Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση Samsung Galaxy S2 με το iPhone 4s (Face off)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 21:06

Tελικά υπάρχει?

Εγω φιλε katana βρηκα αυτο .Αν θέλουν ας μας πουν και αυτοι που ειναι κάτοχοι του Σ2

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 25/10/2011 - 21:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2011 - 21:11

Κρίμα που δε λέει το όνομα της εφαρμογής.

Μόνο την "iris" βρήκα, για το GSII.

#78   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/10/2011 - 21:12

αυτο ειναι η jennie https://market.andro...GlvbnMuZnJlZSJd

αλλα υπαρχει και η iris https://market.andro...HJhLmlyaXMiXQ.. Αναρτημένη εικόνα

θελουν δουλεια ακομα....

#79   Noctis

Noctis

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:07


Και την τζένη δεν την είχα δει, αλλά τα σπάει!!!!!!!!!! :)

Όσο για τα παιχνίδια, όλα παίζουν κανονικά! ειδικά για το S2 η gameloft βγάζει πρώτη πρώτη τα παιχνίδια! (βλέπε Back Stab, μετά το Xperia Play(θέμα Sony), το Galaxy S 2 το πήρε πρώτο) το μόνο που δεν παίζει δυστυχώς, και θέλει root για να παίξει, είναι το Shadow Guardian :( και είναι τέλειο παιχνίδι! σαν το Uncharted ρε μαμώτη μου :(

Τελευταία επεξεργασία από: Noctis, 25/10/2011 - 22:09


#80   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2011 - 23:26

ρε παιδες η εφαρμογη που εχει το sg2 ειναι η εφαρμογη voice actions που υπαρχει κ στο app store Αναρτημένη εικόνα

#81   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/10/2011 - 23:29

καμια σχεση....απλα για να δουλεψουν το iris το jennie κτλ χρειαζεται και το voice actions

#82   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2011 - 23:31

α δε το ξερα αυτο φιλε. απλα ειχα δει την εφαρμογη κ σε ενα desire κ ειναι ακριβως τα ιδια!

#83   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/10/2011 - 23:40

ακυρο βλακεις λεω...οντος υπαρχει και στο app store το voice actions απλα ειναι μονο για φωνητικες εντολες...αυτο για τα android ειναι το voice actions plus (jennie)
που σου μιλαει κιολας...

το iris δεν εχει καμια σχεση με αυτο...

#84   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2011 - 00:10

Και το voice actions του app store σου μιλαει (jennie) Μολις τωρα το χρησιμοποιουσα. Ειναι σχεδον ιδια φαση με siri. Αν και γενικα ειναι λιγο γελλοιο να μιλας στο τηλεφωνο. Για καμια υπενθυμιση καλα ειναι ολα αυτα.

#85   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/10/2011 - 01:05

Δεν είναι καθόλου γελοίο, σκέψου οδήγηση και κινητό, ΑΜΕΑ, υπολογιστής και κινητό την ίδια ώρα κλπ.
Αν είναι σαν να μιλάς σε άνθρωπο, οκ αν όμως είναι όπως τώρα στο 4αρι βράστο..!

#86   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 26/10/2011 - 09:58

Φίλε το πιστεύεις ότι ένας μεγάλος λόγος που δεν έχω αγοράσει εφαρμογές από app store και από cydia ειναι η όλη διαδικασία με τις κάρτες; Πιστεύω αυτό ισχύει και για πολύ κόσμο. Δεν έχω καλή σχέση με τις τράπεζες! Μια πιστωτική που δοκίμασα προχθες στο appstore δεν ήταν συμβατή...
Θα μου πολύ ωραία ιδέα να μπορούσες να αγοράσεις κάτι με paysafe και πολύ εύχρηστο...τι να πω μπορεί να υπάρχουν άλλοι λόγοι που δεν το κάνουν

Σου προτείνω προπληρωμένη. Εγώ έχω από PRO BANK. Ούτε έξοδα ούτε κίνδυνοι. Πάς βάζεις λεφτά και την χρησιμοποιείς. Έχει λεφτά;Αγοράζεις. Δεν έχει μέσα λεφτά; Δεν μπορεί να στην χρεώσει κάνεις. Έχουν όλες οι τράπεζες.

#87   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/10/2011 - 15:05

μολις χρησιμοποιησα την jennie στο samsung galaxy s 1 που εχει η κοπελα μου!απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...παιδια και το καλο ειναι οτι ναι μεν πρεπει να μιλησεις αγγλικα αλλα απανταει στα ελληνικα στους υποτιτλους που δειχνει και το βιντεο!και ειναι απιστευτο..εχει πολυ πλακα..την ελεγα μωρο μου και τετοια και μου λεει μην με λεσ ετσι..λεω γιατι??απανταει εξυπηρετω 47 πελατες αυτην την στιγμη..και ρωταω τη σχεση εχει αυτο?απανταει ολοι ετσι με λενε αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.........
πω πω μου ερχεται να παρω τωρα τον γαλαξια 2 και να δωσω το δικο μου iphone 4 ετσι για αλλαγη :P

#88   Noctis

Noctis

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2011 - 14:07

Απίστευτο οντως! Λέω "How are you doing?" και με λέει (Στα ελληνικά παρακαλώ) "Είμαι πεινασμένος. Με 22% αριστερά(μάλλον εννοούσε απέμεινε, αλλά αναρωτιέμαι ποιος έξυπνος το μετάφρασε ελληνικά) μπαταρίας να απομένει

χαχαχα γαμάτο!

#89   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 03/11/2011 - 05:55

φιλε respect...χαιρομαι που στο συγκεκριμενο forum υπαρχουν και χρηστες χωρις παρωπιδες...

Μετα απο αυτο το τεστ το ειχα σχεδον παρει αποφαση να αποχωριστω το 4αρι μου για το galaxy μιλαω με ενα φιλο αρωστο με τα κινητα (τον τελευταιο 1.5 χρονο εχει αγωρασει πανω απο 12 συσκευες android apple κτλ) και του λεω πως το σκεφτομαι και με εκπληξη μου μου λεει πως εχει το galaxy s2 σε λευκο και πως το πουλαει!!! Πηγα τον βρηκα και μου το εδειξε....παιδια πραγματικα δεν ειμαι κολλημενος ισα ισα προσπαθω να βλεπω γυρο μου τα παντα.1η επαφη με το τηλ με περιορισμενο ενθουσιασμο λογο του φτηνου κατα τη γνωμη μου πλαστικου,λεω οκ δεν εγινε και τπτ ειχαν και στο χωριο μου τα κινητα γυαλι και αλουμινιο...;ετσι κι αλλιως το εσωτερικο και η οθονη ειναι τα σημαντικα.Οθονη...πολυ σκοταδι ρε σακη του λεω...μου λεει δεν ειναι τερμα η φωτηνοτητα οκ παω να την βαλω στο τερμα και το τηλ μου ριχνει μια 2η φαπα,μου πεταει ενα popup που λεει πως η φωτινοτητα δεν μπορει να ανεβει παραπανω λογο υπερθερμανσης!!!! Oh god σαλταρα. Δεν θελω να το αποριψω και λεω οκ μπορει να ετυχε.Φτανω στη γενικη περιηγηση στο μενου κτλ κτλ,εδω μεσα ακουγα για smouth λειτουργικο και ελεγα μλκς σιγα ποσο χαλια ειναι δλδ τα αλλα και τι ανακαληψη εχει κανει η apple που δεν την εχει κανει καποια αλλη εταιρια...παιδια κι ομως εγω ο απιστος θωμας ειδα πως δεν ειναι το ιδιο μαλιστα για την ακριβεια ειναι τεραστια η διαφορα τους!!Σαν την retina δεν εχει.ΜΠορει το 4αρι μου να ναι βαρυτερο με μικροτερη οθονη με μικροτερο επεξεργαστη λιγοτερη ραμ αλλα ειναι μια ποιοτητα απ ολες τις αποψεις.Οι φωτο και το βιντεο ειναι σε πολυ καλο επιπεδο πραγματι αλλα για μενα που ως τωρα εχω βγαλει και 50 φωτο σ ολη μου τη ζωη δεν ειναι κριτηριο αγορας.Για τα appstore των 2 τηλεφωνων δεν θα μπω σε συγκριση γιατι ειναι ανιση καθολα..
Εν ολιγης ξενερωσα με το galaxy οπως και με την λογικη να αγορασω το 4ς που ουσιαστικα ειναι εξωτερικα το ιδιο τηλ μ αυτο που εχω...
Αν αγοραζα παντως τηλεφωνο σιγουρα θα ηταν παλι iPhone.
Υ.Γ προς τους υποψηφιους αγοραστες,να δοκιμασουν αρκετα πριν αγορασουν οποιοδηποτε τηλεφωνο(εκτος απο το iphone φυσικα)

Τελευταία επεξεργασία από: asdkostas, 03/11/2011 - 06:05


#90   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/11/2011 - 08:37

Φίλε το πιστεύεις ότι ένας μεγάλος λόγος που δεν έχω αγοράσει εφαρμογές από app store και από cydia ειναι η όλη διαδικασία με τις κάρτες; Πιστεύω αυτό ισχύει και για πολύ κόσμο. Δεν έχω καλή σχέση με τις τράπεζες! Μια πιστωτική που δοκίμασα προχθες στο appstore δεν ήταν συμβατή...
Θα μου πολύ ωραία ιδέα να μπορούσες να αγοράσεις κάτι με paysafe και πολύ εύχρηστο...τι να πω μπορεί να υπάρχουν άλλοι λόγοι που δεν το κάνουν



Ήταν Diners η κάρτα?
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες