Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμπειρίες από Vodafone Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2009 - 09:25

το κινητό είναι καινούργιο,αλλα όχι στο κουτί του.

δεν γίνετε να τους πάς σκέτη συσκεύη,και να στο επιστρέψουν με κουτί....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/07/2009 - 10:05

i agree ολοκαινουργιο ειναι αλλα δεν το παιρνεις με κουτι

Τελευταία επεξεργασία από: nikoss123, 27/07/2009 - 10:06


#48   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2009 - 08:40

Τι να πω φίλε μου..
Ελλάδα είμαστε..
Να φοβόμαστε να στείλουμε στο service τις συσκευές μας..


Αυτό εννοείται, αν η συσκευή πάει στο service καλύτερα να την ξεχάσεις, λίγοι είναι αυτοί που ξέρουν τις νέες τεχνολογίες και τη δουλειά τους γενικώς, δυστυχώς...

#49   thenachine

thenachine

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2009 - 21:10

Ας αναφέρω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το service της vodafone hellas. Το iphone 3g το αγόρασα τον προυγούμενο Αύγουστο οπότε το είχα 11 μήνες περίπου.Από την αρχή είχε ένα πρόβλημα και δεν ακουγόταν τον ένα ακουστικό όποιο ακουστκό και να έβαζες.....μάλλον πρόβλημα στο βήσμα του τηλεφώνου.....αλλά δεν το πήγα για service αφού δεν ακουγα και πολύ μουσική και δεν με ενδιέφερε. Τελικά όμως πριν από καμιά βδομάδα τα έφτυσε τελείως και δεν άνοιγε. Έτσι το πήγα γρήγορα στο κατάστημα που το αγόρασα ωστέ να είμαι εντός εγγύησης. Σε 5 περίπου εργάσιμες ημέρες μετά μου ήρθε μήνυμα να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα. Εντυπωσιάστηκα αλήθεια από το πόσο γρήγορα μιας και είχα διαβάσει διάφοαρα fora και με είχαν ζώσει τα φίδια. Πήγαν σήμερα λοιπόν στον κατάστημα και η κοπέλα μου είπε οτι υπήρχε πρόβλημα στην πλακέτα και έγινε αντικατάσταση imei.... οπότε καινουριο iphone 3g για μένα και ένα εύγε για το service της vodafone. Φεύγω με τις καλύτερες εντυπώσεις.

ps. Ρώτησα την κοπέλα αν ανανεώνεται η εγγύηση ή θα έχω εγγύηση ακόμα για ένα μήνα. Αυτή μου είπε ότι όλα τα κινητά έχουν εγγύηση 2 χρόνια και έτσι ισχύει το ίδιο και για το iphone. Είπε ότι είναι απόλυτα σίγουρη......περίεργο γιατί εγώ ήξερα για 1 χρόνο.......

#50   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2009 - 21:18

επειδη είχα και εγώ παρόμοια εμπειρία.. παρέλαβα νεα συσκευή σε αντικατάσταση μιας χαλασμένης. Πρόσεξα ότι το χαρτι που μου έδωσαν όταν τους παρέδωσα την χαλασμένη συσκευή έλεγε 2 χρόνια εγγύηση. οταν όμως σου αντικαθηστούν με νέα συσκευή την χαλασμένη σου ανανεώνεται η εγγύηση μάλον με ένα χρόνο όση ειναι η εγγύηση που δίνει η apple για τις συσκευές..ξέρω ακούγεται μπερδεμένο και δεν ρώτησα παραπάνω..αν και έπρεπε...υπάρχει όμως μια διαφορά ενός έτους..και δεν ξέρω ποιος το "χρεώνεται" τελικά.. τουλάχιστον έτσι καταλαβα εγώ... ότι η εγγύηση ανανεώθηκε για 1 έτος...ελπιζω βεβαια να κανω λάθος :)

Τελευταία επεξεργασία από: mixail, 28/07/2009 - 21:19


#51   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 22:10

Είδα ότι το iPhone μου έχει μία ρωγμή στο κάτω μέρος της πίσω όψης,
από εκεί που μπαίνει το καλώδιο σύνδεσης με τον φορτιστή, σχεδόν μέχρι τα γράμματα FC CE.
Ξέρει κανείς αν αναλαμβάνει, το service της Vodafone, την αλλαγή της πίσω όψης και πόσο θα μου κοστίσει;

#52   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 22:33

να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι λιγο χαζο?? εχω διαβασει πως η οθονη στοιχιζει γυρω στα 170€ .. στον αδελφο μου ραγισε τ τζαμι αλλα η οθονη λειτουργει μια χαρα.. τωρα πρεπει να αλλαξει ολη την οθονη ή μπορει μονο τ τζαμακι??? κ αν πρεπει να αλλαξει μονο τ τζαμι ξερετε περιπου ποσο θα στοιχιζει?? ευχαριστω..

#53   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:19

ολοκληρη την οθονη,αυτο το τζαμακι λεγεται digitizer και δεν αλλαζει μονο αυτο γιατι εχει μια ιδικη κολα μεταξυ αυτου και οθονης και αν το ξεκολησεις θα σου κανει ζημια στο lcd και εκτος αυτου οι περιστεροι βαζουνε κολα νυχιων για να κολησει παλι αλλα χανει την στεγανοποιηση της η οθονη.απο ελλαδα δεν αξιζει να το παρεις ειναι ακριβο παρτο απο ebay.com καπου στα 85$ κοστιζει.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/07/2009 - 23:23

ezgif_com_crop_2.gif


#54   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:30

δεν θελω να ανακατευτω με πιστωτικες οποτε μαλλον την πατησα..

#55   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:33

δεν θελω να ανακατευτω με πιστωτικες οποτε μαλλον την πατησα..

Δοκίμασε Prepayed απλό και σίγουρο..

#56   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:35

μπορεις να πληρωσεις και προπληρωμενη..

ezgif_com_crop_2.gif


#57   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:50

μπορεις να πληρωσεις και προπληρωμενη..



δλδ?

#58   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:52

Δοκίμασε Prepayed απλό και σίγουρο..


αυτο ειναι που βαζεις σε μια καρτα μονο τα χρηματα που σ χρειαζονται?? κ κατι αλλο. αν παρω απο ebay τα κατσαβιδακια κ τα σχετικα υπαρχουν ή τα παραγγελνω ξεχωριστα;

#59   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 23:59

Η κάρτα Prepayed δουλεύει ως εξής:
Βάζεις χρήματα στην κάρτα ( χρεώνεσαι νομίζω για κάθε 'κατάθεση' ένα fixed ποσό 1-2 Euro )και μετά την χρησιμοποιείς μέχρι να τελειώσουν αυτά τα χρήματα
και μετά πάλι τα ίδια ... έτσι είσαι safe γιατί αυτή η κάρτα ουσιαστικά δεν είναι πιστωτική είναι σαν χρεωστική με όριο τα χρήματα που έχεις μέσα...

τώρα για την ερώτηση για τα κατσαβιδάkια... δεν έχω ιδέα ... sorry. :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: jojosrbd, 29/07/2009 - 23:59


#60   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2009 - 00:07

αναλογα τον πωλητη καποιοι ναι δινουνε και τα κατσαβιδακια αλλα να ξερεις οτι θελει χειρουργικο χερι για να το κανεις..στο 2g που ειχα καποτε εχω αλλαξει και οθονη και μπαταρια και θελει κινησεις ακριβιας..

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες