Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Solved] iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak γινεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
453 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:38

Κύριοι επειδή έχετε βγει off topic θα παρακαλούσα οποιαδήποτε αντιπαράθεση μποριτε να χρησιμοποιήσετε .. Τον personal messenger.. Και να μην συνεχιστεί εδώ.. Ευχαριστώ για την κατανόηση..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:40

δεν αρπαζομαι φιλε μου.απλα εκπονω καποιες απο τις αποψεις του φορουμ που ειμαστε ολοι εδω.οποιος ψαχνει και ρωταει βρισκει αλλα αυτο προθποθετει και καποιο διαβασμα που πρεπει να εχει κανει κανεις απο μονος του και να μην βασιζεται μονο στο διαβασμα των αλλων.
ειμαι σιγουρος οτι πρωτου παρεις την συσκευη που εχεις στα χερια σου δεν ηξερες τι προσεφερε και τι οχι.επισης δεν εριξες μια ματια στον οδηγο για νεους χρηστες και στο λεξιλογιο για το iPhone.δεν κρατησες την συσκευη σου "καθαρη" καποιες μερες για να την μαθεις και πηγες και χωθηκες κατ'ευθειαν στα βαθια χωρις να γνωριζεις...ολα αυτα εχουν σαν αποτελεσμα την κατασταση που βρισκεσαι εσυ αυτη την στιγμη και επειδη υπαρχουν επιτηδειοι πολλοι στις μερες μας μπορεις να πεσεις στην λουμπα και να πληρωσεις για το τιποτα(δεν μιλαω για τον joker25,ειναι γενικη η παρατηρηση).εαν δεν υπηρχε το jb θα αγοραζες αυτη την συσκευη?ειμαι σιγουρος πως οχι.οχι μονο εσυ αλλα και πολλοι αλλοι.

Πρωτον,φιλε Παρη δεν ζητησα ουτε αφησα ποτε καμια υπονοια για τιμη...(με προσβαλλεις κ μονο που αναφερεις σε κατι τετοιο το ονομα μου γιατι δεν νομιζω να βρηκες κανενα post μου που να λεω τιποτα τετοιο)(ισα ισα πιτευω πως ο φιλος Kgalos περ/ερο σατηριζε την προσπαθεια του να βρει ο ιδιος λυση,αρα ειναι αδικο το ιδιο κ γι'αυτον)
δευτερον,αν γνωριζες,που δεν γνωριζεις, απο χθες το απογευμα χρεωθηκα παρα πολλες φορες απο το κινητο ΜΟΥ τηλ(κ αυτο μπορει να σου το αποδειξει κ ο φιλος Kgalos) για να μιλησω με το παιδι κ να μπορεσω να του δωσω αν μπορω μια λυση...απο το ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ!Αυτο σημαινει οτι τα λεφτα τα εχω γραμμενα κ το μονο που θελω ειναι να βοηθω,τιποτα παραπανω,ΔΩΡΕΑΝ!!!
τριτον,κ τελευταιο φιλε Παρη νομιζω πως αυτο το forum δημιουργηθηκε για να παρεχουμε ΒΟΗΘΕΙΑ οποιος κ αμα μπορει,ΟΧΙ υπηρεσιες...Αυτο εκανα κ προσπαθησα να κανω...
Θα σε παρακαλεσω να διαβασεις ολα τα topic+post που εχω αναρτηση στο forum για να δεις...Φιλικα

#108   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:42

Νομίζω φίλε joker25 την απάντηση.. Την πήρες από τον Πάρη .. Δυστυχώς δεν γνωρίζω το μικρό σου.. Τα ecid μια φορά κρατιουνται δεν θέλει κάθε φορά.. Δεν είναι θέμα ip ώστε να ξεκλειδωνεις και άλλες συσκευές.. Αλλά ταυτότητα της συσκευής κατα καποΙον τροπο.. Ο οδηγός σου συμφωνώ πως είναι πολύ καλός και βήμα βήμα .. Αλλά είναι σίγουρο πως θέλει ecid by sauric φιλικά..

Αγγελος ...φιλε DINFUN..καμια αντιπαραθεση απο εμενα,χαιρομαι ισα ισα να υπαρχει καποια ειδους ενταση κ εξεφραση αποψεων για αυτο που ολοι γουσταρουμε..

#109   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:48

Αγγελε χάρηκα υπάρχει ένα topic που δημιούργησα γι αυτόν τον σκοπό τις συστάσεις.., ο φιλος παραπάνω τα κατάφερε έχοντας τα αρχεία ecid.. άρα πρέπει να το αποδεχτούμε .. Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε φιλους που είχαν πατήσει το magic tab..

#110   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:50

Παρη ενταξει μην τρελαινεσαι μια θεωρια ηταν απο μενα που σκαμπαζω πολυ λιγα πραματα απο αυτα! Αλλα μονο οποιος ψαχνει και ρωταει - βρισκει!! Και οσο για την τιμη, η λυση που προτεινα ηταν να επαιρνε δουλεια στο σπιτι ο φιλος μας ο joker25 και όλα πληρωνονται! τίποτα δεν είναι δωρεάν. Απλά υπάρχουν καλές και όχι καλές τιμές!!! Τέλος πάντων αφου δε γίνεται και έτσι θα το ρίξουμε πάλι στην προσευχή......

Φιλε Kgalio μακαρι να μπορουσα να σε βοηθουσα..δε μπορεσα ...δεν χρειαζεται να ερχομαστε σε αντιπαραθεση για κατι που τοσο πολυ γουσταρουμε...αν βρω κατι θα το αναρτησω...θα προσπαθησω να βρω...

#111   kgalios

kgalios

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:51

εγω ρε αν τη βρω τη λυση... θα τη χρεωσω 20€.... και αμα θελετε μην τα δινετε και καθηστε να παιδευεστε....................!!!!!!!!!!! κόβω κ απόδειξη!!!!!!!!!!!!!!!! (20€ + φπα 21% = 24,20€) ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΡΩ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχααχαχααχχαααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχααχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Π Λ Α Κ Α Κ Α Ν Ω Π Α Ι Δ Ι Α
Π Λ Α Κ Α Κ Α Ν ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

φιλικά

Κωνσταντίνος

#112   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:51

Λοιπόν παίδες σχεδόν τα κατάφερα!
Το πρόβλημα ήταν η ΙΡ του shauric...
δούλεψε με την 74.208.105.171....
Τώρα περιμένω να κάνει sync για να τρέξω blackra1n...

Φιλε μου μια απορια?χρησιμοποιησες καθολου τον οδηγο μου?

#113   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:52

Αγγελε χάρηκα υπάρχει ένα topic που δημιούργησα γι αυτόν τον σκοπό τις συστάσεις.., ο φιλος παραπάνω τα κατάφερε έχοντας τα αρχεία ecid.. άρα πρέπει να το αποδεχτούμε .. Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε φιλους που είχαν πατήσει το magic tab..

Κ εγω χαρηκα φιλε???? DINFUN...πες μου το νομα απο το topic...

#114   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:53

...και όμως δεν τα κατάφερα 100%... :(
τρέχω το blackra1n και ενώ λέει ότι όλα οκ
όταν κάνει reboot δε μου εμφανίζει το εικονίδιο blackra1n...

αν ξανακάνω τη διαδικασία του restore και τρέξω το blackra1n ΠΡΙΝ
κάνω restore το backup από το itunes (οπότε ούτε sync θα έχω κάνει)
θα υπάρχει πρόβλημα, ή θα παίξει;

Ευχαριστώ πολύ!
</γιώργος>

#115   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 15:56

...και όμως δεν τα κατάφερα 100%... :(
τρέχω το blackra1n και ενώ λέει ότι όλα οκ
όταν κάνει reboot δε μου εμφανίζει το εικονίδιο blackra1n...

αν ξανακάνω τη διαδικασία του restore και τρέξω το blackra1n ΠΡΙΝ
κάνω restore το backup από το itunes (οπότε ούτε sync θα έχω κάνει)
θα υπάρχει πρόβλημα, ή θα παίξει;

Ευχαριστώ πολύ!
</γιώργος>

Δεν σου εμφανιζει καθολου το εικονιδειο?ενω οταν τελειωσε σου εγρψε ολα οκ?

#116   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:03

Δεν σου εμφανιζει καθολου το εικονιδειο?ενω οταν τελειωσε σου εγρψε ολα οκ?


ναι...
στο iphone δεν υποτίθεται ότι θα εμφανιστεί ένα εικονίδιο/πρόγραμμα blackra1n μετά το restart?
αυτό δεν το εμφανίζει...
ενώ στο blackra1n στον υπολογιστή, γράφει done/waiting for reboot, ό,τι τέλος πάντων πρέπει να γράψει μετά το jailbreak...


</γιώργος>

#117   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:04

Κ εγω χαρηκα φιλε???? DINFUN...πες μου το νομα απο το topic...

bla bla - αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;

Επίσης διάβασα προσεκτικά και ο Παρης ξεκαθαρίζει .. Πως δεν αναφέρεται σε εσένα για το επιτειδιος .. αλλά για όσους πουλάνε το jailbreak.. Μήπως δεν το διαβασες προσεκτικά; Και ειδικά ο Πάρης έχει βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ χωρίς να το παίζει έξυπνος..

#118   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:15

bla bla - αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;

Επίσης διάβασα προσεκτικά και ο Παρης ξεκαθαρίζει .. Πως δεν αναφέρεται σε εσένα για το επιτειδιος .. αλλά για όσους πουλάνε το jailbreak.. Μήπως δεν το διαβασες προσεκτικά; Και ειδικά ο Πάρης έχει βοηθήσει πολύ κόσμο εδώ χωρίς να το παίζει έξυπνος..

Γιατι διαβασες πουθενα εσυ φιλε μου οτι λεω πουθενα το παιζει εξυπνος ο Παρης...?χαιρομαι που βοηθαει,αυτο ειναι το σωστο..μηπως DINFUN φιλε μου ηθελες αλλου να απαντησεις γιατι?
(αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;σου ειπα ηδη)

Τελευταία επεξεργασία από: joker25, 09/03/2010 - 16:16


#119   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:24

Γιατι διαβασες πουθενα εσυ φιλε μου οτι λεω πουθενα το παιζει εξυπνος ο Παρης...?χαιρομαι που βοηθαει,αυτο ειναι το σωστο..μηπως DINFUN φιλε μου ηθελες αλλου να απαντησεις γιατι?
(αλήθεια ποιο είναι το μικρό σου όνομα;σου ειπα ηδη)

Αγγελε,Κωσταντινο τον λενε φιλε μου τον DINFUN.μαλλον δεν διαβασες σωστα το post μου.anyway δεν πειραζει ομως.α και να ξερεις χθες εκανα μεσα teamviewer και τηλεφωνου jb σε παιδι στην σαμο...οποτε τα σχολια περισσευουν.ειπα απλα και τελειως φιλικα οτι υπαρχουν ατομα που ειναι εξω και πουλανε το jb ενω παρεχεται δωρεαν και ειναι πολυ ευκολο πραγμα στο να γινει αλλα θελει διαβασμα πριν.το ψευδωνυμο του παιδιου ειναι orfi.
ο kgalios ειπε οτι ειμαι απο τα ατομα που δεν βοηθαω και οτι το παιζω ξερολας...

δεν το παιζω ξερολας σε καμια περιπτωση και γι'αυτο τον λογο απανταω σε topic που μπορω μα βοηθησω και μονο.

δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν και δεν το εχω κανει εδω μεσα οσο καιρο ειμαι και ποτε στην ζωη μου γιατι δεν θελω να μου το κανουν και εμενα.

απο πλευρας μου το θεμα ληγει εδω και ολα μελι γαλα.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 09/03/2010 - 16:31


#120   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2010 - 16:37

κωσταντινο τον λενε φιλε μου τον DINFUN.μαλλον δεν διαβασες σωστα το post μου.anyway δεν πειραζει ομως.α και να ξερεις χθες εκανα μεσα teamviewer και τηλεφωνου jb σε παιδι στην σαμο...οποτε τα σχολια περισσευουν.ειπα απλα και τελειως φιλικα οτι υπαρχουν ατομα που ειναι εξω και πουλανε το jb ενω παρεχεται δωρεαν και ειναι πολυ ευκολο πραγμα στο να γινει αλλα θελει διαβασμα πριν.το ψευδωνυμο του παιδιου ειναι orfi.


δεν το παιζω ξερολας σε καμια περιπτωση και γι'αυτο τον λογο απανταω σε topic που μπορω μα βοηθησω και μονο.

δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν και δεν το εχω κανει εδω μεσα οσο καιρο ειμαι και ποτε στην ζωη μου γιατι δεν θελω να μου το κανουν και εμενα.

απο πλευρας μου το θεμα ληγει εδω και ολα μελι γαλα.

Ναι φιλε μου γι'αυτο δεν νομιζω σ'αυτα που σου ειπα να ειναι κατι που σε προσβαλλει...δεν ειπα οτι εισαι ξερολας,ισα ισα κ εσυ με εχεις βοηθησει οταν χρειστηκε απλα νομιζα ή κταλαβα οτι εκανες επιθεση στο προσωπο μου για κατι που στην ουσια ηταν λαθος...πηρα θεση για να ξεδιαλυνω,οταν ηρθατε σε αντιπαραθεση με το αλλο παιδι κ αναφερατε το ονομα μου,οτι εδω βοηθαμε ο ενας τον αλλον,τιποτα παραπανω..οσο για αυτο που ειπες για το παιδι στη σαμο,μπραβο σου,μαγκια σου κ τιμη σου... σε παρακαλω ξαναδιαβασε οτι μετα αναφερα στον φιλο DINFUN οτι δεν παιζει κανενα προβλημα...ειναι ωραιο να υπαρχει καλοπροαιρετη κ θεμιτη ενταση...θα χαρω πολλες φορες να χρησιμοποιησω ξανα κ ξανα τις γνωσεις σου οποτε μου χρειαστουν...φιλικα Αγγελος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες