Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:18

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει καθόλου το πνεύμα του μηνύματος μου και το ποστ σου είναι εντελώς offtopic.

Οι όροι και η λειτουργία της κοινότητας των χρηστών του ios ήταν γνωστή στους developers από την αρχή.

Άρα ήξεραν ότι αν έχει επιτυχία και ασχοληθεί κόσμος με την εφαρμογή τους θα σπάσει.

Το να έρχονται και να γκρινιάζουν για κάτι που γνώριζαν εξ αρχής μου φαίνεται υποκριτικό.

Η αγορά δεν είναι αγγελικά πλασμένη και δεν υπάρχουν μαγικές κάνουλες που τρέχουν λεφτά.


Πρίν υπήρχε μαρούλι και τώρα δεν υπάρχουν μαγικές κάνουλες που τρέχουν λεφτα?

Που την είδες την γκρίνια ... επειδή εκθέτω ένα θέμα που απσχολεί τους Έλληνες developer ...

Και που ξέρεις έσυ τι γνωρίζω και τι δεν γνωρίζω ...

Γιατι υποθέτεις τόσα πολλά και προσπαθείς να τους χωρέσεις όλους σε στερεότυπα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:19

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει καθόλου το πνεύμα του μηνύματος μου και το ποστ σου είναι εντελώς offtopic.

Οι όροι και η λειτουργία της κοινότητας των χρηστών του ios ήταν γνωστή στους developers από την αρχή.

Άρα ήξεραν ότι αν έχει επιτυχία και ασχοληθεί κόσμος με την εφαρμογή τους θα σπάσει.

Το να έρχονται και να γκρινιάζουν για κάτι που γνώριζαν εξ αρχής μου φαίνεται υποκριτικό.

Η αγορά δεν είναι αγγελικά πλασμένη και δεν υπάρχουν μαγικές κάνουλες που τρέχουν λεφτά.


Φυσικά ήξεραν τους όρους αλλά και το status quo στην αγορά ..
Αυτό όμως δεν πρέπει να τους αποκλείσει από το να την προσπαθούν να πολεμήσουν όσο μπορεί ο καθένας τους το φαινόμενο της πειρατείας αν και εφόσον το κρίνουν επιβλαβές προς αυτούς.

Πιστεύω κατάλαβα τί θέλεις να πείς και δέν συμφωνώ..
Βέβαια εγώ πιστεύω οτί άν αυτή η συζήτηση κάνει έστω και έναν να ευαισθητοποιηθεί και να καταλάβει το δικαίωμα του developer στη δημιουργία του θα άξιζε το "κλάμα" όπως λές του δημιουργού της.

#153   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:19

Κ γιατί να το δώσουμε σε σένα; Τι έκανες; Εφτιαξες κάτι; Ο άλλος αφιέρωσε χρόνο κ κόπο να φτιάξει την εφαρμογή...


δεν εχω δικαιωμα να ζητησω και να πω αυτο που θελω?
το εχω.εγω μπορει να θελω οτιδηποτε πρεπει να εχω και λογο δεν καταλαβα..

#154   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:23

Ξαναδιαβαστε το μηνυμα του Tilter ηταν τελειο,ηταν αληθινο και ακουμπουσε την Ελληνικη πραγματικοτητα.....
εαν ειναι να κανεις την κλεψια ειτε ελληνικης εφαρμογης που εχει 0,50 λεπτα ειτε του navigon που εχει 70 ευρω κλεφτης δεν εισαι?η ληστεια ειναι ληστεια ανεξαρτητα απο το τι θα κλεψεις.ειχε απολυτο δικαιο....το κακο ξεκιναει απο μας και καταληγει σε μας και αυτο ισχυει απο το appstore μεχρι την ελληνικη πραγματικοτητα...καλο σας βραδυ

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/03/2011 - 01:24


#155   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:23

δεν εχω δικαιωμα να ζητησω και να πω αυτο που θελω?
το εχω.εγω μπορει να θελω οτιδηποτε πρεπει να εχω και λογο δεν καταλαβα..


τοτε κ εγω μπορω να σου ζητησω 2€ για καθε 1€ που θα σου εδιναν

#156   HapKiDoka

HapKiDoka

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:23

Μου έκλεψαν το μπιφτέκι μου!! Μπουχουχου!
OK!!! Εφτιαξες προφανος μια πολυ ωραια εφαρμογη, μπραβο σου, ειλικρινα. Πηγες να βγαλεις extra cash και οτι προλαβες πηρες, eeeeeasy money!! Αλλο ενα μπραβο λοιπον! Απο κει και περα εξαρχην ηξερες τι ειναι ιντερνετ και τι μπορει να γίνει! Αλλα πως κανεις ετσι, οκ στη σπασανε, ειναι αρκετοι αλλοι που ακομα και τωρα θα πληρωσουν, επειδη δεν θελουν σπασμενες εφαρμογες, δεν ξερουν τι ειναι jb, ή δεν ξερουν πως να κανουν jb. Στη τελικη αναλυση μια απλη εφαρμογη για κινητο εφτιαξες, δεν βρηκες την ατελειωτη πηγη ενεργειας και στη κλεψανε. Deal with it!!

Ps. το δικο μου κινητο δεν ειναι jb, για να μην παρεξηγουμαστε

#157   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:25

Παρόλο που είμαι μόνο υπερ του να αγοράζεις εφαρμογές, ποιός όμως θα μπορούσε να αγοράσει το επαγγελματικό photoshop που στοιχιζει γύρω στα 900Ε???? Ποιός από όλους το έχει αγοράσει?


Ο επαγγελματίας γραφίστας που είναι η δουλειά του να χρησιμοποιεί επαγγελματικό Photoshop, που έχει δώσει τα διπλά και τα τριπλά λεφτά για να έχει επαγγελματική οθόνη και λοιπό εξοπλισμό. Σε αυτόν απευθύνεται το Photoshop. Όχι σε οικιακούς χρήστες. Για αυτούς υπάρχει το Photoshop Elements το οποίο έχει 80 δολάρια και όχι 900. Κατανοητόν; Και να είστε σίγουροι πως δεν υπάρχει κανείς (ΚΑΝΕΙΣ) ο οποίος να ΜΗΝ είναι επαγγελματίας γραφίστας και να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Photoshop CS. ΟΛΟΙ πλην των επαγγελματιών καλύπτονται 100% όχι μόνο απο το Elements, αλλά ακόμα και freeware προγράμματα. Για την ακρίβεια, ο οποιοσδήποτε χρήστης πλήν του επαγγελματία μπορεί να κάνει τα πάντα απλά και μόνο με το Gimp.

Και το ίδιο ακριβώς ισχύει για το Office. Απευθύνεται σε επιχειρήσεις, γι αυτό και έχει 379 ευρώ. Για μαθητές και σπουδαστές έχει 139. Και για αυτούς που δεν διαθέτουν ούτε τα χρήματα, ούτε είναι μαθητές/ σπουδαστες, ούτε έχουν επιχείρηση, υπάρχει το Open Office, το οποίο κάνει ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ κάνει και το Office, και είναι freeware.

Και για όσους σκάνε χιλιάρικα για να στήσουν νέο PC αλλά τσιγκουνεύονται τα 100 ευρώ για τα Windows, υπάρχουν ένα κάρο διανομές Linux, ελεύθερες και ωραίες.

Αλλά είναι ωραίο να βάζεις το χέρι σου στο βάζο με το μέλι, ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν θα σε πιάσει κανείς...

Και επειδή κάποιος ρώτησε παραπάνω: Κάθε 4 χρόνια στήνω νέο PC. Αγοράζω ΠΑΝΤΑ Windows και Antivirus. Όλα τα άλλα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι freeware. Και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Όσον αφορά το iPhone, το έχω Jailbreaked και δεν έχω κατεβάσει ποτέ σπασμένη εφαρμογή. Και επειδή κάποιος ανέφερε το Youtube: το να βλέπεις videos στο Youtube είναι τόσο παράνομο όσο και το να ακούς μουσική στο ραδιόφωνο. Και μη μου πείτε πως μπορείτε τα βιντεάκια να τα κάνετε mp3: το θεωρώ τόσο τραγικό όσο και το να βλέπει κανείς ταινίες AVI των 700ΜΒ. Δεν έσκασα ένα κάρο λεφτά για ηχοσύστημα για να ακούω άθλια ριπαρισμένα mp3 απο το Youtube. Και δεν έσκασα και ένα κάρο λεφτά για Home Cinema για να βλέπω εφτακοσαράκια. Αυτό είναι κατάντια και πραγματικά λυπάμαι αυτούς που το κάνουν. Και για μην αναρωτιέστε, όχι, δεν τρέχουν τα λεφτά απο τα μπατζάκια μου. Αλλά προτιμώ να νοικιάσω μια καλή ταινία μια φορά την εβδομάδα και να την απολαύσω, παρά να κατεβάζω σαν τρελός ταινίες με το κιλό, απλά και μόνο επειδή μπορώ να το κάνω. Τουλάχιστον αυτοί που έχουν καταλάβει τι εννοεί ο Jobs όταν μιλάει για "συνολική εμπειρία χρήσης" μπορούν να κατανοήσουν ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα και την ποσότητα. Αν δεν υπήρχε αυτή η διαφορά, δεν θα είχατε iPhone, αλλά θα χρησιμοποιούσατε ακόμα Nokia...

Μη μασάτε λοιπόν την καραμέλα. Αμα νομίζετε πως μια εφαρμογή είναι ακριβή, τότε δεν την χρειάζεστε. Αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι, δεν είναι ποτέ ακριβό. Αμα σου φαίνονται πολλά τα 60-90 ευρώ για μια εφαρμογή GPS για το iPhone, τότε δεν σου χρειάζεται το GPS. Αμα έχεις δώσει 10-15 χιλιάδες ευρώ για αμάξι, τότε τα 60-90 ευρώ για το GPS θα σου φαίνονται μια χαρά. Δεν χρειάζεσαι άλλωστε GPS όταν παίρνεις το λεωφορείο...

PS: Η πλάκα είναι πως όλοι αυτοί που κλαίγονται για τις "ακριβές εφαρμογές του AppStore" δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό να σκάσουν 150 ευρώπουλα για ένα Levis 501 και άλλα 50 για ένα T-Shirt που θα τα φορέσουν το Σαββάτο βράδυ στο ορθάδικο που θα χαλάσουν 100-200 ευρώ σε ποτά, με το iPhone στην κωλότσεπη... Αναρωτιέμαι αν κανείς απο αυτούς, όταν πάνε να ψωνίσουν τα Levis τους, είπε ποτέ στον μαγαζάτορα "φίλε, οι τιμές σου είναι ακριβές, γι΄ αυτό και εγώ θα πάρω το παντελονάκι χωρίς να σε πληρώσω, έτσι κι αλλιώς το κέρδος σου θα το βγάλεις απο τα άλλα κορόιδα που θα το πληρώσουν". Θα ήθελα πραγματικά να έβλεπα έστω ΕΝΑΝ να το κάνει αυτό, και μετά θα του έβγαζα το καπέλο...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 16/03/2011 - 01:34


#158   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:26

τοτε κ εγω μπορω να σου ζητησω 2€ για καθε 1€ που θα σου εδιναν


ευχαριστως.. :rolleyes:

#159   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:33

Μου έκλεψαν το μπιφτέκι μου!! Μπουχουχου!
OK!!! Εφτιαξες προφανος μια πολυ ωραια εφαρμογη, μπραβο σου, ειλικρινα. Πηγες να βγαλεις extra cash και οτι προλαβες πηρες, eeeeeasy money!! Αλλο ενα μπραβο λοιπον! Απο κει και περα εξαρχην ηξερες τι ειναι ιντερνετ και τι μπορει να γίνει! Αλλα πως κανεις ετσι, οκ στη σπασανε, ειναι αρκετοι αλλοι που ακομα και τωρα θα πληρωσουν, επειδη δεν θελουν σπασμενες εφαρμογες, δεν ξερουν τι ειναι jb, ή δεν ξερουν πως να κανουν jb. Στη τελικη αναλυση μια απλη εφαρμογη για κινητο εφτιαξες, δεν βρηκες την ατελειωτη πηγη ενεργειας και στη κλεψανε. Deal with it!!

Ps. το δικο μου κινητο δεν ειναι jb, για να μην παρεξηγουμαστε


Άντε πάλι … Αυτό είναι λοιπόν … Είμαι γκρινιάρης, είμαι κλαψιάρης , επωφελούμαι, έβγαλα λεφτά δεν έβγαλα λεφτά, έκανα αρπακτή …

Το ότι με αυτό τον τρόπο πνίγουμε και αποθαρρύνουμε τους Έλληνες developer δεν παίζει …

Δεν είμαι άγιος ούτε και το παίζω …

Είμαι απλά αφελής και δεν μπορώ να καταλάβω προφανώς γιατί πρέπει να βάζουμε τα χέρια μας και να βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας …

Για αυτό το λόγο δεκτές και οι μούντζες σας και οι κατηγόριες σας.

#160   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:38

δεν εχω δικαιωμα να ζητησω και να πω αυτο που θελω?
το εχω.εγω μπορει να θελω οτιδηποτε πρεπει να εχω και λογο δεν καταλαβα..

Νομίζω ότι μπερδευτηκες λίγο. Αυτα που γράφεις εδώ δεν πανε στον Άγιο Βασίλη...


Στη τελικη αναλυση μια απλη εφαρμογη για κινητο εφτιαξες, δεν βρηκες την ατελειωτη πηγη ενεργειας και στη κλεψανε. Deal with it!!

Σωπα ρε αδερφε μια απλή εφαρμογή..εσυ ξέρεις απο προγραμματισμό κ φτιαχνεις πολύπλοκες εφαρμογές δηλαδή;

#161   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:39

........

PS: Η πλάκα είναι πως όλοι αυτοί που κλαίγονται για τις "ακριβές εφαρμογές του AppStore" δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό να σκάσουν 150 ευρώπουλα για ένα Levis 501 και άλλα 50 για ένα T-Shirt που θα τα φορέσουν το Σαββάτο βράδυ στο ορθάδικο που θα χαλάσουν 100-200 ευρώ σε ποτά, με το iPhone στην κωλότσεπη...

συμφωνω σε ολα τα παραπανω που ειπες, ακριβως ετσι ειναι
οπως συμφωνω κ με το υστερογραμμα
το παραδειγμα ειναι παραπλησιο με το κομικ που ανεβασε ενας φιλος πιο πριν
δεν ειναι θεμα εχω η δεν εχω να πληρωσω το 1€
ειναι σταση ζωης
δυστυχως, αρκετοι θα το συνειδητοποιησουν οταν περασουν στην παραγωγη (και σε ορισμενα επαγγελματα, στην δημιουργια) τι θα πει παραγω εργο, πνευματικη εργασια και τι θα πει αντιγραφω, και τι θα πει κλεβω

#162   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:39

Ο επαγγελματίας γραφίστας που είναι η δουλειά του να χρησιμοποιεί επαγγελματικό Photoshop, που έχει δώσει τα διπλά και τα τριπλά λεφτά για να έχει επαγγελματική οθόνη και λοιπό εξοπλισμό. Σε αυτόν απευθύνεται το Photoshop. Όχι σε οικιακούς χρήστες. Για αυτούς υπάρχει το Photoshop Elements το οποίο έχει 80 δολάρια και όχι 900. Κατανοητόν; Και να είστε σίγουροι πως δεν υπάρχει κανείς (ΚΑΝΕΙΣ) ο οποίος να ΜΗΝ είναι επαγγελματίας γραφίστας και να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Photoshop CS. ΟΛΟΙ πλην των επαγγελματιών καλύπτονται 100% όχι μόνο απο το Elements, αλλά ακόμα και freeware προγράμματα. Για την ακρίβεια, ο οποιοσδήποτε χρήστης πλήν του επαγγελματία μπορεί να κάνει τα πάντα απλά και μόνο με το Gimp.

Και το ίδιο ακριβώς ισχύει για το Office. Απευθύνεται σε επιχειρήσεις, γι αυτό και έχει 379 ευρώ. Για μαθητές και σπουδαστές έχει 139. Και για αυτούς που δεν διαθέτουν ούτε τα χρήματα, ούτε είναι μαθητές/ σπουδαστες, ούτε έχουν επιχείρηση, υπάρχει το Open Office, το οποίο κάνει ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ κάνει και το Office, και είναι freeware.

Και για όσους σκάνε χιλιάρικα για να στήσουν νέο PC αλλά τσιγκουνεύονται τα 100 ευρώ για τα Windows, υπάρχουν ένα κάρο διανομές Linux, ελεύθερες και ωραίες.

Αλλά είναι ωραίο να βάζεις το χέρι σου στο βάζο με το μέλι, ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν θα σε πιάσει κανείς...

Και επειδή κάποιος ρώτησε παραπάνω: Κάθε 4 χρόνια στήνω νέο PC. Αγοράζω ΠΑΝΤΑ Windows και Antivirus. Όλα τα άλλα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι freeware. Και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά. Όσον αφορά το iPhone, το έχω Jailbreaked και δεν έχω κατεβάσει ποτέ σπασμένη εφαρμογή. Και επειδή κάποιος ανέφερε το Youtube: το να βλέπεις videos στο Youtube είναι τόσο παράνομο όσο και το να ακούς μουσική στο ραδιόφωνο. Και μη μου πείτε πως μπορείτε τα βιντεάκια να τα κάνετε mp3: το θεωρώ τόσο τραγικό όσο και το να βλέπει κανείς ταινίες AVI των 700ΜΒ. Δεν έσκασα ένα κάρο λεφτά για ηχοσύστημα για να ακούω άθλια ριπαρισμένα mp3 απο το Youtube. Και δεν έσκασα και ένα κάρο λεφτά για Home Cinema για να βλέπω εφτακοσαράκια. Αυτό είναι κατάντια και πραγματικά λυπάμαι αυτούς που το κάνουν. Και για μην αναρωτιέστε, όχι, δεν τρέχουν τα λεφτά απο τα μπατζάκια μου. Αλλά προτιμώ να νοικιάσω μια καλή ταινία μια φορά την εβδομάδα και να την απολαύσω, παρά να κατεβάζω σαν τρελός ταινίες με το κιλό, απλά και μόνο επειδή μπορώ να το κάνω. Τουλάχιστον αυτοί που έχουν καταλάβει τι εννοεί ο Jobs όταν μιλάει για "συνολική εμπειρία χρήσης" μπορούν να κατανοήσουν ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στην ποιότητα και την ποσότητα. Αν δεν υπήρχε αυτή η διαφορά, δεν θα είχατε iPhone, αλλά θα χρησιμοποιούσατε ακόμα Nokia...

Μη μασάτε λοιπόν την καραμέλα. Αμα νομίζετε πως μια εφαρμογή είναι ακριβή, τότε δεν την χρειάζεστε. Αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι, δεν είναι ποτέ ακριβό. Αμα σου φαίνονται πολλά τα 60-90 ευρώ για μια εφαρμογή GPS για το iPhone, τότε δεν σου χρειάζεται το GPS. Αμα έχεις δώσει 10-15 χιλιάδες ευρώ για αμάξι, τότε τα 60-90 ευρώ για το GPS θα σου φαίνονται μια χαρά. Δεν χρειάζεσαι άλλωστε GPS όταν παίρνεις το λεωφορείο...

PS: Η πλάκα είναι πως όλοι αυτοί που κλαίγονται για τις "ακριβές εφαρμογές του AppStore" δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό να σκάσουν 150 ευρώπουλα για ένα Levis 501 και άλλα 50 για ένα T-Shirt που θα τα φορέσουν το Σαββάτο βράδυ στο ορθάδικο που θα χαλάσουν 100-200 ευρώ σε ποτά, με το iPhone στην κωλότσεπη... Αναρωτιέμαι αν κανείς απο αυτούς, όταν πάνε να ψωνίσουν τα Levis τους, είπε ποτέ στον μαγαζάτορα "φίλε, οι τιμές σου είναι ακριβές, γι΄ αυτό και εγώ θα πάρω το παντελονάκι χωρίς να σε πληρώσω, έτσι κι αλλιώς το κέρδος σου θα το βγάλεις απο τα άλλα κορόιδα που θα το πληρώσουν". Θα ήθελα πραγματικά να έβλεπα έστω ΕΝΑΝ να το κάνει αυτό, και μετά θα του έβγαζα το καπέλο...



ο φιλος νομιζω τα ειπε ολα και εχει απολυτο δικιο

#163   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:41

Νομίζω ότι μπερδευτηκες λίγο. Αυτα που γράφεις εδώ δεν πανε στον Άγιο Βασίλη...



:( :( :( :o

#164   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:42

ΨΨΨΨ!!! Τη λέτε ρε παιδιά!

Πάμε για ένατη σελίδα, προσπαθώντας να αιτιολογήσουμε για ποιον λόγο το να 'κλέβεις' τον κόπο και την δουλειά κάποιου άλλου είναι παράνομο!! ....ΨΨΨΨΨΨ!!!... Άιντι μάλε...

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#165   dimmartz

dimmartz

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2011 - 01:45

να ρωτισς κατι το jb ειναι crack?για πια πραγματα και το unlock τι ειναι σε τι χρισεμευει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες