Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 16:20

βγηκε και σε andriod 2.1 το hd2

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 25/03/2010 - 16:25

πριν λιγο καιρο επεσε στα χερια μου ενα HTC HD2 και ημουν ηδη κατοχος του 3GS...αποτελεσματα:

1)το HTC ειχε απιστευτη camera και απιστευτη camera...
2)δεν θα γινει ποτε iPhone

προσωπικη αποψη...

#123   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:21

ενας φιλος εχει HD2 με wm 6.5 τελευταια rom κλπ.ειναι καταπληκτικο και καλυτερο σχεδον σε ολες τις αποψεις με το htc sense - ui να ειναι απιστευτο. το iphone ειναι απλα πολυ βαρετο στον τομεα αυτο. δυστυχως το iphone δεν θα γινει ποτε HD2!! οτι jb και να κανω στο iphone ποτε δεν θα εχω προσβαση σε οτι αρχειο-φακελο θελω (εκτος απο τις φωτο ενοειται) μεσα απο εφαρμογες που εχω εγκαταστησει απο appstore. το HD2 ειναι το τελευταιο των WM (αν και λενε οτι θα βγουν και αλλα) που θα ειναι ορθανοιχτο το λειτουργικο του...μια και η MS κλειδωνει και αυτη το WM7. στο μονο που μειονεκτει λογω wm6 ειναι στην συνδεση του με wifi χρειαζεται πολυ υπομονη καποιες φορες κατι φυσικα αυτο συμβαινει σε ολα τα κινητα wm. προσωπικα δεν συγκρινονται...το ενα ειναι ενα πληρες λειτουργικο συστημα..το αλλο ενα κομενο και ραμενο για να ζει και αναπνεει μονο με appstore και itunes.στο ενα εισαι ιδιοκτητης..και στο αλλο ενας κακομοιρος ενοικιαστης που απλα περιμενει να αλλαξει σπιτι.. προσωπικες αποψεις ολα αυτα :)

#124   Lucifer

Lucifer

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/03/2010 - 23:40

Από άποψη hardware είναι παρά πολύ δυνατό. Και όσον αφορά τον επεξεργαστή, και ως προς την γίγας οθόνη του. Και σαν design καλό είναι. Πόσο καλύτερο να γίνει, είναι πολύ μεγάλο. Αλλά το μειονέκτημα που λεγετε windows mobile είναι τραγικό. Πριν το iPhone είχα δυο HTC με windows mobile. Κανένα δεν συγκρίνεται με το μηλαράκι. Μη μιλήσω για την έκδοση 6.5, δεν υπάρχει χειρότερο λειτουργικό για κινητό. Πάντως τα τηλέφωνα αυτά δεν είναι ούτε multimedia συσκευές, αλλά ούτε και για να μιλάς (SMS - τηλέφωνα). Και το λέω αυτό γιατί είναι πολύ δυσχρηστα. Έτσι και βιαζεσαι, δεν έχεις λύση. Θα κάτσεις σιγά σιγά και θα γράψεις το μνμ σου ή θα κανείς κανά δυό λεπτά μέχρι να βρεις την επαφή που σε ενδιαφέρει. Άρα είναι κινητά γραφείου. Εννοώ κινητά για Ίντερνετ και για έγγραφα, είτε αυτά είναι word, excel, powerpoint, pdf κλπ.

Αυτό που έρχεται και αποτελειωνει την εικόνα των windows mobile είναι η αναγκαστική χρήση της γραφιδας. Απ´ όταν επιασα το iPhone βρήκα την υγειά μου! ;)

παιδιά ότι αναφέρω παραπάνω είναι η άποψη μου σαν πρώην κάτοχος windows mobile συσκευής, μην παρεξηγηθεί κανείς...!!

#125   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 23:47

Με android θα είναι μαματο.., αλλά στην Ελλάδα κυκλοφορεί; Α περιμένουμε και τα 7 να δούμε

#126   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 00:45

Ξερει κανεις αν εχει ´´σπασμενες ´´ εφαρμογες για android?
η κανενα σχετικο φορουμ;

Τελευταία επεξεργασία από: nmout, 27/03/2010 - 00:45


#127   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 00:52

νομιζω οτι εχει....θα το δω και θα σου πω

#128   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2010 - 15:20

και εγω πριν ειχα ενα htc touch το πρωτο πολυ μικρουλι που εβγαλε..ομως το HD2 δεν εχει καμια σχεση..και τα 6.5 με το sense ειναι καταπληκτικο..και...δεν χρειαζεται καμια γραφιδα..εχει capacitive οθονη :rolleyes: και ειναι finger friendly με μεγαλα εικονιδια. μιλαω εκ πειρας...και ειναι ταχυτατο ειναι εμφανεστατα γρηγοροτερο απο το iphone 3gs μου. γρηγορο και εντυπωσιακο ui... οποιος δεν το εχει πιασει στα χερια του ειναι κριμα να το θαβει :)

#129   Lucifer

Lucifer

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/03/2010 - 00:31

Αυτό για την οθόνη δεν το ήξερα, αλλά όπως και να το κάνεις δεν παύει να είναι windows mobile device. Πιστεύω πως όσοι γράφουμε εδώ λίγο-πολύ όλοι το έχουμε πιάσει στα χέρια μας. Κανείς δεν θάβει και κανείς δεν κατηγορεί. Αν προσεξεις παραπάνω αναφέρω τη γραφίδα σαν μειωνεκτημα οσον αφορά το λειτουργικό σύστημα που ονομάζεται windows mobile. Με android πιστεύω θα είναι, αν όχι η καλύτερη, μια από τις καλύτερες συσκευές στο χώρο που έχουν βγει ποτέ, από μια τεράστια εταιρία σαν την HTC. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Lucifer, 29/03/2010 - 00:32


#130   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/03/2010 - 11:46

ναι εχει windows mobile...αλλα το sense της htc εχει δωσει αλλον αερα στο κινητο.αλλωστε τα windows mobile εχουν και τα θετικα τους. δεν χρειαζεται JB. εχεις προσβαση σε ολους τους καταλογους μεσα απο οποιαδηποτε εφαρμογη και αλλα πολλα που δυστυχως το iphone δεν τα εχει ουτε και με jb :) και απο οτι φαινετε δεν θα τα αποκτησει ποτε :)

Τελευταία επεξεργασία από: mixail, 29/03/2010 - 11:47


#131   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:58

το θεμα ειναι αν υπαρχουν σπασμενες αφαρμογες για το android

#132   Lucifer

Lucifer

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:02

Σιγουρα στο θέμα του σπασιματος και του explorer υπερτερεί το windows mobile. Κατα τα αλλά δεν νομίζω πως έχει την πλήθος των εφαρμογών του iPhone. Για παράδειγμα τα καλά παιχνίδια για windows mobile μπορούν να μετρηθουν στα δάχτυλα. Ή το θέμα με τις φωτογραφίες. Ασε που αν θες να ακούσεις μουσική θα σου σπάσει τα νεύρα. Καμία σύγκριση περί λογισμικού. Η apple είναι πολλά χρόνια μπροστά και στους υπολογιστές και στα τηλέφωνα! Υπενθιμιζω ότι απλώς αναφέρω την άποψη μου. Κάθε διαφωνία είναι σεβαστή.

#133   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:09

και εγω πριν ειχα ενα htc touch το πρωτο πολυ μικρουλι που εβγαλε..ομως το HD2 δεν εχει καμια σχεση..και τα 6.5 με το sense ειναι καταπληκτικο..και...δεν χρειαζεται καμια γραφιδα..εχει capacitive οθονη :rolleyes: και ειναι finger friendly με μεγαλα εικονιδια. μιλαω εκ πειρας...και ειναι ταχυτατο ειναι εμφανεστατα γρηγοροτερο απο το iphone 3gs μου. γρηγορο και εντυπωσιακο ui... οποιος δεν το εχει πιασει στα χερια του ειναι κριμα να το θαβει :)

εγω το ειχα στα χερια μου μια βδομαδα και διαφωνω καθετα σε καποια πραγματα που αναφερεις.ειχα κανει και την αναβαθμιση και σε μια βδομαδα μου κρασαρε 3 φορες.και σε καμια περιπτωση δεν ειναι η οθονη του τοσο γρηγορη και τοσο ακριβης οπως στο iPhone.το HTC Sence ειναι απιστευτο κακα τα ψεματα

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 29/03/2010 - 15:09


#134   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:22

μα ολοι την γνωμη μας λεμε εδω ενοειτε ελπιζω και εγω να μην γινομαι ενοχλητικος. οσο για το εαν η apple ειναι πολυ μπροστα θα διαφωνησω. η Apple εχει μαθει να μην αλλαζει πολλα χαρακτηριστικα στα προιοντα της γιατι πιστευει στο "εφοσον ειναι πετυχημενο γιατι να το αλλαξω" :) 2on περα απο το Ipad (ισως) δεν μπορω να πω οτι ειναι μια καινοτομος εταιρεια γιατι απλα παιρνει ενα προιον και του προσθετει τον αερα του ονοματος της (ισως και μερικα νεα χαρακτηριστικα αν και μερικες φορες μαλον αφαιρει χαρακτηριστικα ). βλεπε mp3. οσο για τους υπολογιστες της ειναι παντα 1 ή 2 γενιες πισω οσον αφορα τα χαρακτηριστικα. για το λειτουργικο της τωρα το οποιο και εχω σε ενα msi netbook (για να μη λετε οτι δεν ξερω τι λεω:P) το θεωρω οσον αφορα και το ui οτι εχει μεινει πισω και εχει κολησει στο παρελθον.. νομιζω οτι χρειαζεται μια φρεσκαδα..παρε παραδειγμα τα win 7. το πιο δυνατο της σημειο ειναι τα store της.αν δεν υπηρχαν αυτα..τοτε ειμαι σιγουρος οτι τα πραγματα θα ηταν πολυ μα πολυ διαφορετικα. και ισως καποιος πει "μα αφου δεν ειναι τοσο καλα τα ipod γιατι πουλανε τοσο?" με την ιδια λογικη ομως μπορω και εγω να πω οτι τα pc και τα windows ειναι καλυτερα αφου κυριαρχουν στην αγορα :) (προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι ειναι καλυτερα) και εχω και osx γιατι? γιατι θελω να εχω αποψη :)

ναι μαλλον βγηκα offtopic...

#135   Lucifer

Lucifer

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/03/2010 - 17:30

Λογικά σαν χρήστης mac θα ξέρεις ότι η apple έχει βγάλει το 3d στο ui εδώ και πολλά χρόνια. Κάτι που η Microsoft έβαλε για πρώτη φορά στα windows vista. Επίσης η apple εδώ και πολλά χρόνια έχει στους υπολογιστές της το εναλασσομενο φόντο, κάτι που η Microsoft έβαλε για πρώτη φορά στα windows 7 !!!!!! Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι στην Αμερική ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί windows αλλά macintosh! Στην Ευρωπη όμως δεν συμβαίνει αυτό, και δεν είναι θέμα επιτυχίας αλλά προώθησης και κόστους. Καλύτερα όμως να μην συνεχίσουμε τη συζήτηση γιατί το τόπικ λέγεται HD2 vs iPhone 3GS. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Lucifer, 29/03/2010 - 17:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες