Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα με WiFi Calling


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 20:56

Ακριβώς μετά από αδράνεια 5+ λεπτών τέλος!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 325 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 22/04/2020 - 21:20

Ακριβώς μετά από αδράνεια 5+ λεπτών τέλος!!

Το έχω από τις 4 σε airplane mode και δουλεύει μια χαρά. iPhone11, router technicolor, wifi 5Gz, της wind. Το έχω αφήσει χωρίς κλήση πάνω από ώρα και μόλις κάλεσα από το σταθερό χτύπησε.



#93   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 21:54

Το πρόβλημα είναι ότι μπαίνει σε sleep και αποσυνδέεται το WiFi τότε

#94   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 21:56

Άρα αυτό πρέπει να λύσετε

#95   manton

manton

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Twitter:@mantoniou_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/04/2020 - 22:47

Μήπως είναι ρύθμιση του router αυτό; Σαν να θυμάμαι πως ο τεχνικός μου είχει κάνει κάποια τέτοια ρύθμιση στο ubiquiti διότι η σύνδεση ήταν 8αρα, δεν υπήρχε δυνατότητα για πιο γρήγορη σύνδεση και η κίνηση στο δίκτυο αρκετά μεγάλη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: manton, 22/04/2020 - 22:50


#96   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 23:12

Ρε παιδιά ποσά ρουτερ δοκίμασα . Διαφορετικές μάρκες και έκανα και όλες τις πιθανές ρυθμίσεις αλλά τπτ .

#97   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2020 - 10:51

Νικο μηπως να φτιαξεις αλλο θεμα και να μεταφερεις εκει το θεμα με το wifi call ?



#98   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2020 - 11:06

λοιπον παλικαρια αν και ακομα το τεσταρω... εβαλα την 13.4.5 beta 2 γιατι ειδα οτι εχει απο την beta 1 modem update. Aπο 4.02.02 πήγε σε 4.03.00 και μεχρι τωρα σιγουρα ερχονται πιο γρηγορα τα notifications σε σχεση με πριν οπου πρωτα ερχονταν στο mac και μετα αρκετα μετα στο iphone. Και μεχρι τωρα.. τουλαχιστον 2-3 φορες εχω καλεσει τισ 2 κλυοησε την 3η εβγαλε αναπαντητη αμεσως και με το που ξανακαλεσα χτυπησε κανονικα..... αλλα ακομα το τεσταρω.. γιατι ποτε δεν ξερεις... 

 

εχω ανοιξει και απο το πρωι βλαβη στον κοσμοτε.. και το προωθησαν στο τεχνικο τμημα να το δουν.


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 23/04/2020 - 11:14


#99   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2020 - 11:17

Νικο μηπως να φτιαξεις αλλο θεμα και να μεταφερεις εκει το θεμα με το wifi call ?

Έπρεπε..

 

Με Airplane + WiFi εν/ποιημένο σου λειτουργεί?

 

Το μόνο κακό με τα iPhs (αν μπορείς να το πείς έτσι), είναι πως έχουν πάντα ως προτεραιότητα το σήμα του παρόχου και όχι να περνάει ως WiFi Call.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#100   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2020 - 11:22

ολα τα τεστ τα κανω με airplane...εχω κλειστο το παροχο γιατι δεν πιανω παρα μονο μια γραμμη ειτε στο 2g ειτε 3g ειτε 4g. Ειχα καλεσει πριν 2 μερες και απλα μου εσβησαν και ξανα ενεργοποιησαν το wifi calling, Αλλα τπτ. Σημερα μου ζητησαν τι ωρα ηρθαν τα sms  που λενε οτι με καλεσαν για να το δουν. Μεταξυ μας δεν βλεπω να βρισκουν κατι!! Εδω ειναι πολυ κουφο που αν το ειχα στο ρευμα δεν δουελυει και παλι , ενω αν το εχεις στο ρευμα του pc δουλευει ακομα και 30 λπετα locked να το εχεις κανονικοτατα.

Ελπιζω με την αναβαθμιση του modem να παει καλυτερα τουλαχιστον. Το εκαναν λεει γιατι ειχαν καποιο χρηστες θεματα με το wifi και το LTE.

ΠΑΝΤΩΣ  εγω ειδα οτι το κανει και στα android. Αν και στην αρχη με παραπλανησε.. γιατι μαλλον θελει περισσοτερο χρονο να μπει σε αναμονη... 


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 23/04/2020 - 11:25


#101   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2020 - 11:31

Εγώ απλά θα ξαναπώ πως είναι προτίστως θέμα των παρόχων και του Router μετά.

 

Με Airplane θα έπρεπε να λειτουργεί κάπως καλύτερα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#102   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2020 - 12:04

Νικο λοιπον παιζει λιγο καλυτερα τωρα.. με την εννοια οτι την πρωτη φορα που καλω απο το σταθερο.. εμφανιζεται η αναπαντητη... και αν καλεσεις ξανα παιζει.. ενω πριν και να ξανακαλουσες σπανια να επαιζε... Τωρα οσο αναφορα το router για μενα θα επρεπε να παιζει παντου εφοσον ετσι το δινουν. Οταν τους καλεσα οτι δεν εχω σημα κινητης μου ειπαν θα παιζετε με wifi call , επισης στο τηλεφωνο δεν μου ειπαν τπτ να εχει σχεση με το ρουτερ. Και τελος το εχω δοκιμασει και με tplink και με belking και με technicolor(2 models) , και με speedport entry 2i του Οτε, και με 200ευρο ρουτερ το draytek!! και κανει ολο το ιδιο.. επομενως γιατι να φταιει το ρουτερ?


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 23/04/2020 - 12:05


#103   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2020 - 12:18

Συνδυαστικό είναι Router + πάροχος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#104   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2020 - 12:50

τι να σου πω... περιεργο μου κανει γιατι δοκιμασα και με κοσμοτε φιλος δλδ που ουτε καν ηξερε το wifi call του ειπα το ενεργοποιησε εχει belking + cosmote iphone 6 plus.  το εκανε στην αρχη με το pc , μου λειε παιζει.. του ειπα το ειχες στο ρευμα ναι στο pc... a ok του λεω κανε αυτο και αυτο.. και με παιρνει ετσι δεν παιζει μου λεει χανω κλησεις!! Ειναι λιγο καλυτερο.. αν δλδ επιμεινει ο αλλος θα απαντησεις.. αλλα και παλι.. δεν ειναι σωστη η λειτουργια ακομα και με το νεο modem firmware.


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 23/04/2020 - 12:51


#105   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/04/2020 - 08:49

Καλημερα, μολις με καλεσαν απο τον Οτε, ειναι σε ανοιχτη επικοινωνια με την Apple και τους ειπε οτι το προβλημα θα λυθει στην 13.4.5!! παρολα αυτα εγω εχω βαλει οπως ειπαμε την beta και οταν με καλεσε η κοπελα ενω μεχρι τωρα δν εχανα,, εχασα την δικη της!! ναι μου λεει μου ειπε οτι το εχετε κλειστο. της ειχα δωσει και το σταθερο και με καλεσε εκει.

Ελπιζω οταν θα βγει η τελικη εκδοση να το διορθωσουν οντως!!! Παντως ειναι σε καλυτερη μοιρα απο πριν. Δεν χανω τοσο συχνα κληση οσο πριν. Ακομα και στο να το αναπαραγω εγω δεν μπορω συνεχεια οπως το εκανε προηγουμενως.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες