Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G από Vodafone μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2008 - 16:35

Γιατί είναι καραγκιοζιλίκια το να πωλείται μόνο με νέα σύνδεση. Δεν το βρίσκω καραγκιοζιλίκι. Εξάλλου και η apple το πουλάει μόνο με σύνδεση ΑΤ&Τ, δεν πωλείται σκέτη συσκευή.

Και μια διόρθωση ο διαγωνισμός με τις περισσότερες πωλήσεις έχει σαν έπαθλο iphone 3g όχι στους υπαλλήλους του καταστήματος αλλά στους προυσταμένους των καταστημάτων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/09/2008 - 16:42

Γιατι σε καποιον μπορει να μην αρεσει η Vodafone ή σε αλλες εταιρειες να εχουν φθηνοτερα πακετα ή καποιος να ανηκει σε business προγραμμα και να μην μπορει να αλλαξει ολο το προγραμμα του επειδη θελει να παρει iPhone. Yπαρχουν απειροι λογοι που ειναι καραγκιοζιλικι

#18   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2008 - 18:26

Quote

Γιατί είναι καραγκιοζιλίκια το να πωλείται μόνο με νέα σύνδεση. Δεν το βρίσκω καραγκιοζιλίκι. Εξάλλου και η apple το πουλάει μόνο με σύνδεση ΑΤ&Τ, δεν πωλείται σκέτη συσκευή.



Και μια διόρθωση ο διαγωνισμός με τις περισσότερες πωλήσεις έχει σαν έπαθλο iphone 3g όχι στους υπαλλήλους του καταστήματος αλλά στους προυσταμένους των καταστημάτων.


Καραγκιοζιλίκι είναι ... γιατί τους παρακαλάμε για να τους σκάσουμε 569 euro και επίσης δεν θα αλλάξω εταιρία αλλά το θέλω με κάρτα cu που είναι της vodafone...!!! Και πάλι θα μου τα παίρνουνε!! Συγγνώμη που απαντάω σε τέτοιο τόνο, δεν έχω κάτι με σένα αλλά με τη vodafone, αλλά έχει παραγίνει και μας πάνε από βδομάδα σε βδομάδα για να τους τα σκάσουμε και πάλι... ! Αυτό είναι εκμετάλλευση και θα έπρεπε να το έλεγαν από την αρχή "iphone μόνο με συμβόλαιο" ...

#19   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2008 - 18:48

Foti,έχεις απόλυτο δίκαιο.Να τους πληρώσουν πάνε οι άνθρωποι,για όνομα του θεού,δεν πάνε να εισπράξουν.
Καταρχήν,με το που ξαναπάς εκεί,να ζητήσεις κατευθείαν τον προιστάμενο,γιατί αυτός δίνει εντολές,ο πωλητής δεν φταίει σε τίποτα,ότι του λένε κάνει και αυτός.Αν κάνει πώς δεν σου δίνει την συσκευή,ρώτα τον λόγο και αν έχει κάποιο έγγραφο που να αποδυκνείει ότι δεν λέει μακακίες και γιατί δεν το λέει στο site ή στον κατάλογο,πράγμα παράνομο αν θυμάμαι καλά.Αν και πάλι δεν σου δώσει,εκτύπωσε αυτήν την σελίδα http://www.newinka.g....php?version=gr και βγάλε την με τέτοιο τρόπο ώστε να την δεί και βγάλε το κινητό σου και ξεκίνα να πληκτρολογείς.Αν δεν σε σταματήσει,πράγμα απίθανο,ρώτα τον την οδό και το τηλέφωνο του υποκαταστήματος.Αν και πάλι δεν σου δώσει,άφησε υπονοούμενα για διασυνδέση με την μαφία και πες "Κρίμα πάντως να μείνουν τα παιδιά σου χωρίς πατέρα..."  ;D

Εγώ παιδιά,πήγα στο κατάστημα να κάνω φορητότητα αριθμού και νέα σύνδεση με ενημερώνουν ότι θα πάρει μια βδομάδα το πολύ η διαδικασία και ότι θα το παραλάβω τότε,αλλά το iPhone μου το έβγαλε επι τόπου και έγραψε το ονομά μου απάνω και το έβαλε σε ένα ντουλάπι ξέχωρα από τα άλλα.Πάντως είχε καμια 20αρα κουτιά στην αποθήκη (το μάτι γαρίδα το'χα  ;D).
Αυτά συνέβησαν στην Vodafone στα Μελίσσια.Πάντως αμα το ήξερα πιο πριν,θα έπαιρνα κανέναν σας μαζί και θα λέγαμε 2 iPhone,ένα με σύνδεση και ένα χωρίς...Τι θα έλεγε?Δεν έχουμε και θα έχανε 2 πελάτες? >:(

Θα το τσεκάρω και εγώ και θα σας πώ αν δίνει το συγκεκριμένο κατάστημα ή αυτό στο Μαρούσι,σκέτη συσκευή,εαν είναι να πάτε.

#20   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2008 - 19:32

Quote

Καραγκιοζιλίκι είναι ... γιατί τους παρακαλάμε για να τους σκάσουμε 569 euro και επίσης δεν θα αλλάξω εταιρία αλλά το θέλω με κάρτα cu που είναι της vodafone...!!!


'Εχεις δίκιο.

Παρόλαυτά, να έχετε υπόψιν σας ότι η Vodafone (όπως και όλοι οι πάροχοι που προσφέρουν τη συσκευή), δεν βγάζει κέρδος από την πώληση της συσκευής ως σκέτης, μόνο από τα συνοδευτικά προγράμματα. Γι αυτό το λόγο προφανώς και θα προτιμούν καταρχήν τους πελάτες που έρχονται με φορητότητα από άλλα δίκτυα, και εκείνους που κάνουν νέα σύνδεση.

Δεν προσπαθώ φυσικά να δώσω δίκιο στην εταιρεία, αλλά δεν ισχύει το "τους παρακαλάμε για να τους σκάσουμε 569 euro", δεν κερδίζουν αυτά τα λεφτά.

#21   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/09/2008 - 19:38

Eξαλλου business ειναι ολα αυτα καλως ή κακως

#22   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2008 - 22:33

Quote

...αλλά δεν ισχύει το "τους παρακαλάμε για να τους σκάσουμε 569 euro", δεν κερδίζουν αυτά τα λεφτά...


Μην ξεχνάμε όμως ότι η Vodafone όπως και άλλες μεγάλες εταιρίες,δεν αγοράζουν 1-1 τα προιόντα αλλά μαζικά (λιανικής δηλαδή).Εαν όμως πάρει χαμπάρι ο καταναλωτής τι γίνεται,και δεν αγοράσει το iPhone,θα μείνουν στο stock και έτσι θα έχει πληρώσει για ένα προϊον που δεν θα πουλήσει άρα πάλι 0 κέρδος.Φαίνεται η Vodafone περίμενε να πέσουν σαν τρελοί οι Έλληνες,αλλά μόνο φασαρία έγινε και τίποτα άλλο,πάτωσαν τα iPhone στις πωλήσεις...Απλώς πιέζει όσο μπορεί τώρα,αλλά που θα πάει,κάποιος δεν θα πάει στο ΙΝΚΑ?

#23   tutankhamun

tutankhamun

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2008 - 08:52

Εχω μια εντυπωση πως τα μικροτερα συνοικιακα υποκαταστηματα της  Vodafone σου δινουν πιο ευκολα συσκευη σκετη (ισως λογω του διαγωνισμου που αναφερατε ή πιο λογικα το να πουλησει ενα μικρο καταστημα καμια 50ρια συσκευες δν ειναι και λιγα ....)
Συγκεκριμενα:
Εγω μενω Θεσσαλονίκη και πηγα σε 2 κεντρικα καταστηματα και μ ελεγαν τα κλασσικα που ηδη αναφερατε (δεν εχουμε αποθεμα, ειναι κλεισμενα για τα συμβολαια κλπ.....)
Επειτα πηγα σε ενα μικρο υποκαταστηαμα (περιοχη Πευκα) και ο πωλητης ενω του ειπα οτι το θελω "σκετο" μου ειπε οτι εχει μονο 3 (τα οποια ηταν να τα παρουν μεσα στη μερα καποιοι και εαν δεν ερχοντουσαν αυτοι θα με ενημερωνε να επαιρνα εγω καποιο) αλλιως να περιμενα την επομενη μερα που θα εκανε παραλαβη...

Την επομενη μερα με πηρε τηλ οτι εχουν ερθει συσκευες και οποτε θελω να περασω απο το καταστημα...οποτε πηγα (με τα 570 στο χερι....σιγουρα παιζει και αυτο ρολο....) το πηρα και εφυγα....

#24   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2008 - 09:25

Quote

Εχω μια εντυπωση πως τα μικροτερα συνοικιακα υποκαταστηματα της  Vodafone σου δινουν πιο ευκολα συσκευη σκετη (ισως λογω του διαγωνισμου που αναφερατε ή πιο λογικα το να πουλησει ενα μικρο καταστημα καμια 50ρια συσκευες δν ειναι και λιγα ....)

Συγκεκριμενα:

Εγω μενω Θεσσαλονίκη και πηγα σε 2 κεντρικα καταστηματα και μ ελεγαν τα κλασσικα που ηδη αναφερατε (δεν εχουμε αποθεμα, ειναι κλεισμενα για τα συμβολαια κλπ.....)

Επειτα πηγα σε ενα μικρο υποκαταστηαμα (περιοχη Πευκα) και ο πωλητης ενω του ειπα οτι το θελω "σκετο" μου ειπε οτι εχει μονο 3 (τα οποια ηταν να τα παρουν μεσα στη μερα καποιοι και εαν δεν ερχοντουσαν αυτοι θα με ενημερωνε να επαιρνα εγω καποιο) αλλιως να περιμενα την επομενη μερα που θα εκανε παραλαβη...



Την επομενη μερα με πηρε τηλ οτι εχουν ερθει συσκευες και οποτε θελω να περασω απο το καταστημα...οποτε πηγα (με τα 570 στο χερι....σιγουρα παιζει και αυτο ρολο....) το πηρα και εφυγα....


Μπράβο στον πωλητή..

#25   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2008 - 08:29

Ξαναγύρισε στην σελίδα της Vodafone η επιλογή αγοράς: link

Όλο τον Σεπτέμβριο ήταν απενεργοποιημένη αυτή η σελίδα/επιλογή.

Λέτε να αλλάξει κάτι στα καταστήματα?  ::)

#26   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2008 - 09:37

Παίδες για πάρτε ένα τηλέφωνο όσοι ενδιαφέρεστε στα καταστήματα,και ρωτήστε.Γιατί εμένα το πρωί μου είπαν στην Vodafone Μελισσίων ότι πουλάνε σκέτες συσκευές,απλώς το πολύ πολύ να περιμένεις 1 μέρα αν δεν έχει εκείνη την ώρα.

#27   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/10/2008 - 04:16

Quote

Ξαναγύρισε στην σελίδα της Vodafone η επιλογή αγοράς: link



Όλο τον Σεπτέμβριο ήταν απενεργοποιημένη αυτή η σελίδα/επιλογή.



Λέτε να αλλάξει κάτι στα καταστήματα?  ::)


Kαι όμως φίλε μου κάνεις λάθος: link

δεν υπάρχει η επιλογή της "σκέτης" συσκευής.

Προφανώς και κάποια καταστήματα να εξυπηρετούν και για σκέτες συσκευές.Το θέμα είναι ποια είναι η πολιτική της Vodafone. Δεν είναι δυνατον να γυρναμε όλα τα καταστήματα της εκάστοτε πόλης/περιόχης μας για να τους δώσουμε 500€!

#28   tutankhamun

tutankhamun

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2008 - 07:35

φιλε το link που εδωσες μολισ το ειδα και το πρωτο που αναφερει και μαλιστα με μεγαλα γραμματα ειναι "τιμη σθσκευης χωρις συνδεση 499€"....

#29   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2008 - 11:10

Συγνώμη,μάλλον το ποστ μου παρεξηγήθηκε.
Στον φίλο Πέτρο και τους υπόλοιπους.
Εγώ έχω παραγγείλει το iPhone με σύνδεση και απλά επειδή άκουσα αυτά που λεγατε,πήγα στην Vodafone Μελισσίων για να δώ τι γίνεται και απλά είπα ότι και καλά η αδεφή μου ενδιαφέρεται για συσκευή σκέτη και μου είπε ναι ότι την πουλάνε σκέτη.Τώρα για το αν μου το είπε έτσι ή επειδή την έκανα την σύνδεση,δεν μπορώ να το πώ.
Ένα τηλεφωνάκι δεν κάνει κακό,το τηλέφωνο θα το βρείτε εδώ

#30   tasos

tasos

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2008 - 12:28

Απο σημερα μπορειτε να παρετε και απο εδω το iPhone.
http://www.e-gsmshop.gr/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες