Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 03:16

Και το iPhone το καλύτερο apple κινητό!Και μέχρι εκεί!ρε πάτε καλά!μου λες να περιμένω το επόμενο!ότι ναναι.......hello!γη καλεί iphonistes!kαι αυτοί στον υπέροχο κόσμο τους!διάφορες δεν άκουσα 3g me 3gs

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 03:26

Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις φίλε with no disrespect

To 3Gs ψηνει και καφέ αυτή είναι η διάφορα Ελεος

#93   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 03:48

φιλε μου μαλλον δεν αποτελεις το καταλληλοτερο ατομο για να υποστηριξεις αυτο το forum με τις ασυναρτησιες που λες!διαφορες hd με hd2:
το 1 εχει 528 επεξεργαστη,ενω το 2 1ghz
το 1 εχει 288 ram ενω το 512..
το 1 εχει touch οθονη πιεσης, το 2 capactive
τελειως διαφορετικη εξωτερικη εμφανιση καμερα και φλας!
καλα για το interface δεν μιλαμε,η νυχτα με την μερα!
το 1 WM 6.1 ΕΝΩ ΤΟ 2 WM 6.5 με δυνατοτητα αυτοματης αναβαθμισης στα windows 7 οταν βγουν!
το 1 εχει 3,5 inc οθονη ενω το 2 4,3
to 2 παιζει και τραβαει hd video
και τα δυο ξεκλειδωμενα σε οτι γουσταρω!
παμε στο iphone:
to 3g εχει επεξεργαστη 528 ενω το 3gs 600(ουαου)
το 3G εχει Ram 128 ενω to 3gs 288!
τερμα οι διαφορες για το iphone!
aaaa συγνωμη και τα δυο κανουν καφε!

#94   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 03:55

και επισης το 3g ξεκλειδωνει καλυτερα απο το 3gs
δηλ αντι για μπροστα πατε πισω!

!!!!!

#95   kostasg

kostasg

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 04:04

καλα ντε θα παρουμε hd 2 πως κανεις ετσι μπωμπωωω!!!

#96   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 04:09

ετσι παιδια αντιμετωπιστε την πραγματικοτητα με θαρος!!!!!!

#97   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/12/2009 - 05:26

Φίλε ximiole μέτρησε σε παρακαλώ πόσα double και triple posts εχεις κανει!
Γι'αυτο υπάρχει κ το κουμπάκι του MultiQuote.
Σε παρακαλώ να μην επαναληφθεί για να μπορούμε να κρατάμε το thread όσο πιο ευανάγνωστο γίνεται.


Και λιγό πιο ήρεμα ρε παιδιά!
Να κρατήσουμε τη συζήτηση σε ένα επίπεδο χρονιάρες μέρες.
Ο καθένας έχει δικαίωμα στην άποψη του.

Ευχαριστώ.

#98   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2010 - 23:55

Πλακα εχετε ολοι που κολλατε στα specifications.. Αυτο μονο εχω να πω, αντι να παρετε και τα δυο στα χερια σας λετε τι αλλαγες εχει το HD απο το HD2 και τι το 3G απο το 3GS.. Και επειδη το HD2 εχει περισσοτερες διαφορες απο το HD, σημαινει ειναι καλυτερο απο το 3GS..

#99   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 00:51

Η αποψη μου ειναι πως το καθε μοντελο εχει και κατι διαφορετικο να ασχοληθεις!! Μιλωντας βασικα για το λειτουργικο!! Εννοω αναμεσα στο HD2-3GS!!

Πριν τεσσερις μηνες αγορασα το 3GS και ενθουσιαστικα πως δεν κολουσε,πως ειχε ενα σοβαρο λειτουργικο που να μην χρειαζεται "χειρουργια" για να τρεξει καλα..Και λεω χειρουργια εννοωντας της μονταρισμενες Rom που αναπτυσουν διαφοροι chefs στο φορουμ του xda..Καλα εκει ειναι οι 2οι προγραμματιστες της Microsoft (καποιες ΡΟΜ τους κανουν το κινητο απλα να πεταει)!! Οσοι ειχαν ΗD ή HD2 ισως ξερουν..Κ οσοι δεν ξερουν,απλα δεν ξερουν τι εχαναν..
Για να επανελθω απο την παρενθεση το 3GS το βαρεθηκα γτ ασχολιομουν μονο με τις εφαρμογες που θα βρω να του βαλω!! Και το theme costumization..Ολα αυτα ηταν τελειως βαρετα για μενα..
Στο ΗD που ειχα πριν παρω το 3GS και στο ΗD2 που εχω τωρα,μπορω να ασχοληθω οχι μονο με εφαρμογες(οπου υπαρχουν τα παντα) αλλα και με ΡΟΜ development..Μ αρεσει να δοκιμαζω να μονταρω το λειτουργικο μ αρεσει να ανβαθμιζω συνεχως την συσκευη μου με οτι τελευταιο κυκλοφορει και τα εχει ολα και δεν περιμενω ποτε θα ασχοληθει η Aplle να αναβαθμισει το λειτουργικο της(εχοντας το 3GS) και οχι να διορθωσει bugs, αλλα για να προσθεσει τα απαραιτητα!!(ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ οταν τους εδειχνα ποσο καθαρα επαιζε τα βιντεο και δεν μπορουσα να τους στειλω-οτιδηποτε)

Προσωπικα παντα,εκει ειναι η διαφορα αναμεσα στις 2 συσκευες για μενα,το ξερω ειναι γνωμη μου,αλλα σας λεω με απολυτη σιγουρια οτι δεν μου λειπει καθολου το 3GS,απ οταν πειρα το HD2 κ ας ελεγα οτι ηθελα να το κρατησω και να χω και τα 2

#100   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2010 - 04:01

Πλακα εχετε ολοι που κολλατε στα specifications.. Αυτο μονο εχω να πω, αντι να παρετε και τα δυο στα χερια σας λετε τι αλλαγες εχει το HD απο το HD2 και τι το 3G απο το 3GS.. Και επειδη το HD2 εχει περισσοτερες διαφορες απο το HD, σημαινει ειναι καλυτερο απο το 3GS..

εχω και τα 2 φιλε μου και επαναλαμβανω οτι και πριν το hd2 eixa to 3g και τωρα εχω το hd2 kai to 3gs!καθε μερα τα εχω στα χερια μου και τα συγκρινω!εκτος βεβαια απο τις φορες που πρεπει να αφησω σπιτι το κινητο που θα χρειαστω λιγοτερο και αυτο ειναι το iphone!

#101   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 12:04

εχω και τα 2 φιλε μου και επαναλαμβανω οτι και πριν το hd2 eixa to 3g και τωρα εχω το hd2 kai to 3gs!καθε μερα τα εχω στα χερια μου και τα συγκρινω!εκτος βεβαια απο τις φορες που πρεπει να αφησω σπιτι το κινητο που θα χρειαστω λιγοτερο και αυτο ειναι το iphone!


+1000000000000

#102   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2010 - 12:35

Η αποψη μου ειναι πως το καθε μοντελο εχει και κατι διαφορετικο να ασχοληθεις!! Μιλωντας βασικα για το λειτουργικο!! Εννοω αναμεσα στο HD2-3GS!!

Πριν τεσσερις μηνες αγορασα το 3GS και ενθουσιαστικα πως δεν κολουσε,πως ειχε ενα σοβαρο λειτουργικο που να μην χρειαζεται "χειρουργια" για να τρεξει καλα..Και λεω χειρουργια εννοωντας της μονταρισμενες Rom που αναπτυσουν διαφοροι chefs στο φορουμ του xda..Καλα εκει ειναι οι 2οι προγραμματιστες της Microsoft (καποιες ΡΟΜ τους κανουν το κινητο απλα να πεταει)!! Οσοι ειχαν ΗD ή HD2 ισως ξερουν..Κ οσοι δεν ξερουν,απλα δεν ξερουν τι εχαναν..
Για να επανελθω απο την παρενθεση το 3GS το βαρεθηκα γτ ασχολιομουν μονο με τις εφαρμογες που θα βρω να του βαλω!! Και το theme costumization..Ολα αυτα ηταν τελειως βαρετα για μενα..
Στο ΗD που ειχα πριν παρω το 3GS και στο ΗD2 που εχω τωρα,μπορω να ασχοληθω οχι μονο με εφαρμογες(οπου υπαρχουν τα παντα) αλλα και με ΡΟΜ development..Μ αρεσει να δοκιμαζω να μονταρω το λειτουργικο μ αρεσει να ανβαθμιζω συνεχως την συσκευη μου με οτι τελευταιο κυκλοφορει και τα εχει ολα και δεν περιμενω ποτε θα ασχοληθει η Aplle να αναβαθμισει το λειτουργικο της(εχοντας το 3GS) και οχι να διορθωσει bugs, αλλα για να προσθεσει τα απαραιτητα!!(ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ οταν τους εδειχνα ποσο καθαρα επαιζε τα βιντεο και δεν μπορουσα να τους στειλω-οτιδηποτε)

Προσωπικα παντα,εκει ειναι η διαφορα αναμεσα στις 2 συσκευες για μενα,το ξερω ειναι γνωμη μου,αλλα σας λεω με απολυτη σιγουρια οτι δεν μου λειπει καθολου το 3GS,απ οταν πειρα το HD2 κ ας ελεγα οτι ηθελα να το κρατησω και να χω και τα 2



Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου.

#103   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 13:29

Δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια για το iphone φιλε μου..Το development ειναι αποκλειστικα μονο της Apple, οι χρηστες δεν μπορουν να κανουν τπτ..Και για να εχουν τα βασικα πρεπει κατα την Αpple να πληρωσουν..Οποτε ποια η ευχαριστηση του να εχεις iphone 3GS?? το HD2 εχει και αυτο πλεον τελεια capacitive οθονη, γρηγορο ιντερνετ και ολα σε ενα-πραγματα για τα οποια φημιζοταν το iphone!! Εκτος της βιντεοκλησης,το οποιο το παραβλεπω γτ 1ον ουτε το 3GS εχει και 2ον μην πιστεψετε ποτε πως μια εταιρια θα σας τα δωσει ολα σε ενα κινητο!!
Και ολα αυτα ειναι μια αληθεια,οχι η αποψη μου αυτη τη φορα...

#104   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2010 - 14:26

Πολυ πλακα και τρομερα επιχειρηματα.. Λεει κατι ο ενας, +10000 απο τον αλλον, λεει κατι ο αλλος, +10000 απο τον πρωτο.. Αυτες ειναι οι δικες σας αποψεις, τι εννοειτε αυτη ειναι η αληθεια.. Αυτη δεν ειναι η αληθεια, αυτη ειναι η αποψη σας και παντα σεβαστη. Οτι καμια εταιρια δεν θα τα βαλει ολα σε ενα κινητο αυτο ειναι το μονο σιγουρο, το τι προτιμαει ο καθενας να εχει στο κινητο του και πιο κινητο ειναι καλυτερο ειναι μονο προσωπικη αποψη.

Edit: Λετε οτι ειναι βαρετο για εσας να ασχολειστε με τις εφαρμογες, τα themes και το customization του iPhone.. Για εσας, τι υπαρχει στο HD2 που σας "αναγκαζει" να το παρετε μαζι σας και να αφησετε σπιτι το iPhone οπως λετε? Και αφου το iPhone ειναι βαρετο, γιατι το HD2 δεν ειναι, τι εχει που το κανει να μην ειναι βαρετο?

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 02/01/2010 - 14:29


#105   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2010 - 14:48

φιλε μου αν θελεις διαβασε ολο το τοπικ γιατι αν περιμενεις να σου ξαναεξηγησω και να σου ξανα παραθεσω ολα τα επιχειρηματα μου γιατι εσυ βαριεσαι να διαβασεις λυπαμαι αλλα δεν θα γινει!το +1000000000000000000000000 ηταν απλως μια αποδοχη!διαβασε το φορουμ για να συγχρονιστεις!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες