ψιλοακοόυω τους θορύβους. Εκεί που υπερτερούν τα AirPods Max είναι ότι όταν ενεργοποιήσεις το transparency mode που ακούς όλους τους εξωτερικούς θορύβους σαν να μην φόραγες ακουστικά, δεν τους ακούς "ψηφιοποιημένους" αλλά σχεδόν σαν πραγματικούς (τα Bose σου δίνουν πιο έντονα την αίσθηση της ψηφιοποίησης).

Σαν ποιότητα ήχου για μουσική, τα AirPods Max θεωρώ ότι είναι καλύτερα. Παρόλο που δεν έχω εκπαιδευμένο μουσικό αυτί η μουσική ακούγεται καλύτερη, πιο γεμάτη και πιο ζωντανή με τα AirPods Max σε σχέση με τα Bose (που και αυτά έχουν ούτως ή άλλως απίστευτο ήχο και είχα δει τρελή διαφορά σε σχέση με άλλα των 50 ευρώ που είχα παλιότερα). Δεν γνωρίζω μουσικούς όρους να το περιγράψω, αλλά απολαμβάνω την μουσική πιο καλά με τα AirPods Max. Φυσικά μιλάμε για μικροδιαφορές σε σχέση με τα Bose.

Σχετικά με το spatial audio, έχω ενθουσιαστεί (δεν είχα τα AirPods Pro). Είναι φανταστικό, σαν να είμαι στο Cinema. Το μόνο κακό είναι ότι ακόμα δεν υποστηρίζεται στο Apple TV οπότε δεν μπορώ να το απολαύσω σε ταινίες που βλέπω στην τηλεόραση.

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει, για να σας πω, είναι το κατά πόσο είναι καλό το noise canceling στο μικρόφωνο. Δηλαδή, αν είμαι σε περιβάλλον με θόρυβο, αν ο συνομιλητής μου θα ακούει την φασαρία ή όχι. Στα Bose είναι φανταστικό: έχω κάνει conference την ώρα που μαγείρευα με τον απορροφητήρα στο τέρμα και οι συνομιλητές δεν καταλάβαιναν τίποτα. Όταν τύχει με τα AirPods Max θα γράψω update.

Σχετικά με την συνδεσιμότητα με τις Apple συσκευές, έχω ενθουσιαστεί. Ως τώρα είχα τα πρώτα AirPods και με ενοχλεί που έπρεπε να τα συνδέω manually από τη μια συσκευή στην άλλη (iPad, iPhone, Mac, Apple TV, Apple Watch). Με τα AirPods Max αυτό γίνεται αυτόματα με το που αλλάξω συσκευή, πράγμα πολύ βολικό όταν ακούω μουσική στον υπολογιστή και με πάρουν τηλέφωνο. Παρόλα αυτά, επειδή τα Bose μπορούν να συνδεθούν με 2 ταυτόχρονες συσκευές, δεν είναι θέμα σε αντίστοιχες περιπτώσεις με αυτά.

Όσον αφορά το θέμα του condensation που είχε αναφερθεί, έχω τσεκάρει πολλές φορές μετά από 2-3 ώρες χρήση το εσωτερικό και δεν έχω δει ούτε υποψία υγρασίας. Ίσως συμβαίνει σε αυτούς που τα φοράνε 7-8 ώρες ή έχουν πολύ θερμό κεφάλι.

Ακόμα ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί με τα ακουστικά είναι το battery drain. Δηλαδή να τα αφήσεις στην θήκη το βράδυ φορτισμένα και το πρωί να είναι η μπαταρία στο 1%. Αυτό άρχισε να μου συμβαίνει κι εμένα την 2η βδομάδα χρήσης. Ενώ τα έβαζα στη θήκη με 85% μπαταρία, το άλλο πρωί πήγαινα να τα φορέσω και είχαν 1%. Το συγκεκριμένο πρόβλημα λύθηκε κάνοντάς τα unpair και reset. Από τότε δεν έχει ξανασυμβεί. Η μπαταρία γενικά κρατάει πολύ. Δεν έχω κάνει τεστ, αλλά φορτίζουν αρκετά γρήγορα και η φορτιση δίνει αρκετές ώρες. Δεν έχω βρεθεί σε θέση να μην έχω μπαταρία και να πρέπει να τα φορτίσω ενώ τα χρειάζομαι, με εξαίρεση το θέμα με το overnight battery drain που λύθηκε.

Για τη θήκη έχω διφορούμενη άποψη. Αισθητικά μου αρέσει πολύ. Πρακτικά με δυσκολεύει το flap στο βάλε-βγάλε γιατί δεν στέκεται όρθιο για να τα βγάλεις ή να τα βγάλεις (άρα θες δυο χέρια - το ένα για να το κρατάει πάνω). Επίσης, με φοβίζει όταν τα βάζω στην τσάντα μου γιατί είναι εκτεθημένο το διχτάκι και φοβάμαι μήπως σκιστεί. Σκέφτομαι να πάρω μια 3rd party θήκη να τα βάζω μέσα για μετακινήσεις. Για χρήση μέσα στο σπίτι η θήκη είναι μια χαρά. Κάτι που επίσης είναι λίγο άβολο, είναι ότι τα ear cups περιστρέφονται μόνο από τη μια μεριά και είναι η μεριά που δεν με βολεύει, οπότε όποτε βγάζω τα ακουστηκά από τη θήκη είτε θα πάω να τα περιστρέψω από την άλλη είτε ασυναίσθητα θα τα φορέσω ανάποδα (το αριστερό cup στο δεξί αυτί). Αυτό όμως έχει να κάνει με το τι έχω συνηθήσει εγώ.

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένη. Σχετικά με το αξίζουν τα χρήματα, θα πω ότι αν κάποιον τον ενδιαφέρει η ποιότητα του ήχου και το καλό noise canceling θα είναι πλήρως ικανοποιημένος με τα Bose (ή αντίστοιχα φαντάζομαι και με τα Sony) που κάνουν 250-300 ευρώ. Η αγορά των AirPods Max περιλαμβάνει σίγουρα μια δόση ματαιοδοξίας για τον κάτοχο. Ναι, καλό το auto connectivity με το οικοσύστημα της apple και το spatial audio, αλλά δεν δικαιολογεί 350 πάνω στην τιμή. Ίσως 100. Τα υπόλοιπα 200 που μένουν στην ουσία πληρώνεις το Apple Brand. Εγώ πάντως δεν μετανιώνω την αγορά. :P


Ξεκάθαρη και αναλυτική περιγραφή μέσου χρήστη .
Ευχαριστούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#63   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2021 - 18:10

Προσπάθησα να το "πιάσω" από παντού. Αν κάποιος θέλει να κάνω κάποιο συγκεκριμένο πείραμα ή δοκιμή για συγκεκριμένη δυνατότητα που τον ενδιαφέρει ή να αναπτύξω κάτι πιο αναλυτικά πολύ ευχαρίστως!

 

 

Ξεκάθαρη και αναλυτική περιγραφή μέσου χρήστη .
Ευχαριστούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 11/02/2021 - 18:10


#64   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/02/2021 - 20:08

Το μπάσο σε σχέση με τα Bose πως είναι?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#65   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2021 - 20:57

Mε γειά και να εξακολουθείς να τα χαίρεσαι! 

Η περιγραφή σου είναι κατατοπιστικότατη και σίγουρα θα έχουν φοβερό ήχο.

 

Να προσθέσω ένα αρνητικό από το feedback του κουμπάρου μου (τα αγόρασε στην Αγγλία) που είναι ισχυρό deal breaker και όπως πολύ σωστά ανέφερες κι εσύ εντοπίζεται στο ευαίσθητο διχτάκι τους. Το design με το διχτάκι είναι οτι πιο κακό έχει υπάρξει από πλευράς αντοχής. Χαλάει εύκολα με τη χρήση των ακουστικών, σε κάνει να φοβάσαι να βάλεις τα ακουστικά σε τσάντα / backpack / βαλίτσα για ταξίδι ή οτι άλλο, αλλά το χειρότερο είναι οτι για όποιον φοράει προϊόντα styling στα μαλλιά του ή ακόμα και λίγο λαδωμένα να είναι τα μαλλιά (πολλοί άνθρωποι έχουν αυξημένη λιπαρότητα στις τρίχες στο κεφάλι τους) και μετά απο χρήσεις αυτό "φαίνεται" στο διχτάκι. Σε αυτήν την περίπτωση η καλύτερη επιλογή είναι τα space gray και η χειρότερη τα silver. 

 

Το ακόμα χειρότερο είναι οτι η Apple δεν το έκανε ανθεκτικό το διχτάκι τουλάχιστον να μπορεί να καθαρίζεται. 

 

 

Ευχαριστώ!

 

Μετά από 3 εβδομάδες χρήσης νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιούσα ήδη τα Bose 700 που μαζί με τα αντίστοιχα της Sony θεωρούνται τα τοπ headset σε ποιότητα ήχου και noise cancelation, οπότε η κριτική μου θα έχει και σύγκριση.

 

 



#66   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/02/2021 - 13:56

Συμφωνώ.

 

Εγώ με το ροζ/πορτοκαλοκόκκινο που έχω δεν βλέπω ακόμα οπτικά κάποια αλλοίωση. Μια φορά στο τόσο όμως το περνάω απαλά με ένα μωρομάντιλο για να φύγει η λιπαρότητα από το κεφάλι. Σε πρόσφατα βίντεο ανακάλυψαν κάποιοι χρήστες ότι υπάρχει τρόπος να αποσπαστεί η "στέκα" των ακουστικών, οπότε μάλλον η Apple έχει προνοήσει να μπορεί να αντικατασταθεί σε περίπτωση που σκιστεί ή χαλάσει. Επίσημα όμως δεν υπάρχει - ακόμα - τρόπος να αγοράσεις ξεχωριστή στέκα, όπως γίνεται με τα ξεχωριστά ear cups. 

 

 

Mε γειά και να εξακολουθείς να τα χαίρεσαι! 

Η περιγραφή σου είναι κατατοπιστικότατη και σίγουρα θα έχουν φοβερό ήχο.

 

Να προσθέσω ένα αρνητικό από το feedback του κουμπάρου μου (τα αγόρασε στην Αγγλία) που είναι ισχυρό deal breaker και όπως πολύ σωστά ανέφερες κι εσύ εντοπίζεται στο ευαίσθητο διχτάκι τους. Το design με το διχτάκι είναι οτι πιο κακό έχει υπάρξει από πλευράς αντοχής. Χαλάει εύκολα με τη χρήση των ακουστικών, σε κάνει να φοβάσαι να βάλεις τα ακουστικά σε τσάντα / backpack / βαλίτσα για ταξίδι ή οτι άλλο, αλλά το χειρότερο είναι οτι για όποιον φοράει προϊόντα styling στα μαλλιά του ή ακόμα και λίγο λαδωμένα να είναι τα μαλλιά (πολλοί άνθρωποι έχουν αυξημένη λιπαρότητα στις τρίχες στο κεφάλι τους) και μετά απο χρήσεις αυτό "φαίνεται" στο διχτάκι. Σε αυτήν την περίπτωση η καλύτερη επιλογή είναι τα space gray και η χειρότερη τα silver. 

 

Το ακόμα χειρότερο είναι οτι η Apple δεν το έκανε ανθεκτικό το διχτάκι τουλάχιστον να μπορεί να καθαρίζεται. 



#67   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2021 - 15:05

Συμφωνώ.

 

Εγώ με το ροζ/πορτοκαλοκόκκινο που έχω δεν βλέπω ακόμα οπτικά κάποια αλλοίωση. Μια φορά στο τόσο όμως το περνάω απαλά με ένα μωρομάντιλο για να φύγει η λιπαρότητα από το κεφάλι. Σε πρόσφατα βίντεο ανακάλυψαν κάποιοι χρήστες ότι υπάρχει τρόπος να αποσπαστεί η "στέκα" των ακουστικών, οπότε μάλλον η Apple έχει προνοήσει να μπορεί να αντικατασταθεί σε περίπτωση που σκιστεί ή χαλάσει. Επίσημα όμως δεν υπάρχει - ακόμα - τρόπος να αγοράσεις ξεχωριστή στέκα, όπως γίνεται με τα ξεχωριστά ear cups. 

Tέλεια η παρουσίαση, thanks!

Αργότερα σίγουρα θα μπορούμε να κάνουμε την αλλαγή ''στέκας'' η οποία είναι και πανεύκολη

 


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#68   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/02/2021 - 14:43

Σχεδόν αντίστοιχο. Μετά από διάφορες δοκιμές, αν έπρεπε να διαλέξω οπωσδήποτε ένα από τα δυο θα έλεγα ότι το Bose είναι οριακά καλύτερο. Τις δοκιμές τις έκανα χωρίς να πειράξω το default equalizer και με ενεργοποιημένη τη ρύθμιση του iPhone για προστασία των αυτιών από τους δυνατούς ήχους.

 

Το μπάσο σε σχέση με τα Bose πως είναι?



#69   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/02/2021 - 16:43

Όπως περίπου το φαντάζομουν. Thanks.

Κάπως έτσι τα έχουν οι περισσότεροι τα Bose.

Ένα κλικ πιο πάνω στο θέμα μπάσο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#70   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2021 - 21:29

Για όποιον ενδιαφέρεται το ισπανικό Amazon έχει προσφορά τα Airpods Max τα Silver στα 580ευρώ

και για όποιον έχει business profile βγαίνουν 479ευρώ.

Δεν είναι άμεσα διαθέσιμα (μόνο παραγγελία) αλλά η τιμή είναι μια χαρά έστω κι έτσι. 

 

https://www.amazon.e...ef_=as_li_ss_tl

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  12.jpg   68.74KB   70 λήψεις


#71   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/02/2021 - 15:44

Θυμάμαι όταν έκανα την παραγγελία τον Δεκέμβρη για τα ροζ, στα άλλα χρώματα που είχαν εξαντληθεί η Apple στο επίσημο site έδινε delivery 12-14 βδομάδες, ενώ αν πάει να δει κάποιος τώρα, δίνει 2-3 βδομαδες. Άρα λογικά τον Μάρτη θα είναι σε στοκ ξανά και υποθέτω ότι και το Amazon τότε θα παραλάβει.

Αν υπολόγισαν σωστά και το demand, είναι πολύ πιθανό και τα ελληνικά καταστήματα να τα φέρουν κάπου μέσα στο Μάρτη. Προσωπικά είχα βάλει προπαραγγελία τα ροζ στο iStorm (χωρίς πληρωμή) σε περίπτωση που ήταν διαθέσιμα πριν έρθουν τα ελβετικά. Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται να του παραχωρήσω την προτεραιότητα, πολύ ευχαρίστως. Το χρώμα είναι πορτοκαλοκόκκινο παρά ροζ, οπότε οι άντρες δεν θα έχετε θέμα. Μόνο το αλουμίνιο στα ear cups ροζιζει, παρόμοια με το aluminum gold στο Apple Watch.

Για του λόγου το αληθές, είναι σχεδόν ολόιδιο με το Pink Citrus που έβγαλε στην silicon case και στο Apple Watch.

1be01ce707b1f88304e70facdccd58e7.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 18/02/2021 - 15:51


#72   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2021 - 19:40

Eίναι πολύ ωραία τα κόκκινα max, προσωπικά ναι το ροζ για εμένα είναι αποτρεπτικό. 

Όμως υπάρχουν cups σιλικόνης σε όλα τα χρώματα που βγαίνουν τα airpods max και απ οτι φαίνεται δείχνουν όμορφα. 

Φαντάζομαι οτι σε γλυτώνουν και από κάποιες ενδεχόμενες γρατζουνιές στο αλουμίνιο.

 

https://www.amazon.d...ef_=as_li_ss_tl

 

 

Θυμάμαι όταν έκανα την παραγγελία τον Δεκέμβρη για τα ροζ, στα άλλα χρώματα που είχαν εξαντληθεί η Apple στο επίσημο site έδινε delivery 12-14 βδομάδες, ενώ αν πάει να δει κάποιος τώρα, δίνει 2-3 βδομαδες. Άρα λογικά τον Μάρτη θα είναι σε στοκ ξανά και υποθέτω ότι και το Amazon τότε θα παραλάβει.

Αν υπολόγισαν σωστά και το demand, είναι πολύ πιθανό και τα ελληνικά καταστήματα να τα φέρουν κάπου μέσα στο Μάρτη. Προσωπικά είχα βάλει προπαραγγελία τα ροζ στο iStorm (χωρίς πληρωμή) σε περίπτωση που ήταν διαθέσιμα πριν έρθουν τα ελβετικά. Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται να του παραχωρήσω την προτεραιότητα, πολύ ευχαρίστως. Το χρώμα είναι πορτοκαλοκόκκινο παρά ροζ, οπότε οι άντρες δεν θα έχετε θέμα. Μόνο το αλουμίνιο στα ear cups ροζιζει, παρόμοια με το aluminum gold στο Apple Watch.

Για του λόγου το αληθές, είναι σχεδόν ολόιδιο με το Pink Citrus που έβγαλε στην silicon case και στο Apple Watch.
 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  1.jpg   38.91KB   59 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  2.jpg   48.26KB   62 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 18/02/2021 - 19:42


#73   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/02/2021 - 20:39

Eίναι πολύ ωραία τα κόκκινα max, προσωπικά ναι το ροζ για εμένα είναι αποτρεπτικό.
Όμως υπάρχουν cups σιλικόνης σε όλα τα χρώματα που βγαίνουν τα airpods max και απ οτι φαίνεται δείχνουν όμορφα.
Φαντάζομαι οτι σε γλυτώνουν και από κάποιες ενδεχόμενες γρατζουνιές στο αλουμίνιο.

https://www.amazon.d...ef_=as_li_ss_tl

Τα σκέφτομαι κι εγώ αυτά καθώς η θήκη αφήνει σε κάποια σημεία ακάλυπτο το αλουμίνιο. Προς το παρόν μέσα στο σπίτι δεν υπάρχει θέμα, αλλά όταν αρχίσουμε πάλι να κυκλοφορούμε και θα πρέπει να μπαίνουν σε τσάντες πιστεύω θα χρειαστούν. Όπως και μια θήκη εξωτερική για την προστασία της στέκας.

Η αλήθεια είναι ότι το ροζ/κόκκινο είναι bold/statement χρωμα και τραβάει το βλέμμα. Σε calls με κάμερα όλοι με ρωτάνε για τα ακουστικά, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι είναι της Apple. Το συγκεκριμένο χρώμα προσελκύει κυρίως κοπέλες, αλλά μπορώ να φανταστώ συγκεκριμένα στυλ αντρών να τα φοράνε χωρίς κίνδυνο να «παρεξηγηθούν»...

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 18/02/2021 - 20:49


#74   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2021 - 01:32

Μόλις έκανα αγορά σε γκρι χρώμα , ίσως τα έχω κ Σάββατο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#75   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2021 - 01:33

de9c949203916f91e7dded7abd5584cf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες