Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα με WiFi Calling


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2020 - 15:41

Ναι ρε ‘σύ το έγραψα παραπάνω. Έκανα μόνο και μόνο για αυτό το λόγο as new και φόρτωσα manual τα πάντα από την αρχή. Τπτ , τώρα bug σε διαφορετικές εκδόσεις iPhone!? Της γυναίκας είναι 6αρι όποτε έχει 12 εμένα 7αρι έχει 13 ... με μολερδευει που σε κάποιους παίζει κανονικά... μήπως είναι καμία συγκεκριμένη ρύθμιση ; Τι να πω ..δε μπορώ να καταλάβω.


Μήπως έχεις επιλέξει χαμηλή κατανάλωση ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2020 - 15:51

Όχι καμία σχέση. Απλα κάτι πρέπει να έχει το service και δεν ξυπνάει αμέσως όταν είναι σε sleep mode. Δε ξέρω είτε φταίει το iOS είτε η κοσμοτε.

#63   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2020 - 15:57

Το ότι δεν «ξυπνάει» Είναι το θέμα ... ο κάθε πάροχος απλά αλλάζει στα δίκτυα του να δέχεται την κλήση μέσα από vlan σταθερής άρα δεν επηρεάζει ... το iOS δουλεύει σε τόσο κόσμο . Κάτι αλλά είναι ; Το έχεις κάνει jailbreak να δεις από κανένα tool τι γίνετε με τα services ? Η μήπως κάνενα service στο κλείνει ;

#64   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2020 - 19:04

αν το ειχα μονο εγω θα το εψαχνα οπως λες.. αλλα το εχει και της γυναικας μου και αλλοι που διαβασα εδω.. οποτε τι να ψαξω...δεν ειναι κατι που ειναι σιγκεκριμενα δικο μου.. τωρα αν φταιει καποιο app.. ισως.. εβγαλα αρκετεσ μπας και αλλα...τπτ.

Το ότι δεν «ξυπνάει» Είναι το θέμα ... ο κάθε πάροχος απλά αλλάζει στα δίκτυα του να δέχεται την κλήση μέσα από vlan σταθερής άρα δεν επηρεάζει ... το iOS δουλεύει σε τόσο κόσμο . Κάτι αλλά είναι ; Το έχεις κάνει jailbreak να δεις από κανένα tool τι γίνετε με τα services ? Η μήπως κάνενα service στο κλείνει ;



#65   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2020 - 07:35

 καλημερα, εγω με τα πολλα βρηκα μια λυση μεσοβέζικη ,ωστε να εχω wifi calling, και ευτυχως δεν χανω κλησεις πλεον. Και απο μπαταρια μια χαρα ειναι προς το παρον. Οποιο θελει πμ να μην γεμιζουμε το θεμα εδω.



#66   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/04/2020 - 08:39

καλημερα, εγω με τα πολλα βρηκα μια λυση μεσοβέζικη ,ωστε να εχω wifi calling, και ευτυχως δεν χανω κλησεις πλεον. Και απο μπαταρια μια χαρα ειναι προς το παρον. Οποιο θελει πμ να μην γεμιζουμε το θεμα εδω.


Πμ. Καλημέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#67   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2020 - 11:01

μαλλον τζιφος.. το ψαχνω αλλα απο οτι βλεπω δεν χανω κληση αλλα τους παει σε κατελημενο... 



#68   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 21/04/2020 - 14:08

μαλλον τζιφος.. το ψαχνω αλλα απο οτι βλεπω δεν χανω κληση αλλα τους παει σε κατελημενο... 

δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία για το wifi calling της cosmote ...

Eιναι η μονη λυση σε περιοχες χωρις σημα ,αλλα  με πολλα προβληματα 

Μακάρι να δοθεί κάποιο fix αν και αμφιβαλω πια .

Τώρα με το 5g θα σωθουμε ..... :P


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 21/04/2020 - 14:08

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#69   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2020 - 14:26

 σημερα το εχω στο usb ston ypologisti και δεν εχω χασει κληση με ενεργο το wificall και airplain. Aν το βγαλω απο το usb τοτε δεν παιζει. Αρα για μενα αυτο σημαινει οτι κατι εχουν κανει στο ios και δεν καταλαβαινει να μεινει ανοιχτο το wificall ειτε η κοσμοτε κατι λαθος εχεικανει για τα iphone.



#70   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/04/2020 - 18:00

Γιατί καίγεστε τόσο πολύ για το wifi calling δεν κατάλαβα! 



#71   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2020 - 20:19

Γιατί καίγεστε τόσο πολύ για το wifi calling δεν κατάλαβα!

Γιατί προφανώς κάποιοι όπως και εγώ,δεν έχουν σπίτι καλό ή καθόλου σήμα
Έχω με Vodafone είμαι 1 γραμμή,απλά δουλεύω εγώ και Χρόνια το full σήμα,οπότε είμαι οκ
Κάποιοι όμως με το WiFi calling κάνουν αυτή την δουλειά


Sent from my iPad using Tapatalk

#72   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2020 - 21:19

Μα προφανώς και επειδή δεν έχουμε καν σήμα θελουμε να παίζει η υπηρεσία . Εμένα ο κοσμοτε όταν τους άνοιξα βλάβη ότι δεν έχω σήμα και δεν μπορώ καν να μιλήσω μου έλεγαν για το WiFi call. Τότε δεν είχα Ίντερνετ ακόμα στο νέο σπίτι τώρα που έχω και πάλι η υπηρεσία είναι άχρηστη αφού πάλι χάνω κλήσεις . Μίλησα σήμερα και με apple support αλλά τελικά άκρη δεν βρήκαν . Μου άνοιξαν κλήση τώρα και καλά πρέπει να με καλέσουν να τους δώσω τα logs. Εγώ πλέον βρήκα ότι αν το έχω συνδεμένο στο pc όχι στον φορτιστή τότε ακόμα και κλειδωμένο δουλεύει κανονικά.

#73   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 21/04/2020 - 21:38

Γιατί καίγεστε τόσο πολύ για το wifi calling δεν κατάλαβα!

Γιατί εκεί που μένουμε δεν έχουμε σήμα σχεδόν καθόλου η και καθόλου ....
Πίστεψε με υπάρχουν παρά πολλές περιοχές στην Ελλάδα που δεν έχουν κάλυψη σχεδόν καθόλου .
Άλλωστε η υπηρεσία γι αυτό δημιουργήθηκε για να λύση αυτό το θέμα .
Το πρόβλημα θεωρώ πως αφορά μόνο συσκευές iphone ....




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#74   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 08:41

δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία για το wifi calling της cosmote ...
Eιναι η μονη λυση σε περιοχες χωρις σημα ,αλλα με πολλα προβληματα
Μακάρι να δοθεί κάποιο fix αν και αμφιβαλω πια .
Τώρα με το 5g θα σωθουμε ..... :P


Άλλαξε πάροχο αν πιστεύεις ότι είναι μόνο της cosmote...έστω και δοκιμαστικά με μια κάρτα για αρχή να λυθούν οι απορίες

#75   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 09:34

δεν ειναι απλα ο cosmote...ο cosmote με αλλη συσκευη δουλευει τελεια... με το iphone δεν δουλευει... αρα κατι συμβαινει μεταξυ iphone + cosmote...αν το εχεις συνδεμενο στο pc το κινητο δουλευει τελεια.. αν το συνδεσεις στο ρευμα οχι.... προφανως κατι δεν εχουν περασει σωστα ωστε να ξυπναει την υπηρεσια οταν ειναι σε sleep  το ios. Aπλα αν μπορει καποιος στον οποιο παιζει κανονικα και εχει cosmote  μας πει τι εφαρμογες εχει μηπως και καποια εφαρμογη κανει το trick.

Άλλαξε πάροχο αν πιστεύεις ότι είναι μόνο της cosmote...έστω και δοκιμαστικά με μια κάρτα για αρχή να λυθούν οι απορίες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες