Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμπειρίες από Vodafone Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 19:39

Quote

Και μια κοπέλα το στειλε χαλασμένο με quick pwn, που στάνταρ γινόταν με ένα restore, και της έδωσαν άλλο...
Και εγω το ιδιο επιχειρησα να κανω αλλα μετα 2 εβδομαδες μου στειλανε το ιδιο με restore
πως το καταφερε αυτη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/06/2009 - 14:06

Και καλή της είπαν ότι είχα σπάσει ένα εσωτερικό εξάρτημα... Μακακίες από μια ασχετη του καταστηματος... Κ να ταν έτσι, σπασμένο δεν είναι στην εγγύηση... Πάντως ένα ξέρω... Χθες που το είδα ήταν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ...

#33   Unix

Unix

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/06/2009 - 00:19

και να ηταν μονο το services χαλια καλα θα ηταν γενικα δεν ξερουν τι τους γινεται εκει μεσα,
εγω οταν αγορασα το iphone αρχικα το εκανα μεσω internet πηγα να παρω το 8GB κανω την παραγγελια το πληρωνο μεσω πιστοτικης καρτας ασχετα οτι εκανε 1 μηνα να ερθει ελεος δλδ τα λεφτα τα πηραν και σε αργια κι ολας τελικα ερχεται ο curier με το iphone μου λεει ειναι να πληρωσεται τοσα ? μου ειχαν βαλει το κινητο σε αντικαταβολη ενω ειχε ειδη πληρωθει πηρα την vodafone εγινε πανικος εκεινη την ωρα ακυρωσα την παραγγελια ασχετα οτι εκαναν 2 μηνες να επιστρεψουν τα λεφτα τελικα εβαλα κατι παραπανω παω σε ενα υποκαταστημα του πλαισιο που ειχε ετοιμοπαραδοτο iphone αντιθετα που τα υποκαταστηματα της vodafone δεν το ειχαν και πηγα και πηρα το 16 GB

ο καημενος ο curier την πληρωσε την νυφη γιατι βιαζοταν ειχε να παραδοσει και αλλα δεματα και με την μακακια της vodafone τον καθηστερισα 1 ωρα τον ανθρωπο.

αν δεν μπορουν να κανουν μια δουλεια σωστα γιατι δεν τους διωχνουν?

#34   frostman

frostman

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2009 - 18:55

Καλησπέρα. Εχθές πήγα το iphone στην Vodafone για service γιατι ειχε καει μια ολοκληρη σειρα απο pixels και ειχε και κατι διασπαρτα καμμενα και γενικοτερα ειχε καποια θεματα με την οθονη (οπως να σβηνει συνεχως οταν παιρνω τηλεφωνο, να κολαει το κατω μερος κλπ.) Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο τηλεφωνο για να παρω να μαθω αν τελικα θα μου το αντικαταστησουν και γενικοτερα τι θα κανουν με το iphone μου ή παιρνω κλασικα εξυπηρετηση πελατων?

#35   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2009 - 11:36

Ας πω και εγω την πρόσφατη εμπειρία μου. Είχα πρόβλημα με το ακουστικό. Δεν ακουγόταν δυνατά και καθαρά πλέον. Σε 5 εργάσιμες μέρες (σήμερα) μου έστειλαν ένα ολοκαίνουργιο :D Διάγνωση : Είχε πρόβλημα η πλακέτα :)

#36   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 29/06/2009 - 11:48

ομολογώ πως παραξενεύομαι , στην Ελλάδα και αλλάζουν συσκευή? προοδεύουμε :o

#37   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2009 - 11:52

Βασικά το περίμενα να αλλαχτεί, γιατί γνωστος ενος φιλου μου με το ίδιο πρόβλημα...είχε την ίδια τύχη..ένα ολοκαίνουργιο iphonaki :)

#38   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 30/06/2009 - 01:58

Κοιτα, στην Ελλαδα δεν μπορεις να περιμενεις τιποτα... Εγω σημερα πηγα στο Πλαισιο στο Mall να αγορασω κατι για το XBOX 360, και εκει που τα ειχε ελεγε τιμη 22 ευρω, και το ειχε παρει και ενας φιλος μου λιγο πριν με 22 ευρω και παω εγω και μου λεει 29,99 ευρω... Της λεω αυτο αυτο και αυτο μου λεει αν δεν ξερω τιποτα... Περιεργα πραγματα...

#39   frostman

frostman

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2009 - 18:26

Παιδια και εμενα μου το αλλαζουν με καινουργιο!!! :D

#40   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 01/07/2009 - 18:30

H μαγκιά θα ήταν να δίναν τη δυνατότητα να το αλλάζανε με 3GS (όταν με το καλό έρθει)!!! :P

Έστω πληρώνοντας τη διαφορά!

#41   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 03/07/2009 - 14:05

Τοτε θα φροντιζα να παθει ενα μικρο "ατυχημα" το iPhonάκι μου ^_^

#42   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 05/07/2009 - 11:32

Πώς δηλαδή; :ph34r:

Κι αφού δεν πρόκειται να το αλλάξουν με το καινούριο...

#43   GGiannis58

GGiannis58

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 09:29

Διαβασα τα περι Vodafone και εγινε η καρδια μου...περιβολη.Μετα καποιοι κατηγορουν την Nokia...Τουλαχιστον τα Nokia δεν χαλανε.

Ποιο βιντεακι ελεγχει για καμμενα πιξελ ?

#44   frostman

frostman

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/07/2009 - 09:05

Ρε παιδια να ρωτησω κατι να μου πει οποιος ξερει, οταν σου κανουν αντικατασταση και σου δινουν καινουργιο, στο δινουν κανονικα σε κουτι με ζελατινα κλπ ή σου δινουν στο χερι το "καινουργιο"? Γιατι εμενα μου το εδωσαν στο χερι με καινουργιο S/N μεν αλλα δεν μπορω να εξακριβωσω αν ειναι οντως καινουργιο και δεν ειναι κανενα προβληματικο που καποιος το πηγε πισω, γιατι εχει προβλημα. Βεβαια τωρα τους το εχω δωσει για service απλα θελω να ξερω για να δω τι θα κανω αν πανε παλι να μου δωσουν "καινουργιο"! Μηπως τους κανω καμια καταγγελια για εξαπατηση γιατι αν σου λενε σου δινουμε καινουργιο και αυτοι σου δινουν αλλο και προφανως χωρις να επικοινωνησουν με την Apple γιατι ο χρονος που εγινε η αντικατασταση ηταν πολυ μικρος (εκτος και αν ειναι τοσο γαματοι σαυτο και τους αδικώ τωρα) Τελος παντων επιστρεφω στην αρχικη μου απορρια. Ξερει κανενας να μου πει τι παιζει με τα καινουργια?

#45   menta

menta

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/07/2009 - 09:17

Ρε παιδια να ρωτησω κατι να μου πει οποιος ξερει, οταν σου κανουν αντικατασταση και σου δινουν καινουργιο, στο δινουν κανονικα σε κουτι με ζελατινα κλπ ή σου δινουν στο χερι το "καινουργιο"? Γιατι εμενα μου το εδωσαν στο χερι με καινουργιο S/N μεν αλλα δεν μπορω να εξακριβωσω αν ειναι οντως καινουργιο και δεν ειναι κανενα προβληματικο που καποιος το πηγε πισω, γιατι εχει προβλημα. Βεβαια τωρα τους το εχω δωσει για service απλα θελω να ξερω για να δω τι θα κανω αν πανε παλι να μου δωσουν "καινουργιο"! Μηπως τους κανω καμια καταγγελια για εξαπατηση γιατι αν σου λενε σου δινουμε καινουργιο και αυτοι σου δινουν αλλο και προφανως χωρις να επικοινωνησουν με την Apple γιατι ο χρονος που εγινε η αντικατασταση ηταν πολυ μικρος (εκτος και αν ειναι τοσο γαματοι σαυτο και τους αδικώ τωρα) Τελος παντων επιστρεφω στην αρχικη μου απορρια. Ξερει κανενας να μου πει τι παιζει με τα καινουργια?


refubrished, σου δινουν δλδ ανακατασκευασμενο εργοστασιακα απο την ιδια την apple

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες