Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2022 - 10:32

Μόλις τράβηξε τα λεφτά το Amazon. Για να δούμε αν φτάσει νωρίτερα από το Πλαίσιο.

εμενα από όταν τράβηξε τα χρήματα έκανε 20 μέρες να το στείλουν κ ακομα έρχεται 😂😂

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 28/10/2022 - 10:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2022 - 10:59

Η ups μου έβγαλε αυτό το μήνυμα:

Ανεξέλεγκτα γεγονότα έχουν καθυστερήσει την παράδοση. Προσαρμόζουμε το πρόγραμμα παράδοσης το ταχύτερο δυνατό. Ελέγξτε ξανά για ενημερώσεις την επόμενη εργάσιμη ημέρα.

Καθυστέρηση επειδή είναι αργία σε εμάς; Ήταν Ιταλία το δέμα πριν βγει το μήνυμα.

Μου το είχε βγάλει κι εμένα. 1 μέρα καθυστέρηση είχε. Μη σε ανησυχεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#828   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 12:49

Καλησπέρα,

 

προσπάθησα να πάω αρκετές σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα κάτι (ούτε μέσω της αναζήτησης), οπότε θα ρωτήσω εδώ:

Εχει πάρει κανείς iphone 14 Pro (φαντάζομαι δεν έχει να κάνει με το pro συγκεκριμένα, γενικά iphone 14) από Αμερική; Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

Αν κατάλαβα καλά τα εκεί μοντέλα έχουν μόνο e-sim, ενώ τα εδώ έχουν και nano-sim. Ξέρω οτι η vodafone που είμαι τουλάχιστον σου δίνει e-sim κανονικά. Κάποιο άλλο θέμα με 5g, μπάντες, κλπ θα έχω;

 

Ευχαριστώ!

 

υ.γ. και για να προλάβω ερωτήσεις, δεν το αγοράζω γιατί είναι πιο φτηνά από εκεί, γιατί δεν είναι. θα είναι δώρο, οπότε δεν μπορώ να πω όχι ;)



#829   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2022 - 13:07

Παίζει να έχει απαντηθεί 3-4 φορές..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#830   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 13:08

Αν είναι εύκολο ένα link από το post, να το διαβάσω κατ' ευθείαν και διαγράψτε το δικό μου. Ευχαριστώ!



#831   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2022 - 13:12

Με eSIM πρόβλημα δε θα έχεις, αλλά με την εγγύηση μελλοντικά.

 

Δεν τα δέχονται εδώ τα US λόγω διαφορετικών κωδικών.

 

Ειδικά τώρα που έρχονται και χωρίς φυσική SIM.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#832   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 14:46

Οκ για την εγγύηση και τη e-sim. Σχετικά με τις μπάντες του 4G/LTE/5G είναι συμβατά κανονικά;



#833   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 15:10

Νικολα χαρα στο κουραγιο σου...

#834   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 19:50

Ευχαριστώ για το ειρωνικό σχόλιο αλλά εξ' αρχής ανέφερα οτι ΕΨΑΞΑ πριν γράψω... Αν θες εσυ που εισαι έξυπνος πες μου πως κανεις την αναζητηση για να σου βγαλει αυτο που θελω να μαθω και έχει απαντηθεί 4-5 φορές, για να μάθω και εγώ να κάνω σωστά αναζήτηση.



#835   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 31/10/2022 - 20:13

Ευχαριστώ για το ειρωνικό σχόλιο αλλά εξ' αρχής ανέφερα οτι ΕΨΑΞΑ πριν γράψω... Αν θες εσυ που εισαι έξυπνος πες μου πως κανεις την αναζητηση για να σου βγαλει αυτο που θελω να μαθω και έχει απαντηθεί 4-5 φορές, για να μάθω και εγώ να κάνω σωστά αναζήτηση.


Λίγο σεβασμό στον άνθρωπο που απαντά στα πάσης φύσεως ερωτήματα εδώ μέσα....
Φαίνεται όμως ότι δεν έχεις πολύ επαφή με το φόρουμ όποτε απλά σε ενημερώνω ότι ο Νίκος βοηθά όσο κανείς μαζί με άλλα δύο τρία παιδιά, πχ τον "βραχαμη" στις αυτοματοποιησεις.


Sent from my iPad using Tapatalk

#836   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2022 - 21:40

Αυτό που έγραψα πήγαινε στο σχόλιο "Νικολα χαρα στο κουραγιο σου..." του Psychosocial που προφανώς με ειρωνεύεται.. Γιατί κάτι άλλο δεν προσθέτει στη συζήτηση, θα μπορούσε να μην το γράψει καθόλου. Ισα ίσα στον nikosgnr που μου απάντησε με την παράθεση που μου έλυσε 2 από τις απορίες μου δεν είπα τίποτα..



#837   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2022 - 22:06

Παιδες χαλαρωστε
Δυστυχως ή ευτυχως και απειρες φορες εδω στο φορουμ εχει συμβει το γεγονος νεα μελη ή ακομη και εμεις οι ιδιοι να ρωταμε κατι που εχει ηδη απαντηθει πολλες φορες στο παρελθον.

Ας μην μπαινουμε σε ανουσιες κοντρες.

ουτε ο Νικος ουτε αλλα παιδια πολλοι πιο παλιοι απο εμενα ή και απο αλλους, εχουν θεμα να δινουν απαντησεις

αλλωστε και μιλαω προσωπικα, ειδικα ο Νικος με εχει ξελασπωσει απειρες φορες, σε σημειο που ημουν ετοιμος να σπασω το τηλεφωνο (πολλες συσκευες μου γλυτωσε - ξερει ο ιδιος)

Το να ξαναρωταει καποιος, που προσωπικα δεν γνωριζω, καποιο θεμα δεν θεωρω οτι ειναι προβλημα

αλλωστε οπως εχει ξαναειπωθει απο τον Νικολα, εχει πολλες φορες χτενισει απο το μαλιασμα της γλωσσας για θεματα που απειρες φορες εχουν ξανασυζητηθει ή ρωτηθει.

ολα αυτα τα χρονια το φορουμ απο ολα λιγα ή πολλα ξερω, εχει μια βασικη αρχη- ολοι ρωταμε, ολοι ξερουμε και ολοι εχουμε αποριες

οποτε μην ξεφευγουμε απο το θεμα γιατι ειμαστε πολλοι που διαβαζουμε και πολλοι που και να μην ξερουν εχουν δικαιωμα εδω μεσα να ρωτανε για να μαθουν

ολα αυτα φιλικα αδελφια και με την αδεια του Νικ

#838   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2022 - 23:11

Ειρήνη υμίν.. :)

 

Οκ για την εγγύηση και τη e-sim. Σχετικά με τις μπάντες του 4G/LTE/5G είναι συμβατά κανονικά;

Ισχύει ο,τι ίσχυε και τα προηγούμενα χρόνια.

 

Αν το πάρεις Full Price απο Apple Store είναι ξεκλείδωτο.

 

Επίσης και οι συσκευές της Verizon είναι συμβατές.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#839   smernaxxx

smernaxxx

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2022 - 10:32

Έχει παραγγείλει κανένας απο Κωτσόβολο και έχει παραλάβει? έχουμε εικόνα απο πως προχωράνε οι παραλαβές εκεί?
Έχω παραγγείλει iphone 14 PM SB 128 στις 23/9 και ακόμα είναι σε "Αναμονή Διαθεσιμότητας".



#840   eimai_xazo

eimai_xazo

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2022 - 11:07

Έχει παραγγείλει κανένας απο Κωτσόβολο και έχει παραλάβει? έχουμε εικόνα απο πως προχωράνε οι παραλαβές εκεί?
Έχω παραγγείλει iphone 14 PM SB 128 στις 23/9 και ακόμα είναι σε "Αναμονή Διαθεσιμότητας".

Το ίδιο κ σε Πλαίσιο. Παραγγελία 20.09 το PM 256. Διαβάζω ότι υπάρχει τρομερή έλλειψη σε συσκευές.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2), Google (2)