Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:48

Νομίζω πάνω σε αυτά απάντησα..Είπα την γνώμη μου..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 03:49

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:50

Νομίζω πάνω σε αυτά απάντησα..Είπα την γνώμη μου..



Μα πολύ καλά έκανε και την είπες! Και εγώ ξεκίνησα αυτό το Post για να παραθέσω την δικές μου εκτιμήσεις και όχι θέσεις, διότι
ακόμα δεν έχω θέσεις, έχω εκτιμήσεις και προσπαθώ με το φτωχό μυαλό μου να βγάλω μία άκρη τι και πως...

Το οτι η Apple εχει δημιουργησει κυμα, ειναι επισης κατι που με βγαζει απο τα ρουχα μου.
Αληθεια εξωτερικος σκληρος μπορει να συνδεθει?
Παω για υπνο γιατι αν πειτε οχι θα μπει το iphone στις αγγελιες.

Και εμένα αυτό με κάνει έξαλλο διότι είναι υπερεκτιμημένη!!!!!!!Από ένα σημείο και μετά
εκτιμώ ότι μας κοροϊδεύει εξόφθαλμα!!!Αυτό προσπαθώ να αποδείξω με το νήμα αυτό! Η αίσθησή
μου είναι ότι μας κοροϊδεύει. Στο επίπεδο μίας ωραίας συζήτησης αναζητώ λοιπόν και εγώ την αλήθεια,
την δική μου αλήθεια αν θες...

Υ.Γ. Συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω, σκληρός δίσκος ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί!!! Ό,τι κάνεις με itunes!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 03:55


#63   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:55

Οι θέσεις μου δεν αφορούν της ταμπλέτες άλλα την τεχνολογική αντίληψη των πραγμάτων που έχω σαν χρήστης υπολογιστή από το 94 μέχρι και σήμερα και βλέποντας το πως εξελίσσονται μερικά πράγματα γύρω από τον ανταγωνισμό.Ο βωμός του ανταγωνισμού είναι ικανός να κάνει πολλά και να θυσιάσει πολλα για να μπει στην καταναλωτική συνείδηση .

ezgif_com_crop_2.gif


#64   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 03:59

Οι θέσεις μου δεν αφορούν της ταμπλέτες άλλα την τεχνολογική αντίληψη των πραγμάτων που έχω σαν χρήστης υπολογιστή από το 94 μέχρι και σήμερα και βλέποντας το πως εξελίσσονται μερικά πράγματα γύρω από τον ανταγωνισμό.Ο βωμός του ανταγωνισμού είναι ικανός να κάνει πολλά και να θυσιάσει πολλα για να μπει στην καταναλωτική συνείδηση .

Φίλτατε, εν γένει μπορεί να συμφωνούμε σε πολλά! Να σε ενημερώσω ότι και εγώ εκτιμώ αρκούντως την Apple αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να βλέπω την στυγνή εκμετάλλευση που ασκεί παντοιοτρόπως! Αλλά για να μπει στην συνείδησή μας εν τέλει μας «παίζει» χοντρά. Μην ξεχνάς ωστόσο, ότι και εγώ έχω συσκευές iPhone!!! Αλλά ζώντας με αυτές καθημερινά
πέραν του να τις θαυμάζω τις κρίνω κιόλας ως καταναλωτής και μάλιστα τόσο αυστηρά όσο πρόβατο μπορεί να με θεωρεί η Apple!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Στην υπογραφή σου αναφέρεις για το φόρουμ ότι είναι για ελεύθερα μυαλά! Πολύ σωστά! Ένα ελεύθερο μυαλό
δεν μπορεί να αντέχει πολύ κοροϊδία!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 04:03


#65   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:03

Για ακόμα μια φορά θα σας στεναχωρήσω..ΜΠΟΡΕΙ να συνδεθεί σκληρός δίσκος στο iPad..

ezgif_com_crop_2.gif


#66   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:07

Για ακόμα μια φορά θα σας στεναχωρήσω..ΜΠΟΡΕΙ να συνδεθεί σκληρός δίσκος στο iPad..



Δεν με στεναχωρείς αγαπητέ διότι αυτή η διαδικασία αναφέρεται σε jailbroken συσκευή ? Ή μήπως κάνω πάλι λάθος ? ? ?
Και όσοι έχουν 4.3.2 πάνω στο iPad2 τι κάνουν ? ? ? Ή ακόμα και 4.3 (iPad2) ? ? Είδες είμαι καλός και υποχωρητικός!!!
Χαρά μου θα είναι να με πείσεις πάντως...όχι εσκεμμένα σαφώς!!! Αν έχω κάνει λάθος, το παραδέχομαι αλλά δεν νομίζω...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 04:11


#67   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:07

Δεν αρνούμαι Χρήστο το στυγνό marketing της Apple.Ούτε εντάσσομαι υπέρ αυτού..Σαφώς και εγώ κρίνω καθημερινά τα προϊόντα της εταιρίας αυτής μιας είμαι κάτοχος αυτών .

ezgif_com_crop_2.gif


#68   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:09

Δεν αρνούμαι Χρήστο το στυγνό marketing της Apple.Ούτε εντάσσομαι υπέρ αυτού..Σαφώς και εγώ κρίνω καθημερινά τα προϊόντα της εταιρίας αυτής μιας είμαι κάτοχος αυτών .


Το ξέρω Θανάση, αμφότεροι είμαστε, γι'αυτό και η κουβέντα μας έχει ουσία και νόημα εκτιμώ, άσχετα αν διαφωνούμε, αυτό είναι υγιές!!!
Εγώ ωστόσο, εμμένω να δίδω έμφαση στα τεχνικά χαρακτηριστικά των δύο συσκευών...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 04:13


#69   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:18

Δεν με στεναχωρείς αγαπητέ διότι αυτή η διαδικασία αναφέρεται σε jailbroken συσκευή ? Ή μήπως κάνω πάλι λάθος ? ? ?
Και όσοι έχουν 4.3.2 πάνω στο iPad2 τι κάνουν ? ? ? Ή ακόμα και 4.3 (iPad2) ? ? Είδες είμαι καλός και υποχωρητικός!!!
Χαρά μου θα είναι να με πείσεις πάντως...όχι εσκεμμένα σαφώς!!! Αν έχω κάνει λάθος, το παραδέχομαι αλλά δεν νομίζω...



Υπάρχει και για μη jailbroken iPad εξωτερικός δίσκος.

appletell.com

Και για του λόγου το αληθές :


http://www.youtube.com/watch?v=2PJwRJR4tY0

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 04:19

ezgif_com_crop_2.gif


#70   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:20

Με σκληρό δίσκο της Apple μόνο, με τους ήδη υπάρχοντες ?
Θα πρέπει να αγοράσω πέραν της συσκευής και έναν ακόμα σκληρό δίσκο ?
Πρόσεξε, για πράγματα που είναι απλά τι πατέντες χρειάζονται...
Δηλαδή τι θα ήταν να είχε μία ή δύο usb θύρες ? ? ? Αλλά θέλει να
σου πουλήσει το iPad3 το οποίο και ήδη ετοιμάζει...
Αυτό είναι καλό πάντως!

Υ.Γ. Ξέρεις πόσος κόσμος περιμένει να κάνει να βγει ένα εργαλείο
για να κάνει την συσκευή του(ipad2) jailbreak και να την
απολαύσει επιτέλους ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 04:29


#71   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:27

Αν έχεις ήδη δίσκο τότε είναι πρόβλημα.Είναι μλκ να δώσεις άλλα ποσά λεφτά.Αλλά αν πάρεις τώρα ένα iPAd και δεν έχεις και εξωτερικό δίσκο(γενικότερα) τότε ναι αξίζει γιατί λειτουργεί και σε pc/Mac κτλ.

Σου είπα ότι όσων άφορα της θύρες Usb και εγώ μαζί σου.Απλα ο φίλος ποιο πριν μάλλον θα μείνει χωρίς iPhone αν τηρήσει ότι είπε :)


Δυστυχώς πολλές φορές η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας..Και ιδίως όταν προ τρέχεις όπως έκανε ο φίλος παραπάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 04:31

ezgif_com_crop_2.gif


#72   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:32

Υ.Γ. Ξέρεις πόσος κόσμος περιμένει να κάνει να βγει ένα εργαλείο
για να κάνει την συσκευή του(ipad2) jailbreak και να την
απολαύσει επιτέλους ? ? ?


Αρκετός.. :)

ezgif_com_crop_2.gif


#73   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:34

Αν έχεις ήδη δίσκο τότε είναι πρόβλημα.Είναι μλκ να δώσεις άλλα ποσά λεφτά.Αλλά αν πάρεις τώρα ένα iPAd και δεν έχεις και εξωτερικό δίσκο(γενικότερα) τότε ναι αξίζει γιατί λειτουργεί και σε pc/Mac κτλ.

Σου είπα ότι όσων άφορα της θύρες Usb και εγώ μαζί σου.Απλα ο φίλος ποιο πριν μάλλον θα μείνει χωρίς iPhone αν τηρήσει ότι είπε :)

Έλα όμως που έχω δίσκους και όχι δίσκο... Άρα αν πάρω ipad2 θα πρέπει να κάνω πατέντα για να απολαύσω κάτι απλό...
όπως ας πούμε να δω μία ταινία...
Για τον φίλο πριν, Ok, αλλά και εγώ είμαι δυσαρεστημένος με πολλά που κάνει η Apple. Σκέψου ότι στο iOS 5 έχει αναφέρει
ή ίδια η Apple ότι θα δίνει το jailbreak! Γύρευε τι θα γίνει εκεί... Ας ελπίσουμε ότι όλα θα είναι για καλό και όχι για
το αντίθετο...!

Αρκετός.. :)

Νομίζω η συντριπτική πλειοψηφία, ιδίως αυτοί που έχουν και iPhone jailbroken!!!!

Δυστυχώς πολλές φορές η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας..Και ιδίως όταν προ τρέχεις όπως έκανε ο φίλος παραπάνω.

Γενικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια αλλά εν προκειμένω ο φίλος δεν έχει άδικο... το να αγοράσω
νέο δίσκο για να κάνω την δουλειά μου δεν συνιστά λύση επί της ουσίας. Είναι ότι γίνεται και με το bluetooth, δηλαδή πατέντες!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 04:38


#74   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:37

Αυτό είναι πιθανό να γίνει για να μπορεί να ελέγχει την κατάσταση.Φυσικά πιστεύω πως γνωρίζεις ότι Hackers δεν τελειώνουν πότε..Η απόδειξη σε αυτό είναι οι Cracked εφαρμογές του cydia..Δηλαδή Cracking στο "Cracked"..E κάτι τέτοιο θα επικρατεί και τότε.

ezgif_com_crop_2.gif


#75   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 04:39

Χρήστο ωραία τα είπαμε σήμερα αλλά θα σε καλημερίσω (μιας και πλέον είναι ξημερώματα) και θα πάω για ύπνο..!

Καλή συνέχεια..!

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες