Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6759 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:46

να ρωτισς κατι το jb ειναι crack?για πια πραγματα και το unlock τι ειναι σε τι χρισεμευει?

αν το γραψεις κ ελληνικα μπορει να σου απαντησει καποιος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:47

να ρωτισς κατι το jb ειναι crack?για πια πραγματα και το unlock τι ειναι σε τι χρισεμευει?

Θέσε την ίδια ερώτηση στο τοπικ 'Ερωτήσεις και απαντήσεις σε προβλήματα χρηστών' γιατί είσαι λίγο off topic εδώ. ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#168   HapKiDoka

HapKiDoka

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:50

Άντε πάλι … Αυτό είναι λοιπόν … Είμαι γκρινιάρης, είμαι κλαψιάρης , επωφελούμαι, έβγαλα λεφτά δεν έβγαλα λεφτά, έκανα αρπακτή …

Το ότι με αυτό τον τρόπο πνίγουμε και αποθαρρύνουμε τους Έλληνες developer δεν παίζει …

Δεν είμαι άγιος ούτε και το παίζω …

Είμαι απλά αφελής και δεν μπορώ να καταλάβω προφανώς γιατί πρέπει να βάζουμε τα χέρια μας και να βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας …

Για αυτό το λόγο δεκτές και οι μούντζες σας και οι κατηγόριες σας.


Δεν σ'εχει μουτζωσει κανεις ρε φιλε.. Απλα ειρωνευτικα λιγο που το εκανες τοσο μεγαλο θεμα, εχεις ξενερωσει πολυ φαινεται, το καταλαβαινω. Δεν ησουν συνηδητοποιημενος οταν την εφτιαχνες για το τι μπορει να ακολουθησει? Ισως δεν περιμενες να πετυχει τοσο ωστε να ασχοληθει καποιος μαζι της και να τη σπασει. Οσον αφορα τους developers θα διαφωνισω, θα συνεχιζουν να φτιαχνουν εφαρμογες, και θα συνεχιζουν να βγαζουν καποια λεφτα, μεχρι να βρεθει καποιος να τις σπασει, που ακομα και τοτε θα βγαζουν καποια λεφτα.. Ειναι ενας φαυλος κυκλος, ετσι ειναι αυτα, τι να κανεις.. Ειναι η νοοτροπια του ελληνα (και οχι μονο), περα του οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι, και οπου μπορουμε κανουμε οικονομια. Δεν ξερω βεβαια εαν χρησιμοποιεις σπασμενα windows, office, antivirus κλπ, αλλα μην υποκρινομαστε, ολοι καποτε το καναμε, ή το κανουμε. Ειναι ωραιο οταν χρησιμοποιεις κατι και δεν πληρωνεις, κατι που το εφτιαξε καποιος αλλος, και οταν βρεθουμε εμεις στη θεση αυτου που εχει δουλεψει και που καποιος το εκμεταλευεται τοτε ειναι ασχημο. Αυτη ειναι η μονη διαφορα εδω...

#169   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:59

Δεν σ'εχει μουτζωσει κανεις ρε φιλε.. Απλα ειρωνευτικα λιγο που το εκανες τοσο μεγαλο θεμα, εχεις ξενερωσει πολυ φαινεται, το καταλαβαινω. Δεν ησουν συνηδητοποιημενος οταν την εφτιαχνες για το τι μπορει να ακολουθησει? Ισως δεν περιμενες να πετυχει τοσο ωστε να ασχοληθει καποιος μαζι της και να τη σπασει. Οσον αφορα τους developers θα διαφωνισω, θα συνεχιζουν να φτιαχνουν εφαρμογες, και θα συνεχιζουν να βγαζουν καποια λεφτα, μεχρι να βρεθει καποιος να τις σπασει, που ακομα και τοτε θα βγαζουν καποια λεφτα.. Ειναι ενας φαυλος κυκλος, ετσι ειναι αυτα, τι να κανεις.. Ειναι η νοοτροπια του ελληνα (και οχι μονο), περα του οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι, και οπου μπορουμε κανουμε οικονομια. Δεν ξερω βεβαια εαν χρησιμοποιεις σπασμενα windows, office, antivirus κλπ, αλλα μην υποκρινομαστε, ολοι καποτε το καναμε, ή το κανουμε. Ειναι ωραιο οταν χρησιμοποιεις κατι και δεν πληρωνεις, κατι που το εφτιαξε καποιος αλλος, και οταν βρεθουμε εμεις στη θεση αυτου που εχει δουλεψει και που καποιος το εκμεταλευεται τοτε ειναι ασχημο. Αυτη ειναι η μονη διαφορα εδω...


Καταλαβαίνω το ύφος σου … και νομίζω ότι κατάλαβες και το δικό μου.

Όπως είπα δεν είμαι άγιος ούτε το παίζω.

Επιμένω όμως, πως είναι δυνατό να μιλάμε για το επίπεδο του development στην Ελλάδα και για την ποιότητα των Ελληνικών εφαρμογών, και μετά να τραβάμε οι ίδιοι το χαλί κάτω από τα πόδια μας, και όλα αυτά για 1,59€.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν ισχυρίζομαι ότι η δίκια μου είναι άξια λόγου η φανταστική

#170   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:04

δυστυχως φιλε μου στην εποχη που ζουμε πολλοι κρυφτηκαμε πισω απο την εκφραση "γιατι να πληρωσω αφου δεν εχω"

η πειρατια ξεκινησε ως διαμαρτυρια αλλα εγινε επιχειρηση αφου στα τορενταδικα για να γινεις vip πληρωνεις!!! απο εκει να καταλαβεις....

#171   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:05

είμαστε όλοι ψεύτες και υποκριτές.
Οι μισοί γράφουμε με σπασμένα windows, ακούγοντας τα αγαπημένα μας τραγούδια σε μορφή mp3, κλασσικά κατεβασμένα εντελώς δωρεάν απο το λατρεμένο διαδίκτυο.

Και ερχόμαστε τώρα να κατακρίνουμε την πειρατεία.
Αν μου επιτρέπει ο φίλος developer να ρωτήσω, τη μουσική του την έχει αγοράσει όλη απο itunes/δισκοπωλεία?
Χωρίς να τον ξέρω, βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως ΟΧΙ

Θα πρότεινα λοιπόν να θυμόμαστε τη δικαιοσύνη σε όλη μας τη ζωή, και όχι όταν μας θίγει την τσέπη.

Απλά τα πράγματα
Μου αρέσει ένα συγκρότημα πολύ και θέλω να έχω το γαμάτο τελευταίο άλμπουμ στη συλλογή μου? Αξίζει τα λεφτά του, Θα το αγοράσω. Είναι μονο για 2-3φορές? κατέβασμα, αναπαραγωγή και σβήσιμο.
Μου αρέσει μια εφαρμογή πολύ και πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά της? Θα κατεβάσω την lite (ή την σπασμένη έκδοση αν δεν υπάρχει) και αν αξίζει τα λεφτά της θα την αγοράσω. Δεν τα αξίζει? Σβουυυυυυυυυ

#172   n1kolas

n1kolas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Ν1ΚΟΣ

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:06

ρε παιδια, ελεος...
Βαρεθηκα να διαβαζω και μετα την 5η σελιδα ειπα να πω την γνωμη μου... επιτρεψτε μου...
Ειμαι μουσικος, αυτο σημαινει οτι εχω το 'ψωνιο' να φτιαχνω μουσικη... και εδω ανοιγει ενα τεραστιο κεφαλαιο!!! Γιατι το κανω αυτο? Το κανω για να 'κονομησω'?
Τοτε ναι, θα στραβωσω, που το υλικο μου θα γινει 'παρανομα' προσβασιμο οπου...
Με αυτο θελω να πω το εξης:
Φιλε 'κατασκευαστή', αν εκατσες να φτιαξεις κατι που θα ειναι χρησιμο σε συνανθρωπους σου γιατι ετσι γουσταρεις οκ... αλλα αν ειπες οτι ΕΓΩ θα φτιαξω κατι για να τα 'αρπαξω'... τοτε εχεις καθε δικαίωμα να φωναζεις για το copyrait...

#173   HapKiDoka

HapKiDoka

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:08

Νομίζω ότι μπερδευτηκες λίγο. Αυτα που γράφεις εδώ δεν πανε στον Άγιο Βασίλη...



Σωπα ρε αδερφε μια απλή εφαρμογή..εσυ ξέρεις απο προγραμματισμό κ φτιαχνεις πολύπλοκες εφαρμογές δηλαδή;


Εσυ "αδερφε" φαινεται οτι στροφαρεις καλα και εισαι και πολυ πλακατζης και ετοιμολογος, οποτε δεν χρειαζεται να σου πω εγω τι ξερω και τι δεν ξερω.

Το θεμα θα μπορουσε να παρει τεραστιες διαστασεις, και να ξεφυγουμε απο αυτο για το οποιο μαζευτικαμε εδω. Ξαναλεω, μην ειμαστε υποκριτες, γιατι ΟΛΟΙ καπου καπου "κλεψαμε", ή χρησιμοποιησαμε κατι και δεν πληρωσαμε, και μην πει κανενας οτι δεν το εχει κανει ΠΟΤΕ αυτο..Στην Ελλαδα ζουμε...Στη τελικη αναλυση εαν ο developer δεν θελει η εφαρμογη του να γινει abuse τοτε ας μην φτιαχνει αλλες εφαρμογες, και εαν φτιαχνει να ξερει οτι καποιος αλλος θα τη σπασει.. Οσον αφορα τους αλλους, οποιος θελει να πληρωσει ας πληρωσει, οποιος δεν θελει να πληρωσει ας μην πληρωσει... ΤΕΛΟΣ!

#174   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:11

είμαστε όλοι ψεύτες και υποκριτές.
Οι μισοί γράφουμε με σπασμένα windows, ακούγοντας τα αγαπημένα μας τραγούδια σε μορφή mp3, κλασσικά κατεβασμένα εντελώς δωρεάν απο το λατρεμένο διαδίκτυο.

Και ερχόμαστε τώρα να κατακρίνουμε την πειρατεία.
Αν μου επιτρέπει ο φίλος developer να ρωτήσω, τη μουσική του την έχει αγοράσει όλη απο itunes/δισκοπωλεία?
Χωρίς να τον ξέρω, βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως ΟΧΙ

Θα πρότεινα λοιπόν να θυμόμαστε τη δικαιοσύνη σε όλη μας τη ζωή, και όχι όταν μας θίγει την τσέπη.

Απλά τα πράγματα
Μου αρέσει ένα συγκρότημα πολύ και θέλω να έχω το γαμάτο τελευταίο άλμπουμ στη συλλογή μου? Αξίζει τα λεφτά του, Θα το αγοράσω. Είναι μονο για 2-3φορές? κατέβασμα, αναπαραγωγή και σβήσιμο.
Μου αρέσει μια εφαρμογή πολύ και πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά της? Θα κατεβάσω την lite (ή την σπασμένη έκδοση αν δεν υπάρχει) και αν αξίζει τα λεφτά της θα την αγοράσω. Δεν τα αξίζει? Σβουυυυυυυυυ


Όπως είπα ξανά και ξανά δεν είμαι άγιος ούτε το παίζω …

Και το θέμα δεν είναι πόσα λεφτά έχασα ή έβγαλα.

Όποιος έχει ανεβάσει εφαρμογή ξέρει πολύ καλά τι λεφτά υπάρχουν και τι λεφτά δεν υπάρχουν και αν είναι εύκολο ή δύσκολο να ανεβάσεις μια εφαρμογή.

Απλά διαβάζω συνέχεια για τους Έλληνες developer και το επίπεδο των εφαρμογών τους … και το γεγονός ότι δεν σεβόμαστε οι ίδιοι την δουλείας μας με εξόργισε …

Τελευταία επεξεργασία από: Anlock, 16/03/2011 - 02:12


#175   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:19

Όπως είπα ξανά και ξανά δεν είμαι άγιος ούτε το παίζω …

Και το θέμα δεν είναι πόσα λεφτά έχασα ή έβγαλα.

Όποιος έχει ανεβάσει εφαρμογή ξέρει πολύ καλά τι λεφτά υπάρχουν και τι λεφτά δεν υπάρχουν και αν είναι εύκολο ή δύσκολο να ανεβάσεις μια εφαρμογή.

Απλά διαβάζω συνέχεια για τους Έλληνες developer και το επίπεδο των εφαρμογών τους … και το γεγονός ότι δεν σεβόμαστε οι ίδιοι την δουλείας μας με εξόργισε …

οτι και να πεις είναι κατανοητό.. απλά δυστυχώς δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο!
Η πειρατεία δεν εμφανίστηκε στην εποχή μας, είναι μια ένοια διαχρονική. Και θα υπάρχει πάντα, λιγότερο η περισσότερο, με τη μια μορφή η την άλλη.

Συνεχίζεις να κάνεις λοιπόν τη δουλειά σου όσο καλύτερα μπορείς, και με βάση την ανταπόκριση αποφασίζεις αν αξίζει να συνεχίσεις ή όχι.

#176   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:26

οτι και να πεις είναι κατανοητό.. απλά δυστυχώς δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο!
Η πειρατεία δεν εμφανίστηκε στην εποχή μας, είναι μια ένοια διαχρονική. Και θα υπάρχει πάντα, λιγότερο η περισσότερο, με τη μια μορφή η την άλλη.

Συνεχίζεις να κάνεις λοιπόν τη δουλειά σου όσο καλύτερα μπορείς, και με βάση την ανταπόκριση αποφασίζεις αν αξίζει να συνεχίσεις ή όχι.


Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου.

Ο κόσμος δεν αλλάζει αυτό είναι σίγουρο.

Κατά την άποψη μου, οι Έλληνες developer παίζουν για την φανέλα εξ ορισμού … μέχρι να απογοητευτούν … απλά δεν είναι ανάγκη να το κάνουμε οι ίδιοι πιο δύσκολο από ότι είναι

#177   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:30

Επειδή πολύ το παιδέψαμε το πράγμα, καλό είναι να το απλοποιήσουμε λίγο. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε ορισμένες οικονομικές ανάγκες, άλλες βασικές (σίτιση, ένδυση, στέγαση), άλλες δευτερεύουσες (ψυχαγωγία). Ο κάθε άνθρωπος προσπαθεί να καλύψει τις ανάγκες αυτές με βάση τις οικονομικές του δυνατότητες. Όταν θέλει να καλύψει ανάγκες πέραν των τρεχόντων δυνατοτήτων του, δανείζεται (πιστωτικές κάρτες, δάνεια) με σκοπό να αποπληρώσει μελλοντικά, όταν θα έχει την οικονομική δυνατότητα. Όλες οι οικονομικές ανάγκες καλύπτονται υπο την μορφή προϊόντων ή υπηρεσιών. Τα τρόφιμα, τα ρούχα, στα σπίτια, είναι προϊόντα. Η περίθαλψη, η μόρφωση, η μουσική, ο κινηματογράφος, οι συγκοινωνίες, είναι υπηρεσίες. Στα πλαίσια του Κράτους Πρόνοιας κάποια προϊόντα/ υπηρεσίες παρέχονται στους πολίτες δωρεάν (αν και όχι ακριβώς, οι φόροι που πληρώνουμε πάνε σε αυτές τις υπηρεσίες). Εφόσον όμως ζούμε σε κοινωνίες με Καπιταλιστικό σύστημα παραγωγής, όλα τα προϊόντα/ υπηρεσίες διατίθενται προς αγορά και πώληση. Εντός αυτού του συστήματος, δεν νοείται χρήση κάποιου προϊόντος/ υπηρεσίας χωρίς την καταβολή του αντίστοιχου αντιτίμου. Και όλοι ανεξαιρέτως οι πολίτες συμμορφώνονται με αυτή την επιταγή του συστήματος, τόσο όσο όταν αγοράζουν προϊόντα/ υπηρεσίες (κινητό, λεωφορείο, παντελόνια), και τόσο όσο πουλούν προϊόντα/ υπηρεσίες (εργασία).

Αυτό λοιπόν που προσπαθώ να πω εδώ και μήνες σε αυτά τα fora κάθε φορά που επανέρχεται το θέμα των σπασμένων εφαρμογών, είναι το εξής: Για κάποιον που δεν επιθυμεί να συμμετάσχει στον κύκλο λειτουργίας αυτού του συστήματος επειδή θεωρεί ότι κάποια προϊόντα/ υπηρεσίες αξίζουν πολύ λιγότερο απο την τιμή με την οποία πωλούνται, υπάρχει μία και μόνο μία συμπεριφορά η οποία είναι απόλυτα συνεπής ως προς την άρνηση του κύκλου λειτουργίας: η άρνηση χρήσης του προϊόντος ή της υπηρεσίας. Και αυτό επειδή η χρήση του προϊόντος/ υπηρεσίας χωρίς την αντίστοιχη καταβολή του αντιτίμου δεν συνιστά άρνηση του συστήματος, αλλά έμμεση αποδοχή του, και αποδοχή της αξίας του προϊόντος/ υπηρεσίας, και απλά σηματοδοτεί την απροθυμία του χρήστη να επωμιστεί το οικονομικό βάρος της. Αυτή ακριβώς η έμπρακτη απροθυμία είναι που ονομάζουμε Κλοπή. Και η Κλοπή αποτελεί μέρος του κύκλου λειτουργίας του συστήματος, όπως άλλωστε και η τιμωρία της. Συνήθως αυτό που προκαλεί την απροθυμία είναι η μικρή πιθανότητα τιμωρίας. Είναι εύκολο να κατεβάσεις μια σπασμένη εφαρμογή, επειδή είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα σε πιάσει κανείς. Αντιθέτως, κανείς δεν είναι ιδιαίτερα πρόθυμος να κλέψει ένα παντελόνι Levis, επειδή η πιθανότητα να τον πιάσουν είναι σαφώς μεγαλύτερες. Επιπλέον, αυτή η γενικευμένη αίσθηση ατιμωρησίας που καλύπτει ορισμένα προϊόντα/ υπηρεσίες (μουσική, ταινίες, προγράμματα) οδηγεί στην λανθασμένη πεποίθηση ότι η πράξη αυτή καθεαυτή της ιδιοποίησης του προϊόντος/ υπηρεσίας χωρίς την καταβολή αντιτίμου είναι θεμιτή, επειδή κατά κάποιο "μαγικό" τρόπο αυτά τα προϊόντα/ υπηρεσίες δεν είναι "σαν τα άλλα" (παντελόνια, ψωμί, αυτοκίνητο). Η ψευδαίσθηση αυτή οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο γεγονός της μικρής πιθανότητας τιμωρίας: Όλα τα προϊόντα/ υπηρεσίες είναι το ένα και το αυτό από οικονομική άποψη, είτε είναι υλικά αγαθά, είτε άυλες υπηρεσίες.

Είναι λοιπόν τόσο κακό να είναι κανείς απρόθυμος να επωμιστεί το οικονομικό βάρος μιας υπηρεσίας ή ενός προϊόντος; όχι βέβαια, εφόσον όμως αρνούμενος το συγκεκριμένο βάρος αρνείται παράλληλα και τα οφέλη. Εαν αρνείται το οικονομικό βάρος αλλά παράλληλα επωμίζεται τα οφέλη, τότε πολύ απλά είναι ασυνεπής ως προς τον λόγο για τον οποίο αρνείται το οικονομικό βάρος. Αν αυτή η εφαρμογή ΔΕΝ αξίζει x ευρώ (γι΄ αυτό δεν την αγοράζω), τότε γιατί την κατεβάζεις σπασμένη; επειδή την χρειάζεσαι, απλά δεν θες να πληρώσεις το αντίτιμο της (αναγνωρίζεις την αξία της, αλλά αρνείσαι να πληρώσεις, επειδή γνωρίζεις ότι η πράξη σου έχει μηδαμινό ρίσκο). Αν αντί για εφαρμογή χρησιμοποίησουμε το παράδειγμα ενός άλλου προϊόντος, πιο "επικινδύνου" δεν θα είχαμε αυτή τη συλλογιστική. "Αυτο το τζίν παντελόνι ΔΕΝ αξίζει x ευρώ. ΔΕΝ θα το αγοράσω, και θα ψάξω για κάτι φτηνότερο που να μπορώ να το πληρώσω. Άμα το βουτήξω θα με πιάσουν, και τότε κλάφτα Χαράλαμπε". Οπότε επανέρχομαι στηνμία και μόνο μία συμπεριφορά η οποία είναι απόλυτα συνεπής ως προς την άρνηση του κύκλου λειτουργίας:[b] την άρνηση χρήσης του προϊόντος ή της υπηρεσίας. Αμα θεωρείς πως η εφαρμογή δεν αξίζει x ευρώ, μην την αγοράσεις. Ψάξε να βρείς κάποια άλλη παρεμφερή εφαρμογή που να είναι φτηνότερη. Είναι πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην μπορείς να καλύψεις την ανάγκη σου με κάποιο άλλο προϊόν/ υπηρεσία που να είναι φτηνότερο ή και δωρεάν. Με το να κλέψεις την εφαρμογή δεν κάνεις τίποτε άλλο απο το να δώσεις στο σύστημα το δικαίωμα να σε χαρακτηρίσει κλέφτη...

#178   nidi

nidi

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/03/2011 - 02:58

Όλα τα προϊόντα/ υπηρεσίες είναι το ένα και το αυτό από οικονομική άποψη, είτε είναι υλικά αγαθά, είτε άυλες υπηρεσίες.


Εδώ είναι όλο το ζουμί!
Εδώ έγκειται η διαφορά μεταξύ των διαφωνούντων στο θέμα!
Έχουμε μάθει να πληρώνουμε ότι αγγίζουμε! Μέχρι εκεί!
Τα υπόλοιπα μας χαλάει να τα πληρώσουμε... Όλους σε κάποιο βαθμό, ακόμα και αν τελικά το κάνουμε!

Κοινώς το φαινόμενο είναι καθαρά κοινωνικό...

+1 Tillter

Τελευταία επεξεργασία από: nidi, 16/03/2011 - 02:59


#179   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 16/03/2011 - 03:53

συμφωνώ και εγώ με τους προλαλησαντες αλλά όπως ξέρουμε από το φόρουμ εδώ το έμαθα και εγώ, οι κάτοχοι jb κινητών είναι μόνο το 10% οπότε μικρο το κακό, σωστα? εκεί που θα έβγαζες πχ 1000 ευρώ 900 χονδρικά πάντα...

#180   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:18

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω. Όλοι εκτός του Tillter ας αφήσουν κάτω την πέτρα.
Anlock, δυστυχώς αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού, το ήξερες από πριν ότι κάποια στιγμή θα έσπαζε η εφαρμογή σου. Το γεγονός ότι έγινε στις πρώτες 15 μέρες από την κυκλοφορία της μάλλον σημαίνει ότι δεν πέρασε απαρατήρητη.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την πειρατεία, προφανώς και είναι κλοπή με όποια οπτική γωνία και αν το δει κανείς, και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Tillter περί αυτού.
Αλλά από ότι φαίνεται και εσύ εκτός από την τιμή του 1,59€ έχεις αντιγράψει και την ιδέα της εφαρμογής από αλλού.
Μην στεναχωριέσαι, έχει και άλλες ιδέες του Alexandre Minard

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες