Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   giannislas

giannislas

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2009 - 00:54

ο κολλητός μου το πήρε πριν 2-3 μέρες και το HD2 παιδιά ειναι απίστευτο τηλεφωνο.ΤΕΡΑΣΤΙΑ οθόνη με απίστευτη ευκρινεια και πολύ ωραίο στο touch του.Πολυ γρήγορο και δεν κολάει καθόλου.Επίσης κλειδώνει δορυφόρο το GPS του σε δευτερόλεπτα.Με λίγα λογια είναι μια απόλυτη συσκευη κινητόλαπτοπλοηγός...τα έχει όλα στόν απόλυτο βαθμό...Αλλα και πάλι το iPhone δέν το άλλαζω με κανενα αλλο κίνητο...Μόνο τα προγράμματα και τα games που εχουν βγεί για το iPhone να βάλεις φτάνουν....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 29/12/2009 - 18:35

Συμφωνω με τον προλαλησαντα!Ειχα το iphone 3g και τωρα εχω το htc hd2 που το εφερα απο εξωτερικο και απο μια πονηρη αναβαθμιση απεκτησα και το iphone 3gs!!!!!Συγκριτικα το htc hd2 ειναι πολυ καλυτερο κινητο και αυτο χωρις να χρειαζεται να σπαταλησεις χρονο για να το φτιαξεις!Απλα ετσι το αγοραζεις!Για να καταλαβετε τι σας λεω το htc hd2 το εχω για την κυρια συσκευη μου ενω το iphone για δευτερη ευκαιρειακη συσκευη!Και ημουν απο τους τυπους που ειχα κυριολεκτικα ξετιναξει το προηγουμενο iphone και του ειχα περασει τα παντα!!Πρεπει η apple να καταλαβει οτι παει ο καιροσ που την κυνηγαγαν ολα τα κινητα γιατι τα αφηνε πισω!τωρα πια πρεπει και αυτη να κυνηγησει......το htc hd2!


Απο προγράμματα πως πάει το htc hd2 ? απο κορυφαια games και επαγγελματικές εφαρμογές ??

#48   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2009 - 19:22

Απο παιχνιδια δεν το πλησιαζει με τιποτα το iphone.Τωρα για "επαγγελματικες εφαρμογες",τι εννοεις?

#49   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:07

Ποιος σου ειπε φιλε μου οτι θα δωσω 600-700 ευρωπουλα για να παιζω παιχνιδια στο κινητο μου??

Αν ηθελα παιχνιδια επαιρνα το PSP του ανηψιου μου και επαιζα!οσο αναφορα εφαρμογεs τι εννοεις:icigarette, ipark,ibeer,imilk, face scan......γιατι εγω προτιμω πληρες office για να επεξεργαζομαι τα 2 Giga αρχεια που εχω, 4,3 inc οθονη για να μπορω να βλεπω καθε ειδους media αρχειο χωρις περιορισμους, 5mpx καμερα για να καλυπτει τις πρωτες αναγκες μου με την βοηθεια του φλας, bluetooth, ανοικτο gps σε οποιο προγραμμα γουσταρω, πληρης ελεγχος του υπολογιστη μου απο την συσκευη και ολα αυτα να γινονται υπο την επιβλεψη 1 ghz επεξεργαστη και 512 mb ram απροβληματιστα!!!!!!!!!!

και επειδη με ρωτησες για εφαρμογες σε παραπεμπω στο ppcfreeware site που εχει τουλαχιστον 10000 εφαρμογες για windows mobile.....γιατι καποιοι ξεχνατε πως τα windows mobile ηταν τα πρωτα pda!
κλεινοντας θελω να σου πω πως για να παιξει to iphone ολα τα παιχνιδια και τις εφαρμογες θελει jb και ειναι ισως η μονη συσκευη που την πληρωνεις τοσα λεφτα για να ειναι κλειδωμενη!!!!

#50   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:19

Απο προγράμματα πως πάει το htc hd2 ? απο κορυφαια games και επαγγελματικές εφαρμογές ??

και θελω να τονισω οτι ειμαι χρηστης και των 2 συσκευων!!!!!!!!!!!!!!εσυ????

#51   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:23

Υπάρχουν ακόμα die-hard fans των WM.... :unsure:

#52   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:30

εδω υπαρχουν για το iphone!

#53   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:38

οπως και στους υπολογιστες τα apple ειναι πιο ομορφα με καλυτερο λειτουργικο και τα windows εχουν πιο εξελιγμενο hardware και φτηνοτερες τιμες
η διαφορα με τους υπολογιστες ειναι οτι υπαρχουν περισσοτερα (και φτηνοτερα - για τους νομιμοφρονες) προγραμματα για iphone απ οτι για windows
ο καθενας διαλεγει απο τα ανωτερω τι ειναι πιο σημαντικο γι αυτον
αυτοι που εχουν και τα 2, αν ηταν να αγοραζανε 1 μονο ποιο θα ηταν;

#54   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:53

εδω υπαρχουν για το iphone!

Πρέπει να ξεχνάς ότι βρίσκεσαι στο www.iphonehel...

5th Jan Google NexusOne Λίγες οι μέρες του HD2 :lol:

(οσο για το iphone "Apple has a two or three-year lead" truth to be told )

#55   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 00:09

HTC HD2 Beats Out iPhone in Top 2009 Ranking at UK Retailer
http://www.omio.com/...-omio-round-up/

#56   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 30/12/2009 - 00:38

Ποιος σου ειπε φιλε μου οτι θα δωσω 600-700 ευρωπουλα για να παιζω παιχνιδια στο κινητο μου??????Αν ηθελα παιχνιδια επαιρνα το PSP του ανηψιου μου και επαιζα!οσο αναφορα εφαρμογεs τι εννοεις:icigarette, ipark,ibeer,imilk, face scan......γιατι εγω προτιμω πληρες office για να επεξεργαζομαι τα 2 Giga αρχεια που εχω, 4,3 inc οθονη για να μπορω να βλεπω καθε ειδους media αρχειο χωρις περιορισμους, 5mpx καμερα για να καλυπτει τις πρωτες αναγκες μου με την βοηθεια του φλας, bluetooth, ανοικτο gps σε οποιο προγραμμα γουσταρω, πληρης ελεγχος του υπολογιστη μου απο την συσκευη και ολα αυτα να γινονται υπο την επιβλεψη 1 ghz επεξεργαστη και 512 mb ram απροβληματιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!και επειδη με ρωτησες για εφαρμογες σε παραπεμπω στο ppcfreeware site που εχει τουλαχιστον 10000 εφαρμογες για windows mobile.....γιατι καποιοι ξεχνατε πως τα windows mobile ηταν τα πρωτα pda!
κλεινοντας θελω να σου πω πως για να παιξει to iphone ολα τα παιχνιδια και τις εφαρμογες θελει jb και ειναι ισως η μονη συσκευη που την πληρωνεις τοσα λεφτα για να ειναι κλειδωμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Χαχαχαχα να σαι καλα με εκανες να γελάσω βραδιάτικα ...
Ta games δεν τα ανέφερα για να μου πεις αν παιζεις ή όχι, αλλα για να ΤΟΝΙΣΩ πόσο καλή προγραμματιστική δουλεια γίνεται απο προγραμματιστές και εταιρείες ανάπτυξης σοβαρών τιτλών (gameloft, ea games κλπ), που σε άλλα κινητά απλά είναι ανύπαρκτα.. Έτσι, να τονίσω opengl 2.0 , φοβερή μηχανή γραφικών, άψογη απόκριση/αλληλεπίδραση με το χρήστη (α και δε μιλάω για το κλασσικό λαβύρινθο που προφανώς μόνο αυτό θα έχεις παιξει ... ). Αν μου βρεις windows mobile που να έχει τέτοιες βαρβάτες εφαρμογές τότε οκ...
Όσον αφορά εφαρμογές "γραφείου" υπάρχουν αρκετές ΣΟΒΑΡΕΣ εφαρμογές που επεξεργάζονται mail εγγραφα excel word pdf κλπ (documents to go (microsoft) , quickoffice mobile office suite klp και μάλιστα scrollaroun pdf 300 ++ σελίδων flowless

Απομακρισμένη χρήση υπολογιστή με υποστήριξη ακόμα και real time ήχου δουλεύω με το iphone εδώ και πολλούς μήνες (remotetap) απροβλημάτιστα με ελάχιστα κλικ στο λαπτοπι ...

Αν εσυ εχεις μείνει στο imilk, ibeer και facescan τότε δεν μπορεις να έχεις άποψη για τις δυνατότητες της πλατφόρμας του κινητού. Σοβαρές εφαρμογές gps υπάρχουν και κατα τη γνώμη μου είναι πολύ αξιολογες και πανεύκολες σε στιγμές που οδηγείς στην εθνική με 120 ... (sygic, igo, navigon, tomtom )

"4,3 inc οθονη για να μπορω να βλεπω καθε ειδους media αρχειο χωρις περιορισμους, 5mpx καμερα για να καλυπτει τις πρωτες αναγκες μου με την βοηθεια του φλας, bluetooth, ανοικτο gps σε οποιο προγραμμα γουσταρω, πληρης ελεγχος του υπολογιστη μου απο την συσκευη και ολα αυτα να γινονται υπο την επιβλεψη 1 ghz επεξεργαστη και 512 mb ram απροβληματιστα"

για να χρησιμοποιείς φλας και gps το κινητό σου θέλει 512 ram κ 1 ghz επεξεργαστή ???? μήπως κάτι δεν παει καλά ??? Μήπως προσπαθείς να μας πείσεις για κάτι που επειδή δεν εχεις μπει καν στο κοπο να το ψαξεις , έρχεσαι και το κατακρίνεις ?? Οι εφαρμογές για windows mobile είναι κατώτερες και δεν προκειται να τελειοποιηθούν γιατι δεν εχει άλλες δυνατότητες το ξεπερασμένο λειτουργικό. Όσο τέλεια και να είναι τα νούμερα που σου παρουσιάζουν για το htc , δυστυχώς δεν θα τα εκμεταλλευτείς ποτέ στο έπακρο.. Και για αυτούς τους λόγους τα σοβαρά προγράμματα για iphone είναι επι πληρωμή. Είναι προσπάθειες εταιριών να αναπτύξουν εφαρμογή για ότι μπορείς να φανταστείς.. Αν δε τα χρειάζεσαι , δεν τα αγοράζεις, ή αν τα χρειάζεσαι και δεν έχεις χρήματα, τα βάζεις σπασμένα.. Το iphone έχει ανταγωνιστή και είναι το android , ενώ αφήνει πίσω του τα εφάνταστα κινητά με τα κορυφαία νούμερα. Οι εφαρμογές που ήδη υπάρχουν το κάνουν κορυφαίο , όχι τα νούμερα στους διαφημιστικούς καταλόγους...

#57   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 01:06

Μαλλον δεν εχεις δουλεψει αρκετα μεγαλο αρχειο excel,στο οποιο να χρειαστεις να κανεις edit διαφορες τιμες κτλ.. στο iphone!!

Δεν αμφιβαλει κανεις οτι το iphone εχει χιλιαδες εφαρμογες στο app store.Αλλα το 90% ειναι σκουπιδια.Αν δεν υπηρχε jailbreak+cydia θα σου ελεγα ποσο χρησιμο θα ηταν το iphone.

Aναμφισβητιτα μιλαμε για τις 2 κορυφαιες συσκευες αυτη την στιγμη.Ο καθενας κρινει αναλογα τα θελω του τι θα επιλεξει.

#58   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/12/2009 - 03:02

Θα διαφωνήσω,,, ως χρήστης και iphone και windows mobile. Τα δεύτερα θέλουν διόρθωση αλλά, έχουν πιο πολύ υποστήριξη σε σχέση με τα iphone. Από την άλλη το Iphone είναι πιο γρήγορο και λόγω Multitouch κερδίζει σε κάποια σημεία.Αλλά έχω μια ερώτηση: Αν δεν υπήρχε το jailbrE@k πόσοι θα το αγοράζανε δηλαδή θα δίνανε 600€ για ένα κλειδωμένο κινητό?

το θεμα ειναι οτι υπαρχει ομως και πορευομαστε με αυτο! με τα αν δεν παμε καπου, βαση δεδομενων μιλαμε

#59   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/12/2009 - 03:09

Ποιος σου ειπε φιλε μου οτι θα δωσω 600-700 ευρωπουλα για να παιζω παιχνιδια στο κινητο μου??????Αν ηθελα παιχνιδια επαιρνα το PSP του ανηψιου μου και επαιζα!οσο αναφορα εφαρμογεs τι εννοεις:icigarette, ipark,ibeer,imilk, face scan......γιατι εγω προτιμω πληρες office για να επεξεργαζομαι τα 2 Giga αρχεια που εχω, 4,3 inc οθονη για να μπορω να βλεπω καθε ειδους media αρχειο χωρις περιορισμους, 5mpx καμερα για να καλυπτει τις πρωτες αναγκες μου με την βοηθεια του φλας, bluetooth, ανοικτο gps σε οποιο προγραμμα γουσταρω, πληρης ελεγχος του υπολογιστη μου απο την συσκευη και ολα αυτα να γινονται υπο την επιβλεψη 1 ghz επεξεργαστη και 512 mb ram απροβληματιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!και επειδη με ρωτησες για εφαρμογες σε παραπεμπω στο ppcfreeware site που εχει τουλαχιστον 10000 εφαρμογες για windows mobile.....γιατι καποιοι ξεχνατε πως τα windows mobile ηταν τα πρωτα pda!
κλεινοντας θελω να σου πω πως για να παιξει to iphone ολα τα παιχνιδια και τις εφαρμογες θελει jb και ειναι ισως η μονη συσκευη που την πληρωνεις τοσα λεφτα για να ειναι κλειδωμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλος πρωτον το htc σου φοραει 6,5 που ακομα και τα symbian πιο λιγο λαγκαρουν και οταν θα φορεσει τα 7 θα εχουμε περασει στο νεο iphone. δευτερον συγρινεις το hardware του htc με του iphone, προ 6 μηνων...ναι ειναι γρηγορο το htc αλλα φτανει το 3gs? αλλα κοντη γιορτη ο ιουνιος, εκει να δουμε την htc..

#60   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:21

Ευχαριστω πολυ φιλε που με επιβεβαιωνεις με τον καλυτερο τροπο!!!!!!!!!!οχι μονο το φτανει αλλα το εχει προσπερασει σε hardware(διαβασε σε διεθνη forum για να καταλαβεις.....τα αυτονοητα δεν τα εξηγω!)!επισης μπορεις να μου πεις ενα κινητο με WM 6.5 που εχεις δουλεψει προσωπικα εσυ τελευταια????γιατι εγω εχω δουλεψει και δουλευω htc hd2 και iphone 3gs kai μπορω να εχω πληρη εικονα και για τα 2 κινητα!μιλατε για wm 6,5 χωρις καν να τα εχετε δει καθως και για συσκευες που δεν εχετε πιασει στα χερια σας!!!!!επισης εισαι λιγο ανημερωτος γιατι το htc hd2 ειναι στην διεθνη αγορα 3-4 μηνες!μονο εγω το εχω 1και κατι μηνα στα χερια απο εξωτερικο!τελος αντι να μπεις στην διαδικασια να κανεις αξιολογη συγκριση μεταξυ των 2 κινητων με παραπεμπεις στον ιουνιο που μαλλον αναμενεται το καινουργιο iphone 3gs?????!αν ειναι δυνατον.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες