Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2010 - 14:57

αν θέλετε να πείτε κάτι αφήστε τα +100000000000 καταντάνε κουραστικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 15:01

Πολυ πλακα και τρομερα επιχειρηματα.. Λεει κατι ο ενας, +10000 απο τον αλλον, λεει κατι ο αλλος, +10000 απο τον πρωτο.. Αυτες ειναι οι δικες σας αποψεις, τι εννοειτε αυτη ειναι η αληθεια.. Αυτη δεν ειναι η αληθεια, αυτη ειναι η αποψη σας και παντα σεβαστη. Οτι καμια εταιρια δεν θα τα βαλει ολα σε ενα κινητο αυτο ειναι το μονο σιγουρο, το τι προτιμαει ο καθενας να εχει στο κινητο του και πιο κινητο ειναι καλυτερο ειναι μονο προσωπικη αποψη.

Edit: Λετε οτι ειναι βαρετο για εσας να ασχολειστε με τις εφαρμογες, τα themes και το customization του iPhone.. Για εσας, τι υπαρχει στο HD2 που σας "αναγκαζει" να το παρετε μαζι σας και να αφησετε σπιτι το iPhone οπως λετε? Και αφου το iPhone ειναι βαρετο, γιατι το HD2 δεν ειναι, τι εχει που το κανει να μην ειναι βαρετο?


Μισο λεπτο μισο λεπτο..Ας ηρεμησουμε κατ αρχας!!!Εγω δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν..Οτι λεω ειναι αυτα που πιστευω και με το δικο μου μυαλο κ πρωτιστος την εμπειρια μου στα κινητα κρινω..
Φιλε μου Ανδρεα, δεν ειναι αποψη μου οτι στο iphone το ΡΟΜ development ειναι απλα ανυπαρκτο,το οτι στερειται των βασικων λειτουργιων,στο οτι μειονεκτει σε σημεια που θεωρουνται πλεον "βασικα" για κινητα!!(βλεπε φλας καμερας,bluetooth..) ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ..Απλα θα σου παρει χρονο να το δεις..Και μην μου λες τωρα οτι ειναι προσωπικη σου αποψη και προτιμηση σου να μην εχει το iphone σου αυτες τις λειτουργιες..

Επειτα εγω γραφω σε ενα φορουμ και αναφερω την αποψη μου καθε φορα για να βγει ενα νοημα,δεν κρινω τα λογια των αλλων..Αν θες παραθεσε εσυ γτ το iphone σου ειναι πιο ευχαριστο και πιο χρησιμο...Εγω σου ειπα γτ..

#108   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2010 - 15:08

pff και τα δύο καλά είναι αναλόγος της ανάγκες που έχει ο χρήστης.

#109   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 15:11

Δεν διαφωνω καθολου σ αυτο..Ειναι πολυ σωστη κουβεντα,αλλα καποια πραγματα και στις 2 συσκευες ειναι δεδομενα..

#110   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2010 - 15:14

δεν γίνετε και τα δύο κινητά να έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά.για αυτό υπάρχουν και πόσες εταιρίες για να βγάζουν τα δικά τους.δεν σου κάνει η αππλε?πάς νόκια κλπα.πνιγόμαστε σε μία κουταλία νερό.

#111   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 02/01/2010 - 15:45

E τοτε να μην ανοιγε το τοπικ αυτο να το κλειναμε πριν αρχισει..θα με τρελανεις...

#112   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 02/01/2010 - 16:04

Σιγα τωρα ποιος ενδιαφερεται για development..εγω παντως οχι και το 3gs με καλυπτει απολυτα. Λοιπον! Κατα την ταπεινη μου αποψη παντα. Το HD2 ειναι το δευτερο καλυτερο κινητο αυτην τη στιγμη και θα ηταν πρωτο ΕΑΝ:

1. Ειχε το μεγεθος τουλαχιστον του HD1
2. Ειχε λειτουργικό τουλαχιστον android
3. Eιχε ενα applestore

Επισης τα προγραμματα πλοηγησης στο iphone κλειδωνουν πιο γρηγορα και κατα γενικη ομολογια τρεχουν πιο καλα.
Ακομη το web browsing στο iphone ειναι πιο γρηγορο (κοιταμε και κανα συγκριτικο test στο youtube ;) ).Δεν ψηφιστηκε
αδικα το καλυτερο κινητο του 2009! Δεν κρυβω οτι με την επιδοτηση που ειχα μπορουσα να τα παρω στην ιδια τιμη. Το
ψαξα αρκετο καιρο, το σκεφτηκα, τα δοκιμασα και τελικα πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη! :D
Αυτα απο μενα!

#113   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2010 - 16:27

Κατι παρομοιο θα ελεγα και εγω.. Για εμενα το iPhone 3GS και το HTC HD2 ειναι τα δυο καλυτερα κινητα αυτη την στιγμη.. Τα 3 points που ειπε το παιδι απο πανω κατα την γνωμη μου ειναι αυτα που θα επρεπε να εχει το HD2, ή καλυτερη αυτα που θα ηθελα να εχει.. Η οθονη πιστευω οτι πολυ μεγαλη.. Αν συνεχισουμε με αυτους τους ρυθμους τα κινητα θα γινουν netbooks.. Για το δευτερο, αυτο που μαλλον θα γινει ειναι οταν κυκλοφορησουν τα Windows Mobile 7 ή οπως θα τα λενε, αν to HD2 θα γινεται επισημα update τοτε πιστευω θα ειναι πολυ καλυτερο. Και το τριτο, ισως το πιο σημαντικο για εμενα, ειναι να ειχε κατι παρομοιο με το Apple Store.

Οπως ειπες φιλε PaNoSS® καμια εταιρια δεν θα βγαλει το κινητο που θα τα εχει ολα. Και εγω συμφωνησα σε αυτο, δηλαδη οτι η ελλειψη φλας και bluetooth απο το iPhone ειναι αληθεια, αυτο πιστευω και εγω.

Αν ειχα και το HD2 ισως να ελεγα οτι το HD2 ειναι καλυτερο, αν και δεν νομιζω να συνεβαινε κατι τετοιο. Οχι βεβαια οτι το HD2 δεν ειναι ενα τρομερο κινητο, απλα πιθανον το iPhone να ειναι πιο καταλληλο για εμενα.

Τελος, πιστευω οτι τετοια topics ειναι απλα αχρειαστα. Πολυ πιο ευκολο θα ηταν να δημιουργηθει ενα topic που να λεει τις βασικες απαιτησεις του καθε ενος(βασικες γιατι σιγουρα ολοι μας θελουμε να εχει τα παντα, κατι αδυνατον) και να μπορουμε να εισηγηθουμε καποια κινητα. Τωρα να λεμε για specifications, ελλειψεις, τι προτιμαει ο καθενας, γιατι ειναι καλυτερο το ενα κινητο απο το αλλο, δεν εχει και πολυ καλο αποτελεσμα. Επισης, καποιος μπορει να δινει περισσοτερη σημασια στο HD2 οτι εχει μεγαλυτερη οθονη και "καλυτερη" καμερα(σε εισαγωγικα γιατι τα megapixels δεν ειναι το παν) και καποιος αλλος να δινει περισσοτερη σημασια στο οτι το iPhone ισως να εχει μια καλυτερη οθονη και να εχει καλυτερο λειτουργικο.

Αληθειες ειναι το τι δεν εχει το καθε κινητο και οτι ποτε δεν θα υπαρχει το κινητο που θα εχει τα παντα(γιατι πολυ απλα αν γινει κατι τετοιο τοτε το επομενο μοντελο ειναι αδυνατον να εχει κατι περισσοτερο απο τα παντα) και αποψεις ειναι οτι ενα κινητο ειναι καλυτερο απο ενα αλλο.

#114   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2010 - 20:51

Επισης τα προγραμματα πλοηγησης στο iphone κλειδωνουν πιο γρηγορα και κατα γενικη ομολογια τρεχουν πιο καλα.


Εχεις δοκιμασει το igo8 στο HD2 ??? ??????

Τελευταία επεξεργασία από: jonk, 02/01/2010 - 20:51


#115   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 02/01/2010 - 21:27

Να πω την αληθεια οχι! Αλλα εχω το MLS Destinator 4800 με περασμενα ολα τα γνωστα προγραμματα πλοηγησης και πιστευω πως ειναι πολυ καλο μετρο συγκρισης! Το igo του iphone με την καταλληλη παραμετροποιηση γινεται οπως το igo 8! ;)

#116   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2010 - 00:30

και τι δε φτιαχνουνε για iphone
Τηλεκατευθυνομενο με καμερα που το οδηγας με wifi βλεποντας στην οθονη του iphone

Συνημμένα αρχεία



#117   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2010 - 12:55

Μετα απο αρκετο καιρο και με τα 2 τηλεφωνα,μπορω να πω το εξης για το HTC HD2:

Η HTC το πρόσεξε, η microsoft όμως το κατέστρεψε! ;)

#118   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2010 - 20:55

Το ποιο είναι το καλύτερο κινητό (η μάλλον συσκευή), συγνώμη, αλλά δεν είναι καθόλου υποκειμενικό. Είναι καθ΄όλα αντικειμενικό γιατί υπάρχουν χαρακτηριστικά για να συγκρίνεις. Δλδ όταν το ένα είναι 600mhz και το άλλο 1ghz ή το ένα έχει 5mp κάμερα και το άλλο 3 είναι ποσότητες συγκρίσιμες! Το ότι εμένα μου αρκούν τα 3mp(***) είναι ίσως καλύτερο για εμένα (για τις απαιτήσεις μου) αλλά όχι ότι είναι καλύτερο από το να έχει 5! Απο κει και πέρα έχεις να αντιπαραθέσεις και πράγματα που δεν συγκρίνονται. Δλδ το λειτουργικό σύστημα είναι κάτι που σε άλλους μπορεί να αρέσει το ένα, σε άλλους το άλλο. Επίσης η υποστήριξη είναι ένα μεγάλο θέμα. Δλδ αν μας αρέσουν περισσότερο οι εφαρμογές του iphone αναγκαστικά θα πάμε σε iphone και ας είναι υποδεέστερο του HD.
Υπάρχουν πάρα πολλά κινητά που είναι πολύ ανώτερα του iphone. Με καλύτερη κάμερα (σχεδόν όλα), που να έχουν ξεκλείδωτα bluetooth (επίσης όλα), καλύτερη οθόνη, κλπ, αλλά λόγω της τρομερής ανάπτυξης λογισμικού και περιφερειακών (apple marketing) σχεδόν δεν μπορείς να πας σε κάτι άλλο!!! (***) Εδώ κολλάει ότι μου "αρκουν" τα 3mp γιατί δεν μπορώ να κάνω αλλιώς όχι ότι δεν θα ήθελα 5... :-)

ΥΓ. Εγω πχ για να έχω απλά το λογισμικό της apple και να μην δώσω ένα κάρο λεφτά για μια μέτρια συσκευή, απλά βρήκα και πήρα (μεταχειρισμένο) το ipod 3g και τελείωσε η υπόθεση!!! :-)

#119   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2010 - 23:19

καλησπερα παρακολουθω συχνα το topic και εχω να πω το εξης ειμουν ετοιμος να παρω το 3gs εχω πιασει παρα πολλα smartphones στα χερια και τα εχω δουλεψει ολα πολυ καιρο ειτε απο φιλους ειτε σε καταστηματα οπου πηγαινα καθημερινα για να τα δοκιμαζω,τωρα το htc HD2 βγηκε πιο μετα απο το 3gs οποτε φυσιολογικο το βλεπω κατι που βγαινει πιο μετα να ειναι καλυτερο απο αυτο που βγηκε πιο πριν γιατι καθε εταιρια προσπαθει να χτυπησει μια αλλη.Εγω ειναι χρηστης 3g αποφασισα τελικα να μην παρω το 3gs γιατι το θεωρησα ασκοπο γιατι το εχω δουλεψει και αυτο για 1 μερα αλλα δεν μου εδωσε καποιο στοιχειο παραπανω που να με κανει να το αγορασω γι αυτο θα περιμενω το 4G.Και κατι ακομα πιστευω πως περα απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει οτιδηποτε και συκγεκριμενα ενα κινιτο ειναι και η ομορφια και η γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει πιο ωραιο smartphone απο το iphone

Υ.Π:Οσο για την αποτυχια παλι κατα την γνωμη μου του 3gs φταιει η apple που δεν εκανε πιο τρανταχτες αλλαγες σε αυτο οπως[bluetooth,videocall,flash 5mpxl camera(τουλαχιστον)]

#120   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 19:05

το hd2 εχει μεν καλυτερο hardware αλλα στο win mobile χρειαζεται σπασιμο η καθε μια εφαρμογη ξεχωριστα (μπελας)
ενω στο iphone με 1 jailbrake ξεμπλεκεις και βαζεις οτι θες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες