Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:51

Πάμε για 8 σελίδες και βλέπεις το σκεπτικό του κάθε ένα εδώ μέσα μήπως η απάντηση είναι κάπου στην μέση?...
Και δεν νομίζω ότι οι Dev ζουν από αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:53

ρε παιδες δηλαδη εκανε αυτο το τοπικ για να πουλησει την εφαρμογη του..?

δεν τον χαλαει ..αμα τα εχετε τοσα πολλα δωστε τα σε μενα ...ο καθενας σας απο ενα ευρω να μου δωσει ευχαριστημενος θα ειμαι..

#138   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:55

Αν δεν έχεις ανεβάσει εφαρμογή δεν πιστεύω ότι δικαιούσαι να σχολιάζεις αν έχει ¨μαρούλι" ή όχι ...

Με κατηγορείς λοιπόν για κροκοδείλια δάκρια και με φορτώνεις με κατάρες γιατί έχω το θάρρος να θίξω ένα θέμα που αποσχολεί πολύ κόσμο ...

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι ότι καλύτερο ... ειλικρινά


Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις και πότε έχουμε δικαίωμα να κάνουμε σχόλια και να λέμε τις απόψεις μας ;

Δε φτάνει που κάνεις τόση ώρα διαφήμιση στην εφαρμογή σου μέσω της κλάψας σου , θες και να φιμώσεις τις αντίθετες απόψεις ;

Πες την άποψη σου και θα σε κρίνουν οι υπόλοιποι .

Άσε τις υποδείξεις και τις "διαφημίσεις"....

#139   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:56

ρε παιδες δηλαδη εκανε αυτο το τοπικ για να πουλησει την εφαρμογη του..?

δεν τον χαλαει ..αμα τα εχετε τοσα πολλα δωστε τα σε μενα ...ο καθενας σας απο ενα ευρω να μου δωσει ευχαριστημενος θα ειμαι..


Έχω καλύτερο ... μόνος μου την έσπασα και την ανέβασα για να το κάνω θέμα στο forum ...

busted ...

#140   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:57

Αντί λοιπόν να χαίρεσαι που πέτυχε η εφαρμογή σου και υπάρχει κοινό , εσύ επιλέγεις να έρχεσαι εδώ μέσα και να κλαίγεσαι επειδή κάποιοι θα την πάρουν τσάμπα.
Εύχομαι ολόψυχα λοιπόν με την επόμενη εφαρμογή σου να μην ασχοληθεί κανείς!
Ούτε πελάτης , ούτε hacker , ούτε τπτ....

Clap ! Clap ! Είσαι φοβερός .. <_<
Το οτί πλέον ο καθένας σπάει εφαρμογή δέν το σκέφτηκες.. Λογικά δέν ήταν hacker .. Και επίσης λόγω της φύσης του app όσοι το κατέβασαν το κατέβασαν για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό και μάλλον η πλειονότητα ήταν άτομα που ίσως και να πλήρωναν αλλα αφού το βρήκαν δωρεάν ποιος ο λόγος να πληρώσουν?..

Και δέν φτάνει μόνο οτι ο developer έχει κάποια ζημιά απο την παράνομη διάθεση της εφαρμογής του στο internet αλλα του εύχεσαι και να μήν δωθεί σημασία στην επόμενη του εφαρμογή..

Δέν έχω λόγια..

Υ.γ.
Αν διαβάσετε όλα τα post θα δείτε ότι όλα πάνε ανάλογα με την περίπτωση, ανάλογα με το app..
Σε ορισμένα οι παράνομοι κάτοχοι του δέν θα το αγόραζαν ποτέ αλλα το έχουν και ίσως το διαφημίζουν (Εφόσον δέν θα έπαιρνε ποτέ λεφτά ο dev απο αυτούς δέν υπάρχει χασούρα) αλλα σε ορισμένα app επίσης υπάρχει damaging ζημιά δηλαδή άτομα που θα το πλήρωναν αλλά το βρήκαν δωρεάν..

Επομένως ισχύει το "Depends" σαν απάντηση μιας και διάφοροι παράγοντες είναι στην μέση και δέν είναι ίδιοι σε όλα τα apps..

#141   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:59

Έχω καλύτερο ... μόνος μου την έσπασα και την ανέβασα για να το κάνω θέμα στο forum ...

busted ...

Μα κ αυτο το ακούσαμε! Ημαρτον!

#142   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:02

νομιζω δεν σε χαλαει ομως που καποιοι αυτη την στιγμη την κατεβαζουνε και εχουνε πληρωσει...εγω ειπα αμα δεν υπολογιζουν το 1 ευρω και το δινουν ετσι ας το δωσουνε σε μενα .ουτε εμενα ξερουν ουτε εσενα..

Τελευταία επεξεργασία από: YesorNo, 16/03/2011 - 01:03


#143   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:03

Καταρχάς να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια στο παλικάρι αλλά όχι ειρωνικά κι ούτε σε εισαγωγικά! Γιατί όλοι εδώ μέσα λέτε για το αν έχετε λεφτά να αγοράσετε, ο δημιουργός πόσα θα χάσει κλπ...
Αυτός που το έσπασε δεν το έκανε για να κερδίσει! Ο ίδιος την αγόρασε και αφιέρωσε χρόνο για να την σπάσει χωρίς όφελος προσωπικό. Για τους δικούς του λόγους είτε υστεροφημίας, είτε γιατί είναι οπαδός του free λογισμικού... το έκανε χωρίς να περιμένει κάποιο προσωπικό αντάλλαγμα. Στον δημιουργό έχω να πω εξής. Στη ζωή σου εσύ δεν χρησιμοποίησες ποτέ παράνομο λογισμικό; Ποτέ...; Ας μην ειρωνεύεσαι λοιπόν κάποιον που από κέφι ή τρέλα έκανε κάτι χωρίς να περιμένει ανταλάγματα... Αν είναι παράνομος; Και το ΔΝΤ με συνταγματικό πραξικόπημα το πέρασαν, βάλτε τα μαζί ΤΟΥ καλύτερα...



Εγώ συμφνώ σε αυτά.. Και πραγματικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που έστω και για λίγο δεν έχει χρησιμοποιήσει ποτέ παράνομο/σπασμένο λειτουργικό.. Ειδικά αυτά τα windows πια... Σίγουρα πολύ πάνω από τους μισούς τα κατεβάζουν σπασμένα χωρίς να αγοράσουν κανονικά το πρόγραμμα.

#144   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:05

νομιζω δεν σε χαλαει ομως που καποιοι αυτη την στιγμη την κατεβαζουνε και εχουνε πληρωσει...εγω ειπα αμα δεν υπολογιζουν το 1 ευρω και το δινουν ετσι ας το δωσουνε σε μενα .ουτε εμενα ξερουν ουτε εσενα..

Κ γιατί να το δώσουμε σε σένα; Τι έκανες; Εφτιαξες κάτι; Ο άλλος αφιέρωσε χρόνο κ κόπο να φτιάξει την εφαρμογή...

#145   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:05

Ξέρεις τι θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον?

Να δεις πόσες φορές κατέβηκε η σπασμένη εφαρμογή από την ώρα που άνοιξες το θέμα εδώ στο φόρουμ!!! :P

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 16/03/2011 - 01:06


#146   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:05

νομιζω δεν σε χαλαει ομως που καποιοι αυτη την στιγμη την κατεβαζουνε και εχουνε πληρωσει...εγω ειπα αμα δεν υπολογιζουν το 1 ευρω και το δινουν ετσι ας το δωσουνε σε μενα .ουτε εμενα ξερουν ουτε εσενα..


Σκέψου όμως ότι και με αυτό το τρόπο γίνομαι στόχος ...

Δεν θα μείνει εφαρμογή μου για εφαρμογή μου όρθια ...

Άσε τις μούντζες που τρώω ...

Δεν είναι τόσο απλο ...

Τελευταία επεξεργασία από: Anlock, 16/03/2011 - 01:06


#147   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:06

νομιζω δεν σε χαλαει ομως που καποιοι αυτη την στιγμη την κατεβαζουνε και εχουνε πληρωσει...εγω ειπα αμα δεν υπολογιζουν το 1 ευρω και το δινουν ετσι ας το δωσουνε σε μενα .ουτε εμενα ξερουν ουτε εσενα..


Μα και για αυτό την ευχαρίστησε, την δεσποινίς που το έδωσε..
Μεταξύ μας δικά της λεφτά τα οποία τα έδωσε για δικό της λόγο..

Δέν τα έδωσε επειδή της ζητήθηκαν αλλα επειδή επέλεξε να τα δώσει..

#148   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:10

Clap ! Clap ! Είσαι φοβερός .. <_<
Το οτί πλέον ο καθένας σπάει εφαρμογή δέν το σκέφτηκες.. Λογικά δέν ήταν hacker .. Και επίσης λόγω της φύσης του app όσοι το κατέβασαν το κατέβασαν για κάποιον συγκεκριμένο σκοπό και μάλλον η πλειονότητα ήταν άτομα που ίσως και να πλήρωναν αλλα αφού το βρήκαν δωρεάν ποιος ο λόγος να πληρώσουν?..

Και δέν φτάνει μόνο οτι ο developer έχει κάποια ζημιά απο την παράνομη διάθεση της εφαρμογής του στο internet αλλα του εύχεσαι και να μήν δωθεί σημασία στην επόμενη του εφαρμογή..

Δέν έχω λόγια..

Υ.γ.
Αν διαβάσετε όλα τα post θα δείτε ότι όλα πάνε ανάλογα με την περίπτωση, ανάλογα με το app..
Σε ορισμένα οι παράνομοι κάτοχοι του δέν θα το αγόραζαν ποτέ αλλα το έχουν και ίσως το διαφημίζουν (Εφόσον δέν θα έπαιρνε ποτέ λεφτά ο dev απο αυτούς δέν υπάρχει χασούρα) αλλα σε ορισμένα app επίσης υπάρχει damaging ζημιά δηλαδή άτομα που θα το πλήρωναν αλλά το βρήκαν δωρεάν..

Επομένως ισχύει το "Depends" σαν απάντηση μιας και διάφοροι παράγοντες είναι στην μέση και δέν είναι ίδιοι σε όλα τα apps..



Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει καθόλου το πνεύμα του μηνύματος μου και το ποστ σου είναι εντελώς offtopic.

Οι όροι και η λειτουργία της κοινότητας των χρηστών του ios ήταν γνωστή στους developers από την αρχή.

Άρα ήξεραν ότι αν έχει επιτυχία και ασχοληθεί κόσμος με την εφαρμογή τους θα σπάσει.

Το να έρχονται και να γκρινιάζουν για κάτι που γνώριζαν εξ αρχής μου φαίνεται υποκριτικό.

Η αγορά δεν είναι αγγελικά πλασμένη και δεν υπάρχουν μαγικές κάνουλες που τρέχουν λεφτά.

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 16/03/2011 - 01:12


#149   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:14

Αντί λοιπόν να χαίρεσαι που πέτυχε η εφαρμογή σου και υπάρχει κοινό , εσύ επιλέγεις να έρχεσαι εδώ μέσα και να κλαίγεσαι επειδή κάποιοι θα την πάρουν τσάμπα.
Εύχομαι ολόψυχα λοιπόν με την επόμενη εφαρμογή σου να μην ασχοληθεί κανείς!
Ούτε πελάτης , ούτε hacker , ούτε τπτ....


+φωνω...

δεν εισαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος και οποιος πραγματικα την γουσταρει θα την αγορασει!

*να σου πω και το γιατι???(να δεις και την αλλη μερια του νομισματος)
εχω πληρωσει εφαρμογη που οχι δεν αξιζε να την κανω χρηση αλλα ουτε να υπαρχει μεσα..

Τελευταία επεξεργασία από: pro8, 16/03/2011 - 01:17


#150   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6758 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:15

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει καθόλου το πνεύμα του μηνύματος μου και το ποστ σου είναι εντελώς offtopic.

Οι όροι και η λειτουργία της κοινότητας των χρηστών του ios ήταν γνωστή στους developers από την αρχή.

Άρα ήξεραν ότι αν έχει επιτυχία και ασχοληθεί κόσμος με την εφαρμογή τους θα σπάσει.

Το να έρχονται και να γκρινιάζουν για κάτι που γνώριζαν εξ αρχής μου φαίνεται υποκριτικό.

Η αγορά δεν είναι αγγελικά πλασμένη και δεν υπάρχουν μαγικές κάνουλες που τρέχουν λεφτά.


Συμφωνοι, δεν ειναι αγγελικα πλασμενη
αυτο δεν του κοβει το δικαιωμα να το συζητησει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες