Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

AirPods Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2021 - 15:12

b5ae4a5243b199fb9d2e87e37fe38c8c.jpg
Εντάξει.... Απίστευτα. Ο μόνος φόβος που είχα ήταν πως θα φαίνονται πολύ μεγάλα, αλλά πραγματικά είναι ιδανικά... Τεστάρω τώρα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/02/2021 - 16:10

Το Space Gray εδώ στα Max φαίνεται μαμηστερό.

 

Απο τις συσκευές που κολλάει γάντι το χρώμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#78   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2021 - 22:14

cc5701f29c245597a085221c4d885d15.jpg
New firmware AirPods max


Sent from my iPhone using Tapatalk

#79   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:25

Το κακό παιδιά είναι πως αν συνήθισεις τα airpods max, τα airpods pro σου ακούγονται χάλια και με ξενιζουν τώρα, ενώ ήμουν ενθουσιασμενος με τα airpods pro


Sent from my iPhone using Tapatalk

#80   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:37

ανησυχω που ησουν ενθουσιασμενος απο τα airpods pro ειδικα στο θεμα της μουσικης ,πριν απο αυτα ειχα ακουστικα 15 ε ,αυτα,https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1 ,που ειναι χιλιες φορες καλυτερα και οκ ολοι δεν εχουμε την ιδια ακουστικη αλλα σε 4 αλλους που τους εδωσα να τα ακουσoυν κατευθειαν μου ειπαν οτι ο ηχος οχι ειναι απλα καλυτερος απο τα pro αλλα δεν εχει καμια σχεση ,τωρα ψαχνω ακουστικα καλα για μουσικη για μεσα στο σπιτι για να μην ενοχλω το βραδυ αλλα οι κριτικες στο youtube και στο αμαζον με κανουν να μην θελω ουτε καν να τα δω ,ειδικα μετα την κρυαδα που επαθα με τα pro



#81   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:44

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά ακουστικά εκτός airpods και δεν με ενδιαφέρει κιολας τι υπάρχει. Τα θέλω για τη συνδεσιμοτητα μεταξύ του ios. Εννοείται πως υπάρχουν κ καλύτερα κ οικονομικότερα .. μόνο beatsx έχω πάρει ακόμα τίποτα άλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#82   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:51

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά ακουστικά εκτός airpods και δεν με ενδιαφέρει κιολας τι υπάρχει. Τα θέλω για τη συνδεσιμοτητα μεταξύ του ios. Εννοείται πως υπάρχουν κ καλύτερα κ οικονομικότερα .. μόνο beatsx έχω πάρει ακόμα τίποτα άλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk

εμ το καταλαβαινω γιατο πηρα και εγω τα pro αλλα δεν περιμενα αυτον τον ηχο ,μια μικρη επιφυλαξη εχω  ειναι οτι επειδη ακουγονται κατι  γρατσα γρουτσα καποια στιγμη θα τα στειλω στο σερβις μηπως εχουν τελικα προβλημα τα δικα μου και τσαμπα τα κατηγωρω 



#83   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:53

εμ το καταλαβαινω γιατο πηρα και εγω τα pro αλλα δεν περιμενα αυτον τον ηχο ,μια μικρη επιφυλαξη εχω ειναι οτι επειδη ακουγονται κατι γρατσα γρουτσα καποια στιγμη θα τα στειλω στο σερβις μηπως εχουν τελικα προβλημα τα δικα μου και τσαμπα τα κατηγωρω

Έχουν σίγουρα πρόβλημα αν τα ακούς αυτά , μου τα έχουν αλλάξει και τα δυο από μια φορά . …


Sent from my iPhone using Tapatalk

#84   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:57

Έχουν σίγουρα πρόβλημα αν τα ακούς αυτά , μου τα έχουν αλλάξει και τα δυο από μια φορά . …


Sent from my iPhone using Tapatalk

αλαξε σημαντικα ο ηχος η κυριως γλυτωσες απο τα γατσουνισματα?



#85   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 14:00

αλαξε σημαντικα ο ηχος η κυριως γλυτωσες απο τα γατσουνισματα?

Τα γρατσουνίσματα εξαφανίστηκαν εντελώς με καλύτερη ακύρωση θορύβου . Ο ήχος το ίδιο νομίζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#86   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/04/2021 - 16:17

Ευχαριστώ!
 
Μετά από 3 εβδομάδες χρήσης νομίζω ήρθε η ώρα να γράψω τις εντυπώσεις μου.
 
Να σημειώσω ότι χρησιμοποιούσα ήδη τα Bose 700 που μαζί με τα αντίστοιχα της Sony θεωρούνται τα τοπ headset σε ποιότητα ήχου και noise cancelation, οπότε η κριτική μου θα έχει και σύγκριση.
 
Η κατασκευή των AirPods Max είναι φανταστική. Τα ακουστικά είναι στιβαρά και η αίσθηση που σου δίνουν όταν τα πιάνεις είναι ότι είναι ένα ακριβό προϊόν. Δεν έχουν πλαστικά μέρη και αμέσως καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ ποιοτικά. Είναι πιο βαριά από άλλα ακουστικά, και έχουν διαφορά από τα Bose, παρόλα αυτά είναι πάρα πολύ άνετα όταν τα φοράς και δεν νιώθεις το βάρος. Μεγάλο ρόλο παίζει το διχτάκι που έχουν, το οποίο κατανέμει το βάρος πιο ομοιόμορφα και δεν το νιώθεις όταν τα φοράς. Επίσης, έχουν πολύ χώρο στο σημείο που μπαίνει το αυτί, με αποτέλεσμα να μην το πιέζουν και να μην κουράζουν. Τα Bose αρχίζουν και με κουράζουν μετά από 1 ώρα χρήσης και νιώθω πίεση στο αυτί, ενώ τα AirPods Max δεν τα καταλαβαίνω ακόμα και μετά από 2-3 ώρες συνεχόμενης χρήσης.
 
Σαν ποιότητα noise canceling τα θεωρώ εφάμιλλα με τα Bose. Σε διάφορα βίντεο που έχω δει λένε ότι τα AirPods Max είναι ελάχιστα καλύτερα. Εγώ νιώθω ότι ανάλογα το είδος του θορύβου, άλλες φορές υπερτερούν τα Bose και άλλες τα AirPods Max. Τα Bose σου δίνουν την δυνατότητα να προσαρμόσεις το πόσο δυνατό θα είναι το noise canceling ενώ τα AirPods Max έχουν ή on ή off. Αυτό μου δημιουργεί λίγο ανασφάλεια γιατί όταν είμαι μόνη μου σπίτι νιώθω ότι αν μπει κανείς δεν θα πάρω χαμπάρι  :D , ενώ με τα Bose απλώς το βάζω σε χαμηλότερο lvl και ψιλοακοόυω τους θορύβους. Εκεί που υπερτερούν τα AirPods Max είναι ότι όταν ενεργοποιήσεις το transparency mode που ακούς όλους τους εξωτερικούς θορύβους σαν να μην φόραγες ακουστικά, δεν τους ακούς "ψηφιοποιημένους" αλλά σχεδόν σαν πραγματικούς (τα Bose σου δίνουν πιο έντονα την αίσθηση της ψηφιοποίησης). 
 
Σαν ποιότητα ήχου για μουσική, τα AirPods Max θεωρώ ότι είναι καλύτερα. Παρόλο που δεν έχω εκπαιδευμένο μουσικό αυτί η μουσική ακούγεται καλύτερη, πιο γεμάτη και πιο ζωντανή με τα AirPods Max σε σχέση με τα Bose (που και αυτά έχουν ούτως ή άλλως απίστευτο ήχο και είχα δει τρελή διαφορά σε σχέση με άλλα των 50 ευρώ που είχα παλιότερα). Δεν γνωρίζω μουσικούς όρους να το περιγράψω, αλλά απολαμβάνω την μουσική πιο καλά με τα AirPods Max. Φυσικά μιλάμε για μικροδιαφορές σε σχέση με τα Bose.
 
Σχετικά με το spatial audio, έχω ενθουσιαστεί (δεν είχα τα AirPods Pro). Είναι φανταστικό, σαν να είμαι στο Cinema. Το μόνο κακό είναι ότι ακόμα δεν υποστηρίζεται στο Apple TV οπότε δεν μπορώ να το απολαύσω σε ταινίες που βλέπω στην τηλεόραση.
 
Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει, για να σας πω, είναι το κατά πόσο είναι καλό το noise canceling στο μικρόφωνο. Δηλαδή, αν είμαι σε περιβάλλον με θόρυβο, αν ο συνομιλητής μου θα ακούει την φασαρία ή όχι. Στα Bose είναι φανταστικό: έχω κάνει conference την ώρα που μαγείρευα με τον απορροφητήρα στο τέρμα και οι συνομιλητές δεν καταλάβαιναν τίποτα. Όταν τύχει με τα AirPods Max θα γράψω update.
 
Σχετικά με την συνδεσιμότητα με τις Apple συσκευές, έχω ενθουσιαστεί. Ως τώρα είχα τα πρώτα AirPods και με ενοχλεί που έπρεπε να τα συνδέω manually από τη μια συσκευή στην άλλη (iPad, iPhone, Mac, Apple TV, Apple Watch). Με τα AirPods Max αυτό γίνεται αυτόματα με το που αλλάξω συσκευή, πράγμα πολύ βολικό όταν ακούω μουσική στον υπολογιστή και με πάρουν τηλέφωνο. Παρόλα αυτά, επειδή τα Bose μπορούν να συνδεθούν με 2 ταυτόχρονες συσκευές, δεν είναι θέμα σε αντίστοιχες περιπτώσεις με αυτά.
 
Όσον αφορά το θέμα του condensation που είχε αναφερθεί, έχω τσεκάρει πολλές φορές μετά από 2-3 ώρες χρήση το εσωτερικό και δεν έχω δει ούτε υποψία υγρασίας. Ίσως συμβαίνει σε αυτούς που τα φοράνε 7-8 ώρες ή έχουν πολύ θερμό κεφάλι. 
 
Ακόμα ένα πρόβλημα που έχει αναφερθεί με τα ακουστικά είναι το battery drain. Δηλαδή να τα αφήσεις στην θήκη το βράδυ φορτισμένα και το πρωί να είναι η μπαταρία στο 1%. Αυτό άρχισε να μου συμβαίνει κι εμένα την 2η βδομάδα χρήσης. Ενώ τα έβαζα στη θήκη με 85% μπαταρία, το άλλο πρωί πήγαινα να τα φορέσω και είχαν 1%. Το συγκεκριμένο πρόβλημα λύθηκε κάνοντάς τα unpair και reset. Από τότε δεν έχει ξανασυμβεί. Η μπαταρία γενικά κρατάει πολύ. Δεν έχω κάνει τεστ, αλλά φορτίζουν αρκετά γρήγορα και η φορτιση δίνει αρκετές ώρες. Δεν έχω βρεθεί σε θέση να μην έχω μπαταρία και να πρέπει να τα φορτίσω ενώ τα χρειάζομαι, με εξαίρεση το θέμα με το overnight battery drain που λύθηκε.
 
Για τη θήκη έχω διφορούμενη άποψη. Αισθητικά μου αρέσει πολύ. Πρακτικά με δυσκολεύει το flap στο βάλε-βγάλε γιατί δεν στέκεται όρθιο για να τα βγάλεις ή να τα βγάλεις (άρα θες δυο χέρια - το ένα για να το κρατάει πάνω). Επίσης, με φοβίζει όταν τα βάζω στην τσάντα μου γιατί είναι εκτεθημένο το διχτάκι και φοβάμαι μήπως σκιστεί. Σκέφτομαι να πάρω μια 3rd party θήκη να τα βάζω μέσα για μετακινήσεις. Για χρήση μέσα στο σπίτι η θήκη είναι μια χαρά. Κάτι που επίσης είναι λίγο άβολο, είναι ότι τα ear cups περιστρέφονται μόνο από τη μια μεριά και είναι η μεριά που δεν με βολεύει, οπότε όποτε βγάζω τα ακουστηκά από τη θήκη είτε θα πάω να τα περιστρέψω από την άλλη είτε ασυναίσθητα θα τα φορέσω ανάποδα (το αριστερό cup στο δεξί αυτί). Αυτό όμως έχει να κάνει με το τι έχω συνηθήσει εγώ.
 
Γενικά είμαι υπερευχαριστημένη. Σχετικά με το αξίζουν τα χρήματα, θα πω ότι αν κάποιον τον ενδιαφέρει η ποιότητα του ήχου και το καλό noise canceling θα είναι πλήρως ικανοποιημένος με τα Bose (ή αντίστοιχα φαντάζομαι και με τα Sony) που κάνουν 250-300 ευρώ. Η αγορά των AirPods Max περιλαμβάνει σίγουρα μια δόση ματαιοδοξίας για τον κάτοχο. Ναι, καλό το auto connectivity με το οικοσύστημα της apple και το spatial audio, αλλά δεν δικαιολογεί 350 πάνω στην τιμή. Ίσως 100. Τα υπόλοιπα 200 που μένουν στην ουσία πληρώνεις το Apple Brand. Εγώ πάντως δεν μετανιώνω την αγορά.  :P

Μου έρχεται προσφορά από το Amazon τα Bose 700 στα 200 ε ( επαγγελματικό αφμ) και λέω τώρα τι κάνω ?200 η 600 ε και πέφτω στο πολύ καλό και αναλυτικό report σου ,παρόλο που τα απάντησες θα ξαναρώτηςω αξίζει ποιοτικά το 400 αρι πάνω η οχι?με ενδιαφέρει η ποιότητα μουσικής και συνομιλίας ,με τα pro έχω φάει φρίκη ,ούτε κάθονται καλά στα αυτιά (έχω αλλάξει και μαξιλαράκι πολύ καλύτερο αλλά η ανασφάλεια υπάρχει ) ούτε η εναλλαγή από iPad σε κινητό δουλεύει όπως το περίμενα ,βασικά σε κάτι Viber - messenger πρέπει να κλείσω για να ξανά συνδεθώ ,η μουσική είναι απαράδεκτη ,οκ να μην ξανά πληρώσω υπεραξία χωρίς αντίκρυσμα ,επίσης θα τολμούσες να κυκλοφορήσεις έξω με αυτά η θα είμαστε σαν .........?στην δεύτερη περίπτωση θα κρατήσω και τα pro για έξω ,με μια κουβέντα αν τα δεν είχες ακουστικά και σου δίνανε τα μεν 200 τα δε 600 τι θα έκανες σήμερα ?απο την απάντηση σου θα εξαρτηθεί η βραδινή μου αγορά και τέλος παίζουν δυνατά?

#87   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/04/2021 - 16:31

Μου βάζεις δύσκολα και μεγάλη ευθύνη!  :D

 

Σαν απόδοση ήχου είναι πολύ παρόμοια και τα δυο. Λίιιγο καλύτερο ήχο τα AirPods Max, καθώς και λίιιγο καλύτερο noise canceling. Τα Bose έχουν καλύτερο noise canceling για τους άλλους (δηλαδή τι θόρυβοι περνάνε προς τους συνομιλητές σου από το μικρόφωνο). Σίγουρα 400 ευρώ διαφορά δεν δικαιολογείται με αντικειμενική σύγκριση στα παραπάνω χαρακτηριστικά.

 

Τα AirPods Max όμως έρχονται και κουμπώνουν τέλεια στο Apple οικοσύστημα και σαν κατασκευή είναι premium με όλη τη σημασία. Νιώθεις ότι κρατάς/φοράς άλλο πράμα... Μετά από 2+ μήνες που τα έχω και τα δυο, το χέρι μου πάει μόνο στα AirPods Max όταν θέλω να ακούσω μουσική ή να κάνω conference call στη δουλειά. Τα Bose τα χρησιμοποιώ πλέον ελάχιστα (στην ουσία τις ελάχιστες φορές που τα AirPods Max πρέπει να φορτίσουν). Όσον αφορά τον ήχο, ναι παίζουν πολύ δυνατά. Δεν αντέχω να τα έχω στο >85% για πάνω από μερικά λεπτά. Η μοναδική φορά που τερμάτισα τον ήχο ήταν σε δοκιμές που έκανα για το μπάσο.

 

Σχετικά με την εναλλαγή από συσκευή σε συσκευή, γενικά παίζει πολύ καλά. Σπανίως δεν θα "γυρίσουν" μόνα τους και αν συμβεί αυτό είναι ένα κλικ να συνδεθούν. Εγώ παίζω με 5 συσκευές (iPhone, iPad, iWatch, MacBook, Apple TV) και δεν έχω θέμα. Με τα Bose με 2 συσκευές είσαι κομπλέ γιατί είναι μόνιμα συνδεδεμένα, αλλά αν ήθελα να πάω σε τρίτη συσκευή ο μόνος τρόπος ήταν να πάω μέσα στο Bose app και να επιλέξω την συσκευή που θέλω - πράγμα εκνευριστικό. Αν έχεις μέχρι 2 συσκευές τότε η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια και στα δυο. Αν έχεις 3+, τότε θες AirPods Max.

 

400 ευρώ πάνω δεν αξίζουν, αλλά εγώ αυτά θα έπαιρνα αν είχα την γνώση/εμπειρία χρήσης που έχω τώρα και έπρεπε να διαλέξω. Αν δεν θα σου λείψουν τα 400 ευρώ διαφορά και έχεις την ματαιοδοξία τότε AirPods Max. Αν τα 400 ευρώ είναι ποσό που θα σου "φανεί" από αλλού τότε δεν αξίζει.

 

 

Μου έρχεται προσφορά από το Amazon τα Bose 700 στα 200 ε ( επαγγελματικό αφμ) και λέω τώρα τι κάνω ?200 η 600 ε και πέφτω στο πολύ καλό και αναλυτικό report σου ,παρόλο που τα απάντησες θα ξαναρώτηςω αξίζει ποιοτικά το 400 αρι πάνω η οχι?με ενδιαφέρει η ποιότητα μουσικής και συνομιλίας ,με τα pro έχω φάει φρίκη ,ούτε κάθονται καλά στα αυτιά (έχω αλλάξει και μαξιλαράκι πολύ καλύτερο αλλά η ανασφάλεια υπάρχει ) ούτε η εναλλαγή από iPad σε κινητό δουλεύει όπως το περίμενα ,βασικά σε κάτι Viber - messenger πρέπει να κλείσω για να ξανά συνδεθώ ,η μουσική είναι απαράδεκτη ,οκ να μην ξανά πληρώσω υπεραξία χωρίς αντίκρυσμα ,επίσης θα τολμούσες να κυκλοφορήσεις έξω με αυτά η θα είμαστε σαν .........?στην δεύτερη περίπτωση θα κρατήσω και τα pro για έξω ,με μια κουβέντα αν τα δεν είχες ακουστικά και σου δίνανε τα μεν 200 τα δε 600 τι θα έκανες σήμερα ?απο την απάντηση σου θα εξαρτηθεί η βραδινή μου αγορά και τέλος παίζουν δυνατά?


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/04/2021 - 16:39


#88   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/04/2021 - 16:49

Μου βάζεις δύσκολα και μεγάλη ευθύνη!  :D
 
Σαν απόδοση ήχου είναι πολύ παρόμοια και τα δυο. Λίιιγο καλύτερο ήχο τα AirPods Max, καθώς και λίιιγο καλύτερο noise canceling. Τα Bose έχουν καλύτερο noise canceling για τους άλλους (δηλαδή τι θόρυβοι περνάνε προς τους συνομιλητές σου από το μικρόφωνο). Σίγουρα 400 ευρώ διαφορά δεν δικαιολογείται με αντικειμενική σύγκριση στα παραπάνω χαρακτηριστικά.
 
Τα AirPods Max όμως έρχονται και κουμπώνουν τέλεια στο Apple οικοσύστημα και σαν κατασκευή είναι premium με όλη τη σημασία. Νιώθεις ότι κρατάς/φοράς άλλο πράμα... Μετά από 2+ μήνες που τα έχω και τα δυο, το χέρι μου πάει μόνο στα AirPods Max όταν θέλω να ακούσω μουσική ή να κάνω conference call στη δουλειά. Τα Bose τα χρησιμοποιώ πλέον ελάχιστα (στην ουσία τις ελάχιστες φορές που τα AirPods Max πρέπει να φορτίσουν). Όσον αφορά τον ήχο, ναι παίζουν πολύ δυνατά. Δεν αντέχω να τα έχω στο >85% για πάνω από μερικά λεπτά. Η μοναδική φορά που τερμάτισα τον ήχο ήταν σε δοκιμές που έκανα για το μπάσο.
 
Σχετικά με την εναλλαγή από συσκευή σε συσκευή, γενικά παίζει πολύ καλά. Σπανίως δεν θα "γυρίσουν" μόνα τους και αν συμβεί αυτό είναι ένα κλικ να συνδεθούν. Εγώ παίζω με 5 συσκευές (iPhone, iPad, iWatch, MacBook, Apple TV) και δεν έχω θέμα. Με τα Bose με 2 συσκευές είσαι κομπλέ γιατί είναι μόνιμα συνδεδεμένα, αλλά αν ήθελα να πάω σε τρίτη συσκευή ο μόνος τρόπος ήταν να πάω μέσα στο Bose app και να επιλέξω την συσκευή που θέλω - πράγμα εκνευριστικό. Αν έχεις μέχρι 2 συσκευές τότε η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια και στα δυο. Αν έχεις 3+, τότε θες AirPods Max.
 
400 ευρώ πάνω δεν αξίζουν, αλλά εγώ αυτά θα έπαιρνα αν είχα την γνώση/εμπειρία χρήσης που έχω τώρα και έπρεπε να διαλέξω. Αν δεν θα σου λείψουν τα 400 ευρώ διαφορά και έχεις την ματαιοδοξία τότε AirPods Max. Αν τα 400 ευρώ είναι ποσό που θα σου "φανεί" από αλλού τότε δεν αξίζει.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση σου απαντήση ,3 συσκευές έχω εγώ iPhone, iPad, iWatch νομίζω δεν τρέχει τίποτα αν δεν συνδεθεί με το iwacht ,θα περιμένω μέχρι τις 8 και μετά θα δω αν θα πατήσω το κουμπί ,νασαι και πάλι καλά

#89   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/04/2021 - 16:50

Δεν απάντησα πιο πάνω στο αν θα κυκλοφορούσα έξω με αυτά. Εγώ έχω τα ροζ/κόκκινα και έχω πολύ ξανθό μαλλί. Αν κυκλοφορούσα έξω με αυτά θα ήταν statement σίγουρα, γιατί θα έκαναν μπαμ, αλλά δεν θα με ένοιαζε. Αν πάρεις τα μαύρα ή τα ασημί, σίγουρα κάνουν λιγότερο μπαμ. Ειδικά τα μαύρα πιστεύω ότι μόνο λίγοι μυημένοι θα τα καταλάβαιναν. Ως τώρα πάντως δεν τα έχω φορέσει εκτός σπιτιού. Όταν βγαίνω έξω για βόλτα παίρνω τα AirPods (1st gen). Σίγουρα είναι πιο πρακτικά για βόλτα. Επίσης με τα AirPods Max χρειάζεσαι σίγουρα μια 3rd party θήκη για να μην έχεις φόβο να σκιστεί το διχτάκι μέσα στην τσάντα. Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα, καθώς λόγω καραντίνας και remote working, 1-2 φορές έχει χρειαστεί να βγω έξω και να τα βάλω σε τσάντα. Έχω όμως σκοπό να παραγγείλω μια από Amazon για το καλοκαίρι.

 

Από πρακτικής άποψης όμως, δεν είναι αδιάβροχα και δεν θα το ρίσκαρα σε περιόδους που μπορεί να βρέξει όταν είσαι στον δρόμο, καθώς τα κουμπιά είναι από την πάνω μεριά και μπορεί να περάσει υγρασία από την βροχή. Πάντως σίγουρα δεν κινδυνεύεις αν περπατάς να μην ακούσεις αυτοκίνητα όταν έχεις το transparency mode στο on. Οι ήχοι "περνάνε" τέλεια στα αυτιά και πολύ φυσικά. 

 

Μου έρχεται προσφορά από το Amazon τα Bose 700 στα 200 ε ( επαγγελματικό αφμ) και λέω τώρα τι κάνω ?200 η 600 ε και πέφτω στο πολύ καλό και αναλυτικό report σου ,παρόλο που τα απάντησες θα ξαναρώτηςω αξίζει ποιοτικά το 400 αρι πάνω η οχι?με ενδιαφέρει η ποιότητα μουσικής και συνομιλίας ,με τα pro έχω φάει φρίκη ,ούτε κάθονται καλά στα αυτιά (έχω αλλάξει και μαξιλαράκι πολύ καλύτερο αλλά η ανασφάλεια υπάρχει ) ούτε η εναλλαγή από iPad σε κινητό δουλεύει όπως το περίμενα ,βασικά σε κάτι Viber - messenger πρέπει να κλείσω για να ξανά συνδεθώ ,η μουσική είναι απαράδεκτη ,οκ να μην ξανά πληρώσω υπεραξία χωρίς αντίκρυσμα ,επίσης θα τολμούσες να κυκλοφορήσεις έξω με αυτά η θα είμαστε σαν .........?στην δεύτερη περίπτωση θα κρατήσω και τα pro για έξω ,με μια κουβέντα αν τα δεν είχες ακουστικά και σου δίνανε τα μεν 200 τα δε 600 τι θα έκανες σήμερα ?απο την απάντηση σου θα εξαρτηθεί η βραδινή μου αγορά και τέλος παίζουν δυνατά?



#90   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/06/2021 - 13:03

Για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι, η Apple έδωσε νέο Update (3E756).


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες