Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα με WiFi Calling


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/04/2020 - 10:16

Εμένα παιδιά παίζει τέλεια υπό οποιεσδήποτε συνθήκες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 11:16

σημα κινητης εχεισ? γιατι πολλες φορες ασχετα αν λεει πανω wifi call αν εχεισ σημα δουλευει μεσο κινητης. Αν το βαλεις σε airplane to κλειδωσεις και το αφησεις 5 λεπτα καλεσε ν δεις τι κανει και να μας πεις... αν και παλι σου δουλευει πες μας μοντελο ios και τι εφαρμογες εχεις μεσα αν δεν σε πειραζει. Ευχαριστω

Εμένα παιδιά παίζει τέλεια υπό οποιεσδήποτε συνθήκες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#78   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/04/2020 - 11:25

σημα κινητης εχεισ? γιατι πολλες φορες ασχετα αν λεει πανω wifi call αν εχεισ σημα δουλευει μεσο κινητης. Αν το βαλεις σε airplane to κλειδωσεις και το αφησεις 5 λεπτα καλεσε ν δεις τι κανει και να μας πεις... αν και παλι σου δουλευει πες μας μοντελο ios και τι εφαρμογες εχεις μεσα αν δεν σε πειραζει. Ευχαριστω

Κι όμως τζάμπα υπερηφανεύτηκα, το κινητό δείχνει κλειστό σε airplane , μήπως παίζει ρόλο το ότι έχουμε esim?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 22/04/2020 - 11:27


#79   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 11:38

οχι φιλε εγω δεν εχω esim εχω ιπηονε 7 plus και εχω το θεμα... και πιθανο να το εχουν και αυτοι που λενε οτι τους δουλευει.. γιατι και εγω αμα το αφησω σε σημειο ποθ πιανει 2 γραμμες δυκτιο κινητης ναι δουλευει..(και ας λεει πανω wifi callinfg) ,  αλλα στο σπιτι μονο σε ενα σημειο εχει 2 γραμμεσ :( ευτυχως με το workaroound συνδεμενο στο pc δλδ :P ακομα και locked δουλευει... το πιο περιεργο ειναι οτι ενω αν ειναι στο pc δουλευει , αν το βαλεις στην φορτιση με τον φορτιστη του δεν δουλευει!!! εντλως κουλο...

Κι όμως τζάμπα υπερηφανεύτηκα, το κινητό δείχνει κλειστό σε airplane , μήπως παίζει ρόλο το ότι έχουμε esim?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 22/04/2020 - 11:42


#80   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:23

Όπως έχω ήδη αναφέρει στο υπόγειο του σπιτιού μου δεν έχω σήμα. Εκεί δουλεύω το κινητό σε airplane mode. Από εκεί και πέρα δεν έχω χαμένες κλήσεις αλλά και επικοινωνώ απρόσκοπτα όποτε θελήσω. Σχετικά με τις εφαρμογές του κινητού μέχρι να τις αναφέρω όλες θα βραδιασουμε. Μήπως, όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα, απενεργοποιείται το WiFi σας (γνωστό θέμα-bug) μόλις το iphone κλειδώνει? Εκτός από αυτό το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ιδιαιτερότητες που εμφανίζουν τα iphone ( ακόμα και σήμερα) με συγκεκριμένα routers-access points και συγκεκριμένη παραμετροποίηση και firmwares....Πχ πότε ήταν το τελευταίο update του router σας (τυχαία ερώτηση χωρίς να σημαίνει πως παίζει ρόλο...).



#81   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:27

Άλλαξε πάροχο αν πιστεύεις ότι είναι μόνο της cosmote...έστω και δοκιμαστικά με μια κάρτα για αρχή να λυθούν οι απορίες

Δεν γίνεται είναι εταιρικό και το χρειάζομαι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#82   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:32

ποιο μοντελο εχεις iphone ? το ρουτερ δεν παιζει ρολο.. το εχω δοκιμσει σε ολους τους γειτονες μου στην μητερα μου στισ ξαδελφης παντου σε διαφορετικα ρουτερ , παροχους.. και κανει παντα το ιδιο... και οχι ενα iphone 2 diaforetika. ενω επισης στο δικο μου σπιτι ενα huawei με την δικη μου σιμ δουλευει τελεια.

αν μπορεις εστω σε pm στειλς μου τις εφαρμογς που εχεις μπας και ειναι καποια εφαρμογη που ενεργοποιει το ολο πραγμα . σε ευχαριστω.

 

Όπως έχω ήδη αναφέρει στο υπόγειο του σπιτιού μου δεν έχω σήμα. Εκεί δουλεύω το κινητό σε airplane mode. Από εκεί και πέρα δεν έχω χαμένες κλήσεις αλλά και επικοινωνώ απρόσκοπτα όποτε θελήσω. Σχετικά με τις εφαρμογές του κινητού μέχρι να τις αναφέρω όλες θα βραδιασουμε. Μήπως, όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα, απενεργοποιείται το WiFi σας (γνωστό θέμα-bug) μόλις το iphone κλειδώνει? Εκτός από αυτό το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ιδιαιτερότητες που εμφανίζουν τα iphone ( ακόμα και σήμερα) με συγκεκριμένα routers-access points και συγκεκριμένη παραμετροποίηση και firmwares....Πχ πότε ήταν το τελευταίο update του router σας (τυχαία ερώτηση χωρίς να σημαίνει πως παίζει ρόλο...).



#83   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:35

11 pro max. Σημειώνω τις εφαρμογές και τις ανεβάζω...



#84   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:43

Ποιο μόντεμ έχεις αδερφέ που παίζει απρόσκοπτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#85   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:50

σημα κινητης εχεισ? γιατι πολλες φορες ασχετα αν λεει πανω wifi call αν εχεισ σημα δουλευει μεσο κινητης. Αν το βαλεις σε airplane to κλειδωσεις και το αφησεις 5 λεπτα καλεσε ν δεις τι κανει και να μας πεις... αν και παλι σου δουλευει πες μας μοντελο ios και τι εφαρμογες εχεις μεσα αν δεν σε πειραζει. Ευχαριστω

Εμένα δουλεύει κανονικά με τον τρόπο που λες. Έχω iPhone SE με ios 13.4.1 jailbreak, από εφαρμογές έχω ελάχιστες καθώς είναι δεύτερη συσκευή

Apps: Fantastical, Firefox, Google Maps, iTV Shows, Pi, Slack, What's Up.

Tweaks: BatteryPercetageX, CallBar XS, Cylinder, FlatClean Cydia, Gesto For iOS 13, Grupi, HideYourApps, HomePlus, Magma Evo, MooreBarX13, Prysm, Saw, Shadow, shuffle, SimpleLS 2, SnowBoard, TinyBanners 2, Xeon.

Router έχω της Cosmote για VDSL 100.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 22/04/2020 - 12:56

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#86   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/04/2020 - 12:51

Γιατί εκεί που μένουμε δεν έχουμε σήμα σχεδόν καθόλου η και καθόλου ....
Πίστεψε με υπάρχουν παρά πολλές περιοχές στην Ελλάδα που δεν έχουν κάλυψη σχεδόν καθόλου .
Άλλωστε η υπηρεσία γι αυτό δημιουργήθηκε για να λύση αυτό το θέμα .
Το πρόβλημα θεωρώ πως αφορά μόνο συσκευές iphone ....




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Στο Περιστέρι σε κεντρικό δρόμο και με Vodafone μέσα στο σπίτι δεν έπιανε καλά. Για να μιλήσω και να με ακούνε σωστά έπρεπε να βγαίνω στο μπαλκόνι ή να τρέχω δίπλα σε συγκεκριμένα παράθυρα το χειμώνα.

Απαράδεκτοι !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#87   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 13:16

Ποιο μόντεμ έχεις αδερφέ που παίζει απρόσκοπτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αν ρωτάς εμένα, το μόντεμ του ΟΤΕ μόνο για PPPOE passthrough και τα υπόλοιπα (router, switches, access points) όλα ubiquiti.


Τελευταία επεξεργασία από: flyer, 22/04/2020 - 13:17


#88   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2020 - 20:34

Update ειπα να βάλω το Huawei να κάνω δουλειά αλλά τελικά μετά από 10 λεπτά που ήταν κλειδωμένο έχασε κλήση ... το ξαναδοκιμασα μετά από 10 περίπου λεπτά πάλι τα ίδια με το iPhone!!

#89   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2020 - 20:45

Εγώ ρε παιδιά με το iPhone 6s δεν είχα ποτέ πρόβλημα day one και στο σπίτι όταν το βάζω σε airplane mode ούτε στα υπόγεια της δουλειάς που δεν έπιανα ποτέ σήμα από κεραία . Και στο σπίτι έχω αλλάξει και 2 παρόχους στην σταθερή . Και με κανένα cpe γιατί στην δουλειά αλλάζουνε συχνά modem για ελέγχους και τεστ ,ακόμα και με τα cpe που δίνουν οι πάροχοι δεν έχω πρόβλημα

#90   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/04/2020 - 20:51

Πάντως ειπα να το δοκιμασω και εγω, και βγαζει και σε μενα προβλημα μετα απο ενα 5λεπτο αδράνειας.
IPhone 11 Pro iOS 13.3
Cosmote adsl - Netgear modem/router.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες