Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

AirPods Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2021 - 16:22

Για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι, η Apple έδωσε νέο Update (3E756).


Νίκο χρησιμοποιείς air pods max?
Σε είχα αφήσει στα air pods pro.

Εγώ τελικά πήγα στα air pods 2nd gen και σήμερα παρέλαβα σε καλή τιμή ( 55 ευρώ) τα soundcore q30 by Anker.

Έχουν λάβει κορυφαίες κριτικές πάντα σύμφωνα με τα χρήματα που ζητάνε.

Θα γράψω εντυπώσεις για όποιον ενδιαφέρεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/06/2021 - 17:29

Νίκο χρησιμοποιείς air pods max?
Σε είχα αφήσει στα air pods pro.

Pro για πάντα. Τα Max για τα δικά μου δεδομένα συνολικά όπως είναι δεν τα σκέφτομαι καν..

 

Αν ήταν να παω σε Wireless Over-Ear θα πήγαινα στα XM4 της Sony.

 

Θέλω εντυπώσεις για τα Anker.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2021 - 16:28

Anker Soundcore q30.

Πρώτα σχόλια μετά από χρήση κάποιων ωρών για μια ταινία και μουσικής rock-pop-soul.

+++++++++

-Ήχος που κάνει τα απλά airpods να κοκκινίζουν από ντροπή όσον αφορά την ένταση, το μπάσο, και καθαρότητα.
Σίγουρα και τα pro έρχονται σε δύσκολη θέση.
Τα max δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά προφανώς δεν χρειάζεται καμία δοκιμή. Τα max ναι έχουν καλύτερο ήχο. Βέβαια κοστίζουν 10 (!!!) ( δέκα) φορές παραπάνω. 55 τα πήρα εγώ τα q30 , 550 έχουνε τα max.

- Ο ήχος παίρνει αρκετές παραμετροποίησης μέσω της εφαρμογής της Soundcore. Ανεβάζεις κατεβάζεις μπάσα, διαλέγεις μουσική, παίζεις με equaliser.

- Μπαταρία τέρας. Εργοστασιακά λέει κάτι για 40 ώρες και βάλε. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά η λέξη φόρτιση θα μου είναι άγνωστη.

- Ηχομόνωση. Θα το ξαναπώ . Μιλάμε για ακουστικά των 50 ευρώ. Ε λοιπόν το NC ( noise cancellation) είναι αρκετά καλό. Δεν λέω ότι είναι ισάξιο των Sony - Bose . Άλλωστε δεν τα έχω δοκιμάσει. Όμως σίγουρα καλύτερο από airpods pro.
- Σύνδεση με 2 συσκευές. Χαρακτηριστικό που κάνει τους κατόχους των Sony xm3 να λένε Wtf!!!
- Βάρος οκ. Ούτε βαριά, ούτε όμως φτερό στον άνεμο. Επίσης λογω καλοκαιριού μετά από 2 ώρες ιδρώνουν τα αυτιά. Όμως εδώ είναι προσωπικό θέμα.
- Κλήσεις; Εδώ θα γελάσετε. Έχω πάρει 2 airpods και ένα pro. Με ενεργοποιημένο το NC με ακούνε πολύ καλύτερα , τους ακούω το ίδιους τα AirPods.
———————— ——————

- Η κατασκευή όλη από πλαστικό. Μόνο premium δεν είναι. Γέλα μωρή Apple και καλά θα κανείς .
- Συνδεσιμότητα και ευκολίες. Εννοείται πως το περίμενα . Που σαι μωρή Siri όταν σε θέλω;
Επίσης η εφαρμογή δεν συνδέεται κατευθείαν.



Συμπέρασμα Πρώιμο:
Τι χρήση θα κάνει κάποιος;
Γιατί αν θέλει να ακούσει μουσική στο σπίτι, να δει ταινίες στο σπίτι, να κάνει κλήσεις, καλό είναι να δώσει ένα 50ρικο ( σε προσφορά - γιατί η κανονική τιμή είναι 80-100 ευρώ), και να ηρεμήσει για καιρό.
Αν όμως θέλει να δωσει 500 ευρώ για Max να τα δώσει και να τα χαρεί. Τα Max από ότι φαίνεται είναι τα κορυφαία απλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα λεφτά τους….


Sent from my iPhone using Tapatalk

#94   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2021 - 18:58

Ποιότητα ήχου γενικότερα πως την καταλάβαινεις?

 

Συγκριτικά με τα Pro κυρίως.

 

Ηχομόνωση. Όμως σίγουρα καλύτερο από airpods pro.

Εδώ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το Over-Ear κομμάτι.

 

Ενδιαφέρον πολύ παρόλα αυτά.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#95   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2021 - 08:08

Νίκο έχουν περάσει 6 μήνες από την τελευταία φορά που έβαλα τα pro και τα επέστρεψα στην Amazon.de λόγω θεμάτων που είχα με τα αυτιά μου. Θυμάμαι ότι είχαν καλή ηχομόνωση , και σίγουρα θυμάμαι οτι δεν ειχα εντυπωσιαστεί με τον ήχο τους. Ειδικά σε σχέση με τα κανονικά AirPods.

Τώρα με τα q30 είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει ένταση. Υπάρχει μπάσο. Και νομίζω τα ευχαριστιέμαι καλύτερα από τα pro.
Βοηθάει πολύ βεβαίως ότι υπάρχουν presets ώστε να επιλέγεται το σωστό equaliser αναλόγως του είδους μουσικής.

Απαράδεκτο για την apple που δεν μας δίνει τέτοια δυνατότητα. Γνωρίζοντας όμως την πολιτική της εταιρείας που είναι Simplicity, και just works, δεν μας κάνει εντύπωση.

Συμπερασματικά όποιος έχει ήδη τα pro , τα ευχαριστιέται , ακούει μουσική , βλέπεις ταινίες, και τον βολεύουν, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να αγοράσει τα q30.

Όποιος έχει τα απλά όπως και εγώ όμως μπορεί να τα αγοράσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#96   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2021 - 08:22

Νίκο κάτι τελευταίο : ο βασιλιάς των NC ( για τον ήχο κρατάω επιφύλαξη) , σήμερα προσφέρεται στα 278 ευρώ. Sony Xm4.

Χωρίς να τα έχω ακούσει, όχι δεν αξίζουν.

Και όσο και αν φαίνεται περίεργο, για όποιον βυθίστηκε στο οικοσύστημα της apple καλύτερα να δώσει τα δίπλα και να πάει στα max.

Και επειδή όλοι προτιμούν την ευκολία, και ταυτόχρονα δεν θέλουν να δώσουν μια περιουσία καταλήγουν στα air pods pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#97   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/06/2021 - 08:27

Έχει EQ απο ρυθμίσεις - Music ρε 'συ :)

 

Η Sony δεν έχει αντίπαλο στο NC.

 

Τα 'χω δοκιμάσει τα XM4 και ήταν σοκαριστικά καλά και απο τότε τα λιγουρεύομαι.

 

Έβγαλαν και In-Ear πρίν 2 μέρες.

 

Δε πρόκειται να πάω να σκάσω 500€+ στα Max. Δεν υπάρχει κανένας λόγος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#98   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2021 - 10:57

Εγώ το τσίμπησα το κοκκινάκι...  :)  (368€)

Link here: https://amzn.to/3toPpSI

 

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  12.jpg   163.16KB   112 λήψεις


#99   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/09/2021 - 00:14

 

 

Έβγαλαν και In-Ear πρίν 2 μέρες.

 

Ποιο μοντέλο Νικο ;



#100   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/09/2021 - 10:41

https://www.sony.com...less/wf-1000xm4


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 08/09/2021 - 10:41

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#101   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2021 - 20:17

HΡΘΑΝ....  :D

 

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  33.jpg   147.44KB   141 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  34.jpg   147.65KB   140 λήψεις


#102   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2021 - 20:20

Με γεια! Γράψε μας αν θέλεις κάτι από την εμπειρία χρήσης

#103   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2021 - 21:23

Ευχαριστώ, φίλε! 

 

Μετά από μια σχεδόν μια ώρα χρήσης, έχω να επισημάνω τα εξής πρώτα συμπεράσματα: 

 

Ο ήχος σε 3-4 κομμάτια που άκουσα είναι μπασάτος, δυνατός, φουλ ποιοτικός, κλάσεις και πολύ ανώτερος από airpods pro.

Το Spatial Audio είναι super εντυπωσιακό αν και θέλω να το δοκιμάσω περισσότερο. 

 

Το Noise cancelation που έχουν τα ακουστικά είναι κορυφαίο. Στα δικά μου αυτιά έκανε mute και την TV και τον απορροφητήρα. 

 

Τα ακουστικά σαν κατασκευή είναι στιβαρή και χωρίς να με κουράσουν ιδιαίτερα όση ώρα τα φορούσα στο κεφάλι (έχω ακούσει όμως οτι σε άλλα κεφάλια τους πέφτουν βαριά). 

Το διχτάκι που είναι πάνω από το κεφάλι είναι πιο ανθεκτικό απ΄οτι περίμενα και απ όσα είχα διαβάσει. 

Τα σφουγγαράκια των ακουστικών τσαλακώνουν πολύ εύκολα, ακόμα και όταν το ένα ακουστικό ακουμπάει το άλλο. Εκτιμώ πως με τη χρήση το μόνιμο τσαλάκωμά τους θα είναι αναπόφευκτο. 

 

Η θήκη (σουτιέν) που μπαίνουν μέσα είναι απλά για αστεία. Οτι πιο τραγικό έχει βγάλει η Apple σε design. Το υλικό είναι κακής ποιότητας (πλαστικούρα στα δικά μου μάτια), πολύ κακό σχέδιο & κακό design. Το υλικό μυρίζει άσχημα (βγάζει αυτήν την πλαστικοποιημένη φαρμακίλα που μυρίζει και το καλώδιο του φορτιστή του κινητού όταν πρωτοανοίξεις το κουτί).  

 

Έχω παραγγείλει τις εξωτερικές κόκκινες θήκες σιλικόνης για να αποφύγω τη ροζ απόχρωση από το αλουμίνιο των ακουστικών (και για προστασία βέβαια).

 

Αργότερα θα τα δοκιμάσω σε κάποιες σειρές και ταινίες (apple tv, netflix, hulu, κτλ). 

Κυρίως αυτή τη χρήση θέλω, αν και δε θα έδινα σε καμια περίπτωση 600€ να τα πάρω.

Στα 360+ που είχε το Amazon deal ήταν οκ για εμένα. 

 

Θεωρώ πως τα πιο όμορφα απ όλα είναι τα μαύρα και τα λευκά (αν και τα δεύτερα θα λερώνουν με το καλημέρα). 

 

 

Με γεια! Γράψε μας αν θέλεις κάτι από την εμπειρία χρήσης


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 10/09/2021 - 21:26


#104   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2021 - 09:27

Εγω που τα έχω δοκιμάσει δεν μου φάνηκαν καθόλου δυνατά για τα λεφτά τους.ο ήχος ήταν χαμηλός ακόμα και στην Φούλ ενταση

Κατα αλλα πολύ άνετα και φοβερή κατασκευή.για 600 δεν κάνουν πάντως 



#105   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2021 - 00:39

Καλά χαμηλά δεν τα λες (για να είμαστε αντικειμενικοί). 

Από όσο γνωρίζω όλα τα ακουστικά είναι στα 85db max πλεον από τους διεθνείς regulators, οπότε ναι δεν έχουν τσίτα ένταση αλλά αυτό ισχύει για σχεδόν όλα τα brands (τα καλά τουλάχιστον). Άλλωστε δεν έχει κανένα νόημα να ακους υπερβολικά δυνατά μουσική μέσα στα αυτιά σου γιατί καταστρέφεις την ακοή σου και όταν αυτό συμβαίνει συχνά το πρόβλημα μπορεί να γίνει και μη αναστρέψιμο. 

 

 

Εγω που τα έχω δοκιμάσει δεν μου φάνηκαν καθόλου δυνατά για τα λεφτά τους.ο ήχος ήταν χαμηλός ακόμα και στην Φούλ ενταση

Κατα αλλα πολύ άνετα και φοβερή κατασκευή.για 600 δεν κάνουν πάντως 


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 12/09/2021 - 00:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες