Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/05/2014 - 14:24

Έχω 3 εβδομάδες που παλεύω να βγάλω άκρη με 2 5ντάρια το ένα στον πρώτο χρόνο με θέμα μπαταρίας και το άλλο στο κουμπί έντασης είναι στον δεύτερο χρόνο βαρέθηκα της βλακώδης απάντησης και ηλίθιες δικαιολογίες τους το πρώτο είναι γδαρμένο και λείπουν εξαρτήματα από μέσα και το δεύτερο έχει λήξει η εγγύηση και τα δυο από vodafone αλλά και στην apple που πήρα τηλ.δεν έβγαλα άκρη δεν ξέρω τη να κάνω

παιδιά τελικά μετά απο διάφορες συνομιλίες με  vodafone και με την συμπαράσταση του Νίκου και τον ευχαριστώ ιδιαιτέρως κατάφερα και έβγαλα άκρη το ένα το πήρα  και περιμένω το 64αρη την Δευτέρα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2014 - 00:31

Παιδια αν εμενα αυριο μου φερουν ενα νεο ανακατασκευασμενο θα εχω αλλα δυο χρονια εγγυηση η μεχρι να ληξουν τα δυο χρονια υης αρχικης συσκευης μου;

#453   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/05/2014 - 00:32

Μόνο αν σου δώσουν σφραγισμένο - καινούριο ανανεώνεται η 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#454   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 25/05/2014 - 00:48

Ο νόμος λέει γενικά για ανταλλακτικό.

#455   AggelakasK

AggelakasK

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2014 - 07:43

γεια χαρα σε όλους ..μπαίνω κατευθείαν στο θέμα ...εχω το 5αρι , αγορασμένο απο Γερμανό στις 14/01/2013 , το κινητο ειναι σε άριστη κατάσταση , με θηκη , ζελατινα απο την πρώτη μερα , δίχως πτώση ..κτλ ! (σέβομαι τα λεφτα που έδωσα με λίγα λόγια ). τις τελευταίες 3 μερες εντελώς ανεξηγητα ξεκίνησε να κανει το γνωστό σε όλους μας "κλικ" στην οθόνη ! δεν εχει επηρεαστεί καμία λειτουργία του απλα εχει χαθεί αυτη η στιβαρότητα κατασκευής που το χαρακτηρίζει και αυτο ειναι αρκετό για να με εχει ξενερωσει αρκετά ! διαβάζοντας αρκετά μεσα στο φόρουμ διαπίστωσα πως ίσως τελικα μα με καλύπτει η εγγυηση παρόλο που εχουν περάσει 14 μήνες ..αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι το εξής ...το παω στο Γερμανό με απόδειξη και εκτυπωμενο http://www.apple.com...ranty/products/ iphone-greek.html ταπο apple αυτο εδω , απαιτώντας την επισκευή ή θα φάω πορτα και θα μείνω δίχως συσκευη κανενα μήνα και με καμία χρέωση του στυλ 100€ λόγω αντικατάστασης της οθόνης ;;;;ή μηπως το αφηνω γιατι στο Ελλαντα ΔΕΝ ΘΑΒΓΑΛΨ ΑΚΡΗ ;;;
και κατι τελευταίο ..αν το αφησω παιζει να ξεκολλήσει εντελώς ;;;
ευχαριστω εκ των προτέρων

#456   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 26/05/2014 - 09:17

γεια χαρα σε όλους ..μπαίνω κατευθείαν στο θέμα ...εχω το 5αρι , αγορασμένο απο Γερμανό στις 14/01/2013 , το κινητο ειναι σε άριστη κατάσταση , με θηκη , ζελατινα απο την πρώτη μερα , δίχως πτώση ..κτλ ! (σέβομαι τα λεφτα που έδωσα με λίγα λόγια ). τις τελευταίες 3 μερες εντελώς ανεξηγητα ξεκίνησε να κανει το γνωστό σε όλους μας "κλικ" στην οθόνη ! δεν εχει επηρεαστεί καμία λειτουργία του απλα εχει χαθεί αυτη η στιβαρότητα κατασκευής που το χαρακτηρίζει και αυτο ειναι αρκετό για να με εχει ξενερωσει αρκετά ! διαβάζοντας αρκετά μεσα στο φόρουμ διαπίστωσα πως ίσως τελικα μα με καλύπτει η εγγυηση παρόλο που εχουν περάσει 14 μήνες ..αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι το εξής ...το παω στο Γερμανό με απόδειξη και εκτυπωμενο http://www.apple.com...ranty/products/ iphone-greek.html ταπο apple αυτο εδω , απαιτώντας την επισκευή ή θα φάω πορτα και θα μείνω δίχως συσκευη κανενα μήνα και με καμία χρέωση του στυλ 100€ λόγω αντικατάστασης της οθόνης ;;;;ή μηπως το αφηνω γιατι στο Ελλαντα ΔΕΝ ΘΑΒΓΑΛΨ ΑΚΡΗ ;;;
και κατι τελευταίο ..αν το αφησω παιζει να ξεκολλήσει εντελώς ;;;
ευχαριστω εκ των προτέρων


Φυσικά και θα βγάλεις άκρη απλά ενδέχεται να χρειαστεί να επιμένεις αρκετά.

#457   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 26/05/2014 - 09:20

Να βγάλεις φωτό τους αισθητήρες υγρασίας η να ζητήσεις τον υπάλληλο να κάνει τον έλεγχο μπροστά σου κ να γράψει ότι είναι οκ....

#458   AggelakasK

AggelakasK

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2014 - 10:43

οι αισθητήρες υγρασίας που βρίσκονται ;;; αφου δεν θα ανοιχτεί το κινητο μπροστα μου ..λογικά ο Γερμανός θα το στείλει αλλου ! ή κανω κάποιο λάθος ;;;

#459   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2014 - 10:46

το 5άρι έναν έχει και τον βλέπεις χωρίς να ανοιχτεί η συσκευή

HT3302-iphone_5-mul.png


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#460   AggelakasK

AggelakasK

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2014 - 11:03

θα το τσεκάρω ευχαριστω ...δεν θα δω βεβαια και τίποτα επειδη δεν έτυχε εώς τωρα να εχουμε ατύχημα ...παντως απο οτι διαπιστώνω αυτο ειναι ενα προβλημα που εμφανίζεται συχνά οποτε φαντάζομαι πως αν επιμεινω σε αυτο το γεγονός ίσως να εχω την αντιμετώπιση που περιμενω ...ξερω πως θα ακούσω διάφορα του στυλ διαστολες ,συστολες κτλ αλλα ίσως βγάλω άκρη ! παντως θεωρώ πως το γερό χαρτί στην υπόθεση εγγυηση ειναι η ανάρτηση στο site της apple περί νομοθεσίας καταναλωτών

#461   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 26/05/2014 - 11:05

Να επιμεινεις φίλε μου κ πες να τι έγινε τελικά !

#462   AggelakasK

AggelakasK

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2014 - 12:59

Αύριο θα κάνω την ενέργεια μου ...λογικά δεν πρέπει να αντιμετωπίσω στον Γερμανό πρόβλημα στο να παραλάβουν το κινητό , εξάλλου και αυτοί με την σειρά τους θα το στείλουν αλλού για την επισκευή .... Θα ενημερώσω μόλις εχω νέα

#463   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/05/2014 - 13:44

Το βασικό που πρέπει να έχεις εκτυπωμένο εδώ. Θα ζητήσεις να σταλεί με αυτό στο Service.

 

 

Για τις αγορές που πραγματοποιούνται από καταναλωτές στην Ελλάδα και την Κύπρο, η περίοδος για την έγερση απαιτήσεων που σχετίζονται με ελαττώματα μη συμμόρφωσης με τη σύμβαση πώλησης είναι 2 έτη από την ημερομηνία παράδοσης. Αυτές οι απαιτήσεις υπόκεινται στις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις που επιβάλλονται από την τοπική νομοθεσία.

 

Επίσης, επισκευή δε γίνεται. Ανακατασκευασμένο θα πάρεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#464   AggelakasK

AggelakasK

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2014 - 06:41

το πηγα εκει που το αγόρασα ...τους έδειξα το χαρτί , την απόδειξη και τους εξήγησα το πως το προβλημα που παρουσίασε η συσκευή ειναι γνωστό προβλημα του 5 ...μου είπαν πως δεν γνωρίζουν κατι τέτοιο και πως θα το έστελναν για τσεκάρισμα ομως σε περίπτωση που γινόταν οτιδήποτε στη συσκευή το κοστος θα βαραινε εμενα !!! εννοείται πως δεν το άφησα γιατι ήθελαν να υπογράψω ενα χαρτί το οποίο επιβεβαίωνε το παραπάνω !! ουτε λόγος για την νομοθεσία περί καταναλωτών ...θα δοκιμάσω σημερα να το παω σε άλλο Γερμανό αν και το βλεπω δύσκολο να το παραλάβουν δίχως να υπογράψω για το ενδεχόμενο κοστος επισκευής ( ο τυπος ηταν εκτος απο εριστικος, ηταν κάθετος οσο αφορά πιθανή αντικατάσταση !!)...γενικα με βλεπω να μου μένει η συσκευή με το προβλημα ..που αλλου θα μπορούσα να το παω ;;;;εντωμεταξύ το κλικ στην οθόνη ολοένα και γινεται εντονότερο , δίχως ομως να παρουσιάζει κάποιο προβλημα στην λειτουργία του ...ιδωμεν

#465   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/05/2014 - 07:18

Το 5αρι εχει έναν εκει που παρεθεσες,ένα βαθια μεσα στο βυσμα των ακουστικων και έναν μολις ανοιχτει η συσκευη πισω από το ακουστικο.

συνηθως αυτος που την παταει περισσοτερο είναι αυτος πισω από το ακουστικο και περισσοτερο για τις γυναικες διοτι όπως βγαινουν λουσμενες από το μπανιο με τα βρεγμενα μαλλια και μιλησουν στο τηλεφωνο σιγα σιγα τραβαει υγρασία .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες