Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   rizostom7

rizostom7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2023 - 14:17

Κατά μέσο όρο πόσες μέρες έχετε περιμένει από istorm να παραλάβετε 15 Pro; Όχι Pro Max, το τονίζω !

Εγώ περιμένω  το 15 pro black 128 GB από 24/09 ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   PK73

PK73

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2023 - 00:25

Εγώ περιμένω το 15 pro black 128 GB από 24/09 ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Παρήγγειλα προχθές το μπλε, έχω δρόμο λοιπόν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#678   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/10/2023 - 11:13

Παιδιά στέλνω να ενημερώσω. Εγώ έχω παραλάβει από την δεύτερη εβδομάδα με παραγγελία πρώτης μέρας, αλλά στην παραγγελία είχα άλλο ένα pro max που ακόμα περίμενα για έναν φίλο.
Μη σας τα πολυλογώ ο φίλος μου επειδή βαρέθηκε να περιμένει πήγε στο public και πήρε επι τόπου το pro max σε μαύρο ΧΩΡΙΣ προπαραγγελία επειδή απλά έτυχε να το βρει! Το ίδιο κι άλλος ένας φίλος προχθές στο istorm το pro max σε μπλε επίσης χωρίς προπαραγγελία!!! Τι φάση;;;; 🤔🤔
Θέλω να καταλήξω και για αυτό ποστάρω να σας ενημερώσω ότι όσοι περιμένετε κάντε τον κόπο και πάτε από τα μαγαζιά. Μπορεί να φανείτε τυχεροί κι εσείς …
Καλές παραλαβές!!

#679   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2023 - 20:03

Καλησπερα σε ολους. Μολις μου ηρθε ενημερωση για παραλαβη 256αρι PRO MAX Nati απο το ISTORM στο Κολωνακι. Εχω παραλαβει το ιδιο σε Ασπρο και δεν θα το χρειαστω αυτο. Ενημερωστε με αν καποιος το θελει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση να του δωσω στοιχεια να παει το παρει. Θα κρατηθει μου γραφουν στο email για 3 μερες απο σημερα. Αλλιως θα το ακυρωσω.



#680   mic6

mic6

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2023 - 10:38

Καλησπερα σε ολους. Μολις μου ηρθε ενημερωση για παραλαβη 256αρι PRO MAX Nati απο το ISTORM στο Κολωνακι. Εχω παραλαβει το ιδιο σε Ασπρο και δεν θα το χρειαστω αυτο. Ενημερωστε με αν καποιος το θελει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση να του δωσω στοιχεια να παει το παρει. Θα κρατηθει μου γραφουν στο email για 3 μερες απο σημερα. Αλλιως θα το ακυρωσω.


Pm

#681   realgreek2002

realgreek2002

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2023 - 11:36

Καλησπερα σε ολους. Μολις μου ηρθε ενημερωση για παραλαβη 256αρι PRO MAX Nati απο το ISTORM στο Κολωνακι. Εχω παραλαβει το ιδιο σε Ασπρο και δεν θα το χρειαστω αυτο. Ενημερωστε με αν καποιος το θελει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση να του δωσω στοιχεια να παει το παρει. Θα κρατηθει μου γραφουν στο email για 3 μερες απο σημερα. Αλλιως θα το ακυρωσω.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, έγινε η αγορά [emoji4][emoji4][emoji120][emoji120]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#682   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2023 - 15:37

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, έγινε η αγορά [emoji4][emoji4][emoji120][emoji120]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τίποτα. Να ενημερώσω ότι έχω άλλο ένα ίδιο στης Γλυφάδας του αδελφού μου αλλά το πήρε από το εξωτερικό γιατί βαρέθηκε να περιμένει τους απατεώνες στην Ελλάδα. Αν μου στείλουν email θα το δώσω και αυτό εδώ σε όποιον προλάβει να πάει να το πάρει από την Γλυφάδα. 



#683   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 09:16

Να πω κι εγώ το δικό μου rant: πηγαίνοντας σε κατάστημα iStorm για να αγοράσω ένα iPhone 15 Plus μέσω της υπηρεσίας Trade and Upgrade στην αρχή φάνηκαν όλα καλά! Εξυπηρετήθηκα αμέσως, υπήρχε διαθεσιμότητα και μάλιστα μου έφεραν αμέσως την νέα συσκευή χωρίς ακόμα να έχουν αξιολογήσει την δική μου!

 

Σκέφτηκα: πολύ smooth διαδικασία όπως περιγράφεται στο site. Μέγα λάθος! Η συσκευή είχε 1-2 αμυδρές γραντζουνιές στην οθόνη άρα ένα iPhone 12 σε αυτή την κατάσταση (σύμφωνα με το site) θα άξιζε 415€ (μπαταρία 87%). Ο τεχνικός αφού εξέτασε το κινητό είπε: "τρία εξήντααααααααα, τρία εβδομήντααααααα, εκεί κάπου" - πως λέμε "ένα διακόσα, να τα αφήσω;" .

 

Αφού τον ρώτησα για την τιμή στο site μου είπε ότι η μία γραντζουνιά είναι βαθειά (λογικό την δοκίμασε και με το νυχάκι). Δεν θα σωζόμουν με τα 50€ αλλά λόγω της όλης φάσης και νοοτροπίας, δεν προχώρησα στην αντικατάσταση (ευτυχώς δεν είχα κάνει factory defaults).

 

Θα πω ότι από αντίστοιχη εμπειρία στο εξωτερικό και Apple Store, δεν υπήρχαν τέτοιες ματσακωνιές, οπότε μακάρι να επιβεβαιωθεί κάποια στιγμή η έλευση Apple Store στην Ελλάδα και να μπουν στην θέση τους όλοι αυτοί...

 

/rant over


Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 02/11/2023 - 09:18


#684   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 09:43

Να πω κι εγώ το δικό μου rant: πηγαίνοντας σε κατάστημα iStorm για να αγοράσω ένα iPhone 15 Plus μέσω της υπηρεσίας Trade and Upgrade στην αρχή φάνηκαν όλα καλά! Εξυπηρετήθηκα αμέσως, υπήρχε διαθεσιμότητα και μάλιστα μου έφεραν αμέσως την νέα συσκευή χωρίς ακόμα να έχουν αξιολογήσει την δική μου!

Σκέφτηκα: πολύ smooth διαδικασία όπως περιγράφεται στο site. Μέγα λάθος! Η συσκευή είχε 1-2 αμυδρές γραντζουνιές στην οθόνη άρα ένα iPhone 12 σε αυτή την κατάσταση (σύμφωνα με το site) θα άξιζε 415€ (μπαταρία 87%). Ο τεχνικός αφού εξέτασε το κινητό είπε: "τρία εξήντααααααααα, τρία εβδομήντααααααα, εκεί κάπου" - πως λέμε "ένα διακόσα, να τα αφήσω;" .

Αφού τον ρώτησα για την τιμή στο site μου είπε ότι η μία γραντζουνιά είναι βαθειά (λογικό την δοκίμασε και με το νυχάκι). Δεν θα σωζόμουν με τα 50€ αλλά λόγω της όλης φάσης και νοοτροπίας, δεν προχώρησα στην αντικατάσταση (ευτυχώς δεν είχα κάνει factory defaults).

Θα πω ότι από αντίστοιχη εμπειρία στο εξωτερικό και Apple Store, δεν υπήρχαν τέτοιες ματσακωνιές, οπότε μακάρι να επιβεβαιωθεί κάποια στιγμή η έλευση Apple Store στην Ελλάδα και να μπουν στην θέση τους όλοι αυτοί...

/rant over


Γρατσουνια και 50αρικο πάει δηλαδή; Πως βγάζουν το πόρισμα ακριβώς;
Εγώ πριν λίγες μέρες έδωσα το 11PM στην απλ για παράδειγμα και δεν το είχα με θήκες κλπ, οπότε προφανώς είχε και γρατσουνιές και χρώμα είχε φύγει από το πλαίσιο.
Τα 350€ που έλεγαν στο site, αυτά μου πίστωσαν χωρίς πολλά πολλά.

#685   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 09:54

Γρατσουνια και 50αρικο πάει δηλαδή; Πως βγάζουν το πόρισμα ακριβώς;
Εγώ πριν λίγες μέρες έδωσα το 11PM στην απλ για παράδειγμα και δεν το είχα με θήκες κλπ, οπότε προφανώς είχε και γρατσουνιές και χρώμα είχε φύγει από το πλαίσιο.
Τα 350€ που έλεγαν στο site, αυτά μου πίστωσαν χωρίς πολλά πολλά.

 

Δεν ξέρω να σου πω, αλλά μου φάνηκε εντελώς αντι-επαγγελματική η αξιολόγηση της συσκευής και η συμπεριφορά του "τεχνικού" που αποφάσισα να μην την επιβραβεύσω με αγορά νέας.

 

Επίσης δεν ξέρω που πάνε οι συσκευές αυτές ώστε να τις αξιολογούν με αυτόν τον τρόπο (γραντζουνιά και 50ευρω), αλλά αν απλά πάνε για ανακύκλωση/refurbishing το όλο concept δείχνει απλά άλλη μια ελληνική πατέντα/απατεωνιά. 

 

Αυτό ακριβώς που λες ξέρω κι εγώ από Apple Store στο εξωτερικό. Εδώ είμαστε ως γνωστόν Μπανανία οπότε άδικα περίμενα αντίστοιχη υπηρεσία.



#686   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 09:57

Δεν έχει να κάνει με το κάθε κατάστημα, διότι συνδέεται η συσκευή σε εφαρμογή της Pandas Σημεία Pandas | pandas.io

Θα πρέπει να βελτιωθούν άμεσα οι όροι της Pandas για το κόστος των smartphone, smartwatch και tablet! 

 

Για παράδειγμα για το Ultra σου αφαιρεί το μέγιστο μόνο 329€ !!!!

 

 

Αλλά ας μην το συνεχίσουμε εδώ διότι είμαστε off topic!


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 02/11/2023 - 10:03


#687   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 657 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 10:03

Δεν έχει να κάνει με το κάθε κατάστημα, διότι συνδέεται η συσκευή σε εφαρμογή της Pandas Σημεία Pandas | pandas.io

Θα πρέπει να βελτιωθούν άμεσα οι όροι της Pandas για το κόστος των smartphone, smartwatch και tablet! 

 

Η αξιολόγηση έγινε από έναν τεχνικό, δεν συνδέθηκε η συσκευή σε καμία εφαρμογή.

 

Επίσης, μόλις είδα ότι σε μέτρια κατάσταση το ποσό είναι στα 388€ αντί τα 360€ που μου είπε ο μαστρο-Στόρμης...

 

Ας μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα...


Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 02/11/2023 - 10:13


#688   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 02/11/2023 - 18:39

Μολις με πηραν απο isquare για μια παραγγελια που ειχα βαλει τοτε κι τους την ακυρωσα , αφου εχω παραλαβει ηδη , οποτε σιγα σιγα ομαλοποιειται η κατασταση κι φετος 



#689   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2023 - 20:47

Μολις με πηραν απο isquare για μια παραγγελια που ειχα βαλει τοτε κι τους την ακυρωσα , αφου εχω παραλαβει ηδη , οποτε σιγα σιγα ομαλοποιειται η κατασταση κι φετος

Αυτό μαθαίνω και εγώ .....

Φίλος μου με παραγγελία για 15ΡΜ Νati, του είπαν σήμερα να παραλάβει, αλλά έχει ήδη αγοράσει...

Οπότε ακόμα και στα δημοφιλή μοντέλα, μετά από 2 μήνες, φαίνεται ότι φτιάχνει η κατάσταση...

.

#690   mic6

mic6

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2023 - 23:27

Ρε παιδιά γράφετε τις ακυρώσεις εδώ να πάρουμε κανένα κι εμείς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)