Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Solved] iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak γινεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
453 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   KLIKS

KLIKS

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2010 - 12:45

καλημερα.κανω την διαδικασια απο 3.1.3 σε 3.1.2 και οταν φτανω στη στιγμη που πρεπει με restore+shift...στην επιφανεια εργασιας που εχω βαλει την firmware 3.1.2 restore.ipsw δεν το βλεπει καθολου.Την κατεβασα κανονικα απο τρια διαφορετικα site.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 13:35

Εάν δεν είχες πατήσει στο cydia το make my life easier .. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι υπομονή.. Δυστυχώς μέχρι να βγει κάτι...


στο cydia έλεγε ότι έχω shsh για 3.1 και 3.1.2...
αυτό δεν είναι;

#93   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 13:39

ναι ακριβως αυτο διαβασε προσεκτικα το παρακατω.. πριν ξεκινησεις να κανεις οτιδηποτε..

http://www.iphonehel...-shsh-requests/ :)

#94   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 13:40

στο cydia έλεγε ότι έχω shsh για 3.1 και 3.1.2...
αυτό δεν είναι;

εφοσον ελεγε αυτα στο cydia και εχεις αναβαθμισει στην 3.1.3 μπορεις να γυρισεις στην 3.1.2 κανοντας χρηση του οδηγου για downgrade που αναγραφεται στην ενοτητα κοσμος.θα το βρεις με την ονομασια how to downgrade via server saurik

#95   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:04

παιδια τα πραματα ειναι απλα τελικα. Η προσθηκη στο hosts file παραπέμπει στον server του saurik!!! Μετα από ενδελεχή έρευνα στο ιντερνετ βρήκα πολλά topic με την ίδια λύση αλλά..... μόνο για τους τυχερούς/έξυπνους που έσωσαν backup μέσω cydia στον server του saurik! Αυτοί λοιπόν όπως εγώ που δεν είχαν πατήσει το μαγικό κουμπί στη cydia... ας τα παρατήσουν προς το παρόν. Ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για την ανταπόκριση του τον joker25, το παλικάρι χαράμισε όλο του το απόγευμα για να με βοηθήσει. Kαι ο DINFUN πολύ χρήσιμος στο forum.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα στενοχωριεμαι πολυ που δεν σε βοηθησα ουσιαστικα...ελπιζω να σου βρω συντομα λυση!για ολα ολοι σ'αυτο το forum εδω ειμαστε

#96   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:08

καλημερα.κανω την διαδικασια απο 3.1.3 σε 3.1.2 και οταν φτανω στη στιγμη που πρεπει με restore+shift...στην επιφανεια εργασιας που εχω βαλει την firmware 3.1.2 restore.ipsw δεν το βλεπει καθολου.Την κατεβασα κανονικα απο τρια διαφορετικα site.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?Ευχαριστω.

oldbootrom ειναι το κινητο σου φιλε μου?

#97   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:13

Ναι φίλε μου αφού είχε κρατήσει μέσω cydia το ecid αρχείο .. Έτσι γίνεται.. Το ξέρουμε...

Φιλε DINFUN επειδη θα τρελαινομουν κ σε λιγο δεν θα πιστευα ο ιδιος τον ευατο μου το ξανα εκανα το πρωι..
ειμουνα στην 3.1.2 jailbreak με την baseband αυτη που σας ειπα πρωτου δοκιμασω..εκανα update την 3.1.3 (χωρις να εχω ξανακρατησει sysy απο cydia απο προχθες που το εκανα downgrade) κ με τον ιδιο ακριβως τροπο το ξαναεκανα...πες μου πως γινεται αυτο ρε φιλε DINFUN?

#98   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:43

Φιλε DINFUN επειδη θα τρελαινομουν κ σε λιγο δεν θα πιστευα ο ιδιος τον ευατο μου το ξανα εκανα το πρωι..
ειμουνα στην 3.1.2 jailbreak με την baseband αυτη που σας ειπα πρωτου δοκιμασω..εκανα update την 3.1.3 (χωρις να εχω ξανακρατησει sysy απο cydia απο προχθες που το εκανα downgrade) κ με τον ιδιο ακριβως τροπο το ξαναεκανα...πες μου πως γινεται αυτο ρε φιλε DINFUN?

μαλλον φιλε μου ειχες κρατησει τα SHSH αρχεια και δεν το θυμασαι.εαν δεν τα ειχες κρατησει και εβαλες το host του cydia δεν θα μπορουσες να το κανεις.εψαξα και διαβασα για το συγκεκριμενο θεμα και μονο κατ'αυτον τον τροπο γινεται.μαλλον δεν θα το θυμοσουν και δεν ειναι κακο.οτι και να εχει γινει μπραβο γαι τον οδηγο σου και μπραβο που καταφερες και εχεις jb συσκευη.ολα τα αλλα περισσευουν.ασ'το δοκιμασει οποιος θελει και αν πετυχει πετυχε.

#99   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:43

φιλε μου joker25 αν ειναι ετσι και ο server αυτος αναγνωριζει την ip του υπολογιστη σου ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων (συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι ειδικος στους υπολογιστες και ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται) τοτε βγαλε μια τιμη να κανεις downgrade και στο δικο μου τηλεφωνο από τον υπολογιστή σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#100   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:46

φιλε μου joker25 αν ειναι ετσι και ο server αυτος αναγνωριζει την ip του υπολογιστη σου ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων (συγχωρεστε με αλλα δεν ειμαι ειδικος στους υπολογιστες και ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται) τοτε βγαλε μια τιμη να κανεις downgrade και στο δικο μου τηλεφωνο από τον υπολογιστή σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


εδω στο φορουμ ειμαστε για να δινουμε πληροφοριες/συμβουλες ΔΩΡΕΑΝ.τα SHSH αρχεια ειναι μονο για μια συσκευη και δεν μπορεις να το κανεις παντου.εαν ακολουθησες το οδηγο του φιλου joker25 και δεν πηγαν ολα καλα,αποδεξου το και περιμενε να βγει καποιο tool και για εσενα και για ολους τους αλλους.

#101   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 14:55

Παρη ενταξει μην τρελαινεσαι μια θεωρια ηταν απο μενα που σκαμπαζω πολυ λιγα πραματα απο αυτα! Αλλα μονο οποιος ψαχνει και ρωταει - βρισκει!! Και οσο για την τιμη, η λυση που προτεινα ηταν να επαιρνε δουλεια στο σπιτι ο φιλος μας ο joker25 και όλα πληρωνονται! τίποτα δεν είναι δωρεάν. Απλά υπάρχουν καλές και όχι καλές τιμές!!! Τέλος πάντων αφου δε γίνεται και έτσι θα το ρίξουμε πάλι στην προσευχή......

#102   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:02

Παρη ενταξει μην τρελαινεσαι μια θεωρια ηταν απο μενα που σκαμπαζω πολυ λιγα πραματα απο αυτα! Αλλα μονο οποιος ψαχνει και ρωταει - βρισκει!! Και οσο για την τιμη, η λυση που προτεινα ηταν να επαιρνε δουλεια στο σπιτι ο φιλος μας ο joker25 και όλα πληρωνονται! τίποτα δεν είναι δωρεάν. Απλά υπάρχουν καλές και όχι καλές τιμές!!! Τέλος πάντων αφου δε γίνεται και έτσι θα το ρίξουμε πάλι στην προσευχή......

δεν αρπαζομαι φιλε μου.απλα εκπονω καποιες απο τις αποψεις του φορουμ που ειμαστε ολοι εδω.οποιος ψαχνει και ρωταει βρισκει αλλα αυτο προθποθετει και καποιο διαβασμα που πρεπει να εχει κανει κανεις απο μονος του και να μην βασιζεται μονο στο διαβασμα των αλλων.
ειμαι σιγουρος οτι πρωτου παρεις την συσκευη που εχεις στα χερια σου δεν ηξερες τι προσεφερε και τι οχι.επισης δεν εριξες μια ματια στον οδηγο για νεους χρηστες και στο λεξιλογιο για το iPhone.δεν κρατησες την συσκευη σου "καθαρη" καποιες μερες για να την μαθεις και πηγες και χωθηκες κατ'ευθειαν στα βαθια χωρις να γνωριζεις...ολα αυτα εχουν σαν αποτελεσμα την κατασταση που βρισκεσαι εσυ αυτη την στιγμη και επειδη υπαρχουν επιτηδειοι πολλοι στις μερες μας μπορεις να πεσεις στην λουμπα και να πληρωσεις για το τιποτα(δεν μιλαω για τον joker25,ειναι γενικη η παρατηρηση).εαν δεν υπηρχε το jb θα αγοραζες αυτη την συσκευη?ειμαι σιγουρος πως οχι.οχι μονο εσυ αλλα και πολλοι αλλοι.

#103   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:06

Νομίζω φίλε joker25 την απάντηση.. Την πήρες από τον Πάρη .. Δυστυχώς δεν γνωρίζω το μικρό σου.. Τα ecid μια φορά κρατιουνται δεν θέλει κάθε φορά.. Δεν είναι θέμα ip ώστε να ξεκλειδωνεις και άλλες συσκευές.. Αλλά ταυτότητα της συσκευής κατα καποΙον τροπο.. Ο οδηγός σου συμφωνώ πως είναι πολύ καλός και βήμα βήμα .. Αλλά είναι σίγουρο πως θέλει ecid by sauric φιλικά..

#104   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:28

Πριν πάρω τη συσκευή Πάρη όλοι μου έλεγαν οτι είναι τόσο άχρηστο κινητό που δύσκολα σπάει και δεν έχει bluetooth kai 2mp cam κλπ και με λιγα λόγια οτι είναι άχρηστη!!! Εγώ όμως ακολουθόντας το ένστικτό μου το πήρα, το έσπασα εύκολα μόνος μου, και τώρα που το έχω πάλι unjailbroken καταλαβαίνω τελικά πόσο δίκαιο είχα γιατί εξακολουθεί να είναι και έτσι πολλά χρόνια μπροστά από όλα!!!!!!!!!!!!!! Απλά αναζητάω ξανά με επιμονή το jailbreak γιατι το συνήθησα να εχει και το κάτι παραπάνω από δωρεαν apps. Η συνήθεια είναι η δεύτερη φύση μας. Και οι εξυπνάδικες απαντήσεις σου να λείπουν σε παρακαλώ. Μέσα σ'αυτό το φόρουμ απ'ότι κατάλαβα υπάρχουν και άτομα που είναι πραγματικά χρήσιμα όπως έχω αναφέρει άλλη φορά και που σίγουρα δεν είσαι εσύ με τη θεωρία του ξερόλα!

#105   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:33

Λοιπόν παίδες σχεδόν τα κατάφερα!
Το πρόβλημα ήταν η ΙΡ του shauric...
δούλεψε με την 74.208.105.171....
Τώρα περιμένω να κάνει sync για να τρέξω blackra1n...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες