Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#691   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2023 - 03:07

Εγώ πάλι δεν άντεξα άλλο και την έριξα στο γερμανικό amazon. PM 256 Titanium Blue, θηκη και τζαμακια TORRAS   :lol: 

Αποτι λένε παράδοση 9-14 Νοεμβρίου 202. Μια χαρα  :rolleyes: 


Τελευταία επεξεργασία από: ktsak, 03/11/2023 - 03:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#692   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2023 - 15:47

Vodafon παντως αρχιζει νεες παραλαβες απο 6/11 και σταδιακα μεχρι τις 27/11 οπου τελευταια παραλαμβονται τα 256 PM NaTi και Black. Πχ στις 6/11 παραλαμβανει 512 PM NaTi, 256 PM Μπλε κλπ κλπ.

Εν ολιγοις την κατσαμε.. :D


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 03/11/2023 - 15:48


#693   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 04/11/2023 - 13:56

Vodafon παντως αρχιζει νεες παραλαβες απο 6/11 και σταδιακα μεχρι τις 27/11 οπου τελευταια παραλαμβονται τα 256 PM NaTi και Black. Πχ στις 6/11 παραλαμβανει 512 PM NaTi, 256 PM Μπλε κλπ κλπ.

Εν ολιγοις την κατσαμε.. biggrin.png

Επιβεβαιώνω και εγώ πως από εβδομάδα γενικά παραλαμβάνουν όλοι. 
Επικοινώνησα με Κώτσο για να δω την πορεία της προπαραγγελίας μου που έχει γίνει από 30/10 και μου είπαν πως αναμένουν από Δευτέρα παραλαβές για την εξυπηρέτηση των προπαραγγελίών.
Από Γερμανό περιμένουν μετά από τις 20 του μήνα για τα καταστήματα που έχουν παραγγείλει για Stock



#694   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 04/11/2023 - 14:39

εγώ το παρέλαβα από Istorm river west



#695   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/11/2023 - 17:22

Καλησπερα σε ολους. Μολις με ενημερωσαν απο ISTORM ΓΛΥΦΑΔΑΣ οτι  εχει παει για εμενα 1 PM 256αρι NaTi. Εγω το εχω παρει απο το εξωτερικο και δεν με ενδιαφερει να παρω και αλλο. Οποιος προλαβει πρωτος με ενημερωνει να του δωσω στοιχεια να παει να το παρει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση. Δεν εχει πληρωθει και μαλλον απο οσο γνωριζω δεν μπορει να κοπει τιμολογιο εφοσον εχει γινει απο ιδιωτη η παραγγελια. Θα κρατηθει 3 μερες απο οσο μου γραφουν στο email απο σημερα και μετα.



#696   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 06/11/2023 - 19:51

Καλησπερα σε ολους. Μολις με ενημερωσαν απο ISTORM ΓΛΥΦΑΔΑΣ οτι  εχει παει για εμενα 1 PM 256αρι NaTi. Εγω το εχω παρει απο το εξωτερικο και δεν με ενδιαφερει να παρω και αλλο. Οποιος προλαβει πρωτος με ενημερωνει να του δωσω στοιχεια να παει να το παρει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση. Δεν εχει πληρωθει και μαλλον απο οσο γνωριζω δεν μπορει να κοπει τιμολογιο εφοσον εχει γινει απο ιδιωτη η παραγγελια. Θα κρατηθει 3 μερες απο οσο μου γραφουν στο email απο σημερα και μετα.

Αν μπορεί να κοπεί τιμολόγιο με αποφορολόγηση με ενδιαφέρει φίλε μου (θέλω να το κόψω τιμολόγιο στη εταιρία μου για να γλυτώσω το φπα - είναι καθαρά για προσωπική χρήση. 
Αν μπορείς να τους ρωτήσεις μπορώ να μεταβώ εγώ και να το παραλάβω (είμαι από Χαλκίδα)

Σε ευχαριστώ 



#697   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/11/2023 - 19:59

Γίνεται κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Και εμένα, το δικό μου που είχα κάνει κρατήσει, το πήρε ένα παιδί από το forum με τιμολόγιο. Δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Πας, λες τον αριθμό της παραγγελίας, καλό είναι να έχεις και το mail από το εποχή που έκανε την κράτηση, τους λες από τόπου ότι το θες με τιμολόγιο, επιτόπου ελέγχουν βάσει ΑΦΜ αν το δικαιούσε, και προχωράς εντελώς απροβλημάτιστα στην κοπή τιμολογίου. Τόσα χρόνια το έκανα έτσι, έκανα εγώ την παραγγελία και το έκοβα τιμολόγιο στην επιχείρηση της συζύγου.

#698   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 06/11/2023 - 20:04

Γίνεται κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Και εμένα, το δικό μου που είχα κάνει κρατήσει, το πήρε ένα παιδί από το forum με τιμολόγιο. Δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Πας, λες τον αριθμό της παραγγελίας, καλό είναι να έχεις και το mail από το εποχή που έκανε την κράτηση, τους λες από τόπου ότι το θες με τιμολόγιο, επιτόπου ελέγχουν βάσει ΑΦΜ αν το δικαιούσε, και προχωράς εντελώς απροβλημάτιστα στην κοπή τιμολογίου. Τόσα χρόνια το έκανα έτσι, έκανα εγώ την παραγγελία και το έκοβα τιμολόγιο στην επιχείρηση της συζύγου.

προφανώς μπορεί να εξοφληθεί μέσω της δικής μου κάρτας και όχι την εταιρική (έτσι και αλλιώς μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετοπίσει πρόβλημα).



#699   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 06/11/2023 - 20:09

Καλησπερα σε ολους. Μολις με ενημερωσαν απο ISTORM ΓΛΥΦΑΔΑΣ οτι  εχει παει για εμενα 1 PM 256αρι NaTi. Εγω το εχω παρει απο το εξωτερικο και δεν με ενδιαφερει να παρω και αλλο. Οποιος προλαβει πρωτος με ενημερωνει να του δωσω στοιχεια να παει να το παρει για προσωπικη χρηση παντα και οχι για μεταπωληση. Δεν εχει πληρωθει και μαλλον απο οσο γνωριζω δεν μπορει να κοπει τιμολογιο εφοσον εχει γινει απο ιδιωτη η παραγγελια. Θα κρατηθει 3 μερες απο οσο μου γραφουν στο email απο σημερα και μετα.

σου έχω στείλει πμ



#700   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1945 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2023 - 21:00

προφανώς μπορεί να εξοφληθεί μέσω της δικής μου κάρτας και όχι την εταιρική (έτσι και αλλιώς μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετοπίσει πρόβλημα).

Ρητά όχι. Σε περίπτωση ελέγχου από την εφορία θα εκπίψει το έξοδο, θα πληρωθεί το ΦΠΑ, συν το όποιο χρηματικό πρόστιμο.
Μην κάνετε πράγματα του κεφαλιού σας πριν ρωτήσετε τον λογιστή.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#701   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1476 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2023 - 00:19

Εχεις δικιο φιλε. Την εχει πατησει πολυς κοσμος με τετοιου τυπου αλχημειες. 

Κοβουν τιμολογιο, πληρωνουν με αλλες καρτες και μετα αρχιζει το προβλημα.

Θελουν προσοχη οι συναλλαγες αυτες να γινονται με το σωστο τροπο προς αποφυγη προστιμων γιατι στο τελος βγαινεις και δαρμενος. 

 

 

Ρητά όχι. Σε περίπτωση ελέγχου από την εφορία θα εκπίψει το έξοδο, θα πληρωθεί το ΦΠΑ, συν το όποιο χρηματικό πρόστιμο.
Μην κάνετε πράγματα του κεφαλιού σας πριν ρωτήσετε τον λογιστή.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 07/11/2023 - 00:22


#702   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/11/2023 - 07:48

Εννοειται πως η κάρτα πρέπει να είναι η εταιρική ή του κατόχου της εταιρίας. Έχει δίκιο ο.billy!

#703   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1945 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2023 - 11:13

Εννοειται πως η κάρτα πρέπει να είναι η εταιρική ή του κατόχου της εταιρίας. Έχει δίκιο ο.billy!

Ή τραπεζική κατάθεση από τον εταιρικό όψεως. 



#704   FrancisUnderwood

FrancisUnderwood

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2023 - 13:13

Καλησπέρα ομάδα,

 

γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις παραλαβές στα istorm ? , κλείνω 4 εβδομάδες αναμονή αύριο, για ένα blue titanium pro, αρχίζω και ξενερώνω πλέον sad.png  



#705   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 08/11/2023 - 13:34

Καλησπέρα ομάδα,

 

γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις παραλαβές στα istorm ? , κλείνω 4 εβδομάδες αναμονή αύριο, για ένα blue titanium pro, αρχίζω και ξενερώνω πλέον sad.png  

Καλές πηγές μου από Γερμανό και Vodafone με ενημέρωσαν πως από 20 του μήνα θα υπάρξει μεγάλη παραλαβή γενικά.
Σε γενικές γραμμές έχει αρχίσει και ξεκολλάει με αργούς ρυθμούς το θέμα αλλά η Ελληνική αγορά δεν θα πω ότι είναι μπ0Υrδ€λο γιατί εκεί υπάρχει μια σειρά και μια τάξη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)