Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 21/10/2023 - 15:11

εγω που το περιμενω απο τη πρωτη μερα 15/9 και 15:20 τι να πω ??

 

θα περιμενουμε ακομα λιγο , αν παει για χριστουγεννα θ ατο αφησω και θα παω για το επομενο με αγορα απο εξωτερικο ομως 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/10/2023 - 15:32

Το public με ενημέρωσε για παραλαβή σήμερα pro max 256 blue.
Με ενδιαφέρει το natural titanium.
Το ανταλλάσσει κανείς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγγνώμη, αλλά έτσι που το έγραψες μου θύμισες αυτό…

 

Χωρίς παρεξήγηση ε;

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 21/10/2023 - 15:34


#648   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1945 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2023 - 17:26

Χαχαχαχαχα κλάμα με τον Αρκά!! [emoji23][emoji1787][emoji28]


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#649   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/10/2023 - 23:09

Εγώ περιμένω από Istorm πρώτη μέρα 15.09 και δεν έχω παραλάβει ακόμη. Έχουν εξυπηρετήσει μόνο του πρώτου 5λεπτου για να ξέρετε στο Istorm.



#650   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/10/2023 - 23:17

Εγώ περιμένω από Istorm πρώτη μέρα 15.09 και δεν έχω παραλάβει ακόμη. Έχουν εξυπηρετήσει μόνο του πρώτου 5λεπτου για να ξέρετε στο Istorm.

Μάλλον δεν ισχύει αυτό που λες. Εγώ με παραγγελία 15:37 παράγγειλα χθες.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#651   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 22/10/2023 - 07:47

Εγώ περιμένω από Istorm πρώτη μέρα 15.09 και δεν έχω παραλάβει ακόμη. Έχουν εξυπηρετήσει μόνο του πρώτου 5λεπτου για να ξέρετε στο Istorm.


Εγώ με παραγγελία 15:24 παρέλαβα 6/10 !
15 PM Black 256 με πληρωμή στο κατάστημα (river west)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#652   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2023 - 10:21

Καλημερα για το ISTORM μιλαω και φυσικα για 256αρια PRO MAX στα δυσκολα χρωματα NaTi και White. Εχετε δει κανεναν εδω μεσα να εχει παραλαβει DAY 1 σε αυτα τα 2 χρωματα περαν του 5λεπτου?



#653   vaggelisst

vaggelisst

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2023 - 15:08

Γνωρίζει κανείς πόσο εύκολη είναι η επιστροφή στο Amazon de και πόσο γρήγορα επσιτρέφουν τα χρήματα ;

Έχω παραγγείλει ένα iPhone 15 Pro 25GB Blue Titanium το οποίο είναι καθ' οδόν και θα το έχω Τετάρτη / Πέμπτη,

αλλά 1 ημέρα μετά με ενημέρωσε η iSystem ότι μπορώ να παραλάβω εντός της εβδομάδας iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium. 

Εκτός αν βρεθεί κάποιος να το αγοράσει όσο το πήρα, δεν θέλω κάτι έξτρα. Δεν ξέρω τι είναι πιο safe πάντως.

 

Απλά φοβάμαι λίγο την επιστροφή σε Amazon.

Αν δεν το παραλάβω τι θα γίνει ;

Στην παρούσα φάση επειδή είναι shipped δεν έχει σχετική επιλογή για cancel.

Έχω παραγγείλει και θήκη και wallet αλλά αυτά οκ.



#654   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/10/2023 - 15:12

Παραγγελία στο PUBLIC 15/9 παρέλαβα χθες Blue Titanium 256 με πληρωμή στο κατάστημα και αποφορολόγηση χωρίς πρόβλημα.



#655   josuts

josuts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2023 - 15:22

Γνωρίζει κανείς πόσο εύκολη είναι η επιστροφή στο Amazon de και πόσο γρήγορα επσιτρέφουν τα χρήματα ;

Έχω παραγγείλει ένα iPhone 15 Pro 25GB Blue Titanium το οποίο είναι καθ' οδόν και θα το έχω Τετάρτη / Πέμπτη,

αλλά 1 ημέρα μετά με ενημέρωσε η iSystem ότι μπορώ να παραλάβω εντός της εβδομάδας iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium. 

Εκτός αν βρεθεί κάποιος να το αγοράσει όσο το πήρα, δεν θέλω κάτι έξτρα. Δεν ξέρω τι είναι πιο safe πάντως.

 

Απλά φοβάμαι λίγο την επιστροφή σε Amazon.

Αν δεν το παραλάβω τι θα γίνει ;

Στην παρούσα φάση επειδή είναι shipped δεν έχει σχετική επιλογή για cancel.

Έχω παραγγείλει και θήκη και wallet αλλά αυτά οκ.

Δεν εχω παρει κινητο απο εκει.Αλλα πραγματα που ειχα παρει ειχε μεσα στο κουτι ενα αυτοκολλητο κ το επισυναψα κ μετα με το ταχυδρομειο ατελως τα εστειλα πισω.Τα λεφτα τα ελαβα καποιες μερες μετα.Κανε κ μια επικοιωνια μαζι τους με μαιλ



#656   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1476 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2023 - 15:51

Εχεις δικαίωμα να το επιστρέψεις μέσα σε 30 ημέρες. 

Εφόσον είναι από Amazon.de λογικά θα σου βγει στο αιτημα επιστροφής να το κάνεις εύκολα με dropoff στην DHL (θα δεις οτι θα γραφει DHL επάνω) και χωρίς να πληρώσεις κάτι. Θα χρειαστει να εκτυπώσεις τη νεα ετικέτα επιστροφής και το barcode της παραγγελιας το οποίο μπαινει μεσα στο κουτι που θα βαλεις το κινητο. 

 

Μόλις παραλάβουν και το ελέγξουν μετά από κάποιες ημέρες σου επιστρέφουν τα χρήματα. 

Έχει και chat μέσα από το οποίο μπορείς να μιλήσεις για περισσοτερες λεπτομερειες αλλά θα σου πουν αυτά ακριβώς παραπάνω. 

 

Για να το επιστρεψεις θα χρειαστεις πρωτα να το παραλαβεις. 

Αν αρνηθεις παραλαβη η διαδικασια επιστροφης ειναι πολυ πιο μακροχρονια και εξαρταται απο την εταιρεια που στο φερνει. Αν μεσολαβει ελληνικη κουριερ (δηλαδή άλλη από DHL, UPS) ειναι πιο πολύπλοκο. 

 

Σου συνιστω να παραλαβεις και να  ξεκινησεις διαδικασια επιστροφης μεσα στο προφιλ σου στον τομέα my orders --> return item. 

 

Τα ιδια ισχύουν και για τη θηκη και για το wallet. Επιστρεφονται και αυτα. Σε κάποιες θήκες σου κρατάνε κάποια χρήματα (πχ Ringke).  

 

 

Γνωρίζει κανείς πόσο εύκολη είναι η επιστροφή στο Amazon de και πόσο γρήγορα επσιτρέφουν τα χρήματα ;

Έχω παραγγείλει ένα iPhone 15 Pro 25GB Blue Titanium το οποίο είναι καθ' οδόν και θα το έχω Τετάρτη / Πέμπτη,

αλλά 1 ημέρα μετά με ενημέρωσε η iSystem ότι μπορώ να παραλάβω εντός της εβδομάδας iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium. 

Εκτός αν βρεθεί κάποιος να το αγοράσει όσο το πήρα, δεν θέλω κάτι έξτρα. Δεν ξέρω τι είναι πιο safe πάντως.

 

Απλά φοβάμαι λίγο την επιστροφή σε Amazon.

Αν δεν το παραλάβω τι θα γίνει ;

Στην παρούσα φάση επειδή είναι shipped δεν έχει σχετική επιλογή για cancel.

Έχω παραγγείλει και θήκη και wallet αλλά αυτά οκ.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 22/10/2023 - 15:54


#657   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2023 - 15:55

Γνωρίζει κανείς πόσο εύκολη είναι η επιστροφή στο Amazon de και πόσο γρήγορα επσιτρέφουν τα χρήματα ;

Έχω παραγγείλει ένα iPhone 15 Pro 25GB Blue Titanium το οποίο είναι καθ' οδόν και θα το έχω Τετάρτη / Πέμπτη,

αλλά 1 ημέρα μετά με ενημέρωσε η iSystem ότι μπορώ να παραλάβω εντός της εβδομάδας iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium.

Ειμαι ο μονος που απορώ γιατί παράγγειλες μια ακριβή συσκευή σε χρώμα που δεν επιθυμούσες και τώρα πρέπει να ασχολείσαι με την επιστροφή της;

 

Δημιουργείς προβλήματα για να τρέχεις μετά να τα λύνεις;


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 22/10/2023 - 15:56


#658   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/10/2023 - 16:49

Γνωρίζει κανείς πόσο εύκολη είναι η επιστροφή στο Amazon de και πόσο γρήγορα επσιτρέφουν τα χρήματα ;
Έχω παραγγείλει ένα iPhone 15 Pro 25GB Blue Titanium το οποίο είναι καθ' οδόν και θα το έχω Τετάρτη / Πέμπτη,
αλλά 1 ημέρα μετά με ενημέρωσε η iSystem ότι μπορώ να παραλάβω εντός της εβδομάδας iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium.
Εκτός αν βρεθεί κάποιος να το αγοράσει όσο το πήρα, δεν θέλω κάτι έξτρα. Δεν ξέρω τι είναι πιο safe πάντως.

Απλά φοβάμαι λίγο την επιστροφή σε Amazon.
Αν δεν το παραλάβω τι θα γίνει ;
Στην παρούσα φάση επειδή είναι shipped δεν έχει σχετική επιλογή για cancel.
Έχω παραγγείλει και θήκη και wallet αλλά αυτά οκ.

Εγώ ένα ρουτερ είχε χρειαστεί να επιστρέψω. Έκανα τη διαδικασία επιστροφής από το app, μου έβγαλε να εκτυπώσω το shipping code μέσω dhl, πετάχτηκα σε ένα κατάστημα dhl, άφησα το κουτί με το barcode, το έβαλαν αυτοί σε μια συσκευασία, και έφυγα. Μετά από 2-3 μέρες είχαν μπει τα λεφτά.

#659   vaggelisst

vaggelisst

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2023 - 10:27

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

μίλησα με το customer support του Amazon de και τους είπα να ενημερώσουν την UPS να σταματήσει το shipping και να το γυρίσουν πίσω στην αποθήκη τους, όπως και έγινε, μιας και φαίνεται να είναι ακόμη Γερμανία. Μόλις το παραλάβουν θα εκκινήσουν την διαδικασία επιστροφής χρημάτων.

 

Τώρα μένει να δω αν η iSystem θα τηρήσει τον λόγο της και αν θα παραλάβω το 15 PM NaTi 256 το οποίο ήταν η πέτρα του σκανδάλου.

Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι παραλαμβάνουν ελάχιστα κομμάτια ιδίως σ' αυτόν τον κωδικό προϊόντος και στο μαύρο.

Τα πιο πολλά είναι τιμολόγια μου είπε επίσης, ενώ υπάρχει δυνατότητα παραλαβής και πληρωμής στο κατάστημα με κράτηση για 1 ημέρα εφόσον το επιθυμώ.

Ο προμηθευτής τους ενημερώνει την προηγούμενη ημέρα, ότι θα παραλάβουν την επόμενη, αλλά δεν έχουν εικόνα της παραλαβής.

Απλά για την ιστορία η παραγγελία μου έγινε 03:08μμ, 15 Σεπ, 2023.



#660   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12891 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/10/2023 - 13:05

προσωπικά δεν θα ακύρωνα το amazon που ήταν και καθ οδον.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες