Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:23

οπως και στους υπολογιστες τα apple ειναι πιο ομορφα με καλυτερο λειτουργικο και τα windows εχουν πιο εξελιγμενο hardware και φτηνοτερες τιμες
η διαφορα με τους υπολογιστες ειναι οτι υπαρχουν περισσοτερα (και φτηνοτερα - για τους νομιμοφρονες) προγραμματα για iphone απ οτι για windows
ο καθενας διαλεγει απο τα ανωτερω τι ειναι πιο σημαντικο γι αυτον
αυτοι που εχουν και τα 2, αν ηταν να αγοραζανε 1 μονο ποιο θα ηταν;

Τωρα πια δαγκωτο htc hd2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:29

Πρέπει να ξεχνάς ότι βρίσκεσαι στο www.iphonehel...

5th Jan Google NexusOne Λίγες οι μέρες του HD2 :lol:

(οσο για το iphone "Apple has a two or three-year lead" truth to be told )

δεν το ξεχναω!ελευθερη διακινηση ιδεων λεγεται και μου επιτρεπει να μιλαω σε οποιδηποτε forum!ποσο μαλλον αν ειμαι και χρηστης του iphone 3gs!!!!!αν μπεις σε forum του htc hd2 πολλοι φανατικοι iphonistes μπαινουν και λενε το μακρυ τους και το κοντο τους χωρις κανενας να τους υπενθυμιζει που βρισκονται!απλα τους απαντανε με επιχειρηματα!!!!

#63   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:31

Ετχαριστω πολυ φιλε που με επιβεβαιωνεις με τον καλυτερο τροπο!!!!!!!!!!οχι μονο το φτανει αλλα το εχει προσπερασει σε hardware(διαβασε σε διεθνη forum για να καταλαβεις.....τα αυτονοητα δεν τα εξηγω!)!επισης μπορεις να μου πεις ενα κινητο με WM 6.5 που εχεις δουλεψει προσωπικα εσυ τελευταια????γιατι εγω εχω δουλεψει και δουλευω htc hd2 και iphone 3gs kai μπορω να εχω πληρη εικονα και για τα 2 κινητα!μιλατε για wm 6,5 χωρις καν να τα εχετε δει καθως και για συσκευες που δεν εχετε πιασει στα χερια σας!!!!!επισης εισαι λιγο ανημερωτος γιατι το htc hd2 ειναι στην διεθνη αγορα 3-4 μηνες!μονο εγω το εχω 1και κατι μηνα στα χερια απο εξωτερικο!τελος αντι να μπεις στην διαδικασια να κανεις αξιολογη συγκριση μεταξυ των 2 κινητων με παραπεμπεις στον ιουνιο που μαλλον αναμενεται το καινουργιο iphone 3gs?????!αν ειναι δυνατον.....


Τι ακριβώς ΔΕΝ σε καλύπτει στο 3gs και σε έχει κάνει να χρησιμοποιείς htc ?? το φλας, το bluetooth και η φωτογραφική ??? Η μήπως τα τεράστια excel εγγραφα ??

#64   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:43

Χαχαχαχα να σαι καλα με εκανες να γελάσω βραδιάτικα ...
Ta games δεν τα ανέφερα για να μου πεις αν παιζεις ή όχι, αλλα για να ΤΟΝΙΣΩ πόσο καλή προγραμματιστική δουλεια γίνεται απο προγραμματιστές και εταιρείες ανάπτυξης σοβαρών τιτλών (gameloft, ea games κλπ), που σε άλλα κινητά απλά είναι ανύπαρκτα.. Έτσι, να τονίσω opengl 2.0 , φοβερή μηχανή γραφικών, άψογη απόκριση/αλληλεπίδραση με το χρήστη (α και δε μιλάω για το κλασσικό λαβύρινθο που προφανώς μόνο αυτό θα έχεις παιξει ... ). Αν μου βρεις windows mobile που να έχει τέτοιες βαρβάτες εφαρμογές τότε οκ...
Όσον αφορά εφαρμογές "γραφείου" υπάρχουν αρκετές ΣΟΒΑΡΕΣ εφαρμογές που επεξεργάζονται mail εγγραφα excel word pdf κλπ (documents to go (microsoft) , quickoffice mobile office suite klp και μάλιστα scrollaroun pdf 300 ++ σελίδων flowless

Απομακρισμένη χρήση υπολογιστή με υποστήριξη ακόμα και real time ήχου δουλεύω με το iphone εδώ και πολλούς μήνες (remotetap) απροβλημάτιστα με ελάχιστα κλικ στο λαπτοπι ...

Αν εσυ εχεις μείνει στο imilk, ibeer και facescan τότε δεν μπορεις να έχεις άποψη για τις δυνατότητες της πλατφόρμας του κινητού. Σοβαρές εφαρμογές gps υπάρχουν και κατα τη γνώμη μου είναι πολύ αξιολογες και πανεύκολες σε στιγμές που οδηγείς στην εθνική με 120 ... (sygic, igo, navigon, tomtom )

"4,3 inc οθονη για να μπορω να βλεπω καθε ειδους media αρχειο χωρις περιορισμους, 5mpx καμερα για να καλυπτει τις πρωτες αναγκες μου με την βοηθεια του φλας, bluetooth, ανοικτο gps σε οποιο προγραμμα γουσταρω, πληρης ελεγχος του υπολογιστη μου απο την συσκευη και ολα αυτα να γινονται υπο την επιβλεψη 1 ghz επεξεργαστη και 512 mb ram απροβληματιστα"

για να χρησιμοποιείς φλας και gps το κινητό σου θέλει 512 ram κ 1 ghz επεξεργαστή ???? μήπως κάτι δεν παει καλά ??? Μήπως προσπαθείς να μας πείσεις για κάτι που επειδή δεν εχεις μπει καν στο κοπο να το ψαξεις , έρχεσαι και το κατακρίνεις ?? Οι εφαρμογές για windows mobile είναι κατώτερες και δεν προκειται να τελειοποιηθούν γιατι δεν εχει άλλες δυνατότητες το ξεπερασμένο λειτουργικό. Όσο τέλεια και να είναι τα νούμερα που σου παρουσιάζουν για το htc , δυστυχώς δεν θα τα εκμεταλλευτείς ποτέ στο έπακρο.. Και για αυτούς τους λόγους τα σοβαρά προγράμματα για iphone είναι επι πληρωμή. Είναι προσπάθειες εταιριών να αναπτύξουν εφαρμογή για ότι μπορείς να φανταστείς.. Αν δε τα χρειάζεσαι , δεν τα αγοράζεις, ή αν τα χρειάζεσαι και δεν έχεις χρήματα, τα βάζεις σπασμένα.. Το iphone έχει ανταγωνιστή και είναι το android , ενώ αφήνει πίσω του τα εφάνταστα κινητά με τα κορυφαία νούμερα. Οι εφαρμογές που ήδη υπάρχουν το κάνουν κορυφαίο , όχι τα νούμερα στους διαφημιστικούς καταλόγους...

φιλε μου το android ειναι λειτουργικο και το iphone κινητο!πως τα εχεις μπερδεψει ετσι?συγκρινουμε τι για να καταλαβω!εχω μεινει πισω στις εφαρμογες του iphone???εσυ δεν εχεις καν γνωση των εφαρμογων των windows mobile γιατι απο οτι διαβαζω εισαι αποκλειστικος χρηστης iphone τα τελευταια χρονια και κρινεις τις δικες μου γνωσεις στα σκουπιδια του iphone?????επισης android εχεις χειριστει???

#65   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:54

Ετχαριστω πολυ φιλε που με επιβεβαιωνεις με τον καλυτερο τροπο!!!!!!!!!!οχι μονο το φτανει αλλα το εχει προσπερασει σε hardware(διαβασε σε διεθνη forum για να καταλαβεις.....τα αυτονοητα δεν τα εξηγω!)!επισης μπορεις να μου πεις ενα κινητο με WM 6.5 που εχεις δουλεψει προσωπικα εσυ τελευταια????γιατι εγω εχω δουλεψει και δουλευω htc hd2 και iphone 3gs kai μπορω να εχω πληρη εικονα και για τα 2 κινητα!μιλατε για wm 6,5 χωρις καν να τα εχετε δει καθως και για συσκευες που δεν εχετε πιασει στα χερια σας!!!!!επισης εισαι λιγο ανημερωτος γιατι το htc hd2 ειναι στην διεθνη αγορα 3-4 μηνες!μονο εγω το εχω 1και κατι μηνα στα χερια απο εξωτερικο!τελος αντι να μπεις στην διαδικασια να κανεις αξιολογη συγκριση μεταξυ των 2 κινητων με παραπεμπεις στον ιουνιο που μαλλον αναμενεται το καινουργιο iphone 3gs?????!αν ειναι δυνατον.....

φιλε, πρωτον το hd2 κτκλοφορησε 4/11/2009 στην ταιβαν,(http://www.htc.com/e...16092&lang=1033) οποτε το αν βγηκε 3-4 μηνες φενεται ειναι κινητο 6 μηνων μετα το 3gs και τεσταρει το hd2 στο πλαισιο, και ναι ειναι ενα ακομα κινιτο με μενου, υπομενου, ω μενου και δεν το εχω λιωσει για να σ πω αν κολλανε τα 6,5 στο hd2 αλλα φιλος εχει το ομνια 2 και το κινητο με τα 6,5 ειναι ανυπαρκτο, πιο πολυ lag κ απο νοκια. καταφερε το hd2 να φτασει σε γρηγοραδα το iphone με 1γιγα κ διπλασια ραμ οταν το iphone ειναι στα 600...αν αυτο το λεσ εσυ τεχνολογικο επιτευγμα εγω το λεω πεταμενα λεφτα! ας μην αναφερω καλυτερα τισ εφαρμογες που υπαρχουν γτ μαλλον θα χασεις την μπαλα. και δεν εννοω ibeer, ishit και i@@, αλλα εφαρμογες απο ea, gameloft που επενδυουν πανω στην πλατφορμα του iphone και σιγα σιγα στο android. και οσο για το οτι κοστιζουν οι εφαρμογες αυτεσ ειναι απολυτα λογικα οπως τα παντα σε αυτη τη ζωη, αλλα παρολα αυτα διαλεγεις, τα αγοραζεις ή κανεις τα κουμαντα σου και τα βρισκεις free, οταν το marketplace νιωσει, εδω ειμαστε να τα ξαναπουμε, μεχρι τοτε συγρινετε ολα τα κινητα σας με το iphone...να δειτε αν φτουρανε... ;)

#66   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 20:56

Τι ακριβώς ΔΕΝ σε καλύπτει στο 3gs και σε έχει κάνει να χρησιμοποιείς htc ?? το φλας, το bluetooth και η φωτογραφική ??? Η μήπως τα τεράστια excel εγγραφα ??

Αν δεν ειχες καποιους αρκετα εξυπνους να μπορουν να σου κανουν jb το iphone θα ησουν καλυμενος?αν παμε τωρα σε ενα καταστημα και αγορασουμε τα δυο κινητα ποιος θα ειναι ετοιμος για πληρη χρηςη με το ανοιγμα της συσκευασιας?iphone ή htc hd2........H 3.2 ακουγεται πως θα ειναι ασπαστη version ποσο μαλλον το καινουργιο iphone????αν ειναι ετσι θα το αγορασεις?και η απαντηση στην ερωτηση σου?????::::::
φιλε μου θεωρω γελοιο να ειμαι εκτος και να μου μπλοκαρει το iphone και να χρειαζεται να το συνδεσω με υπολογιστη για να ανοιξει το blackrain!να παρακαλαω να μην μου κλεισει απο ματαρια γιατι θα χρειαστω υπολογιστη για να το ξανανοιξω!θα μου πεις βεβαια οτι μπορω να μην το κανω jb!αλλα μονο με jb μπορει να θεωρηθει ανταξιος των υπολοιπων κινητων!

#67   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:13

φιλε, πρωτον το hd2 κτκλοφορησε 4/11/2009 στην ταιβαν,(http://www.htc.com/e...16092&lang=1033) οποτε το αν βγηκε 3-4 μηνες φενεται ειναι κινητο 6 μηνων μετα το 3gs και τεσταρει το hd2 στο πλαισιο, και ναι ειναι ενα ακομα κινιτο με μενου, υπομενου, ω μενου και δεν το εχω λιωσει για να σ πω αν κολλανε τα 6,5 στο hd2 αλλα φιλος εχει το ομνια 2 και το κινητο με τα 6,5 ειναι ανυπαρκτο, πιο πολυ lag κ απο νοκια. καταφερε το hd2 να φτασει σε γρηγοραδα το iphone με 1γιγα κ διπλασια ραμ οταν το iphone ειναι στα 600...αν αυτο το λεσ εσυ τεχνολογικο επιτευγμα εγω το λεω πεταμενα λεφτα! ας μην αναφερω καλυτερα τισ εφαρμογες που υπαρχουν γτ μαλλον θα χασεις την μπαλα. και δεν εννοω ibeer, ishit και i@@, αλλα εφαρμογες απο ea, gameloft που επενδυουν πανω στην πλατφορμα του iphone και σιγα σιγα στο android. και οσο για το οτι κοστιζουν οι εφαρμογες αυτεσ ειναι απολυτα λογικα οπως τα παντα σε αυτη τη ζωη, αλλα παρολα αυτα διαλεγεις, τα αγοραζεις ή κανεις τα κουμαντα σου και τα βρισκεις free, οταν το marketplace νιωσει, εδω ειμαστε να τα ξαναπουμε, μεχρι τοτε συγρινετε ολα τα κινητα σας με το iphone...να δειτε αν φτουρανε... ;)

ταχυτητα?τι λες φιλε μου?ποιος μιλησε μονο για ταχυτητα(που και σε αυτην υστερει φυσικα!)οταν το iphone μπορεσει να τρεξει απροβληματιστα 10 εφαρμογες ταυτοχρονα τοτε συζηταμε!destinator 7, word, excell, ταινειουλα, antivirus, opera 10, remote desktop, και ταυτοχρονα να με παιρνει τηλ η αδερφουλα μου και να μην χανω τιποτα απο τα δεδομενα μου γιατι οι εφαρμογες συνεχιζουν να παιζουν!μπορειιιιιιιι????και εσυ μου μιλας για omnia του φιλου σου??εγω αυτο το μενου υπομενου γιατι δεν το εχω????κεντρικη σελιδα πατημα και μπηκα!ΕΑ,gameloft?????παλι για παιχνιδια μιλαμε?κατι καινουργιο?

#68   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:22

και για τους δυσπιστους!!!
http://www.gsmarena....7&idPhone1=2826
μηπως αμφισβητειται και το μεγαλυτερο site κινητων????

#69   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:26

φιλε, πρωτον το hd2 κτκλοφορησε 4/11/2009 στην ταιβαν,(http://www.htc.com/e...16092&lang=1033) οποτε το αν βγηκε 3-4 μηνες φενεται ειναι κινητο 6 μηνων μετα το 3gs και τεσταρει το hd2 στο πλαισιο, και ναι ειναι ενα ακομα κινιτο με μενου, υπομενου, ω μενου και δεν το εχω λιωσει για να σ πω αν κολλανε τα 6,5 στο hd2 αλλα φιλος εχει το ομνια 2 και το κινητο με τα 6,5 ειναι ανυπαρκτο, πιο πολυ lag κ απο νοκια. καταφερε το hd2 να φτασει σε γρηγοραδα το iphone με 1γιγα κ διπλασια ραμ οταν το iphone ειναι στα 600...αν αυτο το λεσ εσυ τεχνολογικο επιτευγμα εγω το λεω πεταμενα λεφτα! ας μην αναφερω καλυτερα τισ εφαρμογες που υπαρχουν γτ μαλλον θα χασεις την μπαλα. και δεν εννοω ibeer, ishit και i@@, αλλα εφαρμογες απο ea, gameloft που επενδυουν πανω στην πλατφορμα του iphone και σιγα σιγα στο android. και οσο για το οτι κοστιζουν οι εφαρμογες αυτεσ ειναι απολυτα λογικα οπως τα παντα σε αυτη τη ζωη, αλλα παρολα αυτα διαλεγεις, τα αγοραζεις ή κανεις τα κουμαντα σου και τα βρισκεις free, οταν το marketplace νιωσει, εδω ειμαστε να τα ξαναπουμε, μεχρι τοτε συγρινετε ολα τα κινητα σας με το iphone...να δειτε αν φτουρανε... ;)

οσο για την ημερομηνια κυκλοφοριας?????οχι γιαννης αλλα γιαννακης!!!!αιντε διορθωνω:to htc hd2 εχει 2 μηνες κυκλοφοριας

#70   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:28

και για τους δυσπιστους!!!
http://www.gsmarena....7&idPhone1=2826
μηπως αμφισβητειται και το μεγαλυτερο site κινητων????

με αυτο τι δειχνεις?? οτι η εταιρια το "ανακοινωσε" τον οκτοβρη?? :lol: εδω ειδες την ιστοσελιδα της htc! μεσα νοεμβρη κυκλοφησε το κινιτακι φιλε. και οσο για το αν εχει multitask οχι δεν εχει, αλλα εχει ενα καλο! οτι δεν το βαριεσαι με τπτ! εχει να κατεβασεις της παναγιας τα ματια, πραγμα που σε κανει καθε μερα να το βλεπεις με αλλο ματι, το εχω απο αυγουστο και δεν το εχω βαρεθει ουτε μια μερα, πιστευεις οτι ua μπορεις να πεις το ιδιο για το htc??

#71   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:37

Για μενα το μεγαλυτερο πλεονεκτημα το HD2 ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σαν φονικο οπλο αν σου επιτεθει καποιος! :lol:

#72   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:40

με αυτο τι δειχνεις?? οτι η εταιρια το "ανακοινωσε" τον οκτοβρη?? :lol: εδω ειδες την ιστοσελιδα της htc! μεσα νοεμβρη κυκλοφησε το κινιτακι φιλε. και οσο για το αν εχει multitask οχι δεν εχει, αλλα εχει ενα καλο! οτι δεν το βαριεσαι με τπτ! εχει να κατεβασεις της παναγιας τα ματια, πραγμα που σε κανει καθε μερα να το βλεπεις με αλλο ματι, το εχω απο αυγουστο και δεν το εχω βαρεθει ουτε μια μερα, πιστευεις οτι ua μπορεις να πεις το ιδιο για το htc??

Φιλε μου την βαθμολογια κοιτα!!!!!!!!!μην μενεις σε ανουσια πραγματααααααα.......!

#73   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:41

Για μενα το μεγαλυτερο πλεονεκτημα το HD2 ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σαν φονικο οπλο αν σου επιτεθει καποιος! :lol:

Συμφωνω απολυτα σε αυτο!
IPHONE KILLERRRR.........

#74   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:49

Για μενα το μεγαλυτερο πλεονεκτημα το HD2 ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σαν φονικο οπλο αν σου επιτεθει καποιος! :lol:

+1

#75   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:54

συγκριση τιμων εφαρμογων

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες