Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 09:03

Αν τα βάλεις στο off ο ήχος ο εξωτερικός είναι πάλι μπλοκαρισμένος ( όχι στον βαθμό με το noise cancellation) αλλά και πάλι. Είναι σαν να φοράς ωτοασπίδες ( ειδικά αυτές με την σιλικόνη ) όσοι έχουν φορέσει θα καταλάβουν τι περιγράφω. Άσε που έτσι δεν ακούς το γύρο περιβάλλον σου καλά. Με λίγα λόγια αν είναι να είναι σε off καλύτερα τα παλία!.

Θα έπρεπε να σου δίνουν την δυνατότητα να τα δοκιμάσεις. Πως σου δίνεται η δυνατότητα για παράδειγμα να δοκιμάσεις τα Beats. Ας είχαν silicon tips και να αλλάζανε σε κάθε δοκιμή, η να τα καθαρίζανε με οινόπνευμα αν θέλανε να κάνουν οικονομία :)

Άμα μπλοκάρει τόσο πολύ τον εξωτερικό ήχο στο off, πάλι δε λέει, προσωπικά νιώθω ανασφάλεια να μην ακούω τίποτα γύρω μου.

Νομίζω διάβασα πως στο εξωτερικό κάνουν ακριβώς αυτό, τα έχουν δηλαδή σε demo και έχουν μπατονέτες και οινόπνευμα για να τα δοκιμάζει ο κόσμος.

Και πάλι είναι λίγο gross, αλλά είναι ρίσκο χωρίς δοκιμή.

Ειδικά για κόσμο με ευαίσθητα αυτιά όπως εγώ, που κατά καιρούς παθαίνω εμβοές και έχω θεματάκι με το λαβύρινθο περιστασιακά, μπορεί να αποβούν εφιάλτης, αν κρίνω από διάφορα συμπτώματα που έχω διαβάσει δεξιά κι αριστερά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 10:07

Εμενα η παραγγελια μου απο γερμανο τιμολογηθηκε και σημερα γραφει μεταφορα απο αποθηκη, αρα ερχονται λογικα. Αγορα με τιμολογιο. Ελπιζω να μην απογοητευθω γιατι με αυτα που διαβαζω στο τοπικ εχω ξενερωσει. Δεν ειχα airpods ποτε μου. Τα πρωτα μου θα ειναι...

#273   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 10:12

Εμενα η παραγγελια μου απο γερμανο τιμολογηθηκε και σημερα γραφει μεταφορα απο αποθηκη, αρα ερχονται λογικα. Αγορα με τιμολογιο. Ελπιζω να μην απογοητευθω γιατι με αυτα που διαβαζω στο τοπικ εχω ξενερωσει. Δεν ειχα airpods ποτε μου. Τα πρωτα μου θα ειναι...

Με το καλό να σου έρθουν.

 

Και όχι δεν θα απογοητευτείς! Θα τα χαρείς!!!

 

Απλά εμείς συγκρίνουμε με τα παλιά. Ίσως και οι πολλές συγκρίσεις τελικά να μπερδεύουν. :)



#274   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 10:34

Επειδή διαβάζω πολλές διαφορετικές απόψεις αυτό είναι και το σωστό!

Δεν ακούμε όλοι το ίδιο. Μιλάμε για αυτιά παιδιά που π.χ. αλλιώς ακούω εγώ με εσένα

 

Η δική μου γνώμη, είναι σε όλα 50% καλύτερα από τα προηγούμενα.


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#275   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/11/2019 - 11:58

Επειδή διαβάζω πολλές διαφορετικές απόψεις αυτό είναι και το σωστό!

Δεν ακούμε όλοι το ίδιο. Μιλάμε για αυτιά παιδιά που π.χ. αλλιώς ακούω εγώ με εσένα

 

Η δική μου γνώμη, είναι σε όλα 50% καλύτερα από τα προηγούμενα.

 

Πιστεψε με, αν ηταν 50% καλυτερα απο τα προηγουμενα η Apple θα τα χρεωνε 100% παραπανω ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ !!! Η Apple δεν κανει δωρακια ...

 

Δεν ειναι ετσι ... Καποιες αναγκες τις καλυπτουν καλυτερα καποιες οχι ...



#276   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 12:38

Πιστεψε με, αν ηταν 50% καλυτερα απο τα προηγουμενα η Apple θα τα χρεωνε 100% παραπανω ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ !!! Η Apple δεν κανει δωρακια ...

 

Δεν ειναι ετσι ... Καποιες αναγκες τις καλυπτουν καλυτερα καποιες οχι ...

Sorry δεν καταλαβα τι εννοεις, δηλαδη θα τα ειχε 400-500€?


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 13/11/2019 - 12:39

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#277   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2019 - 14:32

Γερμανός εγγύηση...

96c0624b76d5fe1dc6a2e5d0f08c6a49.jpg

Ακουστικά είναι, φοριούνται μέσα σε αυτιά, λογικό να μην κάνουν το ίδιο σε όλους. Σε κάποιους και καθόλου.

Προσωπικά με εξέπληξε η εφαρμογή τους και η άνεση. Με τα medium κάθισαν μια χαρά αμέσως αν και έχω την εντύπωση πως έχω μικρά αυτιά.

Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να έχω σωστή άποψη ακόμα. Αλλά ο ήχος είναι πολύ αναβαθμισμενος από τα προηγούμενα και ο έλεγχος θορύβου έχει αρκετό ενδιαφέρον...

Πάντως γιατί γκρινιάζετε ότι δε βγαίνουν εύκολα ; Για πλάκα βγαίνουν.

Επίσης πως γίνεται μέσα στη θήκη και με το που τα ανοίγεις να έχουν άλλο επίπεδο μπαταρίας ; Υποθέτω επειδή ήταν απενεργοποιημένα.

55e1c3e4ece402f14c34b93b0c4df9bc.jpg

#278   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 13/11/2019 - 14:42

Εγώ πάντως βρε παιδιά δεν ξέρω το σκέφτομαι για την αγορά τους 

με αυτά τα λεφτά αν ήθελα να ακούω μουσική χωρίς να με ενοχλεί θόρυβος από έξω θα πήγαινα στα bose quitcomfort II και σε καλυετρη τιμή 

 

και με φοβίζει ότι με την σιλικόνη θα έχω θέμα , δεν ξέρω !

 

ακούω γνώμες 



#279   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 14:49

Εγω παντως τα πηρα για να μου κανει ευκολη την καθημερινοτητα και περισσοτερο για να μιλαω σε κλησεις και λιγοτερο για μουσικη[να πω ξανα οτι ο ηχος ακουγεται macράν καλυτερα απο τα προηγούμενα]
Αν καποιος τα θελει για αυτους τους λογους και εχει iPhone ειναι μονοδρομος, λογω συνδεσιμοτητας, ανεσης στο αυτι, μεγεθους.


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#280   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 14:54

Παιδιά, τα airpods pro είναι εξαιρετικά. Κατ'αρχην όλα τα inear ακουστικά έχουν την αίσθηση vacuum εκτος από τα Pro που το έχουν λιγότερο (λόγω του αεραγωγού).

Το NC είναι σωτηριο σε χώρους με σταθερή βαβούρα (πχ γραφείο, αεροπλανο) και το transparency mode πολύ χρήσιμο όταν αφενός θες να απολαμβάνεις τη μουσική σου με μπάσο αφετέρου να μην αποκόπτεσαι από το περιβάλλον. Και εννοείται ότι έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου από τα παλιά Airpods (και πολύ καλη γενικώς). 

Διαβάστε και το αναλυτικό review των soundguys.


Τελευταία επεξεργασία από: takisot, 13/11/2019 - 14:55


#281   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1013 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2019 - 17:25

Εδώ στην Ιταλία στα Apple Store δίνουν την δυνατότητα να τα δοκιμάσεις, αλλάζουν στην ουσία τα μαξιλαράκια οπότε δεν υπάρχει θέμα για μικρόβια κτλ κτλ. Πάντως για την κοπέλα που θέλει να τα δοκιμάσει κανονίστε να βρεθείτε ρε παιδιά να τα δοκιμάσει, κάποιος θα μένει εκεί κοντά σε εκείνη! Αν ήμουν Ελλάδα θα στα έδινα εγώ να τα δοκιμάσεις.
Σήμερα ήρθαν τα δικά μου πάντως και έχω μείνει με το noise cancellation, απλά απίστευτο, εδώ και 6 μήνες ήθελα να αγοράσω ακουστικά με noise cancellation αλλά δεν ήθελα τα on ear όπως τα QC II της Bose γιατί για καθημερινή χρήση δεν είναι άνετα. Με το NC off μπλοκάρει όπως και να έχει αρκετό θόρυβο όπως τα κλασσικά in ear άλλων εταιριών. Αλλά για αυτούς που φοβούνται ότι δεν θα ακούνε τίποτα το transparency mode κάνει ακριβώς αυτή την δουλειά, μέσω του μικροφώνου περνάει στο εσωτερικό τους εξωτερικούς ήχους οπότε ακούς τα πάντα με μεγαλύτερη ένταση.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#282   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2019 - 18:23

Εδώ στην Ιταλία στα Apple Store δίνουν την δυνατότητα να τα δοκιμάσεις, αλλάζουν στην ουσία τα μαξιλαράκια οπότε δεν υπάρχει θέμα για μικρόβια κτλ κτλ. Πάντως για την κοπέλα που θέλει να τα δοκιμάσει κανονίστε να βρεθείτε ρε παιδιά να τα δοκιμάσει, κάποιος θα μένει εκεί κοντά σε εκείνη! Αν ήμουν Ελλάδα θα στα έδινα εγώ να τα δοκιμάσεις.
Σήμερα ήρθαν τα δικά μου πάντως και έχω μείνει με το noise cancellation, απλά απίστευτο, εδώ και 6 μήνες ήθελα να αγοράσω ακουστικά με noise cancellation αλλά δεν ήθελα τα on ear όπως τα QC II της Bose γιατί για καθημερινή χρήση δεν είναι άνετα. Με το NC off μπλοκάρει όπως και να έχει αρκετό θόρυβο όπως τα κλασσικά in ear άλλων εταιριών. Αλλά για αυτούς που φοβούνται ότι δεν θα ακούνε τίποτα το transparency mode κάνει ακριβώς αυτή την δουλειά, μέσω του μικροφώνου περνάει στο εσωτερικό τους εξωτερικούς ήχους οπότε ακούς τα πάντα με μεγαλύτερη ένταση.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Σ´ευχαριστώ πάρα πολύ για τη σκέψη, να είσαι καλά [emoji847][emoji847][emoji847]

Θα τα αγοράσει ο γαμπρός μου σύντομα, οπότε θα τα δοκιμάσω, να μου φύγει η περιέργεια! Γιατί πάνω που λέω δε μου κάνουν, εμφανίζονται νέα θετικά σχόλια που μου αλλάζουν γνώμη!

Θέλει σίγουρα δοκιμή για να αντιληφθώ την αίσθηση, δεν έχω καμία εμπειρία με noise canceling ακουστικά, τα μόνα που έχω δοκιμάσει πλην των κλασσικών Airpods και Earpods, είναι κάτι in-ear με καλώδιο που είχε βγάλει παλιά η Apple και κάποια στιγμή καταργήθηκαν.

Οπότε είμαι τελείως άσχετη με το αντικείμενο [emoji14]

#283   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:01

Όποιος ενδιαφέρεται έχω ένα κρατημενο στον Γερμανό του golden hall. Το ήθελα για δώρο αλλά το πήρα από αλλού. Όποιος θέλει μου λέει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#284   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:15

Όντως μια δοκιμή θα ήταν must που λέμε για να αποφασίσει κάποιος.. Πέραν από τα συν και πλην είναι και θέμα πως κάθονται στα αυτιά.. Βασικότατο για μένα. Προσωπικά τα κλασικά με το καλώδιο της Apple μου πέφτουν συνέχεια. Τα AirPods τα πρώτα που είχα δοκιμάσει από φίλο πάλι μετά από κάποιες πιο απότομες κινήσεις μου έφευγαν. Όποτε για μένα και τα καλύτερα του κόσμου να ήταν αν δεν τα δοκίμαζα δεν θα τα αγόραζα στην τύχη.. Ελπιζω να είμαι στους λίγους που η εργονομία της Apple δεν βρίσκει ανταπόκριση


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#285   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:18

Μου ήρθαν σήμερα από media mark το noise canceling δεν με ξετρέλανε το περίμενα καλύτερο. Ο ήχος είναι λίγο καλύτερος από το προηγούμενο μοντέλο. Ο μόνος λόγος ο οποίος έκανα την μετάβαση και αξίζει είναι η αδιάβροχοποίηση μιας και έχουν παρουσιαστεί προβλήματα με τα προηγούμενα μοντέλα από ιδρώτες κτλ.
Θα πειραματιστώ λίγο μαζί τους και θα σας γράψω και αλλά.
Κάτι άλλο το πρόβλημα με τα θαυμαστικά μου παρουσιάζεται χωρίς καμία προσπάθεια βέβαια φορτίζουν και λειτουργούν κανονικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2), Bing (1)