Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G από Vodafone μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   petran

petran

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2008 - 19:42

Καλησπέρα σας θα ήθελα λίγη βοήθεια από όποιον γνωρίζει..Έχω παραγγείλει τηλεφωνικώς στη vodafone στο 1399 (για εταιρικούς συνδρομητές είναι το τηλ αυτο νομιζω) συσκευή iphone χωρίς να θέλω να κάνω νέο συμβόλαιο και τους έχω πει να μου την στείλουν στο κατάστημα vodafone που με εξυπηρετεί.Έχω κάνει την παραγγελία από 26/09 και ακόμη δεν με έχει ενημερώσει κανείς πότε θα έρθει επιτέλους η συσκευή.Αποφάσισα λοιπόν να ψάξω τα καταστήματα μπας και βρώ...Έχω πάει στα καταστήματα στο mall, στο Γουδή , Χαλάνδρι, Χολαργό, Κολωνάκι και όλοι μου λένε οτι όλα τα ΙΜΕΙ έχουν δεσμευτεί για νέα συμβόλαια και δεν πρόκειται να βρω σκέτη συσκευή για αγορά χωρίς νεο συμβόλαιο.Ξέρει κανείς πως μπορώ να αγοράσω επιτέλους την συσκευή σκέτη χωρίς σύνδεση  (δεν θέλω να την παραγγείλω από το internet) τι διαδικασίες να ακολουθήσω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2008 - 19:48

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα περα απο το να ψαχνεις σε διαφορα καταστηματα μπας και πετυχεις κανεναν που να στο δωσει χωρις συμβολαιο

#33   petran

petran

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2008 - 20:05

ευχαριστώ πολύ sepsis .(Κοίτα που μας έχει η vodafone και τρέχουμε για μια συσκευή....)

#34   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2008 - 09:11

Quote

Απο σημερα μπορειτε να παρετε και απο εδω το iPhone.

http://www.e-gsmshop.gr/


585 για το 16GB ή το 8GB?

#35   alexandrosagr1986

alexandrosagr1986

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2008 - 00:09

Παιδιά είχα πάει σε 4 καταστήματα της Vodafone κ επικοινώνησα με αλλα 3 και τίποτα,εχω κανει και κράτηση εδω και ενα μήνα κ μου ειπανε προχτες πους τους τηλεφώνησα να περιμένω τουλαχιστον 15 μέρες και οτι υπάρχει έλλειψη στις κεντρικες αποθήκες...Σκέτη συσκευή και 8 gb ήθελα.Πήρα στην Vodafone  Μελισσίων(που ειχε αναφέρει ενας φιλος απο το forum)χτες και μου είπε οτι είχαν τελειώσει αλλα μου είπαν οτι αυριο θα το εχω κατα πασα πιθανότητα,εκανα κρατηση τους πηρα στις 6,είχανε και το πήρα... ;)
Οσοι ψάχνετε για συσκευή σίγουρα θα μπορέσετε την αποκτήσετε απο εκεί..........

#36   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2008 - 01:53

Εγώ σας το είπα,πήγα και ρώτησα για πάρτυ σας.Άντε Πέτρο,πάρε ένα τηλεφωνάκι και πες μας τι έγινε!

#37   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 04/10/2008 - 11:46

Αφού έχουμε πει το κόλπο για να το παίρνετε σκέτο σαν συσκευή! Γιατι δεν το κάνετε? Εγώ κ όλοι  οι φίλοι μου έτσι το πήραμε σκέτη συσκευή.

#38   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2008 - 00:00

Quote

Εγώ σας το είπα,πήγα και ρώτησα για πάρτυ σας.Άντε Πέτρο,πάρε ένα τηλεφωνάκι και πες μας τι έγινε!


Φίλε μου τελικα εγω βρήκα σε ένα συνοικιακό κατάστημα στην Πάτρα αλλα μου είπε ότι πήρα το τελευταίο. Μου είπαν ότι τους ήρθε χαρτί από vodafone αυτές τις μέρες να μην ξαναδώσουν συσκευή σκέτη μέχρι νεωτέρας. Εγω μετά από πολύ ψήσιμο τους κατάφερα. Το μόνο που συμβουλεύω όσους βρίσκονται στο ψάξιμο είναι ψάξτε σε συνοικιακά που βασίζονται στην πώληση συσκευών και όχι στα επίσημα της vodafone που θέλουν μόνο συμβόλαια. Πάντως και εγώ είχα πάρει στη vodafone μελησσίων και μου είπαν το ίδιο με τον αλέξανδρο αλλά τελικά βρήκα και δεν χρειάστηκε. Προσπαθήστε εκεί.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου gibs για όλη σου τη βοήθεια. ;)

#39   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2008 - 00:48

Quote

φιλε το link που εδωσες μολισ το ειδα και το πρωτο που αναφερει και μαλιστα με μεγαλα γραμματα ειναι "τιμη σθσκευης χωρις συνδεση 499€"....


Αυτό το λέει ωραία,αλλά μπορείς να το παραγγειλεις σα συσκευή?Για δες το καλύτερα..

#40   petran

petran

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2008 - 17:19

Ούτε κ στα Μελίσσια iphone...δεν το έχει η μοίρα μου μάλλον...


#41   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2008 - 18:29

Να'σε καλά,Πέτρο!Παιδιά μην απογοητεύεστε,όλο και κάπου θα έχει,δεν μπορεί όλοι να μην το πουλάνε.
Αύριο θα περάσω από 2 μαγαζιά Vodafone που είναι στον δρόμο μου,αμα είναι θα ενημερώσω για το αν δίνουν.

#42   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2008 - 20:35

Επίσης αν κάποιος είναι στην Πάτρα μπορεί να πάρει από το κατάστημα της Έλληνος Στρατιώτου . Εμένα με πήρανε σήμερα για συσκευή (τους είχα δώσει το όνομα μου την προηγούμενη βδομάδα) αλλά είχα πάρει ήδη από αλλού .  Συνεχίστε παιδιά το ψάξιμο ... όλο και κάπου θα βρεθεί κάποιο (α ρε Vodafone που καταντήσαμε...  :P)

#43   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/10/2008 - 10:20

Γειά σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσάς: ήθελα ένα iPhone χωρίς σύνδεση και μου έλεγαν σε 10-20 εργάσιμες (1 μήνας χοντρικά). Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του noob στη πρώτη σελίδα του thread και βγήκα δικαιωμένος!
Αφού το είχα παραγγείλει πρώτα απο το κατάστημα του Αγ. Ιωάννη και μου είπαν τα κλασσικά, αποφάσισα μια μέρα να κάνω μια επίισκεψη στο κατάστημά τους:
-Γειά σας θα ήθελα το iPhone 3G 16 GB σε Άσπρο με σύνδεση στο iphone 900 plus !
-Ωραία λέει η υπάλληλος και το βγάζει και το φέρνει (εν το μεταξύ στο ράφι πρόλαβα να ρίξω μια γρήγορη ματιά και είχαν σύνολο καμια 15αριά iphone να κάθονται! Κατα τα άλλα δεν το είχαν διαθέσιμο στο συγκεκριμένο κατάστημα!!!)
-θέλετε νέα σύνδεση ή σε ήδη υπάρχουσα;
-"Ά ξέρετε μόλις συνειδητοποίησα οτι ξέχασα τη ταυτότητά μου! Θα το πάρω χωρίς σύνδεση!" ... Ο,τι και να πώ λίγο θα είναι.... Απλά τη κοπελιά την έλουσε κρύος ιδρώτας πρίν αλλάξει 15 χρώματα!!!!!
Η διαδικασία συνεχίστηκε αλλά θέλω να τονίσω πως μέχρι και την τελευταία στιγμή δεν σταμάτησαν να με γλύφουν και να προσπαθούν να με κάνουν να αλλάξω γνώμη.....

Το συμπέρασμα ποιό είναι; να πάνε να απαυτοθούν οι υπάλληλοι και η Vodafone που υπάρχουν μόνο για να μας κάνουν τη ζωή πιό δύσκολη.... Συγνώμη για το ύφος μου αλλα αυτά τα πράγματα δεν είναι σοβαρά αλλά επιστημονικής φαντασίας[ftp][/ftp] και δεν αξίζουν ούτε τον ελάχιστο σεβασμό. Είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!

#44   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 12/10/2008 - 11:16

Ωραίος! Με γειά! Αυτό χρειάζονται!

#45   petran

petran

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2008 - 12:51

Δηλαδή οταν τους είπες οτι τελικά δεν θα κάνεις σύνδεση δεν σου είπαν οτι τα IMEI είναι δεσμευμένα μόνο για συμβόλαια ή ατάκες του στυλ " ωραία λοιπόν αφού δεν έχετε την ταυτότητα μαζί σας περάστε αύριο  με την ταυτότητά σας να κάνετε την σύνδεση κ να πάρετε το κινήτο". Εμένα μου είπαν οτι δεν μπορούν να το περάσουν στον υπολογιστή σαν πώληση σκέτης συσκεύς (διότι οι συγκεκριμένες συσκευές εχουν ΙΜΕΙ δεσμευμένα μόνο για αγορά με συμβόλαιο) Καλορίζικος πάντως!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες