Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:25

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω. Όλοι εκτός του Tillter ας αφήσουν κάτω την πέτρα.
Anlock, δυστυχώς αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού, το ήξερες από πριν ότι κάποια στιγμή θα έσπαζε η εφαρμογή σου. Το γεγονός ότι έγινε στις πρώτες 15 μέρες από την κυκλοφορία της μάλλον σημαίνει ότι δεν πέρασε απαρατήρητη.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την πειρατεία, προφανώς και είναι κλοπή με όποια οπτική γωνία και αν το δει κανείς, και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Tillter περί αυτού.
Αλλά από ότι φαίνεται και εσύ εκτός από την τιμή του 1,59€ έχεις αντιγράψει και την ιδέα της εφαρμογής από αλλού.
Μην στεναχωριέσαι, έχει και άλλες ιδέες του Alexandre Minard



Αυτό πρέπει να πόνεσε...

Η άποψη μου όσες απόψεις και να ακούσουμε η πειρατεία υπήρχε,υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει.
Οι εφαρμογές θα σπάνε πάντα είτε αυτές είναι ευρέως γνωστές είτε όχι, είτε είναι εφαρμογές για windows phone είτε iOS είτε Android.

Δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση, όλοι διατυπώνουμε τις απόψεις οι οποίες μοιάζουν σε μεγάλο βαθμό, είναι σαν να λέμε και να λέμε τα ίδια πράγματα πολλές φορές. Ας κλειδωθεί το topic να πάμε κ εμείς για ύπνο (kidding ofc για το τελευταίο με τον ύπνο)

Τελευταία επεξεργασία από: SolidSnake, 16/03/2011 - 04:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:33

Αυτό πρέπει να πόνεσε...

Η άποψη μου όσες απόψεις και να ακούσουμε η πειρατεία υπήρχε,υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει.
Οι εφαρμογές θα σπάνε πάντα είτε αυτές είναι ευρέως γνωστές είτε όχι, είτε είναι εφαρμογές για windows phone είτε iOS είτε Android.

Δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση, όλοι διατυπώνουμε τις απόψεις οι οποίες μοιάζουν σε μεγάλο βαθμό, είναι σαν να λέμε και να λέμε τα ίδια πράγματα πολλές φορές. Ας κλειδωθεί το topic να πάμε κ εμείς για ύπνο (kidding ofc για το τελευταίο με τον ύπνο)


Συμφωνώ.. 4:33 και ακόμη συζητάμε :P

#183   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:36

Από την ώρα που ανέβηκε το θέμα διαβάζω πολλές απόψεις.

Πολλές με κάνουν να σκέφτομαι διάφορα.

Κάθε λίγο τα γράφω γιατί αλλιώς θα έπρεπε να γραφτούν μαζεμένα και θα γύρναγε σε δοκίμιο το θέμα...

Να σου τονίσω ότι από τις σπασμένες που κατέβηκαν δεν ξέρεις πόσοι είναι αυτοί οι οποίοι θα το κατέβαζαν και αν δεν ήταν σπασμένο...

Δηλαδή αν η εφαρμογή σου δεν έσπαγε, τα 400+ παράνομα downloads πόσα θα ήταν? Προσωπική μου άποψη ούτε 50. Και προς θεού δεν υπονοώ τίποτα για την εφαρμογή σου.

Απλά το AppStore έχει καταλήξει να λειτουργεί σαν τις ελιές στη λαϊκή! Πρώτα δοκιμάζεις και μετά αγοράζεις. Απλά άλλοι ζητάνε από το μανάβη να δοκιμάσουν και άλλοι τσιμπάνε μία στα μουλωχτά!

@kdelios Όσον αφορά αυτό που λές για τον Tilter και τον παρουσιάζεις ως "αναμάρτητο" στο θέμα της πειρατείας.

Το συγκεκριμένο μέλος είναι γνωστό και θυμάμαι να εκφράζει τις ίδιες απόψεις εδώ και τουλάχιστον 1 χρόνο ίσως και παραπάνω.

Για ΚΑΝΕΝΑΝ στη σημερινή κοινωνία δεν δέχομαι ότι είναι αναμάρτητος ως προς την πειρατεία. Η πειρατεία έχει μπει τόσο βαθιά μέσα στην καθημερινότητά μας που θέλοντας και μη γινόμαστε χρήστες της συνεχώς.

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ μου, ακόμα και τα video που μπαίνουμε για να παρακολουθήσουμε στο youtube είναι τα περισσότερα από παράνομα rip και καταπατούν τα πνευματικά δικαιώματα κάποιου!

Να σας το πω και αλλιώς? Στην πλειοψηφία μας εδώ είμαστε "αγοράκια"... Ε δεν πιστεύω ότι κανένας δεν έχει δει τσόντες στον υπολογιστή του!!! Και μη μου πείτε ότι τις αγοράζετε!!!

Όσο αστείο και αν ακούγεται έτσι είναι φίλοι μου... Το συγκεκριμένο τόπικ άνοιξε για να ανοίξει και να γίνει μια απλή συζήτηση. Και ο ίδιος ο developer το ξέρει αυτό.

Αλλά στο τέλος της ημέρας όπως είπε και ένας σοφός κάποτε: "Ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει".

Εδώ ξοδεύονται δισεκατομμύρια για υπολογιστικά συστήματα που σπάνε δύσκολα (όχι καθόλου...) και δεν θα σπάσει μία εφαρμογή που στοίχισε σαφώς λιγότερο?

Από όποια μεριά και να το δούμε το θέμα μπάζει και δεν είναι στο χέρι μας να το αλλάξουμε.

Επειδή το συγκεκριμένο ποστ παραμεγάλωσε, μόλις μαζέψω τη σκέψη μου και αν έχω να προσθέσω κάτι θα επανέλθω...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 16/03/2011 - 04:39


#184   nidi

nidi

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:38

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω. Όλοι εκτός του Tillter ας αφήσουν κάτω την πέτρα.
Anlock, δυστυχώς αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού, το ήξερες από πριν ότι κάποια στιγμή θα έσπαζε η εφαρμογή σου. Το γεγονός ότι έγινε στις πρώτες 15 μέρες από την κυκλοφορία της μάλλον σημαίνει ότι δεν πέρασε απαρατήρητη.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την πειρατεία, προφανώς και είναι κλοπή με όποια οπτική γωνία και αν το δει κανείς, και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Tillter περί αυτού.
Αλλά από ότι φαίνεται και εσύ εκτός από την τιμή του 1,59€ έχεις αντιγράψει και την ιδέα της εφαρμογής από αλλού.
Μην στεναχωριέσαι, έχει και άλλες ιδέες του Alexandre Minard


Προφανώς και ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω!
Αν πρόσεξες, εγώ ο αμαρτωλός, δεν έκανα κανένα σχόλιο περί πειρατείας. ;)
Απλώς μια διαπίστωση ενός κοινωνικού, όπως νομίζω, φαινομένου!
Το αν είμαστε θύματα ή θύται (σίγουρα άγαμοι...) του φαινομένου είναι άλλο θέμα το οποίο κρίνω ότι δεν είμαι σε θέση να σχολιάσω!

#185   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:54

Αναμάρτητος δεν υπήρξε κανείς. Και εγώ πριν 16-17 χρόνια όταν άρχισα να ασχολούμαι με τα PC, σύχναζα στο γνωστό μαγαζάκι πίσω απο τη Στουρνάρη και έπαιρνα τα παιχνίδια σε γραμμένες δισκέτες με το κιλό. Απο τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι... Και δεν προσπαθώ να αποτρέψω κανέναν απο την πειρατεία: ο καθένας έχει την ευθύνη των πράξεων του. Αλλά όχι και να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι. Γουστάρεις να κατεβάζεις σπασμένα; οκ, κάνε ότι γουστάρεις, αλλά μην προσπαθείς να μας πεις ότι η κλοπή είναι λειτούργημα, για όνομα... Και επειδή κάποιος ανέφερε τις τσόντες: υπάρχουν ένα σωρό sites που επιτρέπουν νομιμότατο streaming xxx ταινιών που δεν καλύπτονται απο πνευματικά δικαιώματα (υπάρχουν χιλιάδες ερασιτέχνες που ανεβάζουν σε τέτοια sites εξαιρετικής ποιότητας home-made τσόντες προς τέρψην του φιλοθεάμώνος κοινού). Κοινώς, λύσεις πάντα υπάρχουν, αρκεί να θέλει κανείς....

#186   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/03/2011 - 04:58

Αναμάρτητος δεν υπήρξε κανείς. Και εγώ πριν 16-17 χρόνια όταν άρχισα να ασχολούμαι με τα PC, σύχναζα στο γνωστό μαγαζάκι πίσω απο τη Στουρνάρη και έπαιρνα τα παιχνίδια σε γραμμένες δισκέτες με το κιλό. Απο τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι... Και δεν προσπαθώ να αποτρέψω κανέναν απο την πειρατεία: ο καθένας έχει την ευθύνη των πράξεων του. Αλλά όχι και να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι. Γουστάρεις να κατεβάζεις σπασμένα; οκ, κάνε ότι γουστάρεις, αλλά μην προσπαθείς να μας πεις ότι η κλοπή είναι λειτούργημα, για όνομα... Και επειδή κάποιος ανέφερε τις τσόντες: υπάρχουν ένα σωρό sites που επιτρέπουν νομιμότατο streaming xxx ταινιών που δεν καλύπτονται απο πνευματικά δικαιώματα (υπάρχουν χιλιάδες ερασιτέχνες που ανεβάζουν σε τέτοια sites εξαιρετικής ποιότητας home-made τσόντες προς τέρψην του φιλοθεάμώνος κοινού). Κοινώς, λύσεις πάντα υπάρχουν, αρκεί να θέλει κανείς....


Αυτό που σου λέω ότι όσο σκληρά και να προσπαθείς ΔΕΝ γίνεται να βγάλεις την πειρατεία από τη ζωή σου έτσι όπως έχει καταντήσει!

Όπως σου ξαναείπα, το youtube, το μεγαλύτερο database οπτικοακουστικού υλικού αυτή τη στιγμή έκανε το όνομα που έκανε λόγω των πολλών βίντεο που ανεβαίνανε και ανεβαίνουνε ακόμα από παράνομα rip.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν χρησιμοποιεί προϊόντα πειρατείας στην καθημερινότητά του! Δεν γίνεται!

#187   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 16/03/2011 - 07:12

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το παρόν βήμα για να απευθύνω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ανώνυμο φίλο που είχε την ευγενή καλοσύνη να σπάσει την εφαρμογή μας και να την ανεβάσει σε γνωστό site. Συμφωνώ μαζί του ότι 1,59€ είναι πολλά λεφτά, και η εφαρμογή μας δεν τα αξίζει, οπότε πολύ καλά της έκανε!!!

Για να μην παρεξηγηθώ

1) Γνωρίζω ότι jailbreaking δεν σημαίνει cracked apps και δεν διαφωνώ με το jailbreaking. Πιστεύω ακράδαντα στην ελευθέρια της επιλογής και της έκφρασης, όταν βέβαια δεν καταπάτα την ελευθερία και τα δικαιώματα του πλησίον.
2) Αναρτώ το θέμα εδώ, μια και είναι η μεγαλύτερη κοινότητα iPhone της Ελλάδας (της οποίας είμαι μέλος) και κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου βρε αδελφέ …
3) Πιστεύω ότι αν θέλουμε το Ελληνικό development να έχει μέλλον θα πρέπει να σεβαστούμε την προσπάθεια των Ελλήνων developer και να μην την εξευτελίζουμε.

Και σε άλλα με υγεία :)

Δηλαδη εσυ λές οτι καλο ειναι να κανουν crack ολα τα υπολοιπα ΕΚΤΟΣ
των ελληνικων?

Και γιατι να μην το κανουν παρακαλω? Καλα κανουν και το κανουν τι ειμαστε εμεις δηλαδη?
Το κεντρο της γης και ολοι οι αλλοι ειναι σε αλλη μοιρα?

Η μηπως οταν κατεβαζουμε εφαρμογες αλλων ειναι οκ ενω των δικων μας τζιζ?

Λιγη σοβαροτητα δε θα εβλαπτε, εξαλου αυτοι που ειναι να το αγορασουν θα το κανουν
ειτε υπαρχει σπασμενο ειτε οχι.

#188   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 08:41

Πιστεύω δεν μπορούμε να απορούμε γιατί κάποιος δυσανασχετεί όταν βλέπει την δουλειά του να διανέμεται δωρεάν .
Η πειρατεία για εμένα είναι αναγκαίο κακό,αλλά πάντα πίστευα οτι για διαφυγόντα κέρδη θα μπορούσαν να υπάρχουν In app advs όπως και υπάρχουν για να εξασφαλίζουν κέρδος και απο πειρατικές εκδοχές.
Τέλος συμφωνώ στο ότι όποιος εκτιμήσει ενα app σιγουρα θα το αγοράσει κανονικά...

#189   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 08:50

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω. Όλοι εκτός του Tillter ας αφήσουν κάτω την πέτρα.
Anlock, δυστυχώς αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού, το ήξερες από πριν ότι κάποια στιγμή θα έσπαζε η εφαρμογή σου. Το γεγονός ότι έγινε στις πρώτες 15 μέρες από την κυκλοφορία της μάλλον σημαίνει ότι δεν πέρασε απαρατήρητη.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την πειρατεία, προφανώς και είναι κλοπή με όποια οπτική γωνία και αν το δει κανείς, και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Tillter περί αυτού.
Αλλά από ότι φαίνεται και εσύ εκτός από την τιμή του 1,59€ έχεις αντιγράψει και την ιδέα της εφαρμογής από αλλού.
Μην στεναχωριέσαι, έχει και άλλες ιδέες του Alexandre Minard


Μπορεί να σου ακουστεί περίεργο αλλά όχι δεν το είχα φανταστεί , αν θες το πιστεύεις αν θες δεν το πιστεύεις …

Ευχαριστώ για το link θα το ψάξω

#190   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 08:52

Νομίζω σήμερα μετά από αυτόν το ντόρο εδώ και όποιοι δεν την είχαν κατεβάσει την κατέβασαν, έστω για να ξέρουν ως προς τι ο λόγος και το 400 θα πάει στο 1000. καλημέρα

#191   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 08:54

Επειδή όλοι θέλουν το τσάμπα, δε σημαίνει οτι κάτι που κάνει 1-2ευρώ δεν αξίζει τα λεφτά του! Απλά στο site γράφουν και κάποια παιδάκια, που δεν έχουν καρτούλα για να αγοράσουν, έτσι τα κατεβάζουν όλα σπασμένα!
Έκρινα εφαρμογές GPS και συγκεκριμένα γιατι με τα ίδια χρήματα αγοράζεις το ίδιο πρόγραμμα, απο την ίδια εταιρία και με συσκευή!! Αν η εφαρμογή έχει λογική αξία και ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ τότε θα άξιζε να πληρώσει 10-20-30ευρώ για να έχει για πάντα αναβαθμίσεις - χάρτες κλπ.

#192   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 08:58

Δηλαδη εσυ λές οτι καλο ειναι να κανουν crack ολα τα υπολοιπα ΕΚΤΟΣ
των ελληνικων?

Και γιατι να μην το κανουν παρακαλω? Καλα κανουν και το κανουν τι ειμαστε εμεις δηλαδη?
Το κεντρο της γης και ολοι οι αλλοι ειναι σε αλλη μοιρα?

Η μηπως οταν κατεβαζουμε εφαρμογες αλλων ειναι οκ ενω των δικων μας τζιζ?

Λιγη σοβαροτητα δε θα εβλαπτε, εξαλου αυτοι που ειναι να το αγορασουν θα το κανουν
ειτε υπαρχει σπασμενο ειτε οχι.


Λυπάμαι αλλά εγώ δεν είπα ούτε ισχυρίστηκα τίποτα από ότι αναφέρεις, διάβασε όλα τα post μου για να καταλάβεις τι προσπαθώ να πω …

Έχεις δίκιο όμως ότι δεν είμαι σοβαρός γιατί προφανώς δεν έπρεπε να ανοίξω αυτό το θέμα και έπρεπε να κάνω την πάπια …

#193   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 09:35

Καλημέρα κύριοι. Δυστυχώς επανερχόμαστε σε ένα θέμα που έχουμε όλοι αναλωθεί σε άπειρες ώρες ατέρμονων συζητήσεων.

Είμαι στην ελληνική αγορά πληροφορικής πολλά χρόνια και δυστυχώς ειδικά το retail customer development στην Ελλάδα είχε στηθεί πάνω στην πειρατεία. Υπήρχαν εποχές που το 80% των retail υπολογιστών στην Ελλάδα είχαν παράνομο λειτουργικό κλπ κλπ.

Δυστυχώς λόγω κυρίως αυτού του γεγονότος δεν έχει στηθεί ποτέ στην Ελλάδα πραγματική λιανική αγορά πληροφορικής. Όλοι οι του σιναφιού έχουμε απορροφηθεί από το enterprise development ή κάποιοι από γνωστούς και φίλους επιλέξανε άλλες retail αγορές.

Άρα δεν ανακαλύψαμε τώρα το τροχό και τα προβλήματα του με το appstore και τους App developers.

Ξεκαθαρίζω ότι ασχολούμαι ερασιτεχνικά με Xcode και iOs development πιο πολύ για R&D για μελλοντικά iPad projects και δεν έχω έννομο συμφέρον.

Πάντως δεν υπάρχει νόημα να ηθικολογούμε και να προσπαθούμε να δικαιολογούμε τις πράξεις μας. Το κατέβασμα και η χρήση cracked apps είναι παράνομη και καταχρηστική σύμφωνα με τον νόμο. Τελεία και παύλα. Άλλωστε η αγορά πληροφορικής μετράει πάνω από 30 χρόνια και αυτά τα ζητήματα έχουν διευθετηθεί προ πολλού. Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα.

Κλείνω με μια ευχή. Μακάρι να ανθίσει το iOs development και στην Ελλάδα. Η αιμορραγία σε θέσεις developers είναι τεράστια στην Ελλάδα μιας και έχουμε την παγκόσμια πρωτοτυπία ο μεγαλύτερος πελάτης του κλάδου να είναι το κράτος με αποτέλεσμα να κόβονται τα projects από το κρατικό κορβανά και να υποφέρουν όλοι ασχολούνται με πληροφορική στην Ελλάδα. Άμα πέσουν και οι τράπεζες τότε κλαύτα χαράλαμπε ......

Κουράγιο στο developer, τίποτα άλλο.

#194   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2011 - 09:37

μια χαρα εκανες και ανοιξες το θεμα....


εγω ηδη την κατεβασα αλλα δεν την εχω δει ακομη να σου πω γνωμη ... εξαλλου ειπαμε εαν αρεσει στον γιο μου κατα πασα πιθανοτητα θα το πληρωσω κιολας δεν ειναι και κανα σοβαρο ποσο το 2ευρω....


αλλα και 4000 views δυσκολο να επερνε μια εφαρμογη που υποθετω απευθύνεται σε 5χρονα και 6χρονα παιδια .....

δεν λεω οτι το εκανες για διαφημιση .. καταλαβαινω οτι σε επνιξε το δικιο .... η διαφημιση ομως της δουλειας στο εγινε ..... και καποιες φορες αυτο ειναι καλυτερο απο το να ειχες 2-3000 ευρω παραπανω στον λογαριασμο σου ...

γνωμη μου παντα..

#195   fatman

fatman

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 09:46

Βρε συ φίλε Anlock τι ψάχνεις να βρείς...
Στην ίδια χώρα δεν ζούμε όλοι? Τελευταία φορά που κοίταξα γύρω μου όλα ήταν ένα μπάχαλο σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Αφού ξέρεις οτι εμείς οι Έλληνες έχουμε μια απάντηση για όλα και φυσικά έχουμε άποψη για τα πάντα.
Σε ένα φόρουμ που μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι θα ακούσεις οτι μπορείς να φανταστείς.

Απλώς μην προσπαθείς να βάλεις μυαλό σε ένα έθνος που έχει μάθει να κλέβει και να κοροιδεύει τον ίδιο του τον εαυτό.

Απλώς θα ήθελα να ξέρω τι σκέφτεται ο κάθε γονέας/θείος/μεγάλος αδερφός όταν θα πάει να δείξει την εφαρμογή σου
στα παιδιά/ανήψια/αδέρφια του. Θα τους πεί έλατε να δείτε τι ωραίο παιχνιδάκι έκλεψα για να σας φέρω να παίξετε???

Δυστυχώς δεν πάμε καθόλου καλά σαν λαός και αυτό μπορείς να το δεί ο καθένας κοιτώντας γύρω του.

Μια σοκολάτα η ένα πακέτο μπισκότα να τους έφερνε τα ίδια λεφτά θα έδινε...

Δοκίμασα την εφαρμογή απο τα promo code που μοίραζες και ομολογώ οτι είναι αρκετά καλη και αξίζει τα λεφτά της.
Σε όσα παιδάκια την έχω δείξει τους άρεσε και δεν είχα βρεί κάτι αντίστοιχο στα Ελληνικά όταν έψαχνα.
Συνέχισε να κάνεις καλή και ποιοτική δουλειά και άσε τον καθένα να λέει και να κάνει οτι θέλει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες