Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Οδηγός Jailbreak/Unlock iPhone 3G[S] στο iOS 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Οδηγός Jailbreak/Unlock iPhone 3G[S] στο iOS 4

Πόσο σας βοήθησε αυτός ο οδηγός ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:05

Φιλε εκανα τη διαδικασια που μ ελεγες κ ανοιξα το φακελο ΗΟΣΤΣ.. κι που να βαλω ακριβως αυτο το 74.208.10.249 gs.apple.com μηπως να το βαλω στο Τελος??? η κανω λα8ος ?

ναι φιλε μου στο τελος το βαζεισ και χωρισ τη #

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:14

Οκ.. τωρα 8α κανω τη διαδικασια κ ελπιζω να τα καταφερω κ 8α σας πω τι εγινε..

#33   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:27

δεν μ λετε παιδια πρεπει να βαλω μεσα τη καρτα σιμ ??

#34   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:33

εαν το κιν το εχεισ παρει απο ελλαδα βαλε τιν δικια σοθ!!εαν ομοσ το εχεισ παρει απο το εξωτερικαι και ειναι lock στο παροχο π.χ.ΑΤ&Τ πρεπει να βαλεισ εκεινη τη σιμ

#35   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:36

δεν τα καταφερα κ μ εμφανισει το παρα8υρο κ λεει ""The iphone "Iphone" could not be restored An unknown error occured (1604) τι σημαινει αυτο?? μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει??

#36   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:40

Ξεχασα να σας πω ..
Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο ελλαδα περισυ και ειναι το old bootrom κ ηταν 3.1.2 με J/B αλλα ηταν κλειδωμενο εδω ενα μηνα τωρα που μολις βγηκε το προγραμμα το PonwgaTools κ προσπα8ω να το ξεκλειδωσω οπως λεει στη αρχη με τον οδηγο .. αλλα δεν τα καταφερα. κ τωρα η οθονη του κινητου μ δειχνει το καλωδιο με το Itunes

#37   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:44

μπορεισ να μου θυμισεισ σε ποιε εκδοση ισουν και που θεσ να πασ??δοκιμασε να κανεισ ενα reboot την σικευη και λογικα θα στροση

#38   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:47

το εγραψα πριν απο πανω σου δεν ξερω αν το διαβασες .. αλα δεν μπορω να κανω reboot δειχνει μονο το καλωδιο με ιτουνες .. Πως να το κανω>?

#39   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:51

κρατημενο το sleep button +home μετρασ μεχρι το 6-7 αφηνεισ το home και κρατας το sleep μολις δεισ το μηλο αφηνεις και το sleep και περιμνεισ να ανοιξει!!

edit: εχεισ δικιο σορρι για την ερωτηση τισ εκδοσης δεν την παρατηρησα!!

Τελευταία επεξεργασία από: kostasRX8, 01/07/2010 - 18:53


#40   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 18:56

το εκανα ξανα κ ξανα αποτελεσμα το ιδιο μου βγαζει το σφαλμα 1604 τι πρεπει ν κανω ? μηπως να εκανα καπου λαθος? παρακαλω ας να με διορ8ωσει καποιος...

#41   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 19:00

το εκανα ξανα κ ξανα αποτελεσμα το ιδιο μου βγαζει το σφαλμα 1604 τι πρεπει ν κανω ? μηπως να εκανα καπου λαθος? παρακαλω ας να με διορ8ωσει καποιος...

Βήματα για τον καθορισμό 1604 iPhone αποκατάσταση λάθους:

Δεν χρειάζεται να επανεγκαταστήσετε iTunes ή οτιδήποτε άλλο. Διατηρήστε την ίδια έκδοση που έχετε χρησιμοποιήσει για την αποκατάσταση ή την πλάτη στο παρελθόν.
Βεβαιωθείτε ότι το iPhone έχει αποσυνδεθεί από τον υπολογιστή σας και το iTunes είναι κλειστό.
Το επόμενο βήμα για τον καθορισμό του 1604 iPhone αποκατάσταση λάθους είναι τα Windows XP ειδικά αν είστε χρήστης Mac, μπορεί να χρειαστεί να εντοπίσετε το μόνοι σας τους φακέλους, όπως δεν είμαι σίγουρος: Πηγαίνετε στο φάκελο C: \ Documents and Settings \ <όνομα χρήστη που χρησιμοποιείτε για να Login σε Windows> \ Application Data \ Apple Computer \ iTunes \ iPhone Software Updates. Θα δείτε ένα ή περισσότερα αρχεία. Αποκοπή και επικόλληση τους κάπου αλλού. Μην τα διαγράφετε σε περίπτωση που τα μέτρα δεν λειτουργεί για σας, μπορείτε να τα αντιγράψετε ακόμα πίσω στο φάκελο. Μπορείτε να μάθετε το όνομα χρήστη σας κάνοντας μια Ctrl-Alt-Del. Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείτε να βρείτε το φάκελο, είστε μάλλον σε λάθος κατάλογο χρήστη.
Launch iTunes και να θέσει το iPhone σε λειτουργία ανάκτησης. Ανατρέξτε σε αυτό το άρθρο για ανίκανη να αποκαταστήσει το iPhone για το πώς να βάζετε το iPhone στην ανάκτηση mode.
Συνεχίστε με την αποκατάσταση και το iTunes θα κατεβάσετε την online ενημέρωση. Αν είστε υποβιβασμό σε μικρότερη εκδοχή, κάνουμε το βήμα 3 και αφήνοντας μόνο το firmware αρχείο που θέλετε να υποβαθμίσουν την. Κάντε διπλό κλικ στο αρχείο και το iTunes θα αρχίσει την αποκατάσταση.

#42   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 19:08

αμα θεσ ριξε μια ματι;α γτ πριν εκανα βλακεια και σου εστειλα για winXP,απο ενα οδηγο που εχβ κατεβασει,τεσπα για δεσ και αυτο:http://www.funkyspacemonkey.com/fix-error-1600-1601-1602-1603-1604-custom-firmware-313-restore


edit:αν ειναι ευκολο κποιος mod να αφαιρεσει το προιγουμενο ποστ ια να μιν μπερδευουμε το κοσμο....ευχαρηστω!!!

Τελευταία επεξεργασία από: kostasRX8, 01/07/2010 - 19:09


#43   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 19:11

Εχω το Μακ πως γινετε σε μακ

#44   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 19:20

Εχω το Μακ πως γινετε σε μακ



φιλε μου για μακ δεν ξερω γτ δεν ειχα ποτε μου σε μια συντομη αναζητηση απο το google βρηκα το εξης:
''Ξέρω ότι πολλοί άνθρωποι είχαν επιτυχία στην επίλυση των iPhones τους, ότι είχαν λάθος 1604.
Εντούτοις. i couldnt.
Έκανα τα πάντα εκτός από επανεγκατάσταση του Mac μου.
Reinstalled iTunes didn't βοηθήσει όλες τις μεθόδους, προσπάθησε στις 5 υπολογιστές dif (2 mac 3 PC) τίποτα δεν βοήθησε.
Απλά αναβαθμιστεί σε iTunes 8 και ιδού το iphone μου είναι ζωντανός και πάλι! Yipee!''

#45   pantermaros

pantermaros

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2010 - 19:33

Βλεπω πως εδω περα γινετε μπερδεμενα ... Αφου δεν εχω σε windows exv to macbook pro .. ας να φτιαξουμε τα πραγματα πιο καλα με σεια.. Οποιος γνωριζει καλυτερα σε αυτο το 8εμα ας να το πει ..
Οπως ελεγα πριν Εχω το Iphone 3GS 3.1.2 JB αγορασμενο απο Αμερικη περυσι και ειναι σε παλιο old bootrom Εκανα τη διαδικασια οπως λεει ο οδηγος... Κατεβασα το προγραμμα PwnageTools kai to iOS 4 και δημιουργησα το to coston.ipsw οπως λεει ο οδηγος . κι μετα πηγα στο /etc και βρηκα το φακελο Hosts κ εβαλα το server του saurik(74.208.10.249 gs.apple.com) κι μετα το εβαλα παλι πισω οπως λεει ο φιλος μας..
Οταν οταν ολοκληρωσε τη δημιουργια με το Coustos.ipsw κι μετα ανοιγω το Itunes παταω το ""alt+restore"" εμφανησε το παραθηρακι για να επιλεξω ποιο να βαλω κ επιλεξα αυτο που δημουργησα το coston.ipsw κ πατω ΟΚ κ κανει restore περιμενα μεχρι να ολοκληρωσει κ στο τελος εμφανισε αυτο το παραθυρο


δεν ξερω πως μπορω να βαλω εδω τη φωτο για να σας το δειξω πως να το βαλω??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες