Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Email Διαμαρτυρίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   yoda73

yoda73

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2009 - 09:32

Καλημέρα σε όλους.
Πριν από ένα μήνα περίπου, αγόρασα το 3gs από ένα κατάστημα Γερμανός. Όταν η συζήτηση με τον πωλητή έφτασε στο θέμα της εγγύησης, μου είπε ότι είναι δύο χρόνια, και μου έδωσε μία σελίδα όπου ανέφερε πέρα των υπολοίπων ότι η σύμφωνα με την πολιτική της apple η συσκευή καλύπτεται από εγγύηση σωστής λειτουργίας για χρονικο διάστημα 24 μηνών.
Δε ξέρω μήπως πηγαινοντας σε ένα κατάστημα γερμανός, ζητήσεις να σου βγάλουν μία φωτοτυπία τη συγκεκριμένη, σελίδα που από ότι μου είπε ο πωλητής τη δίνει σε κάθε νέα αγορά iphone.
Ελπίζω ότι αυτό είναι ίσως κάποιο πάτημα για σένα για να διεκδικήσεις αντικατάσταση, ή στέλνοντας κάποιο mail στη μαμά εταιρία λέγοντάς τους ότι εμπαίζεται το όνομα της apple αφού ένας αντιπρόσωπός τους στην ελλάδα λειτουργεί διαφορετικά από την επίσιμη πολιτική της apple.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2009 - 09:48

Το δικο μου προβλημα δεν ηταν η ισχυς της εγγυησης αφου το πηγα στην Vodafone λιγες μερες πριν κλεισει χρονο , αλλα η αντιμετωπιση της που λογω εξωτερικης φθορας που απο οτι εχω διβασει υπαρχει και σε αλλα Iphone στο ιδιο σημειο , το εβγαλαν εκτος εγγυησης ενω το προβλημα του ηταν στην λειτουργια του.

Οπως εγραψα και πιο πανω καμμια απαντηση...

#18   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 18:44

Μπορουμε ομως να κανουμε μια Ομαδικη Καταγγελια ισως κ Αγογη και τοτε θα Τρεχουν να ....
Εγω ειμαι μεσα... ειναι Απαρεδεκτοι... επισις Εμαθα οτι ...
Στα καταστηματα Αυτα Καποιοι δεν Περνουν τις Επιδοτησεις.. Τελευταια μερα Λοιπον Τρεχουν και τις Παιρνουν Οι Καταστηματαρχες και μετα τις Πουλανε η χαριζουν (σπανιο) σε φιλους..

ΕΛΛΑΔΑΡΑ !!! Σ'ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σε Εμενα Εγινε Δε Το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! Μου στειλανε Λογαριασμο χωρις να Υπογραψω κανενα Συμβολαιο... Ζητησα Αντιγραφο κ Ακομα Περιμενω... Οπωτε Ετοιμαζομαι ετσι και Αλλιος για Μηνυση - Αγογη Στην VODAFONE απλα ελπιζω τωρα στο τελος να Ζητησουν Συγνωμη κ Τιποτα Αλλο...

#19   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 19:13

Χεχε!!! Καποτε ειχα συμβολαιο στην vodafone για ενα χρονο κ μου εδιναν 4 ωρες το μηνα δωρεαν χρονο ομιλιας!

Ο πρωτος μηνας ηρθε μονο το παγιο γιατι δεν ξεπερασα τις 4 ωρες! Οι υπολοιποι μηνες ηταν απο 400€ κ πανω με αποκορυφομα τον τελεφταιο μηνα που ηρθε 864€! Θα μου πητε που εκανες τοσα τηλεφωνα! Τα εκανα!

Anyway παω να δω την επιδοτηση περιμενοντας να δω ενα καλο ποσο! Κοιταζουν στο κομπιουτερ κ μου λενε πως ειναι 150€... Εδω ειναι το σημειο που αρχιζω κ τα περνω... Λεω λοιπον στον υπαλληλο!

-Κοιτα σε παρακαλω τον λογαριασμο του μηνα.
-ειναι ανεβασμενος (μου λεει) 864€
-Κοιτα κ τον προηγουμενο.
-Και αυτος ψυλα ειναι 658€
-Κοιτα ολους τους λογαριασμους μου!
(και μου λεει)
-Ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα σας συμφαιρει να ανεβουμε στο πακετο με τις 10 ωρες χρονο ομιλιας!
-Το προβλημα μου δεν ειναι το πακετο που εχω, το προβλημα μου ειναι οτι με τετοιους λογαριασμους μου δινεις μονο 150€ επιδοτηση!
- (και αρχισε) Ναι ξερετε καταλαβαινω αλλα δεν μπορω να κανω κατι γιατι βγαινουν απο τα κεντρικα αυτα!
Και απανταω!
-Τοτε να πεις στα κεντρικα οτι κοβω την συνδεση!
- Μα θα χασετε την επιδοτηση (μου λεει)

Εκει εβαλα τα γελια
τους εβρισα τοσο πολυ οσο ποτε στη ζωη μου το εκοψα κ εφυγα!

#20   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 19:16

Eγω θα επιμεινω η Φορητοτητα Ανοιξε οταν ενας τρελλος τους πηγε στα Δικαστιρια και ειπε οτι ο Αριθμος ειναι δικος μου οχι δικος τους.. και δικαιοθηκαμμε ολοι... Οταν Αποφασισουμε να Διεκδικησουμε Το Αυτονοητο θα Δικαιοθουμε Αλλιος τα Πραγματα θα γινουν χειροτερα... το iPhone 3gs 16gb Εχει κανεις την ΤΟΛΜΗ να μας πει ποσο Αγοραζετε Απο την Apple ?? Θα σας Πω εγω Αφου κανετε τις Εκτιμισεις σας .. Σε επομενο POST

#21   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 19:49

Εγώ επειδή ξέρω ( από vodafone ) το κέρδος του καταστήματος είναι 30-35 ευρώ. Τώρα πόσα παίρνει η vodafone ... δε γνωρίζω .

Insidegr ξέρεις πόσο είναι;

#22   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:16

Δεν θελω να Κανω τον Εξυπνακια ουτε εχω δει Τιμολογιο Αγορας..
Αλλα εχω μια πολυ πολυ Σοβαρη ενδειξη οτι ειναι το 1/3 προς 1/4 της τελικης τιμης Πωλησης
Πλουτιζουν.. και ας βγει Καποιος να πει το Αντιθετο..

#23   tzimakos

tzimakos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2009 - 23:18

Παιδιά,
κάτι το οποίο δεν συνειδητοποιούμε πολλές φορές, πάνω στα νεύρα μας ή την απογοήτευσή μας, είναι ότι η Vodafone αλλά και η κάθ εταιρία, κάθε άλλο θέλουν παρά δυσαρεστημένους πελάτες. Η επισκευή κινητών δεν γίνεται από την ίδια τη Vodafone αλλά από εξωτερικό συνεργάτη - ανεξάρτητη εταιρεία, και το ίδιο ισχύει σίγουρα και για τη Wind και φυσικά η κοσμοτε τα στέλλει στον γερμανό ο οποίος φτιάχνει μερικά και κάποια άλλα τα στέλλει κι αυτός σε εξωτερικό συνεργάτη.

Άρα, αν έχει χαλάσει το κινητό, δεν φταίει η Vodafone η οποία και φυσικά θέλει να μας εξυπηρετήσει για να μας κρατήσει πελάτες της. Η δε Apple απαγορεύει την επισκευή από τους πάντες και απλά γίνεται αλλαγή με καινούριο κινητό στα 195 ευρώ (το έπαθα και γω). Άρα εδώ φταίει η Apple και όχι η Vodafone. Οι εταιρίες κινητής δίνουν αρκετές φορές πολλά λεφτά από τη τσέπη τους (πχ αντικατάσταση συσκευής) για να κρατήσουν τον πελάτη. Φυσικά αν έχεις ένα απλό καρτοκινητό δεν θα σου δώσουν τίποτα!! Αν είσαι πελάτης τώρα που τα ακουμπας κάθε μήνα τότε ναι.

Και κάτι τελευταίο, κάποιος φίλος είχε πει ότι έκανε τεράστιους λ/σμους και είχε μικρή επιδότηση, ξέρω ότι μετράει πάρα πολύ η συναλλακτική σου συμπεριφορά. Δηλαδή άμα κάνεις 500Ε λ/σμο και πληρώνεις μετά από 3 μήνες, ε είσαι κακός πελάτης!!! Για κάθε εταιρεία και όχι μόνο για βοντα.

Οπότε, συνοψίζοντας, τα βέλη μας θα πρέπει να στρέφονται προς τις εταιρείες καταστκευαστές, πχ Apple Nokia S.E. κτλ και όχι προς τους παρόχους κινητής που έιναι απλά μεταπωλητές.

#24   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:32

Οχι απλα Διαφωνω παραδιαφωνω ...
1) πρεπει να Πληρης καποιες προυποθεσεις για να Επισκευασεις iPhone αν το κανεις η Apple θα στο Επιτρεψει αρα δεν ΘΕΛΟΥΝ να επενδυσουν σε ενα Σωστο Servis .. το μονο που Ξερουν ειναι να 4πασιαζουν πενταπλασιαζουν (αν βαλεις κ το Συμβολαιο σου) την τιμη Πρωιοντος και ειπα ! προκαλω να μας πουν ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ..
2) δινουν 3 μερες DOA (επιστροφη κ αντικατασταση κ αν το Παρεις παρασκευη μετρανε κ το Σ/κ.. !
3 μερες για το iPhone δεν φτανουν να Μαθεις απο που Ανοιγει ! οχι να διαπιστοσεις αν ειναι Ελατοματικο (υπαρχει post Kineziko)
3) Νομιζω εχουμε χασει το μετρο... Ξερετε τι Συμαινει 500 ακομα και 100 η και 70 Ευρω τον ΜΗΝΑ τηλ ???? Ουτε αυτοι ξερουν κ δεν το Εκτιμουν...
4) Δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΙΝΟΝΙΚΟ Χαρακτηρα.. Μονο Εισπρακτικο και Απροσωπο οπως ολες οι ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ-ΜΕΓΑΛΕΣ εταιριες...
5)Μετακυλουν ΚΑθε Χασουρα η Λαθος Επιλογη τους στον Καταναλωτη...
6)Οι Οροι τους ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! (χρεωση τα πρωτα 30 και μετα αλλα και μετα αλλα) η Wind με το XL Προγραμμα που λεει 1000 λεπτα κλπ...δεν Λεει ΠΟΥΘΕΝΑ !!!! οτι και 10" να μ,ιλισεις θα Χρεωθεις 3 λεπτα...

Μπορω να Γραφω μεχρι αυριο.. αλλα δεν Αξιζουν τον ΚΟΠΟ ΧΡΟΝΟ μου...

Το Μονο που Μπορω να δικαιολογισω σε Αυτους ειναι ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ που στο Βωμο του Gagetakioy Τους Δινουμε την Δυναμη που μετα Χρησιμοποιουν Στην ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ>>>

#25   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:40

Θα συμφωνήσω απολύτως μαζί σου . Όσο για το wind XL , είναι αλήθεια αυτό ; :unsure:

#26   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:48

Οχι απλα Διαφωνω παραδιαφωνω ...
1) πρεπει να Πληρης καποιες προυποθεσεις για να Επισκευασεις iPhone αν το κανεις η Apple θα στο Επιτρεψει αρα δεν ΘΕΛΟΥΝ να επενδυσουν σε ενα Σωστο Servis .. το μονο που Ξερουν ειναι να 4πασιαζουν πενταπλασιαζουν (αν βαλεις κ το Συμβολαιο σου) την τιμη Πρωιοντος και ειπα ! προκαλω να μας πουν ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ..
2) δινουν 3 μερες DOA (επιστροφη κ αντικατασταση κ αν το Παρεις παρασκευη μετρανε κ το Σ/κ.. !
3 μερες για το iPhone δεν φτανουν να Μαθεις απο που Ανοιγει ! οχι να διαπιστοσεις αν ειναι Ελατοματικο (υπαρχει post Kineziko)
3) Νομιζω εχουμε χασει το μετρο... Ξερετε τι Συμαινει 500 ακομα και 100 η και 70 Ευρω τον ΜΗΝΑ τηλ ???? Ουτε αυτοι ξερουν κ δεν το Εκτιμουν...
4) Δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΙΝΟΝΙΚΟ Χαρακτηρα.. Μονο Εισπρακτικο και Απροσωπο οπως ολες οι ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ-ΜΕΓΑΛΕΣ εταιριες...
5)Μετακυλουν ΚΑθε Χασουρα η Λαθος Επιλογη τους στον Καταναλωτη...
6)Οι Οροι τους ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! (χρεωση τα πρωτα 30 και μετα αλλα και μετα αλλα) η Wind με το XL Προγραμμα που λεει 1000 λεπτα κλπ...δεν Λεει ΠΟΥΘΕΝΑ !!!! οτι και 10" να μ,ιλισεις θα Χρεωθεις 3 λεπτα...

Μπορω να Γραφω μεχρι αυριο.. αλλα δεν Αξιζουν τον ΚΟΠΟ ΧΡΟΝΟ μου...

Το Μονο που Μπορω να δικαιολογισω σε Αυτους ειναι ΟΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ που στο Βωμο του Gagetakioy Τους Δινουμε την Δυναμη που μετα Χρησιμοποιουν Στην ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ>>>

Υ.Γ Ξερετε ποσα Χρηματα Γλυτονουν Απο Αυτο το Site ? Που Λυνουμε ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ τα προβληματα μας ? και ? Ουτε μια Διαφηση δεν βαζουν να το Στηριξουν.. Νιωθουν ΠΑΝΤΟΔΗΝΑΜΟΙ ΜΟΝΟΠΟΛΟΙ γιατι και 2 ΜΟΝΟΠΟΛΕΙΟ ειναι...
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΑΓΝΟΜΟΝΕΣ ΑΠΡΟΣΟΠΟΙ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΙΣ αλλες Χωρες Ειναι Αληθηνα Ευγενικοι.. Οχι iso (για να λαβουν την Αναγνωριση αυτη) Ευγενικοι ...

#27   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:49

Θα συμφωνήσω απολύτως μαζί σου . Όσο για το wind XL , είναι αλήθεια αυτό ; :unsure:


Ναι Γλυκια μου. ετσι ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ !!

#28   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:57

Male here !! :P

#29   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 19:59

Χαχα ! Σορρυ...

#30   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2009 - 08:13

Παιδιά,
κάτι το οποίο δεν συνειδητοποιούμε πολλές φορές, πάνω στα νεύρα μας ή την απογοήτευσή μας, είναι ότι η Vodafone αλλά και η κάθ εταιρία, κάθε άλλο θέλουν παρά δυσαρεστημένους πελάτες. Η επισκευή κινητών δεν γίνεται από την ίδια τη Vodafone αλλά από εξωτερικό συνεργάτη - ανεξάρτητη εταιρεία, και το ίδιο ισχύει σίγουρα και για τη Wind και φυσικά η κοσμοτε τα στέλλει στον γερμανό ο οποίος φτιάχνει μερικά και κάποια άλλα τα στέλλει κι αυτός σε εξωτερικό συνεργάτη.

Άρα, αν έχει χαλάσει το κινητό, δεν φταίει η Vodafone η οποία και φυσικά θέλει να μας εξυπηρετήσει για να μας κρατήσει πελάτες της. Η δε Apple απαγορεύει την επισκευή από τους πάντες και απλά γίνεται αλλαγή με καινούριο κινητό στα 195 ευρώ (το έπαθα και γω). Άρα εδώ φταίει η Apple και όχι η Vodafone. Οι εταιρίες κινητής δίνουν αρκετές φορές πολλά λεφτά από τη τσέπη τους (πχ αντικατάσταση συσκευής) για να κρατήσουν τον πελάτη. Φυσικά αν έχεις ένα απλό καρτοκινητό δεν θα σου δώσουν τίποτα!! Αν είσαι πελάτης τώρα που τα ακουμπας κάθε μήνα τότε ναι.

Και κάτι τελευταίο, κάποιος φίλος είχε πει ότι έκανε τεράστιους λ/σμους και είχε μικρή επιδότηση, ξέρω ότι μετράει πάρα πολύ η συναλλακτική σου συμπεριφορά. Δηλαδή άμα κάνεις 500Ε λ/σμο και πληρώνεις μετά από 3 μήνες, ε είσαι κακός πελάτης!!! Για κάθε εταιρεία και όχι μόνο για βοντα.

Οπότε, συνοψίζοντας, τα βέλη μας θα πρέπει να στρέφονται προς τις εταιρείες καταστκευαστές, πχ Apple Nokia S.E. κτλ και όχι προς τους παρόχους κινητής που έιναι απλά μεταπωλητές.


Εγώ ήμουν ο χρήστης με τους τεράστιους λογαριασμούς! Θα σε ενημερώσω λοιπόν οτι κάθε μήνα πλήρωνα κανονικά στο χρονικό όριο! Για την vodafone ήμουν ο καλύτερος πελάτης και μάλιστα στο κατάστημα μόνο καφέ δεν μου φέρνανε!!! Μόνο τον τελεφταιο μήνα του συμβολαίου που είχε έρθει 864€ αναγκάστηκα να το χωρίσω σε 2 δόσεις και ακόμα και εκεί πλήρωσα τα μησά και μετά απο 2 μέρες με πήραν τηλεφωνο να μου πούν οτι χρωστάω! Φαντάσου να σου τύχει στην μέση του μήνα που δεν εχεις πληρωθεί απο την δουλειά σου ακόμα!

Anyway ο λόγος που έγιναν αυτά τα τηλέφωνα είναι καθαρά προσωπικός και το παραπονο μου δεν είναι για την τιμολόγιση! Τοσα τα εβγαλαν τόσα θα πληρώσω! Ξέρω όμως οτι η επιδότηση βγαίνει με βάση τους λογαριασμούς που κάνεις! (Εκτώς αν κάνω λάθος) Αν βάλεις τωρα μ.ο 500€ το μήνα που πήγενα εγώ, στο χρόνο είναι 6000€! Αν τώρα το συγκρίνεις με τα 150€ επιδότησης είναι αν μή τι άλλο κοροιδία!

Και εντάξη ρε φίλε καταλαβαίνω πως οι τιμές της επιδότησης βγαίνουν απο τα κεντρικά, αλλά μην μου λέει ο υπάλληλος οτι αν κόψω την σύνδεση μου θα χάσω την επιδοτηση των 150€ όταν έχει μπροστά του μια σελίδα με τέτοιους λογαριασμούς! Ενοιωσα πραγματικά σαν να με δουλεύει!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες