Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G από Vodafone μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/09/2008 - 21:09

Στο online shop της Vodafone πλεον δεν υπαρχει η επιλογή να αποκτήσεις το iPhone 3G ως συσκευή (χωρίς πρόγραμμα συμβολαίου). Προφανως η Vodafone αποφάσισε να κανει πράξη αυτό που κατα τη γνώμη μου φαινοταν εξ αρχης.

Αν και προλαβα να το αποκτησω ως σκετη συσκευη από το online shop της Vodafone, το είχα υποψιαστεί οτι κατι τετοιο θα συμβει γιατι ενω ειχα παραγγελει το τηλεφωνο 2,5-3 μηνες πριν την 22α Αυγουστου σε καποιο καταστημα της Vodafone, ακομα περιμενω να με ενημερωσουν να παω να το παρω!! (τους ειχα πει οτι ηθελα σκετη συσκευη). Και οταν λιγες μερες μετα τις 22 Αυγουστου επισκεφθηκα κεντρικο και μεγαλο καταστημα της Vodafone και τους ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι για επιδοτηση (ανανεωση) ή καποιο καινουριο προγραμμα συμβολαιου μου ειπαν ότι εχουν συσκευες αλλα ειναι.. "κρατημενες"(?) για οσους ενδιαφερονται για επιδοτηση (ανανεωση) ή καποιο καινουριο προγραμμα συμβολαιου.

Τα συμπερασματα δικα σας..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/09/2008 - 21:31

θα το δινουν δηλαδη locked ή απλως μονο με συνδεση (προγραμμα)

#3   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/09/2008 - 21:33

Oχι locked! Eννοειται (ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον!) Απλα πλεον δεν το πουλανε σα συσκευη "σκετη" (χωρις νεο συμβολαιο ή χωρίς ανανέωση συμβολαιου).

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/09/2008 - 22:38

Υπάρχει διαγωνισμός μέσα στην Vodafone με νικητή τα καταστήματα τα οποία θα πουλήσουν τις περισότερες συνδέσεις/μεταφορές συμβολαίου! Το έπαθλο είναι iPhone 3G για τους εργαζόμενους.

Όταν λήξη ο διαγωνισμός (βλ. Οκτ.) θα πουλούνται και σαν σκέτες συσκευές.

Αν και δεν μου αρέσει, δίνω τα εύσημα στην Vodafone για τον τρόπο με τον οποίο χειρίστηκε το θέμα των συνδέσεων vs σκέτη συσκευή:

- Επίσημα πουλάει και σκέτες συσκευές, χωρίς σύνδεση

- Ανεπίσημα, προωθεί την πώληση συνδέσεων/μεταφορών αφήνοντας τους πωλητές των καταστημάτων να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.

Τα εύσημα μου στο τμήμα Marketing

#5   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 23:02

Kαραγκιοζιλίκια!!  >:(

Για μένα είναι ντροπή που η Αpple τους επέλεξε σαν συνεργατες!!

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/09/2008 - 10:56

Κατι τετοιο πρεπει να ειναι παρανομο. Δεν ξερω κατα ποσο γινεται αυτο

#7   tasos

tasos

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2008 - 13:16

Μήπως λέω μήπως κάποιος πρέπει να στείλει ένα e-mail στην apple και να τους κάνει μια ερώτηση η μια επισήμανση για αυτό ?


#8   fontas21

fontas21

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2008 - 13:23

Quote

Υπάρχει διαγωνισμός μέσα στην Vodafone με νικητή τα καταστήματα τα οποία θα πουλήσουν τις περισότερες συνδέσεις/μεταφορές συμβολαίου! Το έπαθλο είναι iPhone 3G για τους εργαζόμενους.



Όταν λήξη ο διαγωνισμός (βλ. Οκτ.) θα πουλούνται και σαν σκέτες συσκευές.



Αν και δεν μου αρέσει, δίνω τα εύσημα στην Vodafone για τον τρόπο με τον οποίο χειρίστηκε το θέμα των συνδέσεων vs σκέτη συσκευή:



- Επίσημα πουλάει και σκέτες συσκευές, χωρίς σύνδεση



- Ανεπίσημα, προωθεί την πώληση συνδέσεων/μεταφορών αφήνοντας τους πωλητές των καταστημάτων να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.



Τα εύσημα μου στο τμήμα Marketing


ο διαγωνισμος στον οποιο αναφερεσαι οντως εγινε,αλλα ηταν για ολους τους εργαζομενους ακομα και των τηλ.κεντρων.μαλιστα ενα απο τα 5 που κληρωθηκαν το κερδισε ενας φιλος μου.αλλα αυτο που λες οτι απο οκτωβριο θα ληξει ο διαγωνισμος και θα πωλειται σαν σκετη συσκευη ειναι ραδιο αρβυλα.δυστυχως για μας που το ζαχαρωναμε.

#9   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/09/2008 - 13:24

Δεν την νοιαζει την Apple. Ισα ισα στην Αμερικη μονο με συμβολαιο πωλειται. Στην Ευρωπη ωστοσο αυτο πρεπει να απαγορευται. Παντως, αμα σας πουν τιποτα μην το αφησετε ετσι. Καντε ψιλοφασαρια για να το παρετε. Αν ειναι δυνατον να θες να σκασεις ενα 500αρικο στη μαπα τους και να μην στο δινουν.
Vodafone τρεμε γιατι μπαινουν και αλλοι στο παιχνιδι με την αρχη εδω http://www.document.gr/store/

#10   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/09/2008 - 18:10

Συμφωνω απολυτα με τον sepsis.Πρεπει να μπουν και αλλοι στο κολπο(βλεπε document).To μονοπωλιο δεν ειναι σχεδον ποτε υπερ του καταναλωτη.Ειδαμε τι εγινε με την τηλεφωνια και το Internet οταν επαψε να εχει το μονοπωλιο ο ΟΤΕ.Και απο πλευρας υπηρεσιων και απο πλευρας τιμων..

#11   noob

noob

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/09/2008 - 18:39

Είναι πολύ απλό...

1. Μπαίνετε στο κατάστημα και λέτε θέλω να κάνω μία σύνδεση.
- Ποιά σύνδεση θέλετε?

2. Την iPhone 500 super plus (περίπου 90ε, έτσι για να φανείτε και χουβαρντάς) Έχετε iPhone ετοιμοπαράδοτα?
- Ναι.

3. Ξεκινάτε την διαδικασία της νέας σύνδεσης και λίγο πριν δώσετε την ταυτότητα σας, ανακοινώνετε ότι αλλάξατε γνώμη και τελικά θα το πάρετε σαν συσκευή!

Είναι πολύ δύσκολο να μην σας το δώσουν εφόσον από πριν σας είπαν ότι υπάρχει διαθέσιμο!

Σε περίπτωση που το παίξουν σκληροί τους απειλείτε με νομικά μέτρα! Σηκώνετε το τηλέφωνο σας και πέρνετε κάποιον και του λέτε: "Έλα μπαμπά, είμαι στο κατάστημα και δεν μου δίνουν το κινητό! Πάρε τον θείο τον δικαστικό και ελάτε από εδώ!"

Είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να μην σας την πουλήσουν όταν έχουν κάνει αναφορά ότι υπάρχει η συσκευή και είναι διαθέσιμη!

Εγώ κάπως έτσι πήρα το iPhone 3G, τις πρώτες ημέρες, σαν συσκευή!
Ηθικό δίδαγμα: "Και η Vodafone φοβέρα θέλει"

#12   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2008 - 11:02

Ακόμα προσπαθώ να αγοράσω ένα λευκό 16gb 3G iphone!  >:(

Οι ατάκες που μέχρι τώρα μου έχουν πεί είναι:

- Έχουμε απόθεμα αλλά είναι δεσμευμένο για συγκεκριμένους πελάτες για 1 μήνα μέσω της υπηρεσίας notifyme οπότε δεν μπορούμε να τα δώσουμε
- Έχουμε απόθεμα αλλά είναι κλειδωμένα τα IMEI αυτών που έχουμε από την APPLE (ή την vodafone) για να τα δώσουμε μόνο με συμβόλαιο σύνδεσης ή ανανέωσης

>:( ??? >:(

Καμιά ιδέα ρε παιδιά? Άντε να βγάλεις άκρη. Τελικά μόνο άμα έχεις γνωστό στο κατάστημα μπορεί να το πάρεις... Α ρε Ελλαδιστάν...

#13   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2008 - 05:38

Καλημέρα σας παιδιά!

Fuzzy, δεν έπρεπε να παραδώσεις τα όπλα έτσι, κατα την γνώμη μου βέβαια.
Έπρεπε να πείς αν έχουν κάποιο χαρτί για όλα αυτά και γιατί δεν το γράφουν ούτε στο site τους ούτε στα φυλάδια (εκτός αν το γράφουν με γραμματοσειρά 1 στο τέλος τις πίσω σελίδας). Δεν μπορεί να παίζει παιχνίδια στην πλάτη μας η Vodafone.

Να πας και να κάνεις φασαρία. Σήμερα θα πάω και εγώ (πρώτα ο Θεός) να κάνω σύνδεση και να πάρω και εγώ μια γεύση από iPhone,θα ρωτήσω να δώ και τι παίζει.

Πάντως ρε παιδιά, τι γίνεται αυτό με τις συνδέσεις.... 100€ το 8GB στο 900 plus και 180€ το 16GB;
Έχουν μεγαλύτερη διαφορά στην τιμή μεταξύ τους από ότι στην σκέτη συσκευή. Γιατί αυτό;

#14   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2008 - 11:14

Quote

Ακόμα προσπαθώ να αγοράσω ένα λευκό 16gb 3G iphone!  >:(



Οι ατάκες που μέχρι τώρα μου έχουν πεί είναι:



- Έχουμε απόθεμα αλλά είναι δεσμευμένο για συγκεκριμένους πελάτες για 1 μήνα μέσω της υπηρεσίας notifyme οπότε δεν μπορούμε να τα δώσουμε

- Έχουμε απόθεμα αλλά είναι κλειδωμένα τα IMEI αυτών που έχουμε από την APPLE (ή την vodafone) για να τα δώσουμε μόνο με συμβόλαιο σύνδεσης ή ανανέωσης



>:( ??? >:(



Καμιά ιδέα ρε παιδιά? Άντε να βγάλεις άκρη. Τελικά μόνο άμα έχεις γνωστό στο κατάστημα μπορεί να το πάρεις... Α ρε Ελλαδιστάν...


μαμακίες σου λένε!

πηγαινε σε ενα κατάστημα και πες τους οτι το θέλεις να το πάρεις σκέτο και οτι αν σου πούνε μπαρούφες πάρε τηλ στο ινκα..... αμαν ποια .....

#15   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2008 - 09:35

Πήρα ένα από το emarket και ησύχασα...  :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες