Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Solved] iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak γινεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
453 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:42

Ναι φιλε μου γι'αυτο δεν νομιζω σ'αυτα που σου ειπα να ειναι κατι που σε προσβαλλει...δεν ειπα οτι εισαι ξερολας,ισα ισα κ εσυ με εχεις βοηθησει οταν χρειστηκε απλα νομιζα ή κταλαβα οτι εκανες επιθεση στο προσωπο μου για κατι που στην ουσια ηταν λαθος...πηρα θεση για να ξεδιαλυνω,οταν ηρθατε σε αντιπαραθεση με το αλλο παιδι κ αναφερατε το ονομα μου,οτι εδω βοηθαμε ο ενας τον αλλον,τιποτα παραπανω..οσο για αυτο που ειπες για το παιδι στη σαμο,μπραβο σου,μαγκια σου κ τιμη σου... σε παρακαλω ξαναδιαβασε οτι μετα αναφερα στον φιλο DINFUN οτι δεν παιζει κανενα προβλημα...ειναι ωραιο να υπαρχει καλοπροαιρετη κ θεμιτη ενταση...θα χαρω πολλες φορες να χρησιμοποιησω ξανα κ ξανα τις γνωσεις σου οποτε μου χρειαστουν...φιλικα Αγγελος

δεν προσβληθηκα σε καμια περιπτωση απο τα λογια σου και του αλλου φιλου μας.μην στεναχωριεσαι...εννοειτε πως θα χαρω να σε βοηθησω οπως και εσυ εμενα για το τοιδηποτε ειναι αυτο.αυτος ειναι ο λογος που βρισκομαστε εδω...ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:43

δεν προσβληθηκα σε καμια περιπτωση απο τα λογια σου και του αλλου φιλου μας.μην στεναχωριεσαι...εννοειτε πως θα χαρω να σε βοηθησω οπως και εσυ εμενα για το τοιδηποτε ειναι αυτο.αυτος ειναι ο λογος που βρισκομαστε εδω...ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ...

Ωραια...

#123   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 17:10

θυμασαι που σου ειπα οτι θα δοκιμασω τον οδηγο σου και θα σου πω τι εγινε?σκεφτομαι το εξης.εφοσον εχω ηδη σωσμενα τα SHSH αρχεια για την 3.1.2 με το που περασω αυτο που λες με το σημειωματαριο δεν θα αναγνωρισει κατ'ευθειαν οτι μπορω να κανω την διαδικασια?αυτος ειναι ο server που δινει ο saurik.θα δοκιμασω να δω αν περναει κατ'αυτον τον τροπο του οδηγου σου η 3.1?εαν περασει μηπως εισαι εσυ ο GeoHot και μας το κρυβεις?χα χα χα

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 09/03/2010 - 17:10


#124   kleanthis1

kleanthis1

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 19:44

Λοιπόν παιδιά. Δείτε αυτο το βιντεο. περιγραφει τον τρόπο που μας λέει ο φίλος πιο πανω με πιο πολλες λεπτομέρειες. Οταν παω σπιτι αποψε θα δοκιμάσω και εγω.

Το μόνο λάθος που έκανα τόσες μέρες ήταν το κάγκελο # που είχα στον σερβερ στα drivers etc. Δεν χανουμε τιποτα να το δοκιμασουμε και αυτο.
Δεν λέει αν έκανε backup τα SHSH την πρώτη φορά. (Αυτή ήταν η δευτερη φορα που το εκανε για να μας δείξει τον τρόπο)

Τελευταία επεξεργασία από: kleanthis1, 09/03/2010 - 19:46


#125   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 20:13

Πρωτον,φιλε Παρη δεν ζητησα ουτε αφησα ποτε καμια υπονοια για τιμη...(με προσβαλλεις κ μονο που αναφερεις σε κατι τετοιο το ονομα μου γιατι δεν νομιζω να βρηκες κανενα post μου που να λεω τιποτα τετοιο)(ισα ισα πιτευω πως ο φιλος Kgalos περ/ερο σατηριζε την προσπαθεια του να βρει ο ιδιος λυση,αρα ειναι αδικο το ιδιο κ γι'αυτον)δευτερον,αν γνωριζες,που δεν γνωριζεις, απο χθες το απογευμα χρεωθηκα παρα πολλες φορες απο το κινητο ΜΟΥ τηλ(κ αυτο μπορει να σου το αποδειξει κ ο φιλος Kgalos) για να μιλησω με το παιδι κ να μπορεσω να του δωσω αν μπορω μια λυση...απο το ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!Αυτο σημαινει οτι τα λεφτα τα εχω γραμμενα κ το μονο που θελω ειναι να βοηθω,τιποτα παραπανω,ΔΩΡΕΑΝ!!!τριτον,κ τελευταιο φιλε Παρη νομιζω πως αυτο το forum δημιουργηθηκε για να παρεχουμε ΒΟΗΘΕΙΑ οποιος κ αμα μπορει,ΟΧΙ υπηρεσιες...Αυτο εκανα κ προσπαθησα να κανω...Θα σε παρακαλεσω να διαβασεις ολα τα topic+post που εχω αναρτηση στο forum για να δεις...Φιλικα



Γιατι διαβασες πουθενα εσυ φιλε μου οτι λεω πουθενα το παιζει εξυπνος ο Παρης...?χαιρομαι που βοηθαει,αυτο ειναι το σωστο..μηπως DINFUN φιλε μου ηθελες αλλου να απαντησεις γιατι? (αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;σου ειπα ηδη)

για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα.. αναφεροηκα σε οτι σου εχω bold.. σχετικα με τον Παρη.. εδω ειμαστε για να βοηθαμε ..ο καθενας με την εμπειρια του.. μικρη ή μεγαλη.. φιλουσ που εχουν αναγκη.. γι αυτο σου τονισα πως δεν αναφερεται σε σενα.. και καλο ειναι να ληξει εδω το θεμα.. φιλικα παντα.. :)

#126   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 20:16

bla bla - αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα; Επίσης διάβασα προσεκτικά και ο Παρης ξεκαθαρίζει .. Πως δεν αναφέρεται σε εσένα για το επιτειδιος .. αλλά για όσους πουλάνε το jailbreak.. Μήπως δεν το διαβασες προσεκτικά; Και ειδικά ο Πάρης έχει βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ χωρίς να το παίζει έξυπνος..



Γιατι διαβασες πουθενα εσυ φιλε μου οτι λεω πουθενα το παιζει εξυπνος ο Παρης...?χαιρομαι που βοηθαει,αυτο ειναι το σωστο..μηπως DINFUN φιλε μου ηθελες αλλου να απαντησεις γιατι? (αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;σου ειπα ηδη)

οσο για το ποιο ειναι το ονομα σου που σου γραφω εδω.. ειναι ο τιτλος.. του topic που μου ζητησες.. ισως δεν εγινα κατανοητος.. αλλα ειδα πως το βρηκες μετα Αγγελε.. εχεις και το ονομα του αδερφου μου.. :)

#127   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 21:33

βρηκα αυτο και γραφει οτι τα καταφερε χωρις τα shsh αρχεια.δεν εχετε παρα να το δοκιμασετε.

1. Download Iphone 3GS original 3.1.2 ipsw file (search in google)
2. Go to Itunes and make shift+restore…and choose the 3.1.2 file
3. Itunes will now give after dowgrading the error message 1015
4. Your iphone will be now in the recovery mode loop
5. Use IRecovery mode(google it)
6. After you come out of the Recovery mode, boot your iphone again and Iphone will ask you to make an Activation (but don’t do anything)
7. Turn off your iphone, download redsn0w 0.94 and jailbreak your iphone with the previously downloaded 3.1.2 ipsw file.
8. After that your iphone 3gs should have 3.1.2 (jailbreaked) and baseband 05.12.01
9. Finished^^

μοιαζει πολυ με του αγγελου τον οδηγο αλλα εχουν μια διαφορα στο 3-4 βημα.δεν εχετε παρα να το δοκιμασετε και να μας πειτε αν εγινε.

επισης δοκιμαστε να εχετε iTunes εκδοση μικροτερη της 9.0.3 και κλειστο το internet

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 09/03/2010 - 21:36


#128   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:06

θυμασαι που σου ειπα οτι θα δοκιμασω τον οδηγο σου και θα σου πω τι εγινε?σκεφτομαι το εξης.εφοσον εχω ηδη σωσμενα τα SHSH αρχεια για την 3.1.2 με το που περασω αυτο που λες με το σημειωματαριο δεν θα αναγνωρισει κατ'ευθειαν οτι μπορω να κανω την διαδικασια?αυτος ειναι ο server που δινει ο saurik.θα δοκιμασω να δω αν περναει κατ'αυτον τον τροπο του οδηγου σου η 3.1?εαν περασει μηπως εισαι εσυ ο GeoHot και μας το κρυβεις?χα χα χα

Δεν ξερω φιλε μου..παντως ελπιζω να δουλεψει...

#129   kleanthis1

kleanthis1

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:07

Δεν σε αφηνει το itunes να κανεις τη διαδικασία. γραφει device not eligible....
Δοκιμασμενο :(

#130   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:08

οσο για το ποιο ειναι το ονομα σου που σου γραφω εδω.. ειναι ο τιτλος.. του topic που μου ζητησες.. ισως δεν εγινα κατανοητος.. αλλα ειδα πως το βρηκες μετα Αγγελε.. εχεις και το ονομα του αδερφου μου.. :)

Αρα καλο παιδι θα ειναι... :D

#131   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:09

βρηκα αυτο και γραφει οτι τα καταφερε χωρις τα shsh αρχεια.δεν εχετε παρα να το δοκιμασετε.

1. Download Iphone 3GS original 3.1.2 ipsw file (search in google)
2. Go to Itunes and make shift+restore…and choose the 3.1.2 file
3. Itunes will now give after dowgrading the error message 1015
4. Your iphone will be now in the recovery mode loop
5. Use IRecovery mode(google it)
6. After you come out of the Recovery mode, boot your iphone again and Iphone will ask you to make an Activation (but don’t do anything)
7. Turn off your iphone, download redsn0w 0.94 and jailbreak your iphone with the previously downloaded 3.1.2 ipsw file.
8. After that your iphone 3gs should have 3.1.2 (jailbreaked) and baseband 05.12.01
9. Finished^^

μοιαζει πολυ με του αγγελου τον οδηγο αλλα εχουν μια διαφορα στο 3-4 βημα.δεν εχετε παρα να το δοκιμασετε και να μας πειτε αν εγινε.

επισης δοκιμαστε να εχετε iTunes εκδοση μικροτερη της 9.0.3 και κλειστο το internet

Το ξαναδοκιμασα κ το internet πρεπει να ειναι κλειστο...

#132   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:10

το εκανες με αυτο που postαρα?εκανες και το 6 βημα?ολα κομπλε δηλαδη?

#133   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:12

Δεν σε αφηνει το itunes να κανεις τη διαδικασία. γραφει device not eligible....
Δοκιμασμενο :(

με περασμενο στο σημειωματαρειο αυτο που εγραφα?

#134   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:15

το εκανες με αυτο που postαρα?εκανες και το 6 βημα?ολα κομπλε δηλαδη?

οχι Παρη,προσπαθησα ξανα μ'αυτο που ειχα κανει..σημερα 2 φορες το εκανα κ επιασε...δεν ξερω..παντως ο τροπος που αναρτησες οντως ειναι σχεδον παρομοιως με τον δικο μου..εγω απλα δεν εκανα activ.... κ ουτε μου ζητησε το itunew τιποτα..κατα τα αλλα πιστευ ειναι ιδιο..

#135   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 23:15

Αρα καλο παιδι θα ειναι... :D

διαολος σκετος.. τουλαχιστον ετσι τον φωναζα μικρο.. :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες