Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:59

Χρηστο αφου εχεις αποφασισει τι θα παρεις η μαλλον τι θα ηθελες να παρεις πριν καν ανοιξεις αυτο το τοπικ.Τις γνωμες τι τις θελεις...χειροτερα μπερδευεσαι.Καλα ειναι και τα 2 εξαλλου,οποιο και να παρεις θα την κανεις τη δουλεια σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:00

Παίδες ας μην γελιόμαστε... Όλοι αγαπάμε αυτό το άτιμο λειτουργικό της Apple και για αυτό είμαστε κάτοχοι συσκευών της... Αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.. Λέμε ότι δεν μας ενδιαφέρει το flash, το bluetooth και διάφορα άλλα παρόμοια, όμως μόλις κάνει την εμφάνισή του ένα celeste ή skyfire πέφτουμε με τα μούτρα και σφαζόμαστε... Ακόμα και τώρα το thread με θέμα το celeste παραμένει ενεργό και παίρνει φωτιά...

Αυτό ακριβώς ανέφερα παραπάνω!!!! Απλά επίσης με ενοχλεί η στάση ζωής του ότι δεν μπορώ να έχω
το υποτιμώ για να αισθάνομαι καλά και αισθάνομαι επίσης ότι και πάλι υπερέχω!!!

να πω και εγω την γνωμη μου μετα απο ενδελεχης παρατηρηση της συζητησης.
εχω εμπειρια μονο δοκιμαστικη απο ipad απιστευτο touch feeling καλυτερο του iphone 4 λογω μεγεθους κινησης,
τεραστια διαφορα ωσ προς τις εφαρμογες σε σχεση με τα αλλα.
αν δεν υπηρχε το appstore κατατην γνωμη μου το ipad θα ηταν στην ιδια θεση με το samsung.
απλως τωρα το ipad ειναι πολυ ιν και must.
εγω χαλβαδιασα το turbo x tablet και αν το UI ειναι ικανοποιητικο με καλο feeling στο touch θα προτιμουσα αυτο.
εν κατακλειδι ipad μονο λογω app store
καθαρα προσωπικη γνωμη.

Στην θεώρησή σου περί App Store αλλά θα προσθέσω και εγώ το jailbreak είναι που το κάνει να ξεχωρίζει...!
Θεωρώ ότι τα υπόλοιπα είναι ελαφρώς-βαρέως υπερεκτιμημένα!!!

Χρηστο αφου εχεις αποφασισει τι θα παρεις η μαλλον τι θα ηθελες να παρεις πριν καν ανοιξεις αυτο το τοπικ.Τις γνωμες τι τις θελεις...χειροτερα μπερδευεσαι.Καλα ειναι και τα 2 εξαλλου,οποιο και να παρεις θα την κανεις τη δουλεια σου.

Θα σου πω,μάλλον γράψω! Διότι έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει-εδώ στο forum-ένα παραλήρημα σε ό,τι έχει να κάνει με το iPad2 χωρίς ο περισσότερος κόσμος να το έχει καλο-εξετάσει το πράγμα! Εγώ έχοντας σταθεί πιο κριτικά απέναντι στο νέο αυτό Gadget, θέλω να πραγματικά να διαπιστώσω τι όντως υπερέχει και σε τι... ?
Μην ανησυχείς, δεν μπερδεύομαι καθόλου! Εξάλλου, δεν έχω αποφασίσει ακόμα τίποτα, απλώς το συζητώ...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:07


#48   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:08

Παίδες ας μην γελιόμαστε... Όλοι αγαπάμε αυτό το άτιμο λειτουργικό της Apple και για αυτό είμαστε κάτοχοι συσκευών της... Αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.. Λέμε ότι δεν μας ενδιαφέρει το flash, το bluetooth και διάφορα άλλα παρόμοια, όμως μόλις κάνει την εμφάνισή του ένα celeste ή skyfire πέφτουμε με τα μούτρα και σφαζόμαστε... Ακόμα και τώρα το thread με θέμα το celeste παραμένει ενεργό και παίρνει φωτιά...



Αυτό συμβαίνει γιατί το iPhone έγινε μόδα.. :)Όταν πήρα το πρώτο μου iPhone από Αμερική το 2007 δεν υπήρχε ουτε jailbreak όχι Celeste κτλ..Οπότε για να πάρεις κάτι και να μπορεί να σε "εκπροσωπήσει" απολυτά στης ανάγκες σου πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις και όχι να το πάρεις για να είσαι "τύπος".Όσοι το πήραν με αυτό το σκεπτικό κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό όταν είδαν τι σημαίνει iPhone χάσανε την γη κάτω από τα πόδια τους γιατί είχαν μάθει με bluetooh και συναφή..

Στην πορεία όμως όσοι επιχείρησαν να το αλλάξουν με τον καιρό γύρισαν πίσω σαν βρεγμένες γάτες.:)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 03:08

ezgif_com_crop_2.gif


#49   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:14

Αυτό συμβαίνει γιατί το iPhone έγινε μόδα.. :)Όταν πήρα το πρώτο μου iPhone από Αμερική το 2007 δεν υπήρχε ουτε jailbreak όχι Celeste κτλ..Οπότε για να πάρεις κάτι και να μπορεί να σε "εκπροσωπήσει" απολυτά στης ανάγκες σου πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις και όχι να το πάρεις για να είσαι "τύπος".Όσοι το πήραν με αυτό το σκεπτικό κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό όταν είδαν τι σημαίνει iPhone χάσανε την γη κάτω από τα πόδια τους γιατί είχαν μάθει με bluetooh και συναφή..

Στην πορεία όμως όσοι επιχείρησαν να το αλλάξουν με τον καιρό γύρισαν πίσω σαν βρεγμένες γάτες.:)


Μισό λεπτό, σε ό,τι αφορά το iPhone και εγώ συμφωνώ, εξάλλου έχω και το 3G[S] και το 4G. Και εκεί όμως βλέπω να εκτυλίσσεται ένα γαϊτανάκι που δεν μου αρέσει αλλά προς το παρόν θεωρώ ότι στο τηλέφωνο και με όσα έχουν συμβεί υπερέχει εμφανώς και ενδεχομένως το αξίζει!
Μην μπλεκόμαστε όμως, άλλο ένα τηλέφωνο και άλλο μία ταμπλέτα! Υπάρχουν διαφορές στις διάφορες λειτουργίες. Μπορώ να ανεχτώ ας πούμε την έλλειψη flash στο iPhone όχι όμως και στο iPad2!!! Ειδικά εγώ έχω bluetooth στο laptop μου, όχι να μην έχω στο κινητό μου... και δεν έχει να κάνει με το κατά πόσο είμαι παλιομοδίτης στην χρήση υπολογιστών κλπ!
Εν πάση περιπτώσει, για να μην ξεφύγουμε και από το θέμα μας. Εγώ θέλω να δούμε τα χαρακτηριστικά των δύο ή και άλλων ταμπλετών και να τα συγκρίνουμε ιδίως το value for money!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:16


#50   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:18

Στο iPhone αναφέρθηκα επειδη το ανεφερε ο φίλος ποιο πάνω.

Δεν μίλησα για παλιομοδίτικες συνήθειες Χρήστο..Απλά σου είπα τι σημαίνει πλέον το bluetooh για εμένα.Πλέον έχω ανεβάσει πιο ψηλά τον πήχη των απαιτήσεων μου ώστε να κάτσω να ασχοληθώ με το blutooh.Και ξανά τονίζω ότι μιλάμε πάντοτε για εμένα και μόνο.

ezgif_com_crop_2.gif


#51   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:20

Αυτό συμβαίνει γιατί το iPhone έγινε μόδα.. :)Όταν πήρα το πρώτο μου iPhone από Αμερική το 2007 δεν υπήρχε ουτε jailbreak όχι Celeste κτλ..Οπότε για να πάρεις κάτι και να μπορεί να σε "εκπροσωπήσει" απολυτά στης ανάγκες σου πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις και όχι να το πάρεις για να είσαι "τύπος".Όσοι το πήραν με αυτό το σκεπτικό κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό όταν είδαν τι σημαίνει iPhone χάσανε την γη κάτω από τα πόδια τους γιατί είχαν μάθει με bluetooh και συναφή..

Στην πορεία όμως όσοι επιχείρησαν να το αλλάξουν με τον καιρό γύρισαν πίσω σαν βρεγμένες γάτες.:)


Θανάση συμφωνώ ότι το λειτουργικό δεν ξεπερνιέται εύκολα.. Και εγώ είμαι ¨παθών¨ όταν άντεξα μόνο ένα μήνα με το Htc Desire και γύρισα πίσω.. Αλλά πλέον οι ανταγωνιστές ωριμάζουν και καλυτερεύουν.. Και δεν υπάρχει μόνο το android.. Δοκίμασα και τα windows mobile 7 και σας παροτρύνω να τα δοκιμάσετε και εσεις και θα δείτε ότι η ποιότητα κύλισης και η ευκολία είναι ίδια-και το λέω ευθαρσώς-με του IOS.. Συν του ότι μετά το καλοκαίρι θα προσθέσει όλες τις λειτουργίες που του λείπουν.... Με αυτά θέλω να καταλήξω ότι σιγά σιγά θα πρέπει να αλλάξει την τακτική της η Apple γιατί απειλείται σοβαρά...

#52   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:23

Στο iPhone αναφέρθηκα επειδη το ανεφερε ο φίλος ποιο πάνω.

Δεν μίλησα για παλιομοδίτικες συνήθειες Χρήστο..Απλά σου είπα τι σημαίνει πλέον το bluetooh για εμένα.Πλέον έχω ανεβάσει πιο ψηλά τον πήχη των απαιτήσεων μου ώστε να κάτσω να ασχοληθώ με το bluetooh.Και ξανά τονίζω ότι μιλάμε πάντοτε για εμένα και μόνο.



Καλά έκανες, δεν πειράζει. Δεν χάνεται το νόημα της συζήτησής μας λόγω της άνωθεν αναφορά! Το ότι όμως για εσένα και μόνο όπως γράφεις το bluetooth είναι κάτι άχρηστο και δεν σε ενδιαφέρει δεν σημαίνει ότι για άλλους που τους αρέσει ή το χρησιμοποιούν πρέπει να μην είναι λειτουργικό... Είναι κατ'εμέ και αυτό γκάφα της Apple(εννοώ να το έχει κλειδωμένο)!!!

Θανάση συμφωνώ ότι το λειτουργικό δεν ξεπερνιέται εύκολα.. Και εγώ είμαι ¨παθών¨ όταν άντεξα μόνο ένα μήνα με το Htc Desire και γύρισα πίσω.. Αλλά πλέον οι ανταγωνιστές ωριμάζουν και καλυτερεύουν.. Και δεν υπάρχει μόνο το android.. Δοκίμασα και τα windows mobile 7 και σας παροτρύνω να τα δοκιμάσετε και εσεις και θα δείτε ότι η ποιότητα κύλισης και η ευκολία είναι ίδια-και το λέω ευθαρσώς-με του IOS.. Συν του ότι μετά το καλοκαίρι θα προσθέσει όλες τις λειτουργίες που του λείπουν.... Με αυτά θέλω να καταλήξω ότι σιγά σιγά θα πρέπει να αλλάξει την τακτική της η Apple γιατί απειλείται σοβαρά...

Συνηγορώ και εγώ στην άνωθεν άποψη! Αν και δεν πολυ-υπολήπτομαι τα windows mobile-από τα άλλα έχω-δεν θέλω να είμαι «κολλημένος» με κανέναν και με τίποτα!!! Οφείλω και θέλω να έχω το μυαλό μου και τα μάτια μου ανοιχτά ως σαν το αλεξίπτωτο!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:26


#53   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:26

Διαβασα τα μισα post και νυσταξα, αλλα θα πω την γνωμη μου.
Επειδη ενα tablet για μ ενα, ειναι laptop χωρις πληκτρολογιο και ποιο πολυ ειναι για χρηση NET, το θεωρω απαραδεκτο και κατευθειαν στον καδο, αμα δεν μπορει να αναπαραγει flash, γουσταρει δεν γουσταρει η apple ετσι ειναι η δομη των sites και ετσι θα ειναι το λιγοτερο για μια 5ετια, ολα τα μεγαλα sites με streaming δουλεουν.
Sorry αλλα θεωρω πολυ κολλημενους και πορωμενους αυτους που αγοραζουν ipad και δεν μπορουν καν να σερφαρουν αξιοπρεπως στο διαδικτυο και δυστυχώς οσο υπαρχεται, ετσι θα φέρεται η apple και χειρότερα. Η αγορα του ειναι αδικαιολογιτη και υπερβολικα μοδιτικη.
Αυτα, περιμενω λιθοβολισμο.

#54   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:31

Διαβασα τα μισα post και νυσταξα, αλλα θα πω την γνωμη μου.
Επειδη ενα tablet για μ ενα, ειναι laptop χωρις πληκτρολογιο και ποιο πολυ ειναι για χρηση NET, το θεωρω απαραδεκτο και κατευθειαν στον καδο, αμα δεν μπορει να αναπαραγει flash, γουσταρει δεν γουσταρει η apple ετσι ειναι η δομη των sites και ετσι θα ειναι το λιγοτερο για μια 5ετια, ολα τα μεγαλα sites με streaming δουλεουν.
Sorry αλλα θεωρω πολυ κολλημενους και πορωμενους αυτους που αγοραζουν ipad και δεν μπορουν καν να σερφαρουν αξιοπρεπως στο διαδικτυο και δυστυχώς οσο υπαρχεται, ετσι θα φέρεται η apple και χειρότερα. Η αγορα του ειναι αδικαιολογιτη και υπερβολικα μοδιτικη.
Αυτα, περιμενω λιθοβολισμο.



Εγώ σου αποδίδω τα εύσημα!!! Συμφωνώ τα μέγιστα, είμαι της αυτής αντίληψης ιδίως στην αναφορά σου στο flash!!!! Απλά ρωτάω σε ένα forum που και το iPad2 λατρεύεται σαν Θεός, ως κάτι που είναι απόλυτα μοναδικό και δεν ξεπερνιέται και δεν υπάρχει άλλο και ένα σωρό άλλες υπερβολές και αποπροσανατολισμοί, αν υπάρχει κάτι που μπορεί να είναι και εν τέλει καλλίτερο αν ρίξουμε τις παρωπίδες μας και σκεφτούμε απλώς πιο ανοικτά!!!
Και επιτέλους ένα ερέθισμα για πολύ κόσμο που αγοράζει το iPad από μόδα και το λατρεύει διότι απλά δεν το έχει συγκρίνει και με κάτι άλλο-όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι-να λειτουργεί λίγο πιο κριτικά!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:34


#55   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:35

Κακός περιμένεις λιθοβολισμό.

Άπλα αντί για λιθοβολισμό κανε ένα κόπο και διάβασε εδώ.Μολις δεις αυτό τότε θα καταλάβεις το γιατί το flash πάει στο μουσείο του διαδικτύου.Σε ένα χρόνο μόλις και 54% του παγκοσμίου ιστού μετατράπηκε σε HTML5..Οπότε μέχρι του χρόνου 54% θα έχει γίνει 100% + ..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 03:37

ezgif_com_crop_2.gif


#56   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:38

Κακός περιμένεις λιθοβολισμό.

Άπλα αντί για λιθοβολισμό κανε ένα κόπο και διάβασε εδώ.Μολις δεις αυτό τότε θα καταλάβεις το γιατί το flash πάει στο μουσείο του διαδικτύου.Σε ένα χρόνο μόλις και 54% του παγκοσμίου ιστού μετατράπηκε σε HTML5..



Θαυμάσια, μα δεν είναι μόνο αυτό βρε Θανάση...έχουμε αναφέρει και τόσα άλλα που για εσένα είναι επουσιώδη αλλά αντικειμενικά
αξίζουν ένα ενδιαφέρον περισσότερο...! Δεν αξίζουν ? Στην τελική, δεν είναι η Apple πάντα η καλλίτερη σε ό,τι βγάζει, πως να το κάνουμε ? ? ?
Πολλές οι-κατ'εμέ εσκεμμένες-ελλείψεις της!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:39


#57   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:41

Κακός περιμένεις λιθοβολισμό.

Άπλα αντί για λιθοβολισμό κανε ένα κόπο και διάβασε εδώ.Μολις δεις αυτό τότε θα καταλάβεις το γιατί το flash πάει στο μουσείο του διαδικτύου.Σε ένα χρόνο μόλις και 54% του παγκοσμίου ιστού μετατράπηκε σε HTML5..

Συμφωνω οτι ειναι ετσι χωρις να το ψαξω.
Εγω δεν θα δωσω μια 800αρα για να εχω το 54% του διαδυκτιου, προτειμω να το εχω ολοκληρο.
Μην γελιομαστε, αυτη η μεταβαση θα παρει χρονια και στα Ελληνικα sites θα περασει την 5 ετια.

#58   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:41

Μα χρηστό η μεγαλύτερη έμφαση στην όλη ιστορία είναι το flash από μέρους σας..Το bluetooh είναι αυτό δεν αλλάζει..Οκ για κάποιους είναι η αρχή και το τέλος και άλλους δεν υπάρχει στα τεχνολογικά στανταρ τους.Για αυτο οκ σταυρωστε τον κατασκευαστή.Αλλά μην μου λέτε ρε παιδιά ότι flash είναι ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ για μια ταμπλέτα..

Προς θεού..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 03:42

ezgif_com_crop_2.gif


#59   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:46

Μα χρηστό η μεγαλύτερη έμφαση στην όλη ιστορία είναι το flash από μέρους σας..Το bluetooh είναι αυτό δεν αλλάζει..Οκ για κάποιους είναι η αρχή και το τέλος και άλλους δεν υπάρχει στα τεχνολογικά στανταρ του.Για αυτο οκ σταυρωστε τον κατασκευστη.Αλλά μην μου λέτε ρε παιδιά ότι flash είναι ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ για μια ταμπλέτα..

Προς θεού..


Θανάση και προς Θεού και προς Διαβόλου, σου έχω αναφέρει ένα σωρό πράγματα που υστερεί σε προηγούμενα posts πέραν του flash...
Αυτό το ανέφερε ως κύριο ένας φίλος παραπάνω και εγώ συμφώνησα...! Και σου έχω ξαναγράψει, άστο,τα υπόλοιπα ? ?
Καλλίτερες κάμερες ? Φλας ? Ραδιόφωνο ? usb ? Ακόμα και αυτονομία μπαταρίας που δεν έχει αναφερθεί παραπάνω!!!
Είναι λίγα αυτά αγαπητέ ? ? ? Μπορώ να βρω και άλλα...
Στην τελική κουβέντα κάνουμε πάνω στην τεχνολογία, δεν εκνευριζόμαστε σε καμία περίπτωση! Κανείς μας-θέλω να πιστεύω-δεν πουλάει είτε το ένα είτε το άλλο!
Εκφράζουμε τις απόψεις μας βάσει τεχνικών χαρακτηριστικών που δίνονται στην δημοσιότητα σε ό,τι έχει να κάνει με τις δύο ταμπλέτες!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:48


#60   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:48

Το οτι η Apple εχει δημιουργησει κυμα, ειναι επισης κατι που με βγαζει απο τα ρουχα μου.
Αληθεια εξωτερικος σκληρος μπορει να συνδεθει?
Παω για υπνο γιατι αν πειτε οχι θα μπει το iphone στις αγγελιες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες